Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 520
10 684
113
Ide lett volna jobb, de ez is rokon-táma, "ha lúd, legyen dundi":



Az "objektívnek" kirendelt kormány-szóvivő fiókját feltörte vki!
;)


Értesítsétek gyorsan, mert a "kocsmában" megint fetrengenek a röhögéstől!
:hadonaszos:


.
Nem értem a helyzetet.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 520
10 684
113
Szerintem, hogy az oreg NogradiGyurkabacsit hazug koklernek tuntette fel! Pedig ez az ember egy… Az. Pontosan az.:confused:
Nem tudom, hogy ez a feltételezésed miből indul ki.

Azt lehet tudni, hogy ezzel a videóval mi volt a baj? Miért kellett törölni?

Nem tartozik az adott biztpol topikba (konkrétabban full offtopik a videó), hogy valakinek egy közszereplővel mi a problémája, aki amúgy is alig bukkan fel a topikban. (Ez mondjuk maradhat így továbbra is.)
u.i. Ugye amúgy nem gondoljuk komolyan, hogy ez a videó és YT csatorna a fórum színvonalának megfelelő?...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 118
22 988
113
Nem tudom, hogy ez a feltételezésed miből indul ki.

Mondjuk abbol, hogy ami videoban is elhangzik a kamu tutilusokkal kapcsolatban az 10-15+ eve jatszik nala, tobb alkalommal bukott ez mar ki es kb. koztudott. Ergo hazug. Ha pedig megnezed a remek szerepleseit es az 5 mondatonkenti orbitalis faszsagait, amit ezzel az ukran konfliktus kapcsan is, mint elismert szakerto nyilatkozik -az ukran topicban nem egy esetben lett kitargyalva- akkor az is kiderul, hogy ezekfolytan kokler. Ezekbol pedig az kovetkezik, hogy nem feltetelezes volt, hanem sok esetben is bizonyossagot nyert teny.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 520
10 684
113
Mondjuk abbol, hogy ami videoban is elhangzik a kamu tutilusokkal kapcsolatban az 10-15+ eve jatszik nala, tobb alkalommal bukott ez mar ki es kb. koztudott. Ergo hazug. Ha pedig megnezed a remek szerepleseit es az 5 mondatonkenti orbitalis faszsagait, amit ezzel az ukran konfliktus kapcsan is, mint elismert szakerto nyilatkozik -az ukran topicban nem egy esetben lett kitargyalva- akkor az is kiderul, hogy ezekfolytan kokler. Ezekbol pedig az kovetkezik, hogy nem feltetelezes volt, hanem sok esetben is bizonyossagot nyert teny.
Úgy értem a feltételezés, hogy én a kritika miatt moderáltam ki, nem világos számomra miből indul ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 119
2 039
113
Nem tudom, hogy ez a feltételezésed miből indul ki.


Nem tartozik az adott biztpol topikba (konkrétabban full offtopik a videó), hogy valakinek egy közszereplővel mi a problémája, aki amúgy is alig bukkan fel a topikban. (Ez mondjuk maradhat így továbbra is.)
u.i. Ugye amúgy nem gondoljuk komolyan, hogy ez a videó és YT csatorna a fórum színvonalának megfelelő?...
Az, hogy full offtopic szerintem nem igaz, de elfogadom, ez van.
Köszönöm, hogy válaszoltál!
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Úgy néz ki bele futottam egy kamu videóba, amit megosztottam az Ukrán katonai konfliktusos topikban. Kérném törölni a moderátorok részéről!
Ez egyrészt dícséretes (mostanában nem jártam ott, tehát nem tudom, hogy miről van szó).
Másrészt ilyenkor jelentsd fel a saját kommentedet a moderátornál, és akkor azt is tudni fogja az illetékes, hogy melyik kommented az érintett.
Így most keresgélheti... :rolleyes:
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 720
93
Ez egyrészt dícséretes (mostanában nem jártam ott, tehát nem tudom, hogy miről van szó).
Másrészt ilyenkor jelentsd fel a saját kommentedet a moderátornál, és akkor azt is tudni fogja az illetékes, hogy melyik kommented az érintett.
Így most keresgélheti... :rolleyes:
Szerintem nem kell sokat keresni, de a rend kedvéért bejelentést tettem!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Egyre több régebbi hozzászólásnál ütközöm abba a problémába, hogy nincs meg az oda linkelt kép/hír/Pdf/bármi". mert sok ingyenes, saját, lelkes-amatőr tárhely megszűnt és az elveszett linkhez kapcsolódó értékes anyag is ilyenkor általában elvész.

Azóta viszont közösségi multijaink létrehozták a felhő-tárhelyet.
Szerintem a HTKA szerver is meg tudja azt csinálni --ilyen megoldásra utaló utaló jeleket látok több külföldi fórumon--, hogy a linkelt anyagoknak valami tükrös/trükkös tárolását teszi meg. Ilyenkor asszem' nem áll fenn a jogvédelmis, ... probléma, hiszen "csak" biztonsági másolat/tükrözés elfogadott technikai megoldása van egy másutt nyilvános információnak. Asszem' ilyen esetekben ott felel ezekért az, aki oda felrakta. :oops:
A Google/MS/egyéb felhő-tár tartalmát meg már "csakis" további üzemeltetés-biztonsági okból lehet menteni/tükrözni vmi saját HDD-re is, ami nem nyilvános, de egy átmeneti jogi/technikai/bármilyen zavar rendeződése után visszaállítható a használható állapot. :oops:

Asszem' ez most kb. a --naponta változó-- helyzet, ami egy ilyen gyorsan fejlődő területen biztosan tartalmaz --nemzetközi-- joghézagot. Az ilyen helyzet akár évekig is fennállhat. és akkor más módon lehet majd ismét megoldani ezt a problémát, az eltárolt saját másolatból.

