Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Szia @Tcat !


Jóismerőssel közösen készült ez a cikk, nem tökéletes, az átlag olvasóhoz van igazítva az írás, nem a Haditechnika magazinhoz, de még így is jobb, mint a hadi tudósítás 90 %-a, a HTKA-ra tervezzük is szakmailag korrektúrázottját, hogyan lehetne megosztani ?
Megosztod velünk milyen szervezetet, kutatóközpontot képviselnek a szerzők?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 979
113
Szia @Tcat !


Jóismerőssel közösen készült ez a cikk, nem tökéletes, az átlag olvasóhoz van igazítva az írás, nem a Haditechnika magazinhoz, de még így is jobb, mint a hadi tudósítás 90 %-a, a HTKA-ra tervezzük is szakmailag korrektúrázottját, hogyan lehetne megosztani ?

Velemenyem szerint az meg jo lett volna ha belekerul, hogy az amerikaiak altal adott M1-ek mikor erkeznek meg Ukrajnaba. Ugyanis ez nem elhanyagolhato reszlet. Mire azok meg fognak erkezni addigra nagy valoszinuseggel a hamarosan megerkezo 42 darab Leo es es egyebek szepen meg lesznek tizedelve, meg az is elkepzelheto, hogy mutatoban sem marad belole mire az M1-ek dolgozni kezdenek.

Csak azt nezd meg, hogy a kulonbozo helyekrol osszekukazott keleti technikabol mennyi pusztult el a honapok alatt. Es akkor tedd melle mit is mondtak az amerikaiak mikor erkeznek be az M1-ek. Vajon ebbol a 42 darabbol mi marad addigra?

Egyebkent pedig a Portfolion megjelent dolgokhoz kepest egeszen kivallo! Gratulalok!
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 275
113
Velemenyem szerint az meg jo lett volna ha belekerul, hogy az amerikaiak altal adott M1-ek mikor erkeznek meg Ukrajnaba. Ugyanis ez nem elhanyagolhato reszlet. Mire azok meg fognak erkezni addigra nagy valoszinuseggel a hamarosan megerkezo 42 darab Leo es es egyebek szepen meg lesznek tizedelve, meg az is elkepzelheto, hogy mutatoban sem marad belole mire az M1-ek dolgozni kezdenek.

Csak azt nezd meg, hogy a kulonbozo helyekrol osszekukazott keleti technikabol mennyi pusztult el a honapok alatt. Es akkor tedd melle mit is mondtak az amerikaiak mikor erkeznek be az M1-ek. Vajon ebbol a 42 darabbol mi marad addigra?

Egyebkent pedig a Portfolion megjelent dolgokhoz kepest egeszen kivallo! Gratulalok!

Ugyan a Challenger-ről írtak hírt, de a Leopárdoknál is az lesz, olyan frontszakaszon használhatják, ahol nem fenyeget az összeomlás veszélye, és könnyen vissza is lehet vonulni vele. És a gyalogosoknak is nem az önálló harc lesz a feladata, hanem a bemutatóba kapott gép oltalmazása. Ilyen feltételekkel hol lehet bevetni, és használni eredményesen ?

Szerintem Zsitomir környékén fognak velük színjátszást csinálni, közben ahogy lehet, kerülik még Poltavát is.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 979
113
Ugyan a Challenger-ről írtak hírt, de a Leopárdoknál is az lesz, olyan frontszakaszon használhatják, ahol nem fenyeget az összeomlás veszélye, és könnyen vissza is lehet vonulni vele. És a gyalogosoknak is nem az önálló harc lesz a feladata, hanem a bemutatóba kapott gép oltalmazása. Ilyen feltételekkel hol lehet bevetni, és használni eredményesen ?

Szerintem Zsitomir környékén fognak velük színjátszást csinálni, közben ahogy lehet, kerülik még Poltavát is.

