Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Javaslat.

Tudom, hogy ez elég fasixzta hozzáállás a részemről, de nem lehetne maximálni a napi hozzászólások számát - mondjuk 10-15-ben?

Tudom azt is, hogy az egyszeri fórumlakónak megvan a maga személyes evolúciója; jellemzően az első időkben aktívabb, mindent jobban tud, (vagy jobban nemtud), aztán lassan beáll a sorba és a nünükéit sem ismétli már, mert mindenkinek a könyökén jönnek már ki (mondom, jellemzően).

Van viszont most néhány alak, aki számolatlanul nyomja az üres dumákat és megmondom őszintén, hogy sokszor már megnyitás után becsukom a szafarit, amikor a frissült topikok 90%-ban ugyanazok a tagok jelennek meg utolsó hozzászólónak. Nincs erre sem időm, sem kedvem. Löncshús.

Ne is mondd, tilthatnék is meg aztán nem is fontos idejárni, vágesz.
De szerintem meg ne virágozzék minden virág! A büdöske az csak maradjon a macskaalomban. A csetelők is meg a propi-manók is szorítsák be a napi mondandójukat 10-be.

(Élőszövetafémvázon hír-linkjei más megítélés alá esnek, azok jöhetnek).
Nem rossz de a jó(manapság ritka) vitákat is kivegezné.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Nem rossz de a jó(manapság ritka) vitákat is kivegezné.

Lehetne egy, különleges - ún VITA - topik, ahol folytatni lehet, ha kifutunk a 10-ből.

Ha szakmai, akkor a modik áttehetnék az adott topikba utólag, ha világnézeti éspervagy üres locsifecsi, akkor meg a kukába.

Nap végére a Vita topiknak mindig üresnek kellene lennie (kiv. a topiknyitó hsz persze).

Na? Így már megvettük?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Lehetne egy, különleges - ún VITA - topik, ahol folytatni lehet, ha kifutunk a 10-ből.

Ha szakmai, akkor a modik áttehetnék az adott topikba utólag, ha világnézeti éspervagy üres locsifecsi, akkor meg a kukába.

Nap végére a Vita topiknak mindig üresnek kellene lennie (kiv. a topiknyitó hsz persze).

Na? Így már megvettük?
Ugyanannyi melójuk lenne. :D Igaz nyugodtabban talán.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Az gondolom túl nagy kérés, hogy tanuljunk meg értelmes felnőtt emberek módjára viselkedni és szedjünk magunkra némi vitakultúrát és nem átvenni a rossz példát a facebookon tomboló demens nyuggerektől?
Ez így szépen hangzik, csak egyrészt ez nem mindenkinek az érdeke. Másrészt a cset meg a propi ugyanúgy megmarad, csak esetleg kevesebben kurvaanyáznak. Nem mondom, hogy ez nem előrelépés, de attól az én felhasználói élményem még szar marad.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Ugyanannyi melójuk lenne. :D Igaz nyugodtabban talán.
Az lehet, de én oda be nem tenném a lábam és csak akkor látnám már amikor megszűrve a szakmai topikba átkerül.

Szerk: ezzel nekem most meglett a mai negyedik semmilyen hozzáadott értéket nem tartalmazó hozzászólásom, úgyhogy én itt be is fejeztem mára a szófosást. :p
 
K

kamm

Guest
Lehetne egy, különleges - ún VITA - topik, ahol folytatni lehet, ha kifutunk a 10-ből.

Ha szakmai, akkor a modik áttehetnék az adott topikba utólag, ha világnézeti éspervagy üres locsifecsi, akkor meg a kukába.

Nap végére a Vita topiknak mindig üresnek kellene lennie (kiv. a topiknyitó hsz persze).

