Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 342
113
A Beszélgető topicból:



Nézd, mivel nem gondolom, hogy retardált lennél, nagyjából biztos vagyok benne, hogy sikerült kisakkoznod, hogy a járványos topicról letiltásod az ottani, általad is ismert házirenddel összekombinálva azt jelenti, hogy covid témában nem posztolhatsz a fórumon. De ha esetleg nem volt egyértelmű, akkor most itt jelzem, hogy ez a helyzet.

Ezzel szemben napok óta viszed legalább 2-3 topicba a témát és értetlenkedsz, amikor én, illetve már többen mások is jelzik, hogy ezt talán nem kéne. Sőt a mai beszélgető topicos performanszod elég pofátlan volt már. Valamiért direkt a banra hajtasz? Vagy csak eléggé szemtelen módon megpróbálsz elmenni a falig?

Nekem kib@szott nagy türelmem van, de esetedben most fogyott el. Ha tiszteletben tartod a topicról letiltás következményeit, akkor minden OK, ha nem, akkor rövid időn belül az alábbi mókás kis jelenethez hasonló fog lezajlani:

(Tom macsek szerepében a járvány topicról letiltott, de a témával értetlenkedést tettetve csak azért is ide-oda besettenkedő milagro. Jerry szerepében meg mindenki, akinek tele már a hócipője ezzel.)



Igen, pár nap alatt ez volt a 3. figyelmeztetésed - csak hogy ne érhesse szó a ház elejét részedről :p Sajnálom, hogy idáig fajult a dolog, de csak magadnak köszönheted.
Ugye nem azt akarod mondani, hogy van egy dedikált Tom és Jerry gyüjteményed a kényes szitukra!? :)
 
K

kamm

Guest
Nyissunk egy "Hülyeségek" topikot. Igény volna rá!
Ott lehetne olyan témákról veszekedni, mint: a Föld egy fánk, 2x2=4,78, az oltàssal becsipeznek, a hypo segit a covid ellen, a 2.Vh-t valójában a németek nyerték, mi magyarok vagyunk a teremtés koronája stb. :)
Egyebkent ez nem hulyeseg. ;)

Oda siman mehetne @milagro osszes hibbant cucca, @jurgenbauer uberproli vadhajtasos es hasonlo hulladek, topikrombolo spamje stb. Egyszerubb, mint egyesevel levadaszgatni mindent mindenhonnan, @Terminator meg @Tcat egy mozdulattal at tudjatok baszarintani ide az osszes ilyesmit, aztan vagy megszokjak, hogy eleve oda tomik majd az ilyesmit, vagy megunjak, hogy ti ket klikkel oda szamuzitek minden ilyen szemetuket, amit ok percekig irkalnak. :)
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
azt jelenti, hogy covid témában nem posztolhatsz a fórumon.
Tekintve, hogy véleményt ismét csak nem fogalmaztam meg (kérdeztem Redgreget), illetve ismerem a fórumszabályzatot, ez az egész meglehetősen gyerekes.
..
És valahol az az érzésem, hogy ti féltek. De nagyon. Hogy a vírustól-e magától, vagy az ellene beadatott kísérleti szerek hatástalanságától/(mellék)hatásától, a valakiknek való megfelelés rosszul teljesítésétől, vagy szimplán a közelgő felfordulástól, és netán a haláltól, az a ti dolgotok és a Te dolgod!
..
Maradjatok hát üzemi burokban. Elég nagy rendetlenség lesz a "Házibuli" végére, higgyétek, hidd el nekem. A kijárati ajtó pedig nem a földszinten van!
..
Amúgy...
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and Pogány
W

