Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Ma feljövök csak pár óra szünettel és mit látok?
Még pár renitens trollkodó alak kivágása után is HT úgy nyomokban, nagyítóval van még esetleg az oldalon.

Én nem látom ilyen borúsan a dolgot. Most felcsaptam a friss hozzászólások listát. Amikor ezt a kommentet írom, akkor az aktuális tényállás szerint az elmúlt 24 órában 60 topikba került új hozzászólás. Ebből csak az első 20 témát nézve:

  • 10 vegytiszta HT topik
  • 4 biztpol
  • 6 kantin, ennek egyike a belpol dühöngő, de a többinek a fele meg példul tech kötődésű

De ha tovább lapozok, akkor is szépen sorakoznak a HT és egyéb normális kantin témák.

Ettől még aláírom, simán lehet, hogy kevesebb a hardcore HT hozzászólás, de hogy nagyítóval kelljen keresni az oldal profiljába vágó beszélgetéseket azt túlzásnak érzem. Még úgy is, hogy a fenti kis "statisztika" értelemszerűen napi ingadozást mutat és lehet máskor épp más az arány.

A napi hozzászólás szám nagy átlagban 600-750 között szór és ezekre érkezik 1500-2000 környéki reakció (like, stb.). Ezen kommentek egy vaskos szelete persze nem HT topikos, emiatt adott esetben a 10 topikot listázó felületek (a htka.hu főoldal és itt a fórumon a "Friss olvasnivalók" menüpont) azt láttatják, hogy kevés a HT. De ha megnézed a fent linkelt listát, akkor máris árnyaltabb lesz a kép. Szerintem legalábbis, de nyilván nem kell velem egyetérteni :)

Szerintem teljes tévút volt a Belpol topik és gyeplőt a lovak közé dobni ezzel kvázi.

Segítségével lett megtisztítva a (választási) belpollal korábban totál lenullázott magyar biztpol topik.
Meg aztán a topic megnyitása előtt jelzett játékszabályok szerint 2 hetente beszántásra* kerülő helyről van szó, ahonnan szintén lehet pihenőre menni.


* apropó, minden érintettnek: ez a beszántás a tervek szerint mindig úgy lesz, hogy daráláskor kb. a legutóbbi 1 nap tartalma marad, hogy az esetleg folyamatban lévő nem agitprop szálak ne legyenek totál elvágva.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Pont most értem a belpol topik végére, de ott is ez van.
Pl. hiába lett már számtalanszor kitárgyalva a manyup-téma, pár havonta rendszeresen előkerül a kalapból, és mintha előtte sose beszéltünk volna róla, kezdődik a gyógypedagógiás foglalkozás elölről. Mintha valami időhurkos sci-fiben lennénk, ugyanaz történik, újra meg újra... Az ilyen mániás(?) viselkedés tök értelmetlenné teszi a vitákat. (Mármint az információcsere szempontjából, de azt elképzelhetőnek tartom, hogy van akit ez szórakoztat) :rolleyes:
Van, akit a játszma elégít ki. És az időnként, görcsösen szorongatott pozíció; és a vissza-vissza felhozott témák is szerintem simán ide sorolhatók.
Van, aki a játszmán keresztül ventilálja ki a vélt vagy valós (ez igazából kívülről tök mindegy, az a lényeg, hogy miként éli meg) sérelmeit. Aztán vagy elfogadja az ember ezt a szituációt, vagy sem. Vagy belemegy a játékba vagy sem. És ez nyilván nem csak az alap sérelmeknél van így; illetve az is válthat ki sérelmet, amikor magában a vitában nem tudta véleményét kielégítő eredménnyel 'feldolgozni'. Persze ez nem feltétlen aljas megfontolt, előretervezett "topicrombolási" szándék. És legtöbben; sőt talán mindenki valamelyest ezt teszi.
Én védekező mechanizmusként -mivel itt egyszerűen megtehetem- igyekszem egyre kevesebb ilyen jellegű szobákat megnyitni; ha teszem is, akkor csak belepörgetek -és konstatálom, hogy semmi új nincs a nap alatt.
 
M

molnibalage

Guest
Én nem látom ilyen borúsan a dolgot. Most felcsaptam a friss hozzászólások listát. Amikor ezt a kommentet írom, akkor az aktuális tényállás szerint az elmúlt 24 órában 60 topikba került új hozzászólás. Ebből csak az első 20 témát nézve:

  • 10 vegytiszta HT topik
  • 4 biztpol
  • 6 kantin, ennek egyike a belpol dühöngő, de a többinek a fele meg példul tech kötődésű

De ha tovább lapozok, akkor is szépen sorakoznak a HT és egyéb normális kantin témák.

