Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Nyelvtörő a tudodmi

Wele goelcerth wen yn fflamio
A thafodau tân yn bloeddio
Ar i'r dewrion ddod i daro
Unwaith eto'n un
Gan fanllefau tywysogion
Llais gelynion, trwst arfogion
A charlamiad y marchogion
Craig ar graig a gryn.

Ez. Na ez nyelvtörő :D

Dehogyis. Ha már Wales, akkor pl. a következő település neve: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch .

Alább a vasútállomás képe. Amennyiben ki szeretnél szúrni a kallerrel a vonaton, akkor megkérdezed mi a következő állomás ... Aztán még egyszer, mert nem hallottad jól ... :)

llanfairpwllgwyngyll-1.jpg
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Az "Egyéb, vegyes haditechnikai témák" között már van egy "Brit haderőreform 2025" topik a brit haderővel kapcsolatos legújabb híreknek.
Alapvetően "haditechnikai eszköz" központú a fórum, ezért nem országok szerint lettek csoportosítva a témák. Az amerikai, kínai , orosz témáknak csak azért lett "gyűjtő topikja" is, mert a nagy országoknál nagyon sok harci eszköz van és nem lesz mindennek külön topikja. A briteknek nem olyan sok eszközük/típusuk van jelenleg, így majdnem mindennek van már saját topikja. Aminek pedig nincs, ott minden témakörben van egy "egyéb topik" ahová befér. Ha pedig nagyobb konfliktusokkal, háborúkkal kapcsolatos a téma, akkor lehet hogy a Hadtörténelem részben lesz neki egy megfelelő témájú topik.
De te már elég jól átlátod a fórumszerkezetet, szinte mindennek megtaláltad a megfelelő helyet. Most miről szeretnél linkelni, hogy nem találsz neki megfelelő topikot?
Általánosságban, azért van olyan hír, ami nem konkrét technikához kötött mondjuk.
És ha amúgy is vegyes dolgok mennek bele, akkor illogikus a szföldi alá tenni. Szvsz.

ps: sok mindennek nem találom notoriusan a helyét :D
ps2: a Brit haderőreform 2025-ba úgy gondoltam, hogy a Brit haderőreform-al kapcs hírek mennek :oops: Azt átnevezni pl?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 367
113
Szerintem az ukrán topic eljutott egy ideje arra szintre, hogy a Banhammert be kéne élesíteni és hozott hír/propaganda mennyiségtől függetlenül kivágni azokat, akiket kell. Mert értéktelenné teszik/elkanyarítják a szájízük szerint a topicot.
Nem írok neveket, ennyi idő alatt pontosan tudja mindenki kikről van szó.
Peace.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Szerintem az ukrán topic eljutott egy ideje arra szintre, hogy a Banhammert be kéne élesíteni és hozott hír/propaganda mennyiségtől függetlenül kivágni azokat, akiket kell. Mert értéktelenné teszik/elkanyarítják a szájízük szerint a topicot.
Nem írok neveket, ennyi idő alatt pontosan tudja mindenki kikről van szó.
Peace.
Érdemi hír, hozzaszólas nincs már csak a két oldal folyamatos vitája. Illetve az agitprop, prop, propi szót is tiltani kellene ( na jó ez csak vicc volt).
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky and kamm

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 459
113
Dehogyis. Ha már Wales, akkor pl. a következő település neve: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch .

Alább a vasútállomás képe. Amennyiben ki szeretnél szúrni a kallerrel a vonaton, akkor megkérdezed mi a következő állomás ... Aztán még egyszer, mert nem hallottad jól ... :)

llanfairpwllgwyngyll-1.jpg
Elirod a cimet egy betüvel és a levél soha nem èrkezik meg. :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Szerintem az ukrán topic eljutott egy ideje arra szintre, hogy a Banhammert be kéne élesíteni és hozott hír/propaganda mennyiségtől függetlenül kivágni azokat, akiket kell. Mert értéktelenné teszik/elkanyarítják a szájízük szerint a topicot.
Nem írok neveket, ennyi idő alatt pontosan tudja mindenki kikről van szó.
Peace.

