Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
A fórum helyreállítással egy füst alatt frissítettük is a fórum motort a legújabb változatra. Ha esetleg valami anomáliát tapasztaltok, jelezzétek itt a szokott módon.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
Annyi adalék pluszban, hogy az október 25-én este, soron kívüli extra biztonsági mentés volt az utolsó mentés a régi szerveren, de az már részben hibásnak bizonyult a szerver hardveres döglődése miatt, így csak az október 24-ről 25-re virradó éjszaka alatt készült automatikus mentésből tudtuk visszaállítani.
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Az új híreknél nincs oldalszám pl. Argentin Gripen, és mivel csak more comments-el lehet tobábblépni, soha nem érek az aktuális oldalra.

Másik kérdés: A zűr idején eltűnt kommentek örökre elvesztek?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 170
10 664
113
T. Gépház! Az idézet háttérszínét át lehetne állítani, hogy elolvasható legyen? Opera mini 4
Köszönöm!
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Valahogy sikerült a programajánlóban kétszer is elküldenem a hozzászólásomat. Törölnétek az egyiket. Előre is köszönöm!

TG
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 408
93
Gergo 55 a htka lap alján találsz egy full site feliratot arra kattintva normálisan fogod látni..nekem opera
mini7 ugy münködik
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<i>Czulu: <b>Trollkönyv</b>
</i>
<b>Bemelegítő hozzászólások:</b>
- magánvélemény vagy a témához nem kimondottan kapcsolódó hozzászólások
- általában legfeljebb egy hét

<b>Lassú elkanyarodás a trollkodás irányába:</b>
- a hozzászólásokkal a téma elterelése, alapok megteremtése a trollkodáshoz
- fokozatosan felfejlődő ütemben
- kissé értetlen viselkedés szakasza
- akár több hét időtartamban

<b>Kezdő trollkodási szakasz:</b>
- konkrét offtopik hozzászólások vagy a fórumtársak kóstolgatása, kikezdése
- értetlenkedés fokozása
- akár több hét időtartam

<b>Aktív szakasz:</b>
- téma szétverése hozzászólások vagy azok egyes részeinek 'elemezgetésével', 'boncolgatásával'
- folyamatos bizonyíték (link, forrás, stb.) követelése
- kiszemelt fórumtársak állandó 'kísérése'
- egészen a következő szakaszig

<b>Heppi end:</b>
- BAN
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
A hétvége folyamán rendbe teszem a hírek alatti kommentek lapozását, illetve az email gondokat. Addig is még egy kis kitartás.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Tcat! Semmiképp leszólásként, hanem kérdésekként és építő ötletekként olvasd az észrevételeimet!

- A felhasználói bejelentkezés nagyon nyűgös. Nézek egy topicot, hozzászólnék, de valamiért már megint nem vagyok bejelentkezve. Oké, alul sign in. Beírom jelszót, erre kidob, hogy keresett oldal nem található. Jó esetben bejelentkezve hagy, néha ismételni kell, majd a kérdéses topicot kezdhetem megkeresni újra.
Valahogy nem lehetne megoldani a megbízható bejelentkezést, ill azt, hogy ugyanott folytathassam egy újonnan odatett szövegmezővel, ahonnan a bejelentkezést indítottam?

- Képek csatolása kommenthez. Tudtommal most simán nem lehet feltölteni képet, csak linkelni valahonnan. Nem megoldható képfeltöltés? Ez akkor érdekes, ha van egy kép, amivel illusztrálnám a mondókámat, de mondjuk rá akarok rajzolni egy nyilat, hogy kiemeljek valamit. És ez ekkor már új kép, nem csak link. És mondjuk kapásből nincs olyan helyem, ahová fel tudom tölteni linkelésre.

- amikor a htka címoldalán vagyok, jobb szélen vannak a legfrissebb hozzászólások. megoldható, hogy egy topic csak egyszer szerepeljen, a legfrissebb hozzászólásával a listán? Most pl a "T-99 Armata" topic uralkodik az egészen, nincs is a témával semmi baj, de ha csak egyszer van frissnek felsorolva, akkor nem nyomna el több más, szintén működő topicot, amiket így nehezebb előkeresni, ha követni szeretném.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
czulu trollkodási "tankönyvéhez" annyit tennék hozzá, hogy egy átlagosan profi troll gyakran lovagol helyesírási kérdéseken is.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
Vasárnap 22:00 órától karbantartás jellegű leállás. Mivel a htka.hu DNS rekordjai kapcsán lesz némi változás, ezért kinek hoszabb, kinek rövidebb ideig fog tartani - internet szolgáltatótól függően :) Várhatóan 1 óra alatt lefrissülnek mindenhol a DNS szerverek és mindenkinek az új IP címről jön be az oldal.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 579
76 466
113
Szerintem a nyitó oldalon a "Rövid hírek" sávban is ki kellene ezt írni. És a facebookon is.


Vasárnap 22:00 órától karbantartás jellegű leállás. Mivel a htka.hu DNS rekordjai kapcsán lesz némi változás, ezért kinek hoszabb, kinek rövidebb ideig fog tartani - internet szolgáltatótól függően :) Várhatóan 1 óra alatt lefrissülnek mindenhol a DNS szerverek és mindenkinek az új IP címről jön be az oldal.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
Említettem már, hogy néha nagyon idegesítő tud lenni a WordPress? Nyilvánvalóan mikor kell szétqrnia az egész rendszert saját magától? Természetesen a végleges helyre rakása után. Az új helyen beindult az automata rendszerfrissítője és el is cseszte az egész rendszert...

Átmenetileg visszaállítottam, hogy a régi helyről menjen, majd iccaka átpakolom az automatikus frissítés letiltása mellett.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
No megvan mi volt a galiba okozója az új helyen... Fúú, nem vagyok ám ideges... :)

No mind1, a ma esti újbóli átállásig itt a régi helyen is újrahegesztettem a hírek alatt a lapozót. Van a hozzászólások felett és alatt is. Ugyanígy a fórumban az adott topicban is fent és lent is van lapozó, ahogy korábban kértétek.

A további, általatok említett fórum nyűgöknek igyekszem utánajárni a hét folyamán.
 

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
Zseniális vagy, köszönjük! Így sokkal könnyebb lapozni.

Még 1 kérés: A Kezdőlapon a legújabb hozzászólásokat át tudnád-e alakítani úgy, hogy témakörönként a legújabb hozzászólásokat mutassa? /Gyakran előfordul, hogy pl. az ukrán hozzászólások túlsúlya miatt, (lapozgatni és) keresgélni kell a más témákban érkezett új, de az ukrán helyzet miatt nem látható kommentek lelőhelyét. Természetesen a lap tetején mindig a legújabb hozzászólás témája lenne az első. Így rögtön, már a kezdőlapon látni lehetne, hogy mely témákban érkezett új komment.../
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
A főoldalon a legutóbbi hozzászólások widget az valóban nem optimális tartalmú. Húzódik persze már egy jó ideje, de igyekszem utánanézni.
 

Nightstalker

Member
2010. június 9.
58
1
6
A http://htka.hu/2014/10/11/az-iljusin-il-38-may-haditengereszeti-jarorgep/ oldalrol a pdf-eket nem lehet elerni illetve az is lehet, hogy valami logikai feladvany es megbuktam. Valami regisztracios oldalra visz. Amint az a hozzaszolasombol is latszik, be vagyok lepve, szoval ha esetleg regisztraciohoz kotott a letolthetosege, akkor se mukodik vagy nem user-friendly.