Wilson

Guest
Tekintve, hogy véleményt ismét csak nem fogalmaztam meg (kérdeztem Redgreget), illetve ismerem a fórumszabályzatot, ez az egész meglehetősen gyerekes.
..
És valahol az az érzésem, hogy ti féltek. De nagyon. Hogy a vírustól-e magától, vagy az ellene beadatott kísérleti szerek hatástalanságától/(mellék)hatásától, a valakiknek való megfelelés rosszul teljesítésétől, vagy szimplán a közelgő felfordulástól, és netán a haláltól, az a ti dolgotok és a Te dolgod!
..
Maradjatok hát üzemi burokban. Elég nagy rendetlenség lesz a "Házibuli" végére, higgyétek, hidd el nekem. A kijárati ajtó pedig nem a földszinten van!
..
Amúgy...
Te egy értelmes ember vagy miért kellett ide is berakni egy ilyen tartalmú kommentet, számtalanszor tényekkel,számokkal alátámasztott módon bizonyították már, hogy az oltások működnek, erre te x-re is ugyanezzel hozakodsz elő ,mond mire jó ez? Azt nem tudom a többiek mitől félnek, de én személy szerint attól tartok, hogy az általad is képviselt álláspontot folyamatosan "szajkózó" emberek miatt, lesznek olyan bizonytalan emberek akik nem vagy csak késve veszik fel az oltást.
Látva a te ês más hasonló véleményt folyamatosan hangoztató emberek tevékenységét,nekem erről az 1831-s kolera felkelés jut eszembe (annyi különbséggel, hogy most számunkra adott egy hatékony védekezési eszköz az oltások képében).
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Tekintve, hogy véleményt ismét csak nem fogalmaztam meg (kérdeztem Redgreget), illetve ismerem a fórumszabályzatot, ez az egész meglehetősen gyerekes.
..
És valahol az az érzésem, hogy ti féltek. De nagyon. Hogy a vírustól-e magától, vagy az ellene beadatott kísérleti szerek hatástalanságától/(mellék)hatásától, a valakiknek való megfelelés rosszul teljesítésétől, vagy szimplán a közelgő felfordulástól, és netán a haláltól, az a ti dolgotok és a Te dolgod!
..
Maradjatok hát üzemi burokban. Elég nagy rendetlenség lesz a "Házibuli" végére, higgyétek, hidd el nekem. A kijárati ajtó pedig nem a földszinten van!
..
Amúgy...
Nyugodtan folytasd amit csinálsz, csak ne lepődj meg hogy akkor más témában sem fogsz tudni posztolni.
Nem hiszem el hogy ENNYIRE nehéz megállni hogy ne itt terjeszd az igédet.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Egyebkent ez nem hulyeseg. ;)

Oda siman mehetne @milagro osszes hibbant cucca, @jurgenbauer uberproli vadhajtasos es hasonlo hulladek, topikrombolo spamje stb. Egyszerubb, mint egyesevel levadaszgatni mindent mindenhonnan, @Terminator meg @Tcat egy mozdulattal at tudjatok baszarintani ide az osszes ilyesmit, aztan vagy megszokjak, hogy eleve oda tomik majd az ilyesmit, vagy megunjak, hogy ti ket klikkel oda szamuzitek minden ilyen szemetuket, amit ok percekig irkalnak. :)
Régen is sokat csináltak a moderátorok, hogy az offtopic cuccokat átpakolgatták, csak egyrészt kell moderátor-energia, másrészt rendszer ... pl. mainstream járványok és járványok safespace topik ahova szét lehet választani a tudományos/politikailag main vonalat a kisebbségi véleményektől. Ha meg más topikokban jelenik meg a téma, akkor jelenteni kell, hogy áthelyezést kérünk. Jó lenne a moderátornak jelenthez egy shortlist a fő kihágásokra, persze a szöveges mező is meg kellene maradjon, mert van ami nem egyértelműen kategorizálható.
TÖRLÉST/ÁTHELYEZÉST kérek (ha áthelyezést akkor hova dropdown)
és MIÉRT személyeskedik / vulgáris / , etc...
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Blitz97

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Ezt még végszóként azért, mert a napokban folyamatosan ezzel is takarózol:

Tekintve, hogy véleményt ismét csak nem fogalmaztam meg (kérdeztem Redgreget), illetve ismerem a fórumszabályzatot, ez az egész meglehetősen gyerekes.

Feltételezem nem okoz gondot az értő olvasás, így az alábbiból számodra is az kell kiadódjon, hogy tökmindegy, hogy véleményt írsz, vagy csak linkelsz valamit a témában, akkor is átviszed máshova. Számomra hihetetlen hogy ezt magyaráznom kell, meg hogy ezzel próbálkozol kitartóan. Mindegy, ez van...

Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
És ha már ilyen személyre szabott szolgálati közleményes napokat élünk, akkor @kamm , te meg légyszi kezdj erősen visszábbvenni a személyeskedésből, mert az utóbbi időben ismét nagyon belejöttél. Anno megbeszéltük hogy hosszabb szünet lesz a vége, ne erőltesd ki.
 
K

kamm

Guest
És ha már ilyen személyre szabott szolgálati közleményes napokat élünk, akkor @kamm , te meg légyszi kezdj erősen visszábbvenni a személyeskedésből, mert az utóbbi időben ismét nagyon belejöttél. Anno megbeszéltük hogy hosszabb szünet lesz a vége, ne erőltesd ki.
Fair enough. Viszont akkor en ezt s kérnék valamit: légyszives ne csak a valaszaimat irtsd ki, hanem molni egybites provokaciojat is, ha gyomlalashoz fogsz. Köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 298
113
És ha már ilyen személyre szabott szolgálati közleményes napokat élünk, akkor @kamm , te meg légyszi kezdj erősen visszábbvenni a személyeskedésből, mert az utóbbi időben ismét nagyon belejöttél. Anno megbeszéltük hogy hosszabb szünet lesz a vége, ne erőltesd ki.
Már éppen ugyanezt akartam irni...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Miért? Időről-idore probalkozol, tudjuk mindketten, nincs ebben titok. :cool:
Csak úgy kíváncsiságból megkérdezem: én miért voltam neked útban / szálka a szemedben nem is oly régen ?

De ezt a kérdést sokan feltehetnék neked teljes őszinteséggel, nem csak én. Szóval kár itt most a részedről molnival "takarózni", mert ez csak egy üres terelés. Gondolkodj el szerintem erősen azon amit @Tcat mondott, mert nagyon is valós alapokon nyugszik !
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 333
13 682
113
Amúgy eléggé liberális lett a moderáció szintje, pár éve egy-egy erősebb megjegyzésért repültél pár hónapra (én is, más is - érdemes átlapozni a bűnlajstromot és benne az indoklásokat), most meg oldalakon való mocskolódás, baromságterjesztés, nyílt propaganda, szervezett topikrombolás és már-már szabályos karaktergyilkosság kísérlet is jelen van...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Amúgy eléggé liberális lett a moderáció szintje, pár éve egy-egy erősebb megjegyzésért repültél pár hónapra (én is, más is - érdemes átlapozni a bűnlajstromot és benne az indoklásokat), most meg oldalakon való mocskolódás, baromságterjesztés, nyílt propaganda, szervezett topikrombolás és már-már szabályos karaktergyilkosság kísérlet is jelen van...
epp akartam irni..

nem volt szerelmes level, meg figyelmeztetes..

volt h naponta megnyitottam a bunlajstrom topicot es volt rajta vki uj.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
epp akartam irni..

nem volt szerelmes level, meg figyelmeztetes..

volt h naponta megnyitottam a bunlajstrom topicot es volt rajta vki uj.
Na igen, de most a topicszabályokban benne van, hogy először figyelmeztetés van.
Ha lenne rá energia, akkor ezt meg kellene változtatni, nincs több figyelmeztetés, és teljes fórumban van, de legyen mondjuk rövidebb időre, inkrementális növekedéssel. 24h/2nap/4nap/8nap/16nap:)
Tényleg nagyon elszaladt a személyeskedés meg minden egyéb gyalázkodás.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 045
10 102
113
Amúgy eléggé liberális lett a moderáció szintje, pár éve egy-egy erősebb megjegyzésért repültél pár hónapra (én is, más is - érdemes átlapozni a bűnlajstromot és benne az indoklásokat), most meg oldalakon való mocskolódás, baromságterjesztés, nyílt propaganda, szervezett topikrombolás és már-már szabályos karaktergyilkosság kísérlet is jelen van...
sőt, belpolbönözésért is lehetett menni pihenni.
Aki a Magyar Biztpol rovatba ír, az most mind mehetne pihire egy fél évre.
 
Status
Not open for further replies.