.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 512
7 974
113
Egyre több régebbi hozzászólásnál ütközöm abba a problémába, hogy nincs meg az oda linkelt kép/hír/Pdf/bármi". mert sok ingyenes, saját, lelkes-amatőr tárhely megszűnt és az elveszett linkhez kapcsolódó értékes anyag is ilyenkor általában elvész.

Azóta viszont közösségi multijaink létrehozták a felhő-tárhelyet.
Szerintem a HTKA szerver is meg tudja azt csinálni --ilyen megoldásra utaló utaló jeleket látok több külföldi fórumon--, hogy a linkelt anyagoknak valami tükrös/trükkös tárolását teszi meg. Ilyenkor asszem' nem áll fenn a jogvédelmis, ... probléma, hiszen "csak" biztonsági másolat/tükrözés elfogadott technikai megoldása van egy másutt nyilvános információnak. Asszem' ilyen esetekben ott felel ezekért az, aki oda felrakta. :oops:
A Google/MS/egyéb felhő-tár tartalmát meg már "csakis" további üzemeltetés-biztonsági okból lehet menteni/tükrözni vmi saját HDD-re is, ami nem nyilvános, de egy átmeneti jogi/technikai/bármilyen zavar rendeződése után visszaállítható a használható állapot. :oops:

Asszem' ez most kb. a --naponta változó-- helyzet, ami egy ilyen gyorsan fejlődő területen biztosan tartalmaz --nemzetközi-- joghézagot. Az ilyen helyzet akár évekig is fennállhat. és akkor más módon lehet majd ismét megoldani ezt a problémát, az eltárolt saját másolatból.

.
Tulajdonkeppen mi a keres vagy kerdes itt...? A forum uzemeltessen sajat tarhelyet...? Vagy valami mas...? :oops:
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 057
16 197
113
Szerintem a HTKA szerver is meg tudja azt csinálni --ilyen megoldásra utaló utaló jeleket látok több külföldi fórumon--, hogy a linkelt anyagoknak valami tükrös/trükkös tárolását teszi meg. Ilyenkor asszem' nem áll fenn a jogvédelmis, ... probléma, hiszen "csak" biztonsági másolat/tükrözés elfogadott technikai megoldása van egy másutt nyilvános információnak. Asszem' ilyen esetekben ott felel ezekért az, aki oda felrakta. :oops:

Az első panasz / bejelentés / feljelentés / szerzői jogi perig ez igen jól hangzik, utána már elég macera az üzemeltetőnek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Az első panasz / bejelentés / feljelentés / szerzői jogi perig ez igen jól hangzik, utána már elég macera az üzemeltetőnek.

A közösségi-média egy gyorsan változó környezet, ami miatt a HTKA gyorsan elveszít(het)i a korábbi értékes tartalmait.
Folyamatosa változó környezet, folyamatos megoldáskeresés ez is, mint maga az Élet!
Lehet nyerni is a változásokon! ;)

A jelenlegi --általad is említett-- lehetőségre is ki lehet dolgozni megoldást, ilyen esetben akár élve a multik által eredetileg csak mézes-madzagnak szánt felhő-tárhely ide vonatkozó előnyeivel => jogvita esetén perelheti Google-t, vagy az eredeti forrást.
Például: Látok ilyen megoldásokat egy egyszerű --felelősség áthárító-- lábjegyzetben a főoldalak alján!
Ennek a pontos formáját nem tudom, de az elv adott, úgy látom sokan sikeresen élnek vele, nem véletlen javasoltam.

... vagy marad az eltűnő infó-forrásokkal elveszthető sok, értékes tartalom.

Ezt az üzemeltető tudja felmérni/eldönteni/meg-/nem-csinálni én csak egy lehetséges megoldást vázoltam a sok közül egy erősödő problémás jelenségre.

.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A "Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza" zárva maradt/"felejtődött"??? :eek:



Akkor ide eresszék az "illetékesek" a roppant kulturált "gőzt" a szemetelés helyett, íme a Példa:
Dehogy farad! Nem elemmel megy, hanem halozatrol...


Nekem meggyozodesem, hogy valami elfuseralt magyar AI-botot probalnak betanitani, azt latjuk itt naponta.
:D


Amúgy szerintem tuti sablonokat ctrl+v be csak átírja, hogy ne legyen annyira feltűnő
:D

Itt bontakozzatok ki a szokásos szemetelésetekkel "Vicces-fiúk"! ;)

Erre/ennek --átmenetileg-- ITT a helye, ezekkel nektek kb. ITT a helyetek! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos: +
:oops:


.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Sokszor kértük már de én még egyszer kérném ! Az ukrán topik szigorúsága felett már erősen eljárt az idő ! Nyilván az elveken és szankciókon nem kell változtatni de az idő limitet vagy törölni kéne vagy jelentősen mondjuk ½ órára csökkenteni ! Gyakorlatilag mire lejár a 2 óra már sokszor nincs is gépelőtt az olvtárs! Remélem kérésem nem egyedüli és meghallgatásra talál !