Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 026
21 638
113
Nyilván, ugyanakkor a kirakott illető ilyen hozzászólásai esetében relatíve egyszerűen eldönthető, mert megszövegezésükből általában süt hogy mi a célja vele.
putyin-%C5%91k-kezdt%C3%A9k-a-h%C3%A1bor%C3%BAt-%C3%A9s-mi-bevetett%C3%BCk-magunkat-hogy-v0-s5kgu1zlzjja1.jpeg
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 501
4 761
113
/magaslabda:

Amik kapcsán saját magad írtad le a topikban, hogy csak copypasteled őket és általában meg se nézed mit raksz be. Írtad ezt amikor egyszer napokon át rengetegen jelezték neked, hogy amúgy pont az ellentéte van a videón, mint amivel kommenteled azokat.
Mit gondolsz a Hvg ertelmezi a CNN cikkeket mielott egy az egyben atrakja a sajat feluletere? Mindenkiben kialakul alapveto bizalom hogy akitol megosztja az nem megteveszto celzattal teszi ki.

Mindossze 4-et lapoztam vissza az ukran topicban hogy egyertelmu fake newst talaljak megosztva. Senki sem emelt szot ellene.

Rogton az elso oldalon van egy fake hir megosztva tobbek altal ami a technika nem ismeretebol adodhat, de valoban ezt en is elkovettem korabban. Megis most en kerultem fel a keresztre.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 050
23 469
113
nagyon jol ismerem a forumozok lelkivilagat. Hogy tudja egy szo is tuskekent hatni a bor alatt.
Mindenkinek világos volt, hogy szándékosan csinálod, nem csak Te, de pl. Pali "honfitársam" is, copy-paste hirnek nem is nevezhető random ukrofan posztok tömege "tüskeként ható szavakkal felkonferálva", ahogyan azt kell.
Sosem értettem miért hagyták ezt idáig fajulni, de számomra ez is azt bizonyitja, hogy a moderáció próbálta -egészséges keretek között- azt a mérleget -a javatokra- egyenesben/balanszban tartani.
P. S.
Amig az osszes gyava fotelhuszar ideirja a nagy lazalmait es kepzelgeseit, tavaly ilyenkor en Kijevben jartam, hogy ateljem azt amit masok csak tavolrol mernek ugatni.
Karigeri küldöttségének tagja voltál, mi?... :cool:
Azt hogy is kell eldönteni, hogy melyik vita értelmes?
Az, amiben nincsenek "tüskék" az mindig értelmes. Sajnos ezt még mindannyiunknak tanulni kell, ...(vagy előbb utóbb a moderáció majd csak belénk veri :))
a kirakott illető ilyen hozzászólásai esetében relatíve egyszerűen eldönthető, mert megszövegezésükből általában süt hogy mi a célja vele.
Hát igen, de mennyi felesleges szócséplést megelőzhettünk volna ha...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 288
113
Kibírom.
Mivel az internetbe szulettem bele, nagyon jol ismerem a forumozok lelkivilagat. Hogy tudja egy szo is tuskekent hatni a bor alatt.

Ugyanakkor azt is jol tudom hogy sok sirassal sok mindent el lehet erni. A forum regota ugy van menedzselve hogy a kulso szemlelo elfogultnak tartsa. Nem javit ezen hosszutavon ha tovabb van lenyomva a merleg egyik nyelve.

Ha bar igy is visszafogtam magam evek ota, azert minden offtopicomra 20 masik jut masoktol. Ami kivaltotta a jelenlegi buntetest is kb annyi volt hogy “Oroszorszag felbomlik” ettol sokan kiakadtak erthetoen. Ugyanakkor az elmult 7 napbol “ukrajna szetesik” jeligere egy mareknyi kommentet lehet talalni, megse rohantam a modikhoz.

A moderacio hianyossaga az is hogy nincs jutalmazasa az egyuttmukodesnek csak buntetes letezik. Amikor rendszeresen hordtam a hireket off topic nelkul az ukran topicba akkor az en fejem felett tovabb lebegett a kard mig masok nyugodtan toltak az offtopicot es maig toljak.

Mondanam hogy rosszabb lesz az ukran hirek gyujtohelye, de igazabol nem. Eddig is idegbol irtak oda emberek, ezutan is az lesz.

Nem en vagyok a problema ami a forumot sujtja. A problema azok az otthonulo unatkozo nyugdijasok akiknek olyan torekeny az erzelmi vilaga mint egy Herendi porcelannak. A moderacio oket szolgalja ki, ha ezek az emberek ertenenek mas nyelven akkor hamar sokkot kapnanak hogyan is kezelik ezeket az olyanokat mint ok egy szabadabb kornyezetben.