Én olyasmin gondolkodtam a napokban, hogy olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás. Természetesen függetlenül az illető korábbi előéletétől a topikban. Ezzel persze a topikban hozzászólók legalább 99%-a pár nap alatt topic eltávra kerülne. De ha akarja, akkor rövid időn belül ismét tud építő hozzászólásokkal jelentkezni ott. Azt' ha nem sikerül akkor instant 3 nap ismételten kiróva. Aki meg trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban.

Pár hete már napi max. 2-3 oldalnyi releváns hozzászólás születik csak - 30-40 oldalnyi off-topic, meg szardobálás mellett. Mindenki kiscsilliószor leírta már melyik felet utálja, senki nem kíváncsi a hittérítésre. Én meg szívok esténként a grafomán brigád napi chat produkciójának felszámolásával. Mondjuk ahelyett hogy szépen morzsolnék fel egy adagnyi HTKA kötődésű fejlesztést. Mostanra lett elegem :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 427
113
Én olyasmin gondolkodtam a napokban, hogy olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás. Természetesen függetlenül az illető korábbi előéletétől a topikban. Ezzel persze a topikban hozzászólók legalább 99%-a pár nap alatt topic eltávra kerülne. De ha akarja, akkor rövid időn belül ismét tud építő hozzászólásokkal jelentkezni ott. Azt' ha nem sikerül akkor instant 3 nap ismételten kiróva. Aki meg trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban.

Pár hete már napi max. 2-3 oldalnyi releváns hozzászólás születik csak - 30-40 oldalnyi off-topic, meg szardobálás mellett. Mindenki kiscsilliószor leírta már melyik felet utálja, senki nem kíváncsi a hittérítésre. Én meg szívok esténként a grafomán brigád napi chat produkciójának felszámolásával. Mondjuk ahelyett hogy szépen morzsolnék fel egy adagnyi HTKA kötődésű fejlesztést. Mostanra lett elegem :)
Esetleg egy discord szerver? Levezetésképp? :)
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Én olyasmin gondolkodtam a napokban, hogy olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás. Természetesen függetlenül az illető korábbi előéletétől a topikban. Ezzel persze a topikban hozzászólók legalább 99%-a pár nap alatt topic eltávra kerülne. De ha akarja, akkor rövid időn belül ismét tud építő hozzászólásokkal jelentkezni ott. Azt' ha nem sikerül akkor instant 3 nap ismételten kiróva. Aki meg trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban.

Pár hete már napi max. 2-3 oldalnyi releváns hozzászólás születik csak - 30-40 oldalnyi off-topic, meg szardobálás mellett. Mindenki kiscsilliószor leírta már melyik felet utálja, senki nem kíváncsi a hittérítésre. Én meg szívok esténként a grafomán brigád napi chat produkciójának felszámolásával. Mondjuk ahelyett hogy szépen morzsolnék fel egy adagnyi HTKA kötődésű fejlesztést. Mostanra lett elegem :)
Este a körletben megpokrócozunk meglátod...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Újabban lagol a motor editálásnál, homokórázik egy jó 15 másodpercen aztán vagy menti vagy közli hogy kicsúsztál. Néha egy szimpla új thread megnyitásnál ugyanez. Lagol a motor sztem, van vmi szűk keresztmetszet... bottleneck-hunt!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 743
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 848
18 962
113
A tegeződés mitől libernyák?
Ha nem ismerek valakit személyesen, és tudom, hogy fontos társadalmi státuszban van, vagy hivatalos munkakapcsolat van köztünk (ha alattam is van a hierarchiában), akkor magázom, a kölcsönös tisztelet megadása, és távolságtartás okán.

Ez a vezérigazgató a mulitnál jön, hogy tegezzem, meg az ajtaja midnig nyitva, csak jópofizó kamu, mint a genderek meg megadom hogy milyen névelővel szólíts. Tegeződünk majd, ha megittuk a pertut, vagy ha csak a fórumon megy a shitposting. Komoly témákban magázással nyit a kultúrember.

Érdekes, hogy egyeseknek ez nem természetes. Gondolom otthon is tegeződnek...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 427
113
Ha nem ismerek valakit személyesen, és tudom, hogy fontos társadalmi státuszban van, vagy hivatalos munkakapcsolat van köztünk (ha alattam is van a hierarchiában), akkor magázom, a kölcsönös tisztelet megadása, és távolságtartás okán.

