• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
46738370524_7604ae17ac_b.jpg
2170644257B5613533
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Ráadásul a Csatanővéreknél fanatikusabb harcosokat kb nem találsz. A felvetésre nