Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Úgy gondoltam legyen itt is meg a hozzászólás, mert itt tovább szem előtt van ebben a topicban, mint a gyorsan pörgő Beszélgetőben.

Jó estét! Nem találtam új felhasználóknak fenntartott bemutatkozós topicot, ezért itt köszönök be. Bár a T. törzsközönség jelentős része úgyis ismer máshonnan. Esetleg az Aranysas/Regiment magazinból.

Ezzel kapcsolatban megjegyezném, hogy folyamatosan keresünk új cikkírókat. Mostanában panaszkodtak, hogy kezd "száraz" lenni a lap. Mivel a csap alá nem tehetjük be, ha valaki íráskényszert érez, akár nekem is jelezheti.
 
M

molnibalage

Guest
Nah, készül a repszim töri következő része. Csak megint nem sikerült visszafogni magam, ez is lesz vagy 40+ oldal...
 
M

molnibalage

Guest
Ha a könyveidből csinálnál audio változatot, könnyen lehet, hogy fizetnénk is érte... :D
Ööö, kapaszkodj meg...
Szóval Aug 14 táján angol nyelven jön majd egy videó tőlem egy csatornán. Annak a videónak lesz magyar nyelvű változata is.
De akkor legyen spolier, a szovjet-orosz légvédelmi rendszerek evolúciójáról indítottam el, az első rész a Berkutról szól majd.
Ha bejön, akkor ez lesz a jövő formátuma. Csak ezt hallgatni nem lesz elég, mert ábrák és animáció is van benne.
28 perces az első rész. Az angol fordítás és a magyar HTÖ változatot messze meghaladó műszaki tartalom lesz benne. ;)

Ha tudnám, hogy a hobbimból a mai életszínvonal fenntarható lenne, akkor azonnal felmondanék és azt csinálnám. Csak ez egy hülye álom, ennek realitása nincs.
Nemzetközi angol nyelvű videókkal sem lehetne annyi pénzt keresni ezzel...
 
M

molnibalage

Guest
Ha a könyveidből csinálnál audio változatot, könnyen lehet, hogy fizetnénk is érte... :D
Viszont komolyra fordítva a szót, azért nem mehet ez, mert annyi ábra és diagram van minden írásomban, hogy anélkül a szöveget sokszor nem nagyon lehetne érteni. Szerintem.

De ha összedobjátok rá a pénzt, hogy 700 oldalt felolvasson bárki... :D
És ez csak a HTÖ...
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 832
7 296
113
Viszont komolyra fordítva a szót, azért nem mehet ez, mert annyi ábra és diagram van minden írásomban, hogy anélkül a szöveget sokszor nem nagyon lehetne érteni. Szerintem.

De ha összedobjátok rá a pénzt, hogy 700 oldalt felolvasson bárki... :D
És ez csak a HTÖ...
Pedig lehet benne fantázia, én is rendesen rászoktam az audiobookokra, mert egész nap után a képernyő előtt már sokszor inkább pihentetné az ember a szemét este.
Nyilván nem lehet mindent átadni a diagramokból, de a leglényegesebb részeket ki lehet szóban emelni, hogy mi a belőlük a tanulság.
A HTÖ-nek meg kellene keresni egy jó kiadót aki megjelentetné keménykötésben.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 960
19 269
113
Viszont komolyra fordítva a szót, azért nem mehet ez, mert annyi ábra és diagram van minden írásomban, hogy anélkül a szöveget sokszor nem nagyon lehetne érteni. Szerintem.

De ha összedobjátok rá a pénzt, hogy 700 oldalt felolvasson bárki... :D
És ez csak a HTÖ...
Kell egy ábragyűjtemény, számozva, mellékletben, és magyarázni az ábrát. Ha valakinek valami felkelti az érdeklődését, akkor megjegyzi az időpontot, és alkalmas időben a képpel összenézi/hallgatja.
 
