Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 538
10 761
113
A legutóbbi @Littlejohn -al folytatott beszélgetés és annak törlése során fogalmazódott meg bennem egy kérdés, vagy inkább amolyan gondolat kísérlet;

Hol van a Haditechnikai Kerekasztal felállitva?

Az elsőre kicsit értelmetlennek tűnő kérdés, szerintem potenciálisan jó iranyadó lehet ahhoz, hogy milyen kommunikációt is várhatunk el a HTKA felületén!

  • A kerekasztalnál kizárólag a témában járatos szaktekintélyek szólalhatnak meg mint egy "kamara" tagságban? Ez is egy alternatíva de nagyon lekorlátozná azt.
  • Esetleg egy az értelmiség számára fentartott amolyan "arisztrokrata" Klubb ahol a kulturális elit irodalmi minőségben/igényességgel kommunikál, és kinézi azt aki nyelvtani hibát vét, esetleg nem illően fogalmaz?!
  • Vagy ez a kerekasztal egy Rejtő Jenői kikötő késdobálójában van, ahol az "erősebb kutya baszik" el érvényesül?

Szerintem egyik sem!
Én úgy szeretném vizualizálni a Fórumot, mint egy jó értelemben vett sörözőt/kocsmát, ahová betérhet filozófalni egy Bölcsész, de megférnek a melósok is munka után megvitatni ezt-azt. Beülhet a kimenőjén lévő katona, de az ebédszünetében beugorhat az öltönyös üzletember is.
A sarokban van pár állandó bútordarab akikkel bármikor szóba állhat az ember szinte bármiről lehet beszélni. Vannak elzártabb boxok ahol egy szűkebb témát veséznek ki a tagok. Nyilván sokan vannak akik csak a kommersz cuccot fogyasztják, de van minőségi, és unikális kevésbé pörgő témák is a polcon, szinte bármit megkaphat az ember amire szomjazik. Nyilván nem ismer mindenki mindenkit, de az idővel nagyjából képbe kerül az ember, hogy mi a másik érdeklődési köre, milyen beállitottságú, stb.
A társaság tehát elég vegyes, annak minden előnyével és hatrányaval együtt. Ebből adódóan +az aktuális hangulattól a nyelvezet a is hullámzik. Pláne, hogy a Magyar nyelvében él, egy "basszus", "picsába", stb. Is alkalmasint belefér a nyomatékosítás végett!
Nyilván vannak kidobó emberek akik azért fenntartják a rendet, és intézkednek ha szükseges!

Ugyanakkor néha olyan érzésem van mintha nem lenne kocsmáros, aki ugye nem csak a rend fenntartásában érdekelt, hanem az alap hangulatot is megteremti.
Persze értem én, hogy így is bőven van elég dolguk a moderátoroknak, és néha egyszerűbb "baltával" íratni az oda nem illőt, mint pakolgatni ide-oda!
Azt is megértem, hogy a Belpolitikát igyekeztek távol tartani a Biztonság Politikától, de be kell lássátok ez nem teljesen elválasztható terület. Nyilván nem a nettó köpködésre korlátozódó Belpol bűnözésre gondolok, de sok belpolitikai megnyilvánulás vagy akár eseménynek is lehet Biztonsagpolitikai vetülete. Továbbá néha akaratlanul is elkanyarodhat egy beszélgetés a tématól, de attól annak tartalma még hordozhat értéket. Meggyőződésem, hogy ilyen tartalom volt a múltkori törlésre került beszélgetésünk is (nem összemosva más megnyilvánulásával)!
Ezért is adtam hangot a dolognak. És az az érzésem részben ilyen okok miatt keltett nagyobb örvényt a dolog.

A szabályok betartása fontos alap kell legyen, és nyilván van az a szint amikor elő kell venni a baltát, de a Magyar Biztpol topikot képtelenség Belpol mentesen vinni. Elég csak most is fellapozni. Egy Valid megoldás volt a külön belpol topik, ahol én se feltétlen voltam rajongója most büntetését töltő (az akinek nevét nem mondjuk ki) fórum társunknak, amikor az kissé eluralkodott a topikon, de ott is lehetett volna alkalmazni a hozzászólások számának korlátozását. És az az örökèrvényű bölcsesség is igaz, hogy nem kötelező azt olvasni/le lehet tiltani az illetőt ha annyira zavar a tartalma.

Igazándiból ezzel a hozzászolásommal csak azt szerettem volna kifejezni, hogy ami anno a törölt beszélgetésünk mondandó is volt, hogy egyáltalán nem találom rossznak az itteni kommunikációs minőséget, pláne nem más felületekhez függvényében, valamint Belpolitikáról annak társadalmi hatásáról is lehet értelmesen akár vitázni is.

A Magyar Biztpol topik Belpol viszonyát pedig tessék következetesen kezelni! Engedjétek vagy ne, ezt el kell dönteni, de a nagy szigor a moderátorokra is komolyabb terhet rak.

Köszönöm, hogy zavartam!
Nem akartam! ;)

Zaphod Beeblebrox
President of the Galaxy
2017-es komment @Tcat részéről ugyanerre a témára, nem kell tisztázni semmit (nem tudom beszúrni mert törölt topik)

"Nana! :)
A [Kantin] Magyarország topicban volt jelezve, hogy a fórumnak a belpolitika egyáltalán nem profilja. Ennélfogva ennek a topicnak nincs jövője. Most egyelőre csak lezártam, de holnap törlöm."



