Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Túltoljátok.
Én dolgoztam már kis magyar cégnél is meg 100.000+ főt foglalkoztató multinál is.
Nem azon múlik, megadják-e a tiszteletet egymásnak a kollégák, hogy tegeződnek-e.

Aki fasz, az magázva is az marad, akit pedig tisztelnek, az tegezve se veszít a "renoméjából".
A munkatársak egészen más kategória. Ott napi kapcsolat van, de az, hogy Maróth megáll nekik egy órára bazsajogni, az még nem jelenti azt, hogy együtt fognak csajok bugyijába pénzt dugni a night club-ban.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
A munkatársak egészen más kategória. Ott napi kapcsolat van, de az, hogy Maróth megáll nekik egy órára bazsajogni, az még nem jelenti azt, hogy együtt fognak csajok bugyijába pénzt dugni a night club-ban.
Fordítva pedig: attól még, hogy tegeződnek, nem "együtt fognak csajok bugyijába pénzt dugni a night club-ban".
De tényleg hagyjuk, biztos én vagyok túl fiatal ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Blitz97

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
A munkatársak egészen más kategória. Ott napi kapcsolat van, de az, hogy Maróth megáll nekik egy órára bazsajogni, az még nem jelenti azt, hogy együtt fognak csajok bugyijába pénzt dugni a night club-ban.
Ez még lemaradt: dr Maróth Gáspár egy kormánybiztos. Köztisztviselő, de nem a köztársasági elnök(asszony :) ).
Én elviselnék egy hangyányit több közvetlenséget - pl ha jól emlékszem a PestiTV-ben is szerepelt, akkor elég lazára vette a figurát.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Ez még lemaradt: dr Maróth Gáspár egy kormánybiztos. Köztisztviselő, de nem a köztársasági elnök(asszony :) ).
Én elviselnék egy hangyányit több közvetlenséget - pl ha jól emlékszem a PestiTV-ben is szerepelt, akkor elég lazára vette a figurát.



Igen, a tisztség amit visel,önmagában megérdemli a tiszteletet,ráadásul ő még nem tudunk is kutyaütő köztisztviselőnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby
K

kamm

Guest
A munkatársak egészen más kategória. Ott napi kapcsolat van, de az, hogy Maróth megáll nekik egy órára bazsajogni, az még nem jelenti azt, hogy együtt fognak csajok bugyijába pénzt dugni a night club-ban.
Image1.png

Grammar_Nazi.gif


7GJK.gif

main-qimg-45e223a76506e8f785ddf75edc280d24-lq


1tejts.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Én olyasmin gondolkodtam a napokban, hogy olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás. Természetesen függetlenül az illető korábbi előéletétől a topikban. Ezzel persze a topikban hozzászólók legalább 99%-a pár nap alatt topic eltávra kerülne. De ha akarja, akkor rövid időn belül ismét tud építő hozzászólásokkal jelentkezni ott. Azt' ha nem sikerül akkor instant 3 nap ismételten kiróva. Aki meg trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban.