Ez a vezérigazgató a mulitnál jön, hogy tegezzem, meg az ajtaja midnig nyitva, csak jópofizó kamu, mint a genderek meg megadom hogy milyen névelővel szólíts. Tegeződünk majd, ha megittuk a pertut, vagy ha csak a fórumon megy a shitposting. Komoly témákban magázással nyit a kultúrember.

Érdekes, hogy egyeseknek ez nem természetes. Gondolom otthon is tegeződnek...
Hagyjuk :)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Catles

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A tegeződés mitől libernyák?
Feketén-fehéren.
A kezdeményezés aztán elterjedt, célja az volt, hogy a demokratikus állapotok konzerválódjanak. A tapasztalatok szerint a merevség helyébe az összetartozás és az egyenlőség lépett, nem tört ki anarchia, nem terjedt el a tiszteletlenség, az élet a normális mederben zajlik.
Ez is a "demokratizálódás" libernyákos része. És sokan észre sem veszik... ahogy @Veér István leírta, ... erről is egyből/viszonylag hamar fel lehet ismerni ki mit hozott otthonról.

Amúgy meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 452
113
Ha nem ismerek valakit személyesen, és tudom, hogy fontos társadalmi státuszban van, vagy hivatalos munkakapcsolat van köztünk (ha alattam is van a hierarchiában), akkor magázom, a kölcsönös tisztelet megadása, és távolságtartás okán.

Ez a vezérigazgató a mulitnál jön, hogy tegezzem, meg az ajtaja midnig nyitva, csak jópofizó kamu, mint a genderek meg megadom hogy milyen névelővel szólíts. Tegeződünk majd, ha megittuk a pertut, vagy ha csak a fórumon megy a shitposting. Komoly témákban magázással nyit a kultúrember.

Érdekes, hogy egyeseknek ez nem természetes. Gondolom otthon is tegeződnek...
Eh,

Annyival még kiegészíteném, hogy a magázódás is eléggé "paraszt" dolog. Van annak egy udvariasabb módja is: az önözés.
Szerencsére a srácok ezt a tiszteletteljesebb verziót választották!

Más.
Én, ha belépek egy tucat butikba bármelyik rozzant plázába, és a rágót csámcsogó 18 éves hölgy alkalmazottat meg szeretném szólítani, akkor is "Kezít csókolommal köszönök (Néha be van készítve egy "kisztihhand" is ). Meg szokott azért állni az állkapcsa 2 csámcsogás között. Esetleg diszkréten le is nyeli a rágót... :rolleyes:
De működni szokott. :cool:
Nem tudom... Én ezt hoztam otthonról....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Ez szerintem még alakulni fog. MG magázását én se tudtam hova tenni, de hátha ez is megváltozik idővel :)
Tegeződés: ha meghallgatod a Novák András által készített Bázisugrás/Katonadolog/ATV interjúkat ellenpéldaként, akkor szerintem érthetővé válik, hogy mit próbál a HTKA elkerülni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 427
113
Eh,

Annyival még kiegészíteném, hogy a magázódás is eléggé "paraszt" dolog. Van annak egy udvariasabb módja is: az önözés.
Szerencsére a srácok ezt a tiszteletteljesebb verziót választották!

Más.
Én, ha belépek egy tucat butikba bármelyik rozzant plázába, és a rágót csámcsogó 18 éves hölgy alkalmazottat meg szeretném szólítani, akkor is "Kezít csókolommal köszönök (Néha be van készítve egy "kisztihhand" is ). Meg szokott azért állni az állkapcsa 2 csámcsogás között. Esetleg diszkréten le is nyeli a rágót... :rolleyes:
De működni szokott. :cool:
Nem tudom... Én ezt hoztam otthonról....
Túltoljátok.
Én dolgoztam már kis magyar cégnél is meg 100.000+ főt foglalkoztató multinál is.
Nem azon múlik, megadják-e a tiszteletet egymásnak a kollégák, hogy tegeződnek-e.

Aki fasz, az magázva is az marad, akit pedig tisztelnek, az tegezve se veszít a "renoméjából".
 
Status
Not open for further replies.