Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 379
113
Van a túlfélen is elég példa.
Van,...ezért is irtam, hogy alapból hiányzik az önkritika, amit szépiteni lehetne azzal, ha úgy kezdenénk a hozzászólást, hogy "szerintem". Mert ez igy vélemény, amit ha akarsz elolvasol, ha akarsz nem, egyetértesz vele vagy nem, de nem késztet feltétlenül válaszra úgy, mint ha sziklaszilárd tényként belekiabálna valamit az éterbe, mint ha az valami szent igazság volna.
  • Erre csak példa, hogy "nem minden ukrán siker jelenti az oroszok bukását, mint ahogyan nem okozza ukrajna pusztulását néhány napnyi rakétaeső sem".
  • Ugyanigy "elvitathatatlan gazdasági érdemei vannak a jelenlegi kormánynak, de amennyire nemzetgazdaságilag hasznos úgyanúgy káros a NER a jelenlegi felépitését és módszereit tekintve", és
  • "hiába járható út lenne a T-72 felújitás és felhúzott Kfir beszerzés elméleti sikon, a tendenciák teljesen mások, senki sem akar régi vasakkal -még felújitva sem- háborúsdit játszani" úgy, hogy a környékünkön lassan már ukrajnának is modernebb fegyverei lesznek.
  • és sorolhatnám...
Ahogy @Wilson egyébként jól megfogalmazta, több megértés kellene meg picit több tisztelet a másik iránt, ...még ha segghülye is az illető :)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 073
4 038
113
Másik oldal? -Miért, oldalak vannak? Nem tudtam.
Na ne viccelj! Eléggé nyilvánvalóan tolja itt a többség, hogy a kormánypárt a jobboldal, mindenki más pedig a bal! És nincs az a szoftverfrissítés, ami ezen változtatna.
És persze megy a gyanúsítgatás, hogy a másik oldal ("bal") hozzászólói, többnyire ugyanahhoz a pár személyhez köthetőek, akik egyébként mind fizetett ügynökök.
Ha ezek nem tűntek fel eddig, akkor vagy csukott szemmel jársz, vagy szelektív a memóriád.
Vajon fordítva miért nem megy ugyanez? Pedig megvannak onnan is az egy kaptafára íródott hozzászólások, anyázások, hazaárulózások, vigyori hangulatjelek...
Egyébként téged kifejezetten jó, konstruktív vitapartnernek tartalak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 307
120 191
113
Na ne viccelj! Eléggé nyilvánvalóan tolja itt a többség, hogy a kormánypárt a jobboldal, mindenki más pedig a bal! És nincs az a szoftverfrissítés, ami ezen változtatna.
És persze megy a gyanúsítgatás, hogy a másik oldal ("bal") hozzászólói, többnyire ugyanahhoz a pár személyhez köthetőek, akik egyébként mind fizetett ügynökök.
Ha ezek nem tűntek fel eddig, akkor vagy csukott szemmel jársz, vagy szelektív a memóriád.
Vajon fordítva miért nem megy ugyanez? Pedig megvannak onnan is az egy kaptafára íródott hozzászólások, anyázások, hazaárulózások, vigyori hangulatjelek...
Egyébként téged kifejezetten jó, konstruktív vitapartnernek tartalak.
Dehogynem megy ugyanez, orosz és atlantista ügynöközés és fizetett propagandistázás megy vica versa.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 331
113
Vannak itt fizetett ( vagy csak meggyőződéses...) propagandisták minden oldalról. Aztàn meg olyanok, akik a saját anyagi, lelki nyomorukèrt a tàrsadalmat hibàztatják és ezt itt élik ki, mert élőben senki nem hajlandó meghalgatni őket.
Szerintem. :)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 073
4 038
113
Dehogynem megy ugyanez, orosz és atlantista ügynöközés és fizetett propagandistázás megy vica versa.
Persze, van ilyen is, de sokkal ritkábban!
Mondjuk Jürgenről te is megállapíthattad már magadtól, hogy ezt a propit máshogy nem tudná nyomni, csak főállásban, fizetésért!
A propagandát meg nem lehet nem észre venni, amikor rendszeresen a BRUTTÓ átlagbérrel, minimálbérrel, GDP növekedéssel, a munkanélküliségi rátával és egyéb dolgokkal manipulálnak. Az, hogy mi erre felhozzuk, hogy ez mind szép és jó, csak szart sem ér, mert ezek nagy része egy szűk rétegnél landol, a többit meg elviszi az infláció (nem csak háborús), a forint romlás, csak a tiszán látás miatt, és nem propiból tesszük. Legalábbis én biztosan nem!
Éppen elég embert félre vezet a "köz"média, ahol ugye a választások előtt 5 percet kaptak az ellenzéki pártok a megszólalásra. Egyébként a Kutyapárt kezelte a leginkább a helyén a helyzetet!
Itt legalább meghallgathatják az embert, még ha nem is tetszik, és élből elutasítóak, akkor is.
Vagy ignorra teszik. (Nekem nincs ignoron senki.)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
Én azt látom problémásnak, hogy a moderátorok nem értik, vagy nem akarják érteni, a virágnyelvet.