Na? Így már megvettük?
Ugyanannyi melójuk lenne. :D Igaz nyugodtabban talán.
Ugyanazt ragozzuk, csak másképpen. Ha az infinite csetelgetos temat akarod latni, arra van a Beszélgető és azt nem is törlik. Ha belpolos (fizetett/önkéntes ügynökök)
bulvárorbakolasat akarod latni, arra lenne a Dühöngő avagy Választás 2022 és azt mondjuk hetente flush és minden héten tiszta lappal indulna, ezzel a trollok orbakolasat is lehuzva a vécén. Szerintem ez utóbbi megér egy próbát, ha ezzel párhuzamosan szigorúan ki lesz tiltva egyetlen figyelmeztetés után az adott normál témákból mindenki, aki választási mocsokkal onti el a Magyarország avagy Társadalmi, netán más témákat. :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Ugyanazt ragozzuk, csak másképpen. Ha az infinite csetelgetos temat akarod latni, arra van a Beszélgető és azt nem is törlik. Ha belpolos (fizetett/önkéntes ügynökök)
bulvárorbakolasat akarod latni, arra lenne a Dühöngő avagy Választás 2022 és azt mondjuk hetente flush és minden héten tiszta lappal indulna, ezzel a trollok orbakolasat is lehuzva a vécén. Szerintem ez utóbbi megér egy próbát, ha ezzel párhuzamosan szigorúan ki lesz tiltva egyetlen figyelmeztetés után az adott normál témákból mindenki, aki választási mocsokkal onti el a Magyarország avagy Társadalmi, netán más témákat. :)
A háború a politika folytatása más eszközökkel.
Biztonságpolitikai témából meg végképp nem lehet kizárni a politikát.
A trollkodast kéne valahogy kizárni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Javaslat.

Tudom, hogy ez elég fasixzta hozzáállás a részemről, de nem lehetne maximálni a napi hozzászólások számát - mondjuk 10-15-ben?

Tudom azt is, hogy az egyszeri fórumlakónak megvan a maga személyes evolúciója; jellemzően az első időkben aktívabb, mindent jobban tud, (vagy jobban nemtud), aztán lassan beáll a sorba és a nünükéit sem ismétli már, mert mindenkinek a könyökén jönnek már ki (mondom, jellemzően).

Van viszont most néhány alak, aki számolatlanul nyomja az üres dumákat és megmondom őszintén, hogy sokszor már megnyitás után becsukom a szafarit, amikor a frissült topikok 90%-ban ugyanazok a tagok jelennek meg utolsó hozzászólónak. Nincs erre sem időm, sem kedvem. Löncshús.

Ne is mondd, tilthatnék is meg aztán nem is fontos idejárni, vágesz.
De szerintem meg ne virágozzék minden virág! A büdöske az csak maradjon a macskaalomban. A csetelők is meg a propi-manók is szorítsák be a napi mondandójukat 10-be.

(Élőszövetafémvázon hír-linkjei más megítélés alá esnek, azok jöhetnek).
Erre már egy vadász barátom írt egy analógiaként felfogható kis szösszenetet a Vaddisznó vadásszá válás evolúciójára !


Azt hiszem Bűdi Gábor örök érvényűjét nem lehet elégszer közkinccsé tenni !

"A vaddisznó lesvadászatának sajátos evolúciója:

Első lesvadászat - a puska folyamatosan a kézben a keresőtávcső pedig állandóan a szemen. Minden lombsusogás, varjú hang, lehulló ág kétséget kizáróan a disznó érkezésének hangja. Pulzusszám tartósan150 körül. A vadász tudja, hogy mindent tud a vadászatról és a vaddisznóról. A vadászat minden pillanatát színesen és részletesen, szakértő módon adja elő.

Tizedik lesvadászat - a puska már a térden keresztbe fektetve, hogy azonnal kézbe vehető legyen. Néha nincs a szemén a keresőtávcső. Minden hang disznó jelenlétére utal, csak a fényes Hold miatt nem jön ki. A vadász még mindig mindent tud a vadászatról, a vaddisznóról is, de most megtudja, hogy nem az ugat ijedtében. A vadászatairól már novellákat ír.