Plusz az oldalnak nagyon-nagyon nem érdeke, hogy belpolnak adjon felületet. Hidd el nekem, néha a kevesebb több.

És az az érzésem részben ilyen okok miatt keltett nagyobb örvényt a dolog.
Azért keltett örvényt a dolog, mert a réges-régi GrGly vagy a kevésbé régi Mack moderátori időszakkal szemben leálltam megmagyarázni, hogy miért gondoltam törlendőnek.
Rövidre zárva: az oldalnak nem profilja a belpol, csak a baj volt vele mindig is, és törölve lesz moderátori megítélés alapján. Időről időre felmerül a változtatás, aztán sosincs jó vége ha megjelenik.
Amúgy nagyon árulkodó, hogy egy kocsmaként vizualizálod a fórumot. :)

Részemről ez volt a témában az utolsó komment, és minden további ehhez kapcsolódó törölve lesz, mert egy belpol törlés után napokig rágódni a témán azért túlzás. Marad a balta.

A balta éles,
"A RENDSZER TÖKÉLETES"
:)
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
738
2 583
93
Elnézést, ha nem ide való, de van egy kérdésem: pár napja a twitteres linkeket nem tudom megnézni, gondolom a francia események "áldásos" melléktermékeként (?). Be kellene jelentkezni (hasonlóan, a Facebook-on is időlegesen történnek ilyenek néha, aztán egy idő után mégis meg tudok nézni onnan linkeket). Nincs twitterem, nem is terveztem csak ezért. Mobilon megjelenik előkép most is, sőt néha a videót le is játssza, képet meg tudom nézni, de ennyi. Ugyanakkor laptopon nagyon zavaró, hogy csak a semmitmondó számsoros link jelenik meg. Vagy ez böngészőfüggő? Firefox-szal nyomom a laptopon, itt sem feltétlenül szeretnék váltani, ha valaki tud esetleg kezelhető megoldást.

Köszönöm szépen.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Elnézést, ha nem ide való, de van egy kérdésem: pár napja a twitteres linkeket nem tudom megnézni, gondolom a francia események "áldásos" melléktermékeként (?). Be kellene jelentkezni (hasonlóan, a Facebook-on is időlegesen történnek ilyenek néha, aztán egy idő után mégis meg tudok nézni onnan linkeket). Nincs twitterem, nem is terveztem csak ezért. Mobilon megjelenik előkép most is, sőt néha a videót le is játssza, képet meg tudom nézni, de ennyi. Ugyanakkor laptopon nagyon zavaró, hogy csak a semmitmondó számsoros link jelenik meg. Vagy ez böngészőfüggő? Firefox-szal nyomom a laptopon, itt sem feltétlenül szeretnék váltani, ha valaki tud esetleg kezelhető megoldást.

Köszönöm szépen.
Twitter mar napok ota nem enged anonim megtekintest.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Egy kozbulso megoldas lehetne, ha a forummotorhoz lenne plugin, ami (egy kozponti HTKA Twitter accountot hasznalva) nativan toltene a Twitteres linkeket, de nem tudom van-e ilyesmi mar, a forum gazdainak meg, gondolom, van nagyobb problemajuk az eletben, mint ilyesmit irkaljanak hozza (mondjuk nem bonyolult, szerintem 1-2 nap debuggal, mindennel.)

Mondjuk le kellene csekkolni az API felteteleiket is, az egyszerubb lenne...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Egy kozbulso megoldas lehetne, ha a forummotorhoz lenne plugin, ami (egy kozponti HTKA Twitter accountot hasznalva) nativan toltene a Twitteres linkeket, de nem tudom van-e ilyesmi mar, a forum gazdainak meg, gondolom, van nagyobb problemajuk az eletben, mint ilyesmit irkaljanak hozza (mondjuk nem bonyolult, szerintem 1-2 nap debuggal, mindennel.)

Mondjuk le kellene csekkolni az API felteteleiket is, az egyszerubb lenne...
Jobban utanagondolova szinte biztos, hogy ez szembemenne az uj policyval... raneztem az APIra, havi 10k pull csak $100/mo, az szerintem korrekt. Ha meg tobbre lenne igeny, akkor legyen egy fizetos tier itt is, akiknek jar ez, mint premium feature.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 061
113
Ugyanakkor néha olyan érzésem van mintha nem lenne kocsmáros, aki ugye nem csak a rend fenntartásában érdekelt, hanem az alap hangulatot is megteremti.

el-atun-plancha-muy-bueno.jpg


:)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 996
23 128
113
Mit jelent itt nalatok ez a sima .-hagyas nem tudtam rájönni o_O
Az elküldött posztot nem tudod egy az egyben törölni, de ugye pár percig módositani igen. Ha visszaszivnál valamit akkor kitörlöd a szöveget és egy pontot (vagy bármi más karaktert) teszel, hogy igy el tudd menteni a változtatásokat.
A . pont ugyanolyan egyetemes HTKA jel :) , mint a hossz mértékegységre a "Toi-Toi", pénzügyi fogalomként a "gomb" stb. stb. :D
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
Rendszeresen küzdök azzal a problémával, hogy nem enged az oldal képet feltölteni. Nem állandóan, de sokszor előfordul. Van erre bárkinek valami javaslata?