Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 520
10 680
113
Boki, kaptál egy letiltást az ukrán topikból, tolod kifelé máshova mintha kötelező lenne erről meghatározott számban posztolnod.
Most ezt mivel itt voltam viszonylag hamar kiszűrtük, de alapvetően is tilos. Hiába játszod, hogy nem érted, mintha az áldozatszerep meg a többi mentesítene a többiekre is vonatkozó tiltás alól.
Ne erőltesd mert hívom Macket :)


Amúgy meg anélkül, hogy benéznék a fertőbe is biztos vagyok benne, hogy a ELTILTKOLT IGAZSÁGOT A MODERÁTOROK NEM TUDTÁK ELREJTENI A ZEMBEREK ELŐL és minimum két ember már berakta az ukrán topikba a Bugattis papírt.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 678
9 412
113
Nyiss egy ruszki-drukker fórumot és akkor oda írogathatod ezeket! Még emelt összeget is küldenének érte Moszkvából neked a "szokásoson" felül. ;) Haditechnikához, de a biztpolhoz sincs köze annak ki milyen autót vesz.
Amúgy Putyin Moszkviccsal jár? :p

Se a biztpolhoz sem a haditechnikához nincs köze. Azért hívják beszélgetőnek. Mert kb bármiről szólhat, aminek nincs itt saját külön meghatározott témaköre. Boki nyilván arra akarta felhívni a figyelmet, hogy minimum erősen visszatetsző, hogy a hol "ártatlan áldozat, hol az európai értékek hős védelmezője szerepében tündökölni akaró Ukrajna first lady-je a világon elsőként rendel meg egy rendkívül drága szupersport autót, miközben még a nyugdíjakat is csak nyugati pénzekből tudják fizetni, és az átlag ukrán férfi meg arra "vár", hogy mikor viszik el a frontra erőszakkal, miközben eredetileg például csak bevásárolni indult volna.
Mert nincs arra 17000 dollárja, hogy megváltsa az életét a toborzónál. Úgyhogy mehet a frontra. Arra az átlag három órára meg nem kell már tartós tej neki...
Ezalatt pedig Zselé kinéz megának egy új villát, az asszonyka meg egy szupersport autót, és ez persze szerinted így van rendjén.
Putyin egyébként Aurus Senat-al jár, meg Lada Nivával, ha már annyira belemegyünk az autó kérdésbe, plusz van valami oldtimer Volgája.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 951
30 127
113
Se a biztpolhoz sem a haditechnikához nincs köze. Azért hívják beszélgetőnek. Mert kb bármiről szólhat, aminek nincs itt saját külön meghatározott témaköre. Boki nyilván arra akarta felhívni a figyelmet, hogy minimum erősen visszatetsző, hogy a hol "ártatlan áldozat, hol az európai értékek hős védelmezője szerepében tündökölni akaró Ukrajna first lady-je a világon elsőként rendel meg egy rendkívül drága szupersport autót, miközben még a nyugdíjakat is csak nyugati pénzekből tudják fizetni, és az átlag ukrán férfi meg arra "vár", hogy mikor viszik el a frontra erőszakkal, miközben eredetileg például csak bevásárolni indult volna.
Mert nincs arra 17000 dollárja, hogy megváltsa az életét a toborzónál. Úgyhogy mehet a frontra. Arra az átlag három órára meg nem kell már tartós tej neki...
Ezalatt pedig Zselé kinéz megának egy új villát, az asszonyka meg egy szupersport autót, és ez persze szerinted így van rendjén.
Putyin egyébként Aurus Senat-al jár, meg Lada Nivával, ha már annyira belemegyünk az autó kérdésbe, plusz van valami oldtimer Volgája.
Maga a hír tényleg nem feltétlen biztpol, de a hozzászólások viszont már borítékolhatóan azok lettek volna.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 242
55 250
113
Ha az én hitvesem is vesz egy Bugattit,az us hír lesz a htka-n?
:D
Megjegyzem, elenszkij már az smo előtt is milliárdos volt,dollárban,nem tétel neki 1 bevásárlókocsi,sem most,sem az smo előtt.
Kb érdektelen a Bugatti.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 369
113
Nyiss egy ruszki-drukker fórumot és akkor oda írogathatod ezeket! Még emelt összeget is küldenének érte Moszkvából neked a "szokásoson" felül. ;) Haditechnikához, de a biztpolhoz sincs köze annak ki milyen autót vesz.
Amúgy Putyin Moszkviccsal jár? :p

