Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 438
120 956
113
@Mackensen hiányoztál!
st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.u1.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 414
14 501
113
Benne van az idézett posztban:

kollektívan leneonácizta a fórumközösséget
leneonácizta a HTKA-t is, mint médiát és szerinte propagáljuk ezeket az ordas eszméket
szerinte az itt kommentelők nem is magyarok
szerinte a HTKA vezetősége se magyar, hanem Oroszországban képzett propagandisták

Szerintem ez így masszívan elég arra, hogy kitessékeljem.
Háááát .


Ne haragudj de lengyel írására hirtelen felindulásból èn írtam egy válasz.

Amiből 1 nap gondolkodás után egy pont lett.
Bár èn főkeg MG munkásságával kapcsolatban írtam volna.

Nem èrzem ezt a beírását olyan szinten durvának, hogy örökös eltiltás járjon èrte.


Igen tèved. Ha csak magam veszem meg pár komentelőt akiről tudom, hogy magyar.

Egy tèvedèsèrt úgy gondolom ez nagyon durva bünti.

3 hónap okè.

De nagyon durva írásokra szoktatok 3 napot adni.


Kicsit úgy vagyok már mint a F1-ben.

Nem tudom èrtelmezni mire mikor milyen büntit adatok.

Ráadásul nem is èrzem sokszor azt korrektnek, sem konzekvensnek.


Ezt úgy írom ez a lengyel nem a szívem csücske.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Az orosz macska miért kapott permabant? Lehetne legalább egy pár idézet, hogy tanuljunk belőle?
Jó lenne egy egységes és jól követhető moderálási leírás amit egymás között is betartanak a modik !

Nem akarok senki ügyvédje lenni csak a tényeket írnám le ! @Tcat elindított egy viszonylag követhető , konzekvens bannolási folyamatot ami ha nem is tökéletes de használható és értelmes !




Szóval az elmúlt 3 hónapban mindig kapott 3 nap bant !

Kérdés , hogy az elv szerint minden hónapban "tiszta lappal" indulunk vagy nem ? Mert ha tiszta lappal akkor @Mackensen túltolta ! Ha nem akkor is mert akkor meg a tiltás következő fokozata kellett volna , hogy életbe lépjen ! De erre végleges kitiltás lett belőle !


Ez a részemről azt veti fel , hogy a modik nem tudnak közös nevezőre jutni . Ha köztetek sincs közös nevező akkor mik azok a szabályok amiket be kell tartani ? A moderálásnak érzelem mentesnek kellene lennie és jól értelmezhetőnek mint ahogyan a büntetésnek is ! Indulatból ez a tevékenység nem végezhető ! Sokan elbagatelizálják ezt pedig a moderálás nem csak lehetőség/kiváltság hanem óriási felelősség az adott fórumon / közösségben !

Végezetül ismételve magamat :jó volna egy nem túl bonyolult de világos és határozott új szabály rendszer amit lehet értelmezni és a fokozatosság elvét követi !
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 072
9 198
113
Egy tèvedèsèrt úgy gondolom ez nagyon durva bünti.

Adott Gipsz Jakab. Jól tud lengyelül, mert állítólag Lengyelországban is tanult. Hát regisztrál egy echte lengyel haditechnikai fórumon. Az ottaniak szívesen fogadják. Aztán elkezd provokáló, az ottaniakat kissé lesajnáló hozzászólásokat is írni. Hirtelen hosszú időre eltűnik. Egyszer csak egy lengyelországi védelmi politikai jellegű hír kapcsán visszatér és az egész társaságot olyan neonáci orosznak, ukránnak, de mindenképpen kamu lengyelnek minősíti akik nyíltan Magyarországot támadják.

Szerinted mennyi idő alatt rakják ki? Mert nálunk ez a fenti történt pepitában.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 701
55 583
113
Jó lenne egy egységes és jól követhető moderálási leírás amit egymás között is betartanak a modik !

Nem akarok senki ügyvédje lenni csak a tényeket írnám le ! @Tcat elindított egy viszonylag követhető , konzekvens bannolási folyamatot ami ha nem is tökéletes de használható és értelmes !




Szóval az elmúlt 3 hónapban mindig kapott 3 nap bant !

Kérdés , hogy az elv szerint minden hónapban "tiszta lappal" indulunk vagy nem ? Mert ha tiszta lappal akkor @Mackensen túltolta ! Ha nem akkor is mert akkor meg a tiltás következő fokozata kellett volna , hogy életbe lépjen ! De erre végleges kitiltás lett belőle !


Ez a részemről azt veti fel , hogy a modik nem tudnak közös nevezőre jutni . Ha köztetek sincs közös nevező akkor mik azok a szabályok amiket be kell tartani ? A moderálásnak érzelem mentesnek kellene lennie és jól értelmezhetőnek mint ahogyan a büntetésnek is ! Indulatból ez a tevékenység nem végezhető ! Sokan elbagatelizálják ezt pedig a moderálás nem csak lehetőség/kiváltság hanem óriási felelősség az adott fórumon / közösségben !

Végezetül ismételve magamat :jó volna egy nem túl bonyolult de világos és határozott új szabály rendszer amit lehet értelmezni és a fokozatosság elvét követi !
Aki ismételten semmibe veszi a fórum értékrendszerét, az repül.
Ha ez az elv jó az EU-nak, jó kellene legyen egy kis fórumnak is !
(Vigyázat, irónia!) :oops:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 414
14 501
113
Adott Gipsz Jakab. Jól tud lengyelül, mert állítólag Lengyelországban is tanult. Hát regisztrál egy echte lengyel haditechnikai fórumon. Az ottaniak szívesen fogadják. Aztán elkezd provokáló, az ottaniakat kissé lesajnáló hozzászólásokat is írni. Hirtelen hosszú időre eltűnik. Egyszer csak egy lengyelországi védelmi politikai jellegű hír kapcsán visszatér és az egész társaságot olyan neonáci orosznak, ukránnak, de mindenképpen kamu lengyelnek minősíti akik nyíltan Magyarországot támadják.

