Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Folytatás + két zene

Ez egy katonai fórum. A katonáknak össze kell tartaniuk.
Dire Straits - Brothers In Arms



Kitört a nyár. A járvány lecsengőben, lehet menni fürdeni, bár az egyik barátomat 2 hete temették. Azért ne féljetek, az életnek mennie kell tovább. (4-ből négyen kapták el (munkatársak) április közepén, ketten meghaltak 2 hét alatt... mert egyesek szerint ez csak egy inflenza... 46 éves körül volt, semmilyen krónikus betegsége nem volt... Kb. egyidősek a gyerekeink (a fiúk biztosan, 19), egy lány egy fiú, és még a sorrend is azonos)

Beatrice - Pancsoló kislány

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
T. Modik!

Köszönöm a segítséget, hogy az UPC-s E_mailom megszűnése miatti problémáimból kilábalhattam! :)


/Ha nem Ti voltatok, akkor a Fórum öngyógyító erővel bír. :D /

Kéretik a jani22-2 nevű kezdeményezést törölni. :)
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Nem lehetne azt mint régen, hogy amikor a főoldalon rákattintok egy témára, akkor egyből a legutolsó oldalára ugorjon és ne a legelsőre?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
G

Galthran

Guest
Nem lehetne azt mint régen, hogy amikor a főoldalon rákattintok egy témára, akkor egyből a legutolsó oldalára ugorjon és ne a legelsőre?
pár oldallal előrébb írt egy megoldást tcat de nekem nem működik sajna. kijelentkezve is az első oldalt nyitja meg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
pár oldallal előrébb írt egy megoldást tcat de nekem nem működik sajna. kijelentkezve is az első oldalt nyitja meg
Nekem is csinálja. Olyankor a lap tetejénél lévő "Ugrás az olvasatlanokhoz" --vagy valami ilyesmi, emlékezetből-- menüpontra kattintva ugrik az első olvasatlan hozzászóláshoz.
...asztali számítógép.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
@Hummen23 @Karak95 @Sulaco @ravenlord @Filter @Bálint @blogen @milagro @geseft @svajcibeka @zeal @gergo55 @kacsacsor @SilvioD és mindenki aki olvassa majd még, nem velem történt ez, csak elfelejtettem a linket. Május végén történt egy random sráccal Tompán, tegnap hallottunk róla először a monori felvonulás közben, gyakorlatilag mindenki aki ott járt. Rátaláltam egy ismerősömön keresztül és gondoltam jelzem itt is, hogy megy kis hazánkban amit mind tudunk. CSak elfelejtettem a linket. Nem akartam hamis illúziókat kelteni senkiben.

 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Nekem azt hiszem van egy megoldásom, ami működhet fejlesztői, és ízlés szerint end-user oldalon is.
Egy időben munkahelyen úgy használtam a fórumot, hogy egy-egy topik utolsó oldalát kitettem a böngésző könyvjelző sorába. Csak mivel a fórum is mindig túlhaladt a linkbe beírt oldalszámon, ezért azt is mindig javítanom kellett.
A javaslatom, hogy a topikok linkjeit permanensen a 9999. oldalra (vagy egyéb irreálisan magas számra) kell irányítani, ekkor mindig a legfrissebb oldalt fogja betölteni ha rákattintunk a linkre.
Ez működött a régi fórummotor alatt, és leteszteltem, működik ezen is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
@Hummen23 @Karak95 @Sulaco @ravenlord @Filter @Bálint @blogen @milagro @geseft @svajcibeka @zeal @gergo55 @kacsacsor @SilvioD és mindenki aki olvassa majd még, nem velem történt ez, csak elfelejtettem a linket.
Semmi probléma, én is elfelejtettem volna a linket, ha olyan bucira verték volna a fejem. :D
Amúgy meg örülök, hogy jól vagy, még ha nem is te vagy agyonverve. ;)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Hogyan kell új témát engedélyeztetni? Van ennek egy külön eljárása, vagy elegendő beírni a tervezett hozzászólást és várakozni a jóváhagyásra?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 655
113
Hogyan kell új témát engedélyeztetni? Van ennek egy külön eljárása, vagy elegendő beírni a tervezett hozzászólást és várakozni a jóváhagyásra?
Milyen témát szeretnél? 1673 topik van a fórumon. Szinte mindennek van már topikja. Biztos nem fér be egyik gyűjtőtopikba sem a téma?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Milyen témát szeretnél? 1673 topik van a fórumon. Szinte mindennek van már topikja. Biztos nem fér be egyik gyűjtőtopikba sem a téma?
Antarktisz!
..
Törökök létrehoznak egy bázist a Horseshoe Island egy pontján!
Na meg korábban is voltak repülőbalesetek a kontinensen. Legutóbb a chilei Hercules C-130-as tragédiája ugye.
..
Ezen kívül önmagában is hatalmas földrész teleszórva "kutató" bázisokkal. Jó lenne ezeket az odavaló híreket egy helyen megtalálni, nem Dél-Amerika meg Ausztrália topikokban itt-ott elszórva látni. Méltatlanul degradálódik így ez a hatalmas terület!
(Lementettem amúgy a török bázis létrehozásáról szóló bejegyzésem, tudom újraküldeni, ha engeditek!)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Antarktisz!
..
Törökök létrehoznak egy bázist a Horseshoe Island egy pontján!
Na meg korábban is voltak repülőbalesetek a kontinensen. Legutóbb a chilei Hercules C-130-as tragédiája ugye.
..
Ezen kívül önmagában is hatalmas földrész teleszórva "kutató" bázisokkal. Jó lenne ezeket az odavaló híreket egy helyen megtalálni, nem Dél-Amerika meg Ausztrália topikokban itt-ott elszórva látni. Méltatlanul degradálódik így ez a hatalmas terület!
(Lementettem amúgy a török bázis létrehozásáról szóló bejegyzésem, tudom újraküldeni, ha engeditek!)
És nem az a célom, hogy náci UFÓkkal szórjam aztán tele a topikot, ne aggódjatok! :D
Szóval? :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Antarktisz!
..
Törökök létrehoznak egy bázist a Horseshoe Island egy pontján!
Na meg korábban is voltak repülőbalesetek a kontinensen. Legutóbb a chilei Hercules C-130-as tragédiája ugye.
..
Ezen kívül önmagában is hatalmas földrész teleszórva "kutató" bázisokkal. Jó lenne ezeket az odavaló híreket egy helyen megtalálni, nem Dél-Amerika meg Ausztrália topikokban itt-ott elszórva látni. Méltatlanul degradálódik így ez a hatalmas terület!
(Lementettem amúgy a török bázis létrehozásáról szóló bejegyzésem, tudom újraküldeni, ha engeditek!)