M

molnibalage

Guest
Pedig lehet benne fantázia, én is rendesen rászoktam az audiobookokra, mert egész nap után a képernyő előtt már sokszor inkább pihentetné az ember a szemét este.
Nyilván nem lehet mindent átadni a diagramokból, de a leglényegesebb részeket ki lehet szóban emelni, hogy mi a belőlük a tanulság.
A HTÖ-nek meg kellene keresni egy jó kiadót aki megjelentetné keménykötésben.
Hát, akkor a videó sorozat részben elmegy ennek.
A HTÖ kiadhatatlan. Igény nincs rá és teli van szerzői jogvédett anyaggal. Anyagi csőd lenne a kiadása. Átrajzolni miden ábrát még lehet, de fotó hivatkozással nincs mit tenni. Azok nélkül meg nehéz...
Ezen kívül teli van YT videó linkkel, mert egy jó mozgókép felér ezer szóval...

Kell egy ábragyűjtemény, számozva, mellékletben, és magyarázni az ábrát. Ha valakinek valami felkelti az érdeklődését, akkor megjegyzi az időpontot, és alkalmas időben a képpel összenézi/hallgatja.
Tekintve, hogy én akár a szkriptet is az ábrákkal kitolnám a YT videó mellé, akkor el is lehet olvasni.

Hát ami azt illeti,a szimulátorost kivéve mindegyikre szivesen rányomnák...
De szerintem a HTö ráncfelvarrása lenne a leghasznosabb.Az egy átfogó mű,átfogó rálátást ad.Ami azt illeti,elavultnak se mondanám,inkább csak a légvédelmi rendszerek legújabb generációját,és a dronhadviselés fejlődését kéne frissiteni.
  • Mi a légvédelmi rendszerek legújabb generációja 2017 vége óta...?
  • A drónt kezelte a AAA cikk úgy ahogy.
  • A pontatlanságok zavarnak benne és mind azt a következtetés, amit a kommentek alapján gondoltam majd az olvasó levonja azokat. Ez az, ami nem sikerült, ezekkel kellene kiegészíteni. Bár azokat meg nem mindig jegyeztem meg.
  • Az angol változat sok helyen több, azt is át kéne emelni. Az angolra fordítást viszont befejeztem. Nem látom értelmét. Eddig a legolvasottabb része is 1000 letöltést számlál, 2,5 év után. Ennél még a HTKA is sokkal több olvasót hoz...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha tudnám, hogy a hobbimból a mai életszínvonal fenntarható lenne, akkor azonnal felmondanék és azt csinálnám. Csak ez egy hülye álom, ennek realitása nincs.
Nemzetközi angol nyelvű videókkal sem lehetne annyi pénzt keresni ezzel...
Linus kb 1 éve beszélt erről, azt mondta 500 000 felíratkozó alatt ne is gondolj arra, hogy felmondasz. Azóta jött egy wu-flu ami földbe állította a youtuberek bevételét szóval mostmár sokkal több kellene, hogy megélj belőle. Esélytelen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 168
31 164
113
Hát, akkor a videó sorozat részben elmegy ennek.
A HTÖ kiadhatatlan. Igény nincs rá és teli van szerzői jogvédett anyaggal. Anyagi csőd lenne a kiadása. Átrajzolni miden ábrát még lehet, de fotó hivatkozással nincs mit tenni. Azok nélkül meg nehéz...
Ezen kívül teli van YT videó linkkel, mert egy jó mozgókép felér ezer szóval...


Tekintve, hogy én akár a szkriptet is az ábrákkal kitolnám a YT videó mellé, akkor el is lehet olvasni.


  • Mi a légvédelmi rendszerek legújabb generációja 2017 vége óta...?
  • A drónt kezelte a AAA cikk úgy ahogy.
  • A pontatlanságok zavarnak benne és mind azt a következtetés, amit a kommentek alapján gondoltam majd az olvasó levonja azokat. Ez az, ami nem sikerült, ezekkel kellene kiegészíteni. Bár azokat meg nem mindig jegyeztem meg.
  • Az angol változat sok helyen több, azt is át kéne emelni. Az angolra fordítást viszont befejeztem. Nem látom értelmét. Eddig a legolvasottabb része is 1000 letöltést számlál, 2,5 év után. Ennél még a HTKA is sokkal több olvasót hoz...
Mert angolul rengeteg anyag van.Szép és átfogó mű,de magyarul unikális.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 168
31 164
113
Hát, akkor a videó sorozat részben elmegy ennek.
A HTÖ kiadhatatlan. Igény nincs rá és teli van szerzői jogvédett anyaggal. Anyagi csőd lenne a kiadása. Átrajzolni miden ábrát még lehet, de fotó hivatkozással nincs mit tenni. Azok nélkül meg nehéz...
Ezen kívül teli van YT videó linkkel, mert egy jó mozgókép felér ezer szóval...