Ha azt írom, hogy qrva anyád, jó eséllyel kivágnak. Ha azt írom, hogy a felmenőid foglalkozása is hagy kívánni valót maga után, akkor nincs semmi.
Pedig ugyanazt írtam, csak becsomagolva. A személyeskedés meg mindkét esetben egyértelmű.

Szóval, mi is a probléma? A személyeskedés vagy bizonyos szavak használata? A virágnyelvű beszédtől a nem nyomdaképes szavak használatáig jó néhány embernél egyenes út vezet, a modikon múlik, hogy odaér-e.
Még szerencse, hogy azért a többség nem ilyen. A kisebbséget viszont igenis ki kellene vágni, még mielőtt oda ér.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Nem nagyon volt időm fórumozni. Egy hete nekiálltam az ukrán topiknak a 7000 hsz-től.
Most 7592-nél vagyok. Itt még a HIMARS nem több mint propagandafegyver, mely a harcok kimenetelére nincs komoly befolyással. Az orosz győzelem karnyújtásnyira van, csak valami oknál fogva kicsit döcögősebb. Apró furcsaság a Krím belsejében lévő repüőtér elleni támadás, de mnahh... előfordulnak ilyenek is.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 331
113
Nem nagyon volt időm fórumozni. Egy hete nekiálltam az ukrán topiknak a 7000 hsz-től.
Most 7592-nél vagyok. Itt még a HIMARS nem több mint propagandafegyver, mely a harcok kimenetelére nincs komoly befolyással. Az orosz győzelem karnyújtásnyira van, csak valami oknál fogva kicsit döcögősebb. Apró furcsaság a Krím belsejében lévő repüőtér elleni támadás, de mnahh... előfordulnak ilyenek is.
Nem èrdemes tovább olvasni, mert az általános helyzet változatlan, pár sallangtól eltekintve.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Nem èrdemes tovább olvasni, mert az általános helyzet változatlan, pár sallangtól eltekintve.
Ó, dehogynem. Esetenként igen szórakoztató, hogy a NATO fegyverek először szarok, wunderwaffék, aztán hogy értékelődik
föl, hogy vérdíjat tűznek ki rájuk. Az itteni agitprop osztály meg milyen késéssel dolgozik, hogy lekövesse az ukázokat :D
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 358
9 961
113
Nem nagyon volt időm fórumozni. Egy hete nekiálltam az ukrán topiknak a 7000 hsz-től.
Most 7592-nél vagyok. Itt még a HIMARS nem több mint propagandafegyver, mely a harcok kimenetelére nincs komoly befolyással. Az orosz győzelem karnyújtásnyira van, csak valami oknál fogva kicsit döcögősebb. Apró furcsaság a Krím belsejében lévő repüőtér elleni támadás, de mnahh... előfordulnak ilyenek is.
Mi értelme utólag moderálni?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Mi értelme utólag moderálni?
Ha ezelőtt 5 éve meggyilkoltál valakit, attól még "utólag" elítélhetnek. Ok, hogy van elévülési idő, de ebben a konkrét esetben pár hónapról volt szó. Még egy év sem. És nem nagyon esek neki moderálni.
Előbb végig szeretném olvasni.
A patológiás eseteket későbbre hagyom.
Ja és előjöttem a mocsaramból. Ha még emlékszik valaki erre.
 
M

molnibalage

Guest
Nem nagyon volt időm fórumozni. Egy hete nekiálltam az ukrán topiknak a 7000 hsz-től.
Most 7592-nél vagyok. Itt még a HIMARS nem több mint propagandafegyver, mely a harcok kimenetelére nincs komoly befolyással. Az orosz győzelem karnyújtásnyira van, csak valami oknál fogva kicsit döcögősebb. Apró furcsaság a Krím belsejében lévő repüőtér elleni támadás, de mnahh... előfordulnak ilyenek is.
Nem gépelted el a sorszámot?

Ez még 2014-es időszak.
170 000 hsz van. Ha 10 másodpercenként elolvasnál egyet, akkor is 472 óra lenne végigolvasni. Alvás nélkül.
Soha nem érsz a végére.

De, ha csak februártól...

70000k volt akkor, akkor "csak" 100k komment volt azóta...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Nem gépelted el a sorszámot?

Ez még 2014-es időszak.
170 000 hsz van. Ha 10 másodpercenként elolvasnál egyet, akkor is 472 óra lenne végigolvasni. Alvás nélkül.
Soha nem érsz a végére.
Elnézést. Oldal. 7602 oldal.
 
M

molnibalage

Guest
Elnézést. Oldal. 7602 oldal.
Nah, az "csak" 22000 komment. :)
Főállásban, ha bírnád ideggel is kb. 3 hét lenne saccra. Optimistán nézve.
 
Status
Not open for further replies.