Jobb dolog ukrán-drukkernek lenni, és kizárólag azt a véleményt engedni ? o_O :confused: :eek:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 525
10 140
113
Jobb dolog ukrán-drukkernek lenni, és kizárólag azt a véleményt engedni ? o_O :confused: :eek:
Nem akarok rosszat mondani, de itt az orosz oldal van döntő többségben, aki meg azt állatja, hogy az EU/ukrajnának van jogilag iogaza, az van leginkább hallgatásra kárhoztatva, mert pillanatok alatt le.gatját. Mégis az orosz-barát sírásától hangos e vidék...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 369
113
Nem akarok rosszat mondani, de itt az orosz oldal van döntő többségben, aki meg azt állatja, hogy az EU/ukrajnának van jogilag iogaza, az van leginkább hallgatásra kárhoztatva, mert pillanatok alatt le.gatját. Mégis az orosz-barát sírásától hangos e vidék...

Én szívesen meghallgatom a másik véleményt is, és vitázzunk, Pro és Kontra, csak a radikális, sőt szélsőséges, és a valóságtól teljesen elszakadt kommentelést nem értem.

A másik, vannak olyanok, akik a hozzászólás számuk alapján teljesen irreális mennyiségű hozzászólással nyomják.



Én jómagamról azt tudom elmondani, hogy volt idő, amikor NATO-párti voltam, de annak nagyon régóta vége. Azonban nem mentem át másik szélsőségbe. Az EU-val meg soha nem szimpatizáltam.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 525
10 140
113
Én szívesen meghallgatom a másik véleményt is, és vitázzunk, Pro és Kontra, csak a radikális, sőt szélsőséges, és a valóságtól teljesen elszakadt kommentelést nem értem.

A másik, vannak olyanok, akik a hozzászólás számuk alapján teljesen irreális mennyiségű hozzászólással nyomják.
Sajna erősen átpolitizált ez a fórum, pl. ha valaki azt merné állítani, hogy a Patriot minimum egyenértékű/jobb, mint az Sz-300/400 seperc alatt megkapná, hogy USA/ukrábszoponc LMBTQ aktivista Soros-beosztott. Vitakultúra+++.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 627
113
Ha az én hitvesem is vesz egy Bugattit,az us hír lesz a htka-n?
:D
Megjegyzem, elenszkij már az smo előtt is milliárdos volt,dollárban,nem tétel neki 1 bevásárlókocsi,sem most,sem az smo előtt.
Kb érdektelen a Bugatti.
Pontosítlak egy picit.
Csak milliomos volt,dollárban.Azt is Oo-ban kereste.A háború óta USD milliárdos.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
808
7 397
93
Azé' elég erős képzelőerő kell Zelenszkát elképzelni egy bugatti volánja mögött... Nem mintha azt gondolnám, hogy félteni kell, amikor némi luxusra kell eltapsolni a közpénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 627
113
Amúgy meg anélkül, hogy benéznék a fertőbe is biztos vagyok benne, hogy a ELTILTKOLT IGAZSÁGOT A MODERÁTOROK NEM TUDTÁK ELREJTENI A ZEMBEREK ELŐL és minimum két ember már berakta az ukrán topikba a Bugattis papírt.
Akkor eljutott hozzájuk is, meg is nyugodtam. :D
Hiába játszod, hogy nem érted, mintha az áldozatszerep meg a többi mentesítene a többiekre is vonatkozó tiltás alól.
Értem én ,mivel orosz forrásból volt fordítva ki lett törölve. Illetve nem értem, x emberből a legtöbb topikot létrehozó, a legtöbb tartalmat(hírt, elemzést, ismertetőt....stb.) posztoló embert kell gáncsolni, hiszen minden oldal, felület, web...stb célja, hogy minnél több tartalmat minnél több ember olvasson.
Lásd:létrehoztam a semmiből egy heditechnikai oldalt, amely ma a 2. legkedveltebb Mo-n 26000 követővel(HTKA a 3.) Ehhez ismertség(kisebb mértékben) és tudás(nagyobb mértékben) kell. :)