Ettől még aláírom, simán lehet, hogy kevesebb a hardcore HT hozzászólás, de hogy nagyítóval kelljen keresni az oldal profiljába vágó beszélgetéseket azt túlzásnak érzem. Még úgy is, hogy a fenti kis "statisztika" értelemszerűen napi ingadozást mutat és lehet máskor épp más az arány.

A napi hozzászólás szám nagy átlagban 600-750 között szór és ezekre érkezik 1500-2000 környéki reakció (like, stb.). Ezen kommentek egy vaskos szelete persze nem HT topikos, emiatt adott esetben a 10 topikot listázó felületek (a htka.hu főoldal és itt a fórumon a "Friss olvasnivalók" menüpont) azt láttatják, hogy kevés a HT. De ha megnézed a fent linkelt listát, akkor máris árnyaltabb lesz a kép. Szerintem legalábbis, de nyilván nem kell velem egyetérteni :)



Segítségével lett megtisztítva a (választási) belpollal korábban totál lenullázott magyar biztpol topik.
Meg aztán a topic megnyitása előtt jelzett játékszabályok szerint 2 hetente beszántásra* kerülő helyről van szó, ahonnan szintén lehet pihenőre menni.


* apropó, minden érintettnek: ez a beszántás a tervek szerint mindig úgy lesz, hogy daráláskor kb. a legutóbbi 1 nap tartalma marad, hogy az esetleg folyamatban lévő nem agitprop szálak ne legyenek totál elvágva.
Nem harcdore jellegről van szó.
Egész egyszerűen egyese emberekről tudom, hogy soha semmi értéket nem hoztak a fórumra, de még épkézláb kérdést sem sikerült feltenni.

Felkelek és ezt látom.

6IoclEq.png

  • A topokok gy része BELPOL, nem érdekel, és amúgy sem írhatok oda.
  • A másik felében vagy érdektelen technikai topik vagy olyan kommentelt oda, akitől úgy sem olvasnék, de sajnos nem látom ki kommentelt az utolsó előtt. Szóval nyithatok meg n+1 topikot (2 oldal van listázva) majd elkezdem olvasni és kiderül, hogy itt bizony semmi nincs...

Ez kb. konstanst. 20-30 topik, csak technikait nyitom meg és ami értéket jelent, abból 2-4 db, ha van.
De amikor egyes bannoltak írtak bele, akik ignore-on vannak, akkor meg se nyitottam.
Eltelik pár óra, visszajövök, a helyzet ugyanez. Régen nagyon nem ez volt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Nem harcdore jellegről van szó.
Egész egyszerűen egyese emberekről tudom, hogy soha semmi értéket nem hoztak a fórumra, de még épkézláb kérdést sem sikerült feltenni.

Felkelek és ezt látom.

6IoclEq.png

  • A topokok gy része BELPOL, nem érdekel, és amúgy sem írhatok oda.
  • A másik felében vagy érdektelen technikai topik vagy olyan kommentelt oda, akitől úgy sem olvasnék, de sajnos nem látom ki kommentelt az utolsó előtt. Szóval nyithatok meg n+1 topikot (2 oldal van listázva) majd elkezdem olvasni és kiderül, hogy itt bizony semmi nincs...

Ez kb. konstanst. 20-30 topik, csak technikait nyitom meg és ami értéket jelent, abból 2-4 db, ha van.
De amikor egyes bannoltak írtak bele, akik ignore-on vannak, akkor meg se nyitottam.
Eltelik pár óra, visszajövök, a helyzet ugyanez. Régen nagyon nem ez volt.



Nem basztatásból mondom, de ha ennyire fáj itt az élet, hát rittyents egy saját fórumot, ott te leszel a kalapács örzöje. :)
 
M

molnibalage

Guest
Nem basztatásból mondom, de ha ennyire fáj itt az élet, hát rittyents egy saját fórumot, ott te leszel a kalapács örzöje. :)
Nem basztatásból mondom, de 10+ éve itt vagyok és én is gyártom rá a tartalmat.
Egy huzamosabb ideig lényegében az egyetlen, aki tartalmat gyártott az oldalra én voltam.
Oda lehet menni a cikkek részben és nézni a bejegyzések számát és mennyiségét is.
Ennek fényében...
Kb. azt érzem, mintha az általam is épített homokozóba szarna bele egy rakás ember konstansan.
 