Pár hete már napi max. 2-3 oldalnyi releváns hozzászólás születik csak - 30-40 oldalnyi off-topic, meg szardobálás mellett. Mindenki kiscsilliószor leírta már melyik felet utálja, senki nem kíváncsi a hittérítésre. Én meg szívok esténként a grafomán brigád napi chat produkciójának felszámolásával. Mondjuk ahelyett hogy szépen morzsolnék fel egy adagnyi HTKA kötődésű fejlesztést. Mostanra lett elegem :)
30 napos topik-tiltás jobb lenne. :)
Totál élvezhetetlen az Ukrán topik: vagy hír, vagy semmi! Szerintem...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Túltoljátok ezt cenzúra dolgot, amíg nincs anyázás tök mindegy mennyi hülyeség van,van tárhely bőven.
Felnőtt embereknek nem kellene gondot okozzon tovább görgetni,vagy nem válaszolni arra,amire nem kell.
Ez a folyamatos hisztike mindenkit minősít.
A hivatásosok hagy nyomják a.süketet ,kit érdekel.
Annyit megtehet mindenki,a.modik dolgát megkönnyítendő,hogy az anyázásokat,trágárságot,sértegetést egyből jelenti a gombbal,ez nem vamzerság,hanem segítség,és a már szerepelt videókat is jelenteni kék,hogy ne legyenek multiplálva.
Kb ennyi.
Gyíkok...:D
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
513
1 716
93
Túltoljátok ezt cenzúra dolgot, amíg nincs anyázás tök mindegy mennyi hülyeség van,van tárhely bőven.
Felnőtt embereknek nem kellene gondot okozzon tovább görgetni,vagy nem válaszolni arra,amire nem kell.
Ez a folyamatos hisztike mindenkit minősít.
A hivatásosok hagy nyomják a.süketet ,kit érdekel.
Annyit megtehet mindenki,a.modik dolgát megkönnyítendő,hogy az anyázásokat,trágárságot,sértegetést egyből jelenti a gombbal,ez nem vamzerság,hanem segítség,és a már szerepelt videókat is jelenteni kék,hogy ne legyenek multiplálva.
Kb ennyi.
Gyíkok...:D
A cenzúra az amikor valaki nem mondhatja el a véleményét (bizonyos határok és keretek között). Itt nem cenzúrát kérünk vagy hisztikézünk érte, hanem azt hogy az adott topic működjön. Jelenleg hírfolyamnként nem működik. Lehet hogy hogy Neked elég időd van átpörgess az oda nem tartozó ****ságokat, de nekem pl. nincs (a napokban 55 oldalnyi - kb. 1,5 napi - termésnél az első 2 oldal után feladtam, mert egy db hír sem volt benne, csak a szokásos iszapbírkózás). Az már csak hab a tortán hogy a stílus is olyan amilyen.

Amúgy amikor először szigorítottak a modik akkor 2-3 napig eléggé vissza is fogta magát mindenki és csak odavaló dolgokat írt le, de utána, mivel az off-topicnál igazi retorzió nem jött (legfeljebb törölték a posztot), visszatért minden pepitában. Szerintem. Vagyis én örülök a szigorításnak, még ha minősít is engem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Azért érdekes, hogy általában azok rínak legjobban a hírek-rizsázás arányon, akik alig visznek be híreket a topicba.
Az ukrán topikot kerülöm a korábban leírtak miatt.
Ha látok valami érdekeset, akkor "hit and run" jelleggel beírom: berakom a hírt aztán már futok is abból a topikból mielőtt valamelyik propagandista letámad...
Pár napja kis érdekességként beraktam, hogy már kaphatók a konfliktushoz köthető makettek (pl. "Gohst of Keiv" MiG-29), erre egyből nekem ugrott egy Z-betűs avatárú orosz-drukker arc...
Az ukrán-orosz háborúhoz köthető híreket inkább a haditechnikai témákba teszem, mert ott sokkal értelmesebb, letisztultabb a a diskurzus. Pl. A Moskva elsüllyesztéséről a Slava osztályról szóló topikban ment értelmes híreken alapuló beszélgetés - nem az ukrán-topikban,
Inkább az az a érdekes, hogy elég sokan vannak akik csak(!) politikai témában írogatnak (az ukrán-topikban sok az ilyen), azok sosem szólnak hozzá a haditech témához, pedig ez a fórum erről szól. Propagandát tolni, fröcsögni, utálkozni máshol is lehet. Nem tudom miért itt tolják vagy miért hagyjuk nekik...
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán topikot kerülöm a korábban leírtak miatt.
Ha látok valami érdekeset, akkor "hit and run" jelleggel beírom: berakom a hírt aztán már futok is abból a topikból mielőtt valamelyik propagandista letámad...
Pár napja kis érdekességként beraktam, hogy már kaphatók a konfliktushoz köthető makettek (pl. "Gohst of Keiv" MiG-29), erre egyből nekem ugrott egy Z-betűs avatárú orosz-drukker arc...
Az ukrán-orosz háborúhoz köthető híreket inkább a haditechnikai témákba teszem, mert ott sokkal értelmesebb, letisztultabb a a diskurzus. Pl. A Moskva elsüllyesztéséről a Slava osztályról szóló topikban ment értelmes híreken alapuló beszélgetés - nem az ukrán-topikban,
Inkább az az a érdekes, hogy elég sokan vannak akik csak(!) politikai témában írogatnak (az ukrán-topikban sok az ilyen), azok sosem szólnak hozzá a haditech témához, pedig ez a fórum erről szól. Propagandát tolni, fröcsögni, utálkozni máshol is lehet. Nem tudom miért itt tolják vagy miért hagyjuk nekik...
Most már végre hírfolyamként fog működni...:)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 342
24 618
113
Nekem az a véleményem, hogy egy sima, valahol, valaki által megírt hír lehet hibás és félrevezető.