Harmincadik lesvadászat - a puska a les oldalának támasztva. Kereső a nyakban gyakori használat mellett. Már tudja, hogy a disznó nem ugat és általában nincs olyan hosszú lába, mint az őznek.
A vadászatról még mindig mindent tud, de már hallott vaddisznó kiszámíthatatlan viselkedéséről. Ritkábban beszél, mert a vadászatainak fele nem publikus, hisz hülyeséget gondolt vagy csinált.

Századik lesvadászat - puska letámasztva, kereső a lesdeszkán, néhány percnyi bóbiskolás belefér, és a pisiléshez már nem mászik le a lesről. Lőtt már öt disznót és tudja, hogy eddig semmit sem tudott sem a vadászatról sem a vaddisznóról, de nem mondja el senkinek, mert szégyelli, hogy kilőtte a terület törzskocáját, és a múltkor a sötétben csenevész malacnak nézett disznó 80 kg volt.
Nem beszél és magában röhögve hallgatja mások hülyeségeit.

Háromszázadik lesvadászat - előfordult már, hogy elfelejtette a lesre felülve megtölteni a puskát, és volt, hogy a keresőt otthon hagyta. Volt, hogy elaludt és a disznók körbetúrták. Már tudja, hogy még nem tud vadászni, a disznóról csak keveset tud, és azt is rosszul. Mások novelláit olvassa, bölcsességének teljes tudatában befogja a száját!

Bűdi Gábor"
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
A konklúziót levonva akkor most már simán lehet személyeskedni és qrva anyázni ? Vagy csak egyeseknek ? Ketteseknek meg tilos ? Hát akkor lesz ahogy lesz majd kiderül ! A vakló is ha elhagyja Diósgyőrt majlát ! LOL

Ogre sem szokta visszafogni magát de ez esetben szerintem a kérdése teljesen jogos :confused: Az a bizonyos bizony sajnos messzire el lett vetve nem ezt szoktuk meg ezen a fórumon....
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Javaslat.

Tudom, hogy ez elég fasixzta hozzáállás a részemről, de nem lehetne maximálni a napi hozzászólások számát - mondjuk 10-15-ben?

Tudom azt is, hogy az egyszeri fórumlakónak megvan a maga személyes evolúciója; jellemzően az első időkben aktívabb, mindent jobban tud, (vagy jobban nemtud), aztán lassan beáll a sorba és a nünükéit sem ismétli már, mert mindenkinek a könyökén jönnek már ki (mondom, jellemzően).

Van viszont most néhány alak, aki számolatlanul nyomja az üres dumákat és megmondom őszintén, hogy sokszor már megnyitás után becsukom a szafarit, amikor a frissült topikok 90%-ban ugyanazok a tagok jelennek meg utolsó hozzászólónak. Nincs erre sem időm, sem kedvem. Löncshús.

Ne is mondd, tilthatnék is meg aztán nem is fontos idejárni, vágesz.
De szerintem meg ne virágozzék minden virág! A büdöske az csak maradjon a macskaalomban. A csetelők is meg a propi-manók is szorítsák be a napi mondandójukat 10-be.

(Élőszövetafémvázon hír-linkjei más megítélés alá esnek, azok jöhetnek).
Én a hozzászólás kreditet pénzért árulnám! De komolyan! napi 3 hsz mondjuk ami alanyi jogon jár (össz karakterszámra és link-szmára is korlátozva), és lehet feltölteni az egyenleget amúgy! :)

Aki jó kontentot tol mondjuk cikksorozatban, kap majd az admintól kvótát rá.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Én a hozzászólás kreditet pénzért árulnám! De komolyan! napi 3 hsz mondjuk ami alanyi jogon jár (össz karakterszámra és link-szmára is korlátozva), és lehet feltölteni az egyenleget amúgy! :)

Aki jó kontentot tol mondjuk cikksorozatban, kap majd az admintól kvótát rá.
De miért a második kérdése az volt a rohattfattyú melókeresőnek, hogy mennyi a fizu. A rohadék.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082
Status
Not open for further replies.