M

molnibalage

Guest
Tematikus topikok vannak. A belpol topik amiben azt hiszem eddig úgy 10000 %-kal aktívabb voltál a rettenetes sirámaid ellenére mint mondjuk én és sokan, elég sokan mások, arra szolgál, hogy a dühöngő legyen. Specifikusan lehet bele hányni a gondolatokat. A szólásszabadság keretében akár a tanárokra is lehet olyan betűsorokat elhelyezni, ami neked nem tetszik. Aki leírja, magasról leköpi adott esetben, hogy neked nem tetszik. Más egy érvelő vitában hajlandó megvitatni ezt.

Ahogy a biztpolban biztpol megy és néha elkanászodik, ahogy a haditechnimai topikokban néha elterelődnek a dolgok, azt megszokott dolog. Sokan beszélgetünk, sok gondolat vetődik fel ezáltal egy-egy téma keretében, néha csak érintőlegesen. Ezekből ami felesleges, azt a fórum maga szokta a helyére tenni így vagy úgy és a fórumozók egészséges tűrése miatt, egyfajta immunrendszerként.

Nem mindenki hajtóműszakértő aki érdeklődik amaga idejében, lehetőségeivel, vagy akár intelligenciájával. Annyit szánnak tehát ezen kapacitasaikból amennyit akarnak. Nem annyit amennyit te akarsz. Mindenki egy-egy külön lény nem valamiféle központi tudat darabja akámennyire is ez lenne neked a megfelelő.

Ahogy te szórod a random ostobázásaidat(én szívesen kiverném néha a fogaidat, de ehhez képest igyekszek szavakban is ritkán elszállni és inkább adott esetben rámutatni a saját ostobaságaidra), úgy ők is teszik ami nekik ugyanilyen mód joguk, lehetőségük.

Nagyon jól tudod, hogyha technikai vitát akarsz, vagy technikai cikkeket olvasni, akkor a tematikusan elkülönìtett technikai topikokban találod ezeket, nem a kantinban. 14 év után, ehheheh. Ehhez képest, mert a tudásodat a benned lakozó irgalmatlan nagy faszkalap ellenére is elismertem mindig és elfogadom, hogy a teljesítményed jogán a magadénak érzed a fórumot, mégis bemész a kantinba, ott a belpolba, kifröcsögöd magadat, aztán fura módon neked nem tetsző írást olvasol, aztán idejössz rinyálni, mert megsértették a lelkedet egy olyan topikban, ami a dühöngő és ahová te klikkeltél.

Ne már... o_O

Belépni az örjöngőbe, amit erre a célra hoztak létre és kifogásolni akár a tartalmat, akár a hangnemet, az nem túl következetes senki részéről. Főleg, ha az illető (molni...) stílusa sok kivánnivalót hagy maga után még a technikai topikokban is. :)
Persze megint csak nekem lehet stílusom. Milyen érdekes...

Csak akkor pogány és te is magyarázd már meg, ha kollektíve lehet gyalázkodni, akkor a nyilvánvalóan ostoba emberről kimondani, hogy nem az eszéért szeretik, az mióta is stílus probléma?

Vagy, mert valakinek nincs fent az anyja a topikon, akkor az is része lenne, ha valaki ostoba ribancnak hívnák, aki csak ennyire hülyegyereket tudott felnevelni?

Igen sajátos gondolatai is kettős mércéje van egyeseknek...
Főleg ennek fényében.
Fórumszabályzat - HTKA - Haditechnikai Kerekasztal

  • félelemkeltő stílusúak, vagy közösség elleni izgatást valósítanak meg (vagyis a magyar nemzet, vagy valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport vagy a lakosság egyes csoportjai elleni gyűlöletre uszítás);
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Persze megint csak nekem lehet stílusom. Milyen érdekes...

Csak akkor pogány és te is magyarázd már meg, ha kollektíve lehet gyalázkodni, akkor a nyilvánvalóan ostoba emberről kimondani, hogy nem az eszéért szeretik, az mióta is stílus probléma?

Vagy, mert valakinek nincs fent az anyja a topikon, akkor az is része lenne, ha valaki ostoba ribancnak hívnák, aki csak ennyire hülyegyereket tudott felnevelni?