Én javasolnám engedélyezni, néhány mondatos vélemény nyilvánítási lehetőséget.

Azt nagyon nem volt helyes - egyesek által gyakran nagyon bevett - szokás, hogy nem a linket adta meg, hanem valami fordítást, ami egy egész oldalt betöltötte, beterítette.

Nem lehetne a hozzászólások hosszát maximalizálni?

Továbbá nagyon sok esetben volt ELEMZÉS is fórumtársainktól, amelyek sok esetben többet értek, mint néhány hír. :)

Maradok tisztelettel, kelt, mint fent. :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 342
24 618
113
A cenzúra az amikor valaki nem mondhatja el a véleményét (bizonyos határok és keretek között). Itt nem cenzúrát kérünk vagy hisztikézünk érte, hanem azt hogy az adott topic működjön. Jelenleg hírfolyamnként nem működik. Lehet hogy hogy Neked elég időd van átpörgess az oda nem tartozó ****ságokat, de nekem pl. nincs (a napokban 55 oldalnyi - kb. 1,5 napi - termésnél az első 2 oldal után feladtam, mert egy db hír sem volt benne, csak a szokásos iszapbírkózás). Az már csak hab a tortán hogy a stílus is olyan amilyen.

Amúgy amikor először szigorítottak a modik akkor 2-3 napig eléggé vissza is fogta magát mindenki és csak odavaló dolgokat írt le, de utána, mivel az off-topicnál igazi retorzió nem jött (legfeljebb törölték a posztot), visszatért minden pepitában. Szerintem. Vagyis én örülök a szigorításnak, még ha minősít is engem.
Ehhez csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy nem egy nagyszájú, állandóan terjengősen írogatónak, ha rákérdeztek menetközben, azt írta vissza:

Hogy majd a modi kitöröli!

Én utólag már sajnálom, hogy az ennyire pofátlan alakot azon nyomban nem jelentettem! Pedig nem szokásom ez.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles
W

Wilson

Guest
Nekem az a véleményem, hogy egy sima, valahol, valaki által megírt hír lehet hibás és félrevezető.

Én javasolnám engedélyezni, néhány mondatos vélemény nyilvánítási lehetőséget.

Azt nagyon nem volt helyes - egyesek által gyakran nagyon bevett - szokás, hogy nem a linket adta meg, hanem valami fordítást, ami egy egész oldalt betöltötte, beterítette.

Nem lehetne a hozzászólások hosszát maximalizálni?

Továbbá nagyon sok esetben volt ELEMZÉS is fórumtársainktól, amelyek sok esetben többet értek, mint néhány hír. :)

Maradok tisztelettel, kelt, mint fent. :)
Ott a link a fordítás alján rákatintasz és eredetiben olvashatod.Az elemzés ami szorosan kapcsolódik a hírhez illetve a topik témájához az továbbra is engedélyezve van.
 
W

Wilson

Guest
Ehhez csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy nem egy nagyszájú, állandóan terjengősen írogatónak, ha rákérdeztek menetközben, azt írta vissza:

Hogy majd a modi kitöröli!

Én utólag már sajnálom, hogy az ennyire pofátlan alakot azon nyomban nem jelentettem! Pedig nem szokásom ez.
Miért nem volt igaza? A modik döntik mi maradhat és mi kerül törlésre...
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
513
1 716
93
Hogy jön ide az utcaseprős és a szemetes hasonlat?
Lehet rosszul értelmezem, de számomra arról szólt a diskurzus hogy az ukrán topic tele van szemetelve off-topic dolgokkal, amikre ha valaki rámutatott jött a válasz hogy a modik majd kigyomlálják ha nem oda való. Véleményem szerint ez alapján a hasonlat valid.
 
Status
Not open for further replies.