Tekintve, hogy én akár a szkriptet is az ábrákkal kitolnám a YT videó mellé, akkor el is lehet olvasni.


  • Mi a légvédelmi rendszerek legújabb generációja 2017 vége óta...?
  • A drónt kezelte a AAA cikk úgy ahogy.
  • A pontatlanságok zavarnak benne és mind azt a következtetés, amit a kommentek alapján gondoltam majd az olvasó levonja azokat. Ez az, ami nem sikerült, ezekkel kellene kiegészíteni. Bár azokat meg nem mindig jegyeztem meg.
  • Az angol változat sok helyen több, azt is át kéne emelni. Az angolra fordítást viszont befejeztem. Nem látom értelmét. Eddig a legolvasottabb része is 1000 letöltést számlál, 2,5 év után. Ennél még a HTKA is sokkal több olvasót hoz...
Azonkivűl a HTÖ egy szintézis,ami összefüggéseibe tudja helyezni a dolgokat
 
M

molnibalage

Guest
Linus kb 1 éve beszélt erről, azt mondta 500 000 felíratkozó alatt ne is gondolj arra, hogy felmondasz. Azóta jött egy wu-flu ami földbe állította a youtuberek bevételét szóval mostmár sokkal több kellene, hogy megélj belőle. Esélytelen.
A YT bevételekre nem alapoznék és Patreonra gondoltam.
A Biknov csatornán látom, hogy az elmúlt egy évben van videó, ami 50k nézettséget sem ér el, van ami meg 1-2M plusz. Ez tervezhetetlen.

A Patreonnal a bajom az, hogy ha belegvágnék, akkor onnantól fogva az üzlet. Ergo az, hogy majd Hpasp lektorálja ingyé, mert haver az pofátlan lenne, alsó hangon.

A másik az, hogy nem tudom felmérni a fizetési hajlandóságot. Két gamer közösséget ismerek. Az egyik az Otherwolrd a másik az IDDDQD blog / Checkpoint.

Otherworld, 250k YT feliratkozó és van kemény 270 db támogató és 436 USD/hó. Ez 1,61 USD/fő/hó támogatás. Kb, minden ezredik feliratkozó képes ennyit felajánlani, mert a tartalom csak ingyért jó...
https://www.patreon.com/ow/posts

IDDDQD/Checkpoint. A legolvasottabb írásaik is pár tízezer fő körül voltak, mert blogketrec. A podcast átlag hallgatottsága / adást 3-6 ezer meghallgatás a Soundcloud-on, néha magyar retro specifikus téma 10-16 ezer. Átlagban talán 6 ezer.
Na, ez a kis közösség 267 támogató (gyak azonos sokkal kisebb bázisból) és 1192 USD. Ez 4,46 USD/fő/hó.

Namármost az OW alapvetően fiatalabb átlag hallgatósággal bír, ott az én 37 évem az kb. "vén". A főleg retroval foglalkozó IDDQD/checkpontnál ez az átlag közepe lehet 50+-ig. Nekik van pénzük, megfizetik a tartalmat. Ők nem a 14-25 közötti korosztály, akik szüleiktől is függenek, stabil egzisztencia van.

Ez alapján lehetne a HTKA-ra és YT-re Patreont alapítani? Sajnos nem így látom. Így maradt egyelőre a hobbi...
Ha lenne egy 500k fős angol csatorna, az Patreonon talán összedobná azt, hogy itthon megéljek belőle.
Ha csak a HTÖ tartalmát áttenném videóra az kb. 6-8 év lenne úgy, hogy minden második héten lenne egy 30 perces videó. Durva...


Mert angolul rengeteg anyag van.Szép és átfogó mű,de magyarul unikális.
Én nem ezt látom. A populáris téveszmék dögivel vagy semmitmondó videók, ami kb. wiki szerű tudás felmondása. Konkrétan a HTÖ olya anyag, ami angoul se létezik.

Pont, mint @Hpasp IR/EO anyaga sem úgy egyben.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and FilcTroll

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Mondjuk pont ez a típusú kontent szakmai támogatásból szokott megvalósulni, tképpen a HM toborzási-PR tevékenységébe illene is az effajta ismeretterjesztés.
 
Status
Not open for further replies.