Igen sajátos gondolatai is kettős mércéje van egyeseknek...
Főleg ennek fényében.
Fórumszabályzat - HTKA - Haditechnikai Kerekasztal

  • félelemkeltő stílusúak, vagy közösség elleni izgatást valósítanak meg (vagyis a magyar nemzet, vagy valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport vagy a lakosság egyes csoportjai elleni gyűlöletre uszítás);
Az a helyzet, hogy most csak takarózni kezdtél valamivel. De te is szoktál degradálni csoportokat vagy épp ellenük követelni eljárást, kirekesztést mert a te szubjektív szemléletedet akarod kiterjeszteni.

Ostobázol személyesen valakit más nézőpontért, ostobázol tudósokat, tudóscsoportokat ha épp nem a te szemléletedet támasztja alá a mondanivalójuk, majd ostobázol embereket mert ostobázik tudósokat, tudóscsoportokat ha nem az ő szemléletét támasztják alá a meglátásod szerint.

Szerinted, ha neked megfelelő, egy tudóst az eredményei nem predesztinálnak automatikus tudós megmondóvá, majd az eredményeid alapján megköveteled ezt magadnak itt.

Nem csak szapulni akarlak, adott témákban, pl. bürokrácia még sokszor egyet is értek veled(nem túl haditechnikai mégsem én tolom, hanem te teljes gőzzel), de figyelembe kellene venned, hogy a többi fórumozó az mind nem te és vannak saját tapasztalataik, meglátásaik, igényeik.
 
M

molnibalage

Guest
Ostobázol személyesen valakit más nézőpontért,
Azért nem.
ostobázol tudósokat
Hol? Mármint azokra az esetekre gondolsz, amikor n+1 eset volt, amikor gumicicája lett akár Nobel díjasoknak egyes téma és lényegében még a tudományos módszereket sarokban vágták?

Vagy azokra a sötétzöldekre gondolsz, akinek a középiskolás matek és fizika is magas?
Vagy az energiaklub gittegyltre, mint "tudósok"?
, tudóscsoportokat ha épp nem a te szemléletedet támasztja alá a mondanivalójuk,
Mondj egy ilyen "tudós csoportot".
majd ostobázol embereket mert ostobázik tudósokat, tudóscsoportokat ha nem az ő szemléletét támasztják alá a meglátásod szerint.
Kikre gondolsz itt megint?
Szerinted, ha neked megfelelő, egy tudóst az eredményei nem predesztinálnak automatikus tudós megmondóvá, majd az eredményeid alapján megköveteled ezt magadnak itt.
Sokszor leírod a tudós szót, de egyszer sem sikerült definiálnod ezeket.
Amúgy halkan kérdezem, hogy amikor mindig számokkal és modellekkel érvelek, akkor szerinted és mondjuk energetikában milyen "tudós" csoportokat szóltam le? Ha leszóltam, akkor simán azért, mert buta a modelljük vagy még a jelzős szerkezetük is.

Lásd, teljesen ok szélkerék lapátokat betolni a föld alá csak úgy földet rá. Ez "zöld".
De az, hogy soktíz vagy száz millió éves víz záró rétegbe, többszörös mérnöki gát mögé letenni hűtést nem igénylő bármilyen, akár csak kis radioaktivitású hulladékot, az fúj, fúj. Úgy, hogy néhány tonna és 100-1000 m3 nagyságrendről van szó, hogy közben a megtermelt áram lépétke meg 500 TWh+.

Amikor önjelölt "tudósok" - semmiféle műszaki végzettség nincs - kezdenek beszólni ilyen téren, az hol tudós...?
Amúgy különösen vicces ez a tudós szó mantrázása, mert az alábbi videó kb. leírja, hogy azon emeberek nagy része, aki belepofázik az energetikába kb. a beszólógató hülyegyerek szintjén van.

Ameddig a sokan magukat végtelenül okosnak gondolók ilyeneket mondanak.
Nem csak szapulni akarlak, adott témákban, pl. bürokrácia még sokszor egyet is értek veled(nem túl haditechnikai mégsem én tolom, hanem te teljes gőzzel), de figyelembe kellene venned, hogy a többi fórumozó az mind nem te és vannak saját tapasztalataik, meglátásaik, igényeik.
Ebben semmi hiba nincs.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Azért nem.

Hol? Mármint azokra az esetekre gondolsz, amikor n+1 eset volt, amikor gumicicája lett akár Nobel díjasoknak egyes téma és lényegében még a tudományos módszereket sarokban vágták?

Vagy azokra a sötétzöldekre gondolsz, akinek a középiskolás matek és fizika is magas?
Vagy az energiaklub gittegyltre, mint "tudósok"?