Szerinted mennyi idő alatt rakják ki? Mert nálunk ez a fenti történt pepitában.
Biztos az èn hibám, de az írasából ez MG-re vonatkozó idiotizmusok basztak föl igazán.


Nem azt mondo nem kell bünti, azt mondom hogy szigorú a bünti.

Ő is egy èrdekes szegmense az oldalnak.

Mit kam vagy vlad.

Akik a körön kívűlről látják a magyar beszerzèseket.

Megjegyzem pl pesti srácok akiknek ha jólemlèkszem nyilatkozott MG számomra is olyan színvonal, ami megengedhetetlen.

Na ezèrt èn is le leszek tiltva?

Remèlem nem.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 072
9 198
113
Na ezèrt èn is le leszek tiltva?

Remèlem nem.

Már miért lennél emiatt letiltva? o_O :)


Ő is egy èrdekes szegmense az oldalnak.

Mit kam vagy vlad.

Akik a körön kívűlről látják a magyar beszerzèseket.

Adott volt neki is a lehetőség, de írta, amit írt. És természetesen nem a haderőreform véleményezése miatt kapta amit kapott.
Hogy miként látja külsősként a hazai reformot az lehet egy jó vitaalap, hogyne. Még talán akkor is, ha esetleg vegytisztán csak provokálni akar vele. Csak ennek eljátszotta a lehetőségét a neonácizással ugye.

Ehhez nem tudok többet hozzáfűzni :)
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
521
1 741
93
Végezetül ismételve magamat :jó volna egy nem túl bonyolult de világos és határozott új szabály rendszer amit lehet értelmezni és a fokozatosság elvét követi !
Szerintem ezt egy kicsit túlbonyolítod; ne írj olyan stílusban amit a szüleiddel/barátaiddal/munkatársaiddal szemben nem engednél meg magadnak. Ha nem írsz így nem kapsz 3 napos kitiltást. Ha nem kapsz 3 napos kitiltást akkor nem kapsz permbant sem. Szerintem ennyi.
 
M

molnibalage

Guest
Háááát .


Ne haragudj de lengyel írására hirtelen felindulásból èn írtam egy válasz.

Amiből 1 nap gondolkodás után egy pont lett.
Bár èn főkeg MG munkásságával kapcsolatban írtam volna.

Nem èrzem ezt a beírását olyan szinten durvának, hogy örökös eltiltás járjon èrte.


Igen tèved. Ha csak magam veszem meg pár komentelőt akiről tudom, hogy magyar.

Egy tèvedèsèrt úgy gondolom ez nagyon durva bünti.

3 hónap okè.

De nagyon durva írásokra szoktatok 3 napot adni.


Kicsit úgy vagyok már mint a F1-ben.

Nem tudom èrtelmezni mire mikor milyen büntit adatok.

Ráadásul nem is èrzem sokszor azt korrektnek, sem konzekvensnek.


Ezt úgy írom ez a lengyel nem a szívem csücske.
Ne haragudj, de nem esik le.
A BMS repszimes fórumon az első ilyen kommentért perban jár.
A HTKA moderáció eddig olyan kemény volt, mint az olvasztott vaj.

Már miért lennél emiatt letiltva? o_O :)

Moderátor döntésének megkérdőjelezése miatt volt ban G. moderátori ideje alatt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 414
14 501
113
Ne haragudj, de nem esik le.
A BMS repszimes fórumon az első ilyen kommentért perban jár.
A HTKA moderáció eddig olyan kemény volt, mint az olvasztott vaj.



Moderátor döntésének megkérdőjelezése miatt volt ban G. moderátori ideje alatt.
Azt nem tudom, nem olvastam
Úgyhogy nem tudomvéleményt alkotni.


Erről a kitiltásról alkottam véleményt, amivel nem értettem egyet, mégha engem is iritált a bejegyzés.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 432
113
Az alábbi stílus miatt olyan az ukrán fórum, amilyen.
Nem gondolom, hogy ezt el kellene tűrni.
Jeleztem a modiknak, ne kelljen hasonló stílusban reagálnom. Nyilván tudnék, de ne engem kelljen kitenni, ha nem muszáj.
Türelemmel várok, hogy javuljon a színvonal.
:)


Már bezabáltál cefréből reggel 8kor,vagy még a tegnapi dózis hat ilyen keményen?
Hofi nem tévedett,mi,a metil alkohol is hangulatba hoz...
:D:D
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 432
113
Mi is várjuk wilson, de van még vagy 16 account-otok.

Igen, mi gyikemberek, zöldmanók így készítünk ki titeket.
A sátánista világkormány titkos megbízatását teljesítjük.
Minden account, akinek nem tetszik a véleménye, az mind a miénk. Mind ellened vagyunk.
A sötétben is látunk ám....
Előlünk nem tudsz elbújni....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 038
54 138
113
Az alábbi stílus miatt olyan az ukrán fórum, amilyen.
Nem gondolom, hogy ezt el kellene tűrni.
Jeleztem a modiknak, ne kelljen hasonló stílusban reagálnom. Nyilván tudnék, de ne engem kelljen kitenni, ha nem muszáj.
Türelemmel várok, hogy javuljon a színvonal.
:)



Csak tippeltem az alkohollal,lehet bármi egyéb tudatmódosító is, amitől olyanokat írkáltok,amilyeneket.
Térdelj kukoricára a sarokban,és gyakorolj önkritikát a többi szimpatikus fiataleberrel együtt.
 
Status
Not open for further replies.