El fognak tunni mind egy szalig az ido kegyetlensege miatt, es akkor a forum moderacionak azzal kell majd szembesulnie hogy egy taszito ellenseges kornyezetet hoztak letre az ujabb fiatalabb belepoknek amig ki nem urul ez a ter.

P. S.
Amig az osszes gyava fotelhuszar ideirja a nagy lazalmait es kepzelgeseit, tavaly ilyenkor en Kijevben jartam, hogy ateljem azt amit masok csak tavolrol mernek ugatni.
Lada engem nemigen tudsz megvádolni azzal, hogy ebbe a rétegbe tartozom és van amivel egyetértek a hozzászólásodban, de azért a pofádról nem sül le az a vastag bőr ennyire kis szendének beàllítani a tevékenységedet?

Ha rajtam múlott volna évek óta te se lennél itt meg a játszópajtiaid egy combos része se akiknek az agyát húzni jársz ide...
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 824
14 887
113
már csak a létszámokból kiindulva, teljesen mások az arányok

A létszám arányok és a véleményed közötti kapcsolat felvetését sem értem.
Ha kiállnál a siratófal elé torkaszakadtából üvölteni, hogy te vagy jézus reinkarnációja, akkor az igen nagy arányban nem értenének veled egyet és a csúnya gonoszok az ellenkező narratívát kezdenék tolni.
Itt sincs ez másképpen.
Miért kellene a neked tetsző aránynak meglennie?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 643
11 344
113
A moderacio hianyossaga az is hogy nincs jutalmazasa az egyuttmukodesnek csak buntetes letezik.
Figyike, ha valaki azért fórumozik itt, hogy szakmányban vagy khm.. műszakban képviseljen egy adott narratívát, azzal nem az együttműködés, hanem a megtűrés esete áll fenn, egészen addig amíg túl nem tol valamit. Pl. Ursula túltolta, és te is kezded.

Úgy magyarázol az oldalt üzemeltető Tcatnek, hogy a legjámborabb az egész csapatból...
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
949
5 459
93
Figyike, ha valaki azért fórumozik itt, hogy szakmányban vagy khm.. műszakban képviseljen egy adott narratívát, azzal nem az együttműködés, hanem a megtűrés esete áll fenn, egészen addig amíg túl nem tol valamit. Pl. Ursula túltolta, és te is kezded.

Úgy magyarázol az oldalt üzemeltető Tcatnek, hogy a legjámborabb az egész csapatból...
ja, csak Ursula véglegest kapott mindenhonnan, Lada meg csak a topikból ...
csakis a tények kedvéért
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 643
11 344
113
ja, csak Ursula véglegest kapott mindenhonnan, Lada meg csak a topikból ...
csakis a tények kedvéért
...és milyen jól tettem. Ha marad az ukránban ő is csak onnan kap de valamiért úgy érezte, hogy kiterjeszti az agitációs tevékenységét. Lada is azon problémázik, hogy az egyetlen topikból lett kirakva ami neki fontos lett volna itt. Ő legalább maradt a kaptafánál.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 501
4 761
113
...és milyen jól tettem. Ha marad az ukránban ő is csak onnan kap de valamiért úgy érezte, hogy kiterjeszti az agitációs tevékenységét. Lada is azon problémázik, hogy az egyetlen topikból lett kirakva ami neki fontos lett volna itt. Ő legalább maradt a kaptafánál.
Egyelore meg irhatok mashova, de a hiszti meg fog maradni akkor is ha kizarolag pozitiv hangvetelu hireket irok. Azt a ketrecet amibe beleraktak evrol evre szukebbe huzzak.

A ukrajnai hirek felemlegetesevel is azt a kontrasztot akartam prezentalni hogy amikor igen kozel voltam a vegleges banhoz az ukran topicban a jonep vigan szemelyeskedett es offolt.

Sosem az a bajuk az itteni torzsvendegeknek hogy durvan, serto vagy szemelyeskedo hangnemben irok aminek az oncenzurazasa ugye az alapveto elvaras egy forum eseteben, hanem ha leirom azokat a kulcsszavakat ami nem felel meg az ideologiajuknak.

Egyebkent erdekes tema a kommentelok lelkivilaganak boncolasa, hogy jutnak odaig hogy osztonosen velemenybuborekot hozzanak letre maguk korul. Ha nem megy szemelyeskedessel mert a partner reziliens, akkor megy az akaratuk modikra valo rakenyszeritesevel.