Mondj egy ilyen "tudós csoportot".

Kikre gondolsz itt megint?

Sokszor leírod a tudós szót, de egyszer sem sikerült definiálnod ezeket.
Amúgy halkan kérdezem, hogy amikor mindig számokkal és modellekkel érvelek, akkor szerinted és mondjuk energetikában milyen "tudós" csoportokat szóltam le? Ha leszóltam, akkor simán azért, mert buta a modelljük vagy még a jelzős szerkezetük is.

Lásd, teljesen ok szélkerék lapátokat betolni a föld alá csak úgy földet rá. Ez "zöld".
De az, hogy soktíz vagy száz millió éves víz záró rétegbe, többszörös mérnöki gát mögé letenni hűtést nem igénylő bármilyen, akár csak kis radioaktivitású hulladékot, az fúj, fúj. Úgy, hogy néhány tonna és 100-1000 m3 nagyságrendről van szó, hogy közben a megtermelt áram lépétke meg 500 TWh+.

Amikor önjelölt "tudósok" - semmiféle műszaki végzettség nincs - kezdenek beszólni ilyen téren, az hol tudós...?
Amúgy különösen vicces ez a tudós szó mantrázása, mert az alábbi videó kb. leírja, hogy azon emeberek nagy része, aki belepofázik az energetikába kb. a beszólógató hülyegyerek szintjén van.

Ameddig a sokan magukat végtelenül okosnak gondolók ilyeneket mondanak.

Ebben semmi hiba nincs.




Pont az a gond, számok kal, és modellekkel érvelsz CSAK!!!
Lazíts, szívj be, egyél tortát, menj el 2 nap wellnessre, bármi, mert az élet nem csak számokból és modellekbol áll.
Egy nagyon kis része igen, de a nagyobb része nem.
Engedd el a feszkót, csinálj gyereket, meglátod, milyen cuki ahogy végig csokizza az alkarod furdetés közben.
Pl.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Kb. azt érzem, mintha az általam is épített homokozóba szarna bele egy rakás ember konstansan.
Pont ezért csinálj egy saját homokozót (ht. fórumot) ahol csak szalonképes embereket engedsz megszólalni.
Ha a tied jobb lesz mint ez - nálam ez azt jelenti hogy több érdekes ht. tartalom lesz benne - akkor én bizonyosan azt fogom látogatni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 297
113
Persze megint csak nekem lehet stílusom. Milyen érdekes...

Csak akkor pogány és te is magyarázd már meg, ha kollektíve lehet gyalázkodni, akkor a nyilvánvalóan ostoba emberről kimondani, hogy nem az eszéért szeretik, az mióta is stílus probléma?

Vagy, mert valakinek nincs fent az anyja a topikon, akkor az is része lenne, ha valaki ostoba ribancnak hívnák, aki csak ennyire hülyegyereket tudott felnevelni?

Igen sajátos gondolatai is kettős mércéje van egyeseknek...
Főleg ennek fényében.
Fórumszabályzat - HTKA - Haditechnikai Kerekasztal

  • félelemkeltő stílusúak, vagy közösség elleni izgatást valósítanak meg (vagyis a magyar nemzet, vagy valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport vagy a lakosság egyes csoportjai elleni gyűlöletre uszítás);
B+, legalább egyszer olvasd el a hozzászólásaidat és nézz a tükörbe. :)
De elég lenne, ha a hozzászólásaid utolsó mondatát többnyite elhagynád. Egyből civilizáltabb lenne a mondanivalód. Persze nem te vagy az egyetlen, de most rólad van szó....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 297
113
Pont ezért csinálj egy saját homokozót (ht. fórumot) ahol csak szalonképes embereket engedsz megszólalni.
Ha a tied jobb lesz mint ez - nálam ez azt jelenti hogy több érdekes ht. tartalom lesz benne - akkor én bizonyosan azt fogom látogatni.
Ezzel azért nem értek egyet. Maradjon csak itt és lassan covilizálodjon.Jó úton van amúgy is... :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 297
113
Van, akit a játszma elégít ki. És az időnként, görcsösen szorongatott pozíció; és a vissza-vissza felhozott témák is szerintem simán ide sorolhatók.
Van, aki a játszmán keresztül ventilálja ki a vélt vagy valós (ez igazából kívülről tök mindegy, az a lényeg, hogy miként éli meg) sérelmeit. Aztán vagy elfogadja az ember ezt a szituációt, vagy sem. Vagy belemegy a játékba vagy sem. És ez nyilván nem csak az alap sérelmeknél van így; illetve az is válthat ki sérelmet, amikor magában a vitában nem tudta véleményét kielégítő eredménnyel 'feldolgozni'. Persze ez nem feltétlen aljas megfontolt, előretervezett "topicrombolási" szándék. És legtöbben; sőt talán mindenki valamelyest ezt teszi.
Én védekező mechanizmusként -mivel itt egyszerűen megtehetem- igyekszem egyre kevesebb ilyen jellegű szobákat megnyitni; ha teszem is, akkor csak belepörgetek -és konstatálom, hogy semmi új nincs a nap alatt.
Ebben van valami. Engem nagyon szórakoztat egyes viták abszurditása és ahogy a téma periodikusan hullámzik.
(T-72...:))
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 297
113
Az a helyzet, hogy most csak takarózni kezdtél valamivel. De te is szoktál degradálni csoportokat vagy épp ellenük követelni eljárást, kirekesztést mert a te szubjektív szemléletedet akarod kiterjeszteni.