Igen, de egyreszt ilyenforman a harcba dobasuk nagyon semmit nem fog befolyasolni.
Masreszt pedig ertem en, hogy ez lenne a celjuk, de attol meg szerintem kikurt modon fognak dronokkal es mindennel is vadaszni ezekre a harcmezon. Nem veletlenul tuztek ki komoly penzt egy-egy elejtett vagy megsemmisitett technikaert.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Felteszem kérdésnek, hogy ha van melyik topik, ha nincs, akkor lenne-e igény egy topikra, ahol a különböző hadműveleteket lehet megbeszélni.
Mert amúgy nagyon érdekes téma lenne, de nem kifejezetten biztpol terület, viszont én nem látok olyan topikot, ahol kvázi "szakmailag" lehetne beszélni róla, és nem lenne off valamilyen szinten.
Még a legközelebb a harckocsik harctéri alkalmazása áll, de mondjuk az összfegyvenemi dolgokhoz ez nem kapcsolódik.
De pl.: tegnap gondolkodtam válaszolni @Negan számára, csak a T-72ben off lett volna, biztpolba meg nem akartam vinni.
Jól értem hogy azt szeretnéd hogy az ukrán harcokkal kapcsolatban legyen még egy topik? Vagy milyen hadműveletekre gondoltál? A régebbi konfliktusoknak van topikja a Hadtörténelem fejezetben.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
jó, akkor felteszem ide is a kérdést, miért lett törölve a Leo2 topicban a kommentem? nem kaptam semmilyen értesítést vagy indoklást
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Felteszem kérdésnek, hogy ha van melyik topik, ha nincs, akkor lenne-e igény egy topikra, ahol a különböző hadműveleteket lehet megbeszélni.
Mert amúgy nagyon érdekes téma lenne, de nem kifejezetten biztpol terület, viszont én nem látok olyan topikot, ahol kvázi "szakmailag" lehetne beszélni róla, és nem lenne off valamilyen szinten.
Még a legközelebb a harckocsik harctéri alkalmazása áll, de mondjuk az összfegyvenemi dolgokhoz ez nem kapcsolódik.
De pl.: tegnap gondolkodtam válaszolni @Negan számára, csak a T-72ben off lett volna, biztpolba meg nem akartam vinni.
Biztos nem lesz tele flameléssel, mint a biztpolos :D
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Jól értem hogy azt szeretnéd hogy az ukrán harcokkal kapcsolatban legyen még egy topik? Vagy milyen hadműveletekre gondoltál? A régebbi konfliktusoknak van topikja a Hadtörténelem fejezetben.
Jelenleg van kb 40-50 kisebb nagyobb fegyveres konfliktus a világon, és az elmúlt 10 évben volt mellé másik 40-50 ahol fegyveres harc folyt- Sok esetben összfegyvernemi is.
Igen, MOST az ukrán háború van leginkább terítéken, ahol lehet látni komolyabb hadműveleteket, de ott van a jemeni konfliktus is, az azeri örmény stb
Ezeknek a hadműveleteknek kétség kívül van politikai vetülete, hatása a harcjárművekre is, de nem mellékesen van egy katonai vetülete, amit meg lehetne beszélni, szakmailag, vagy lelkes amatőr szinten. Erre viszont nem találtam topikot.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 979
113
Biztos nem lesz tele flameléssel, mint a biztpolos :D
Mar a feltetlezes is sert es felhaborit! :eek:
Ad5J.gif
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Jelenleg van kb 40-50 kisebb nagyobb fegyveres konfliktus a világon, és az elmúlt 10 évben volt mellé másik 40-50 ahol fegyveres harc folyt- Sok esetben összfegyvernemi is.
Igen, MOST az ukrán háború van leginkább terítéken, ahol lehet látni komolyabb hadműveleteket, de ott van a jemeni konfliktus is, az azeri örmény stb
Ezeknek a hadműveleteknek kétség kívül van politikai vetülete, hatása a harcjárművekre is, de nem mellékesen van egy katonai vetülete, amit meg lehetne beszélni, szakmailag, vagy lelkes amatőr szinten. Erre viszont nem találtam topikot.
Ha megnézed pl. a Jemen biztpol topikot, akkor láthatod azt, hogy hogyan kellene kinézni minden a biztpol topiknak. Kb. arról szól, amiről te is szeretnél írni. Ezért/erre lettek létrehozva a biztpol topikok. De sajnos van néhány "népszerű" biztpol topik, ami a fórumozók tevékenysége miatt nem ilyen, itt nem fogsz tudni semmit normálisan megbeszélni. A többiben viszont lehet. A témának megfelelő biztpol topik megkeresését tudom javasolni. Vagy ha csak harckocsi, akkor a harckocsik harctéri alkalmazása topikot.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Ha megnézed pl. a Jemen biztpol topikot, akkor láthatod azt, hogy hogyan kellene kinézni minden a biztpol topiknak. Kb. arról szól, amiről te is szeretnél írni. Ezért/erre lettek létrehozva a biztpol topikok. De sajnos van néhány "népszerű" biztpol topik, ami a fórumozók tevékenysége miatt nem ilyen, itt nem fogsz tudni semmit normálisan megbeszélni. A többiben viszont lehet. A témának megfelelő biztpol topik megkeresését tudom javasolni. Vagy ha csak harckocsi, akkor a harckocsik harctéri alkalmazása topikot.
A témának megfelelő biztpol topik pl le van korlátozva, és lendületből moderáltok belőle ki minden ilyesmit, szóval ezek szerint erre nincs igény.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
A témának megfelelő biztpol topik pl le van korlátozva, és lendületből moderáltok belőle ki minden ilyesmit, szóval ezek szerint erre nincs igény.
Btw ez esetben a harckocsik harctéri alkalmazása is törölhető, mivel arra a biztpol való
Próbálj meg más témákban írni, meglátjuk mi lesz belőle... a 40-50 egyéb kisebb nagyobb fegyveres konfliktus között is biztos van valami ami érdekes lehet.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
A témának megfelelő biztpol topik pl le van korlátozva, és lendületből moderáltok belőle ki minden ilyesmit, szóval ezek szerint erre nincs igény.
Szvsz maga a téma annyira átpolitizált, ab-start, hogy nagyon rövid időn belül ugyan az lenne, mint a
biztpolos megfelelője.
Ha azt a topicot nem tudjuk rendeltetés szt használni, akkor ezt hogy tudnánk?
 
  • Tetszik
Reactions: PPP and krisss

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
A témának megfelelő biztpol topik pl le van korlátozva, és lendületből moderáltok belőle ki minden ilyesmit, szóval ezek szerint erre nincs igény.
Már megláttuk. Pont ugyanannyira motiváló, mint cikkeket fordítani az oldalnak.
Csak akkor ne sírjatok, hogy csökken a színvonal. Akkor ennyit érdemel az egész
Ha jól látom, az elmúlt 1 héten 162 hozzászólásod volt különböző témákban és 14 lett törölve, amiből 3 volt az ukrán topikban. Korábban is kb. ilyen vagy ennél jobb volt az arány. Úgy látom, hogy nem lett olyan törölve, amiben érdemi információ lett volna. Ez alapján csak rajtad múlik, hogy akarsz-e valamiről valahová valami érdekeset írni. A fórumozók reakcióit pedig majd meglátjuk.
 
Status
Not open for further replies.