Amúgy nem lenne hülyeség szerintem egy gyűjtő topikot létrehozni ahová mind az arktiszi mind az antarktiszi híreket és történéseket be lehet rakni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Amúgy nem lenne hülyeség szerintem egy gyűjtő topikot létrehozni ahová mind az arktiszi mind az antarktiszi híreket és történéseket be lehet rakni.
Azért földrajzilag pont a lehető legellentétesebb helyen vannak. Ráadásul északi kontinens nincs is, Kanada, Dánia, Oroszország, Egyesült Államok, Norvégia...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Azért földrajzilag pont a lehető legellentétesebb helyen vannak. Ráadásul északi kontinens nincs is, Kanada, Dánia, Oroszország, Egyesült Államok, Norvégia...

Viszont mind a két pólus, az arktiszi az utóbbi időben különösen, biztonságpolitikai szempontból igencsak felértékelődött, így egy ilyen topik simán elférne szerintem a biztonságpolitikai topikok között.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Viszont mind a két pólus, az arktiszi az utóbbi időben különösen, biztonságpolitikai szempontból igencsak felértékelődött, így egy ilyen topik simán elférne szerintem a biztonságpolitikai topikok között.
Csak félek, hogy még itt is akad, aki összekeveri az Arktiszt az Antarktisszal.
Jobb egy külön Antarktisz topik, és ha nagyon muszáj, akkor egy külön Arktisz! Ez utóbbi szerintem felesleges, mivel nincs elfoglalható terület. A hajózás nyaranta, meg Oroszország partjainál lehetséges, esetleg Kanada, ha az Északnyugati-átjáró kiolvadna. Ez meg egyelőre várat magára!
..
Attól még, hogy mindkét helyen állati hideg van, ez még nem egy térség! :)
 
W

Wilson

Guest
Csak félek, hogy még itt is akad, aki összekeveri az Arktiszt az Antarktisszal.
Jobb egy külön Antarktisz topik, és ha nagyon muszáj, akkor egy külön Arktisz! Ez utóbbi szerintem felesleges, mivel nincs elfoglalható terület. A hajózás nyaranta, meg Oroszország partjainál lehetséges, esetleg Kanada, ha az Északnyugati-átjáró kiolvadna. Ez meg egyelőre várat magára!
..
Attól még, hogy mindkét helyen állati hideg van, ez még nem egy térség! :)
Nagyon egyszerű a helyzet ugyanis van olyan szép magyar elnevezése is ezeknek a térségeknek,hogy Északi és Déli-sark, ezeket már nehéz összetéveszteni,az arktiszi terület pedig már most nagyon fontos a nagyhatalmaknak és egyre fontosabb lesz számukra,és nem kell ahhoz nagy jóstehetség,hogy a közeljövőben bőven lesz arra fele történés,az orosz médiában például rendszeresen vannak beszámolók az arktiszi civil és katonai jelenlétről.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Viszont mind a két pólus, az arktiszi az utóbbi időben különösen, biztonságpolitikai szempontból igencsak felértékelődött, így egy ilyen topik simán elférne szerintem a biztonságpolitikai topikok között.
Nagyon támogatom egy ilyen topic létrehozását a Biztpol. témák között. Egyre inkább lessz mit írni bele.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
A főoldali friss hozzászólások doboz már rosszabb mint eddig volt. Nem egyszerűen a téma elejére dob a vége helyett, de már nem frissül fél napja.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
Status
Not open for further replies.