Ostobázol személyesen valakit más nézőpontért, ostobázol tudósokat, tudóscsoportokat ha épp nem a te szemléletedet támasztja alá a mondanivalójuk, majd ostobázol embereket mert ostobázik tudósokat, tudóscsoportokat ha nem az ő szemléletét támasztják alá a meglátásod szerint.

Szerinted, ha neked megfelelő, egy tudóst az eredményei nem predesztinálnak automatikus tudós megmondóvá, majd az eredményeid alapján megköveteled ezt magadnak itt.

Nem csak szapulni akarlak, adott témákban, pl. bürokrácia még sokszor egyet is értek veled(nem túl haditechnikai mégsem én tolom, hanem te teljes gőzzel), de figyelembe kellene venned, hogy a többi fórumozó az mind nem te és vannak saját tapasztalataik, meglátásaik, igényeik.
Te jobban tudod mint én, hogy mit gondolok. :)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 045
10 102
113
Na jó, akkor az én személyes véleményem, arról, hogy hova sikerült eljutni.
Kb. a kezdetek óta itt vagyok a HTKA-n, láttam mivé lett az oldal az elmúlt 14+ évben.
És ezt nem csak olvasóként vagy fórumó szemszögből mondom, de úgy, hogy az oldalra tartalmat gyártok 2010 óta folyamatosan.

14 év alatt egy gyerek megszületik és kezd felnőtté formálódni.
Az, hogy a HTKA részben hova formálódott, amiatt igencsak szomorú vagyok.

Az oldal olvasóinak és fórumózinak száma nagyobb, annak minden hátrányával is, aminek nem feltétlen kéne lennie.
Réges-régen, lehet, hogy reggel 8 és este 8 között nem volt 20 komment, de azokat megérte elolvasni. Politika sehol.
Ellenben Allesmor osztotta az infókat hajtóművekről, az oroszul tudók a retro orosz cuccokról, ex. PG/DRG-sek, mint emel vagy amabasa a MiG-21-ről vagy helikrő, vagy Cifu a hírekről és űrkutatásról. Szinte csak olyan emberek írtak, olyan tartalommal, amiért megérte feljönni.

(Mindenkitől elnézést, aki kimaradt. Ez még bőven a 2017 előtti korszakot jelenti egészen a 2010-es évek elejéig vissza. A fórum 2007-ben indult, az elsők között regeltem.)

Ma feljövök csak pár óra szünettel és mit látok?
Még pár renitens trollkodó alak kivágása után is HT úgy nyomokban, nagyítóval van még esetleg az oldalon.
Amíg ezek voltak sokszor kb. csak arra voltak jók, hogy teleszemetelték a topikokat.
Emelett mi van COVID konteók, polidili a köbön.

Szerintem teljes tévút volt a Belpol topik és gyeplőt a lovak közé dobni ezzel kvázi.
Olyan dolgokat kellett megtudnom az elmúlt napok, hogy:
  • a tanárok kollektíve simán le lehet hülyézni, semmi baj, jó az úgy...
  • teljesen rendben van az, hogy egy kezdő tanár nettó 150k táján keres, de nem baj, majd ők nevelik a képernyőfüggő fiatal generációt is, de hogy ezek a lusta disznók nem dolgoznak mellékállásban is...
Ilyen áron szerintem nem kell több tag.
A kevesebb néha több.
Ha engem kérdeztek, akkor holnaptól lehet 0 toleranica és kivágni mindent, ami nem biztpol,de politika.