Úgy látom, sokan nem értik a posztjaimat, amelyeket le kell bontani, hogy értelmezhető legyen. Eszembe jutnak a Paksi Zrt-ben töltött 1 év, ahol a cég Irányítási rendszerét, szervezeti struktúrát és folyamatirányítási rendszereit dolgoztuk ki. " ha úgy adódik az oroszoknak be kell vetniük a taktikai atomot Ukrajnában" - Ennek az értelmezése a következő: először is kell tudni, mi az a TAF, másodszor mit jelent- "ha úgy adódik" - kell ismerni az orosz katonai atomdoktrínát. Tehát minek kell megtörténnie/teljesülnie, hogy be kelljen vetni. Mint a folyamatirányításban. Ha teljesül az egyik/előző mehetsz a másikra.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 010
113
Sajna erősen átpolitizált ez a fórum, pl. ha valaki azt merné állítani, hogy a Patriot minimum egyenértékű/jobb, mint az Sz-300/400 seperc alatt megkapná, hogy USA/ukrábszoponc LMBTQ aktivista Soros-beosztott. Vitakultúra+++.
Van erre is példa, de szerintem a többség nem ilyen.
Az én eddigi tapasztalatom az hogy 3 féle képpen kezdődik a szarcunami:
  1. Nem használjuk a "szerintem" és/vagy "véleményem szerint" kezdetű mondatokat sem a haditechnikák megitélésekor sem az aktuálpolitikai belpoltémák véleményezésekor. Értelmes emberek között ezzel kezdve érv alapú vitákat lehetne folytatni egymás anyjába való és onnan kihúzó majd visszaküldő jókivánságok nélkül. Egynéhány embernek megengedett a "f@szt" határozószó hazsnálata abból az okból kifolyólag, hogy ők legalább nagy valószinűséggel tudja is miről beszélnek, hiszen belelátnak a rendszerbe és napi szintetn.
  2. A hirek posztolásakor az "ellentábornak" üzenő nyilvánvalóan provokativ megjegyzések odabiggyesztése megalapoz két oldalnyi izletes reakciónak. Nyilván mindenki saját érdeklődési köre alapján posztol, orosz, búr (sic!) vagy nyugati technikákról, ill. kormáynpárti vagy ellenzéki beállitottság szerint (lásd bőrünkön egyébként nem érezhető gazdasági csodaszámok vagy kapásból NER-ezés, vagy ép "csicskulunk") ill. hogy ép kivel szimpatizál az orosz-ukrán vagy izraeli konfliktusban. Ha hir legyen leirva a lényeg személyes kommentár nélkül. Ha mégis, legalább kezdődjön az 1-es pontban leirtak szerint.
  3. Már annyira ismerjük egymást, hogy névváltoztatás után is képesek vagyunk megismerni a másikat a foglamazása alapján. Ebből ered, hogy már rég bedobozoltuk egymást ilyen-olyan kategóriába a kommentjeink szerint. Teljesen világos, hogy vannak olyan esetek, amikor látszik hogy a másiknak igaza van, de a dobozára az van irva hogy "seggfej" vagy ép "oroszbérenc" vagy bármi, akkor is oldalakon toljuk a magunk igazát...a beégésig. A nekünk nem tetsző hirek, főként a nyilvánvaló tények vagy tévedéseink akár csak egy szóval történő elismerésébe még senki nem halt bele, utána az 1-es pont szerint még mindig ki lehet fejteni az elképzelésünket, véleményünket, még ha valóban téves megállapitásokon alapul is az.
 

Kecske

Well-Known Member
2020. május 24.
228
1 159
93
Na tegyünk egy pontot ennek a Bugattis hülyeségnek a végére.

Eleve már a koncepció hibás. Mennyivel hihetőbb lenne, ha pl. egy Zelenszkijhez köthető dél-franciaországi luxusingatlanról lenne szó, amely természetesen nem az ő nevén lenne, de mondjuk a cikkben lehetne egy (akár telejsen fiktív, úgyse fog senki utánanézni) céges kapcsolati háló (példa), amellyel illusztrálható lenne a kapcsolat. De nem, ez túl bonyolult, Zelenszkijné besétált a párizsi szalonba és megvette a limitált kiadású Bugattit. Oké, innentől a elvesztettük a normális kritikai képességekkel rendelkező olvasókat, de sebaj.

Szóval maga a "hír":
Ez az eredeti forrás: https://veritecachee.fr/2024/07/01/...taire-de-la-toute-nouvelle-bugatti-turbillon/
"Dobd be Szergej az egészet a fordítóba, jó lesz az úgy"

És akkor itt az a bizonyos számla:
Zelenski-Cars3.jpg


Hát eleve ott kezdődik, hogy még a sarki barkácsboltból vett rotációs kapa számláján is ott lesz az ÁFA százaléka és értéke például. Adószám se ártana.

Az a félkegyelmű aki ezt a lapot szerkesztette legalább öt percet szánhatott volna arra, hogy kikeresse mik Franciaországban a számlák kötelező tartalmi elemei. De rajta van a kereskedés bankjának BSB száma! Igaz, hogy ez a szám csak ausztrál bankok esetében létezik (Bank State Branch) és eleve hatjegyű szóval ki se férne, de kit érdekel.

"Keress valami sablont aztán írd rá a kereskedés címét, ne tökölj annyit vele Szergej"

Illetve van a videó ahol az a magát Bugatti alkalmazottnak kiadó férfi beszél, anélkül hogy bármilyen bizonyítékot mutatna azzal kapcsolatban, hogy ki is ő. Az Instagram fiókját már letörölték és amúgy is privát volt, de véletlenül a profilképe pontosan ebből a videóból volt kivágva (csak fekete-fehérben)...

"Üdv, Kovács János vagyok a Rheinmetall Hungary alkalmazottja és most az autómból jelentkezem be. Magyarország 1200db HITRON harcjárműre adott le rendelést. Ezek mindegyike megérkezik decemberig"

Ebben az egészben az a szomorú, hogy én nap mint nap, ennél ezerszer profibban összerakott adathalász oldalakba futok bele.
Ha azokra is ilyen, jobb kifejezés híján leszarom mentalitással tekint egy-két fórumtárs, akkor félek hogy nagyon hamar valamilyen csalás áldozata lesz némelyikőtök.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 462
113
Akkor eljutott hozzájuk is, meg is nyugodtam. :D

Értem én ,mivel orosz forrásból volt fordítva ki lett törölve. Illetve nem értem, x emberből a legtöbb topikot létrehozó, a legtöbb tartalmat(hírt, elemzést, ismertetőt....stb.) posztoló embert kell gáncsolni, hiszen minden oldal, felület, web...stb célja, hogy minnél több tartalmat minnél több ember olvasson.
Lásd:létrehoztam a semmiből egy heditechnikai oldalt, amely ma a 2. legkedveltebb Mo-n 26000 követővel(HTKA a 3.) Ehhez ismertség(kisebb mértékben) és tudás(nagyobb mértékben) kell. :)

Úgy látom, sokan nem értik a posztjaimat, amelyeket le kell bontani, hogy értelmezhető legyen. Eszembe jutnak a Paksi Zrt-ben töltött 1 év, ahol a cég Irányítási rendszerét, szervezeti struktúrát és folyamatirányítási rendszereit dolgoztuk ki. " ha úgy adódik az oroszoknak be kell vetniük a taktikai atomot Ukrajnában" - Ennek az értelmezése a következő: először is kell tudni, mi az a TAF, másodszor mit jelent- "ha úgy adódik" - kell ismerni az orosz katonai atomdoktrínát. Tehát minek kell megtörténnie/teljesülnie, hogy be kelljen vetni. Mint a folyamatirányításban. Ha teljesül az egyik/előző mehetsz a másikra.

Szerénység elvtársak!...
Szerénység,...
:D
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and PPP

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 268
26 198
113
Talán azért vannak egyre többen "orosz szimpatizánsok", orosz fannok", vagy titulálhatjuk akárminek, mert a nyugati világ kezdi nagyon túltolni és egyre ízléstelenebb, elfogadhatatlanabb sok embernek, amit csinálnak. Ami mondjuk 15-20 éve normális volt náluk, az napjainkban már egyáltalán nem mondható el róluk. Egyre gátlástalanabb, amit csinálnak, de "jó úton járnak", hogy rengetegen kiábránduljanak belőlük. A "nyugati fanok" pedig nyugodtan visszavehetnek egy kicsit az arcukból és átértékelhetnének egy-két dolgot, mielőtt kritizálják a többieket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 627
113
Szerénység elvtársak!...
Szerénység,...
:D
Csak tényeket közöltem.;):) DE mindenki előtt nyitva a lehetőség. Hozzatok létre egy haditechnikai oldalt ti is. Érjetek el legalább 26 000 követőt hajrá! :)
Mutassátok meg (PPP, G-G , mindenen kívül a társaik) végre mire vagytok képesek az állandó nevető emotikonok rakása helyett. :)