A kulcskerdes hogy hogy befolyasolja ez majd a forum minoseget ha a farok csovalja a kutyat.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 431
21 196
113
Bármilyen kis (vélemény)buborékban éldegél valaki, ha ezen a fórumon nem csak ír, hanem olvas is, hamar szembetalálja magát azzal, hogy van más nézőpont is.
Meg más forrás is. Ha nem propagandista, hanem egyéniség (van önálló véleménye), akkor arra is rájön hamar, hogy a forrásait fenntartással kell kezelni. Mert kevés az újságíró és sok a firkász. Aki döntően csak innen vagy onnan ollóz, annak köze nincs a tárgyilagossághoz.
Mert a tárgyilagosság a lényeg, nem a függetlenség. Soros független, mert van elég pénze, de tárgyilagos?

Te minden propagandát amit ide hozol hírnek nevezel. Ez neked a tárgyilagosság?

Add át üdvözletem Kijev Szellemének!
 

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
782
3 552
93
ja, csak Ursula véglegest kapott mindenhonnan, Lada meg csak a topikból ...
csakis a tények kedvéért
Mivel önmagában egy merénylet volt a magyar nyelv ellen, azért siratni nem szükséges. Fogjuk fel úgy, hogy a légiközlekedés sztrájkja miatt a motorospuskások bevitték a kagylók közé a bányába, ezzel üstbe került a párkányon.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 643
11 344
113
Mivel önmagában egy merénylet volt a magyar nyelv ellen, azért siratni nem szükséges. Fogjuk fel úgy, hogy a légiközlekedés sztrájkja miatt a motorospuskások bevitték a kagylók közé a bányába, ezzel üstbe került a párkányon.
Habarcsokkal kagylózzák a kokainüzemet!!!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 051
57 574
113
Mit gondolsz a Hvg ertelmezi a CNN cikkeket mielott egy az egyben atrakja a sajat feluletere? Mindenkiben kialakul alapveto bizalom hogy akitol megosztja az nem megteveszto celzattal teszi ki.

Mindossze 4-et lapoztam vissza az ukran topicban hogy egyertelmu fake newst talaljak megosztva. Senki sem emelt szot ellene.

Rogton az elso oldalon van egy fake hir megosztva tobbek altal ami a technika nem ismeretebol adodhat, de valoban ezt en is elkovettem korabban. Megis most en kerultem fel a keresztre.
Jaj de sajnállak.Könnyes a szemem. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 069
59 122
113
P. S.
Amig az osszes gyava fotelhuszar ideirja a nagy lazalmait es kepzelgeseit, tavaly ilyenkor en Kijevben jartam, hogy ateljem azt amit masok csak tavolrol mernek ugatni.

Ezt azért tekinthetjük egy önbevallásnak is, hogy miért vagy itt. (Bár eddig is tudtuk:D)
Engem egyetlen dolog zavar ebben, hogy nem maradtál kint. Pedig csoda szép hely volt, pl. az Azovstal üzem :rolleyes:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 488
56 748
113
Mi itt mind egyetértünk!



Émmontam!
Egyébként elmondtam már,hogy mindenkinek meg kell tanulnia a helyén kezelnie a htka-t a saját életében,és saját magát a htka életében.
Legyen a fórumozás móka,és kacagás,meg némi isemeret szerzés,el kell engedni a kedves fórumtársakat,akik 889x alkalomra sem értik a tényeket,legyenek boldogok,én már vagy 1 éve nem strapálom magam,azzal,hogy meggyőzzek bárkit,bármiről,hanyag eleganciával suhanok a trollok felett,és jól is készítek tojásos lecsót,úgyhogy fejlődjetek ti is,egyszer még dózeros is lehet belőletek.
Vagy legalábbis majdnem....
:rolleyes::D
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 609
15 802
113
Vajon miért lett AZONNAL törölve hozzászólásom az Ukrajnai topikban?
SEMMILYEN szabályt nem szegtem vele. Senkit nem bántottam benne. Elemző véleménycikk.... a topic témájában.... Akkor mi volt a baj?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 026
21 638
113
Vajon miért lett AZONNAL törölve hozzászólásom az Ukrajnai topikban?
SEMMILYEN szabályt nem szegtem vele. Senkit nem bántottam benne. Elemző véleménycikk.... a topic témájában.... Akkor mi volt a baj?
ez ilyen kétkörös barkochba. Tedd be újra máshogy, ha bann-t kapsz, akkor megint nem nyertél.
 
Status
Not open for further replies.