Nem értem, hogy hogyan sikerült oda eljutni, hogy egy HT témájú, tematikus oldalon gyakorlatilag nagyítóval kell keresni a fórumon a HT tartalmat.

Mert teljességgel érthető, hogy az ember nem teljesen kocka és elbeszélget főzéstől kezdve (enni kell repnapon is... :)) a fotográfián (fotózni is kell) , vagy repszim, vagy át a múlt hadtörijéről is lehet dumálni, de hogy kvázi a polidili viszi az oldalt most már, szerintem nem jó és teljes tévút. Hogy ez lényegében hagyva és a topikkal lényegében bátorítva is lett. Az oldal teli van olyan tagokkal, akik lényegében csak a polidilit hozzák ide, de az oldal fő tartalmához soha nem szagoltak. Ebben mi a jó annak, aki nem ezért van itt?

Hiába van ignore lista, ettől még a fórumot a sok szemét pont úgy olvashatatlanná és követhetetlenné teszi.
Én a fent leírtak miatt fejeztem be a kommentelést egy időre itt.
A tanár, ápoló és szociális munkás és mindenki hülye aki keveset keres, azt persze hagyjuk hogy nélkülük bedőlne az ország.
A diplomás és a mérnök hülye, különösen ha napelem telepítésből nem keres havi két milliót, a kőműves okosabb náluk.
Aki azt meri mondani hogy valami szar, az libsi és gyurcsénybérenc.
Aki szerint a hatósági árazás a kommunizmus, az kommunista.
Aki szerint nem kell csak azért építeni, hogy az építőipar pörögjön, a tudatlan sorosbérenc, kell a stadion és az M6-ra még két sáv, az hülye.
Aki biciklizik az hülye, 40 felett mindenki 70 éves lesz, több sávot a Lánchídra. Aki nem megy 160al, az ugye mind hétvégi vezető.
Azt mondani hogy a rezsicsökkentés baromság tilos, mert jó az és a közmű szolgáltatoknál mindenki semmittevő milliomos.
Érdemes olvasni molnit, ozymandist, Alesmort, hpsap-ot. cifut meg még egy-két embert, de a legtöbben gondolkodni nem hajlandó emberek. ilyen van a munkahelymen meg a buszon és a horgászboltban, nekem ez nem kell.
Hiányomban a fórum össze nem omlik, én nem tettem sokat hozzá a haditechnikához.
+1 ne feledjük, nincsen klímaváltozás, a füst jó!
+2 Kínában és Oroszországban jobb élni, mint Németországban, ez tudott.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 297
113
Én a fent leírtak miatt fejeztem be a kommentelést egy időre itt.
A tanár, ápoló és szociális munkás és mindenki hülye aki keveset keres, azt persze hagyjuk hogy nélkülük bedőlne az ország.
A diplomás és a mérnök hülye, különösen ha napelem telepítésből nem keres havi két milliót, a kőműves okosabb náluk.
Aki azt meri mondani hogy valami szar, az libsi és gyurcsénybérenc.
Aki szerint a hatósági árazás a kommunizmus, az kommunista.
Aki szerint nem kell csak azért építeni, hogy az építőipar pörögjön, a tudatlan sorosbérenc, kell a stadion és az M6-ra még két sáv, az hülye.
Aki biciklizik az hülye, 40 felett mindenki 70 éves lesz, több sávot a Lánchídra. Aki nem megy 160al, az ugye mind hétvégi vezető.
Azt mondani hogy a rezsicsökkentés baromság tilos, mert jó az és a közmű szolgáltatoknál mindenki semmittevő milliomos.
Érdemes olvasni molnit, ozymandist, Alesmort, hpsap-ot. cifut meg még egy-két embert, de a legtöbben gondolkodni nem hajlandó emberek. ilyen van a munkahelymen meg a buszon és a horgászboltban, nekem ez nem kell.
Hiányomban a fórum össze nem omlik, én nem tettem sokat hozzá a haditechnikához.
+1 ne feledjük, nincsen klímaváltozás, a füst jó!
+2 Kínában és Oroszországban jobb élni, mint Németországban, ez tudott.
Sajnálom, hogy ennyire komolyan veszed ezeket a csörtéket itt a fórumon. (Amik a választásokig még jelentősen fokozódni fognak...). Remélem látunk még itt.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Na akkor megszólalok én is:

Ahogy @Tcat, alapvetően én sem látom annyira borúsan a fórum helyzetét. Egyik oldalról viták mindig is voltak (lásd. TVC vagy éppen aktív vs félaktív önirányítású rakéták a Szu-27 topikban évekkel ezelőtt), vannak (lásd. harckocsi topik) és lesznek is. Részben ez az emberi természet jellegéből adódik, részben ettől is fejlődik a közösség. A belpol meg hát sajna belpol, választási év van, már előre mindenhol lehetett tudni, hogy nagyon kemény és nagyon mocskos kampány várható, ami ahogy a társadalomban, úgy a fórumban is lecsapódik. Egyszerűen nem lehet ellene tenni, aki az egyik oldal mellett kardoskodik az azért, aki a másik oldal mellett az meg azért. Ezért is jó, hogy a belpol az jórészt a dühöngőben csapódik le és nem terjed szét mindenfele (legalábbis amiket olvasok azoknál). Bár bizonyos témákban nekem is megvan a véleményem, egyszerűen annyira nem bírja a gyomrom a belpolt, hogy inkább ignorálom. Higgyétek el hasznos tud lenni, időt, energiát meg idegeket lehet vele rendesen megspórolni, mint beleugrani az iszapbirkózásba.
Amúgy mellesleg szerintem a biztpol topikokban is bőven lehet olyan anyagokat találni, amik minimum hazai szinten egyedülállóak. Ahogy anno az ukrajnai helyzetet, majd a szíriai orosz beavatkozást szinte élő egyenesben lehetett követni, most is számos eseménynél a fórum köröket ver az önmagát magyar sajtónak nevező képződményre. Megkockáztatom, hogy ha anno lassan 10 éve nem fedezem fel a fórumot, most vélhetően nem csinálnám és írnám azt amit, úgy és ahogy. A mostani kazah helyzetet is nagyon szépen lehetett a fórumon követni és olyan infók is megjelentek, amik máshol vszeg soha. Sokan sokfélét adunk bele, @boki a legaktuálisabb orosz infókat szinte azonnal, @Wilson a hosszabb elemzéseket illetve híranyagokat magyarra lefordítva, én meg hát a saját anyagaimat.
Persze a csörték és feszültségek elkerülhetetlenek, de így is szerintem egy egészen jó közösség van továbbra is itt a fórumon minden esetleges hibájával együtt. Valszeg majd április eleje után majd már lecsillapodnak a kedélyek fokozatosa, addig meg hát lesz némi Mortal Kombat.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Azért nem.

Hol? Mármint azokra az esetekre gondolsz, amikor n+1 eset volt, amikor gumicicája lett akár Nobel díjasoknak egyes téma és lényegében még a tudományos módszereket sarokban vágták?

Vagy azokra a sötétzöldekre gondolsz, akinek a középiskolás matek és fizika is magas?
Vagy az energiaklub gittegyltre, mint "tudósok"?

Mondj egy ilyen "tudós csoportot".

Kikre gondolsz itt megint?

Sokszor leírod a tudós szót, de egyszer sem sikerült definiálnod ezeket.
Amúgy halkan kérdezem, hogy amikor mindig számokkal és modellekkel érvelek, akkor szerinted és mondjuk energetikában milyen "tudós" csoportokat szóltam le? Ha leszóltam, akkor simán azért, mert buta a modelljük vagy még a jelzős szerkezetük is.

Lásd, teljesen ok szélkerék lapátokat betolni a föld alá csak úgy földet rá. Ez "zöld".
De az, hogy soktíz vagy száz millió éves víz záró rétegbe, többszörös mérnöki gát mögé letenni hűtést nem igénylő bármilyen, akár csak kis radioaktivitású hulladékot, az fúj, fúj. Úgy, hogy néhány tonna és 100-1000 m3 nagyságrendről van szó, hogy közben a megtermelt áram lépétke meg 500 TWh+.

Amikor önjelölt "tudósok" - semmiféle műszaki végzettség nincs - kezdenek beszólni ilyen téren, az hol tudós...?
Amúgy különösen vicces ez a tudós szó mantrázása, mert az alábbi videó kb. leírja, hogy azon emeberek nagy része, aki belepofázik az energetikába kb. a beszólógató hülyegyerek szintjén van.

Ameddig a sokan magukat végtelenül okosnak gondolók ilyeneket mondanak.

Ebben semmi hiba nincs.
Ilyen féle hozzászólásokat én is kaptam.
 
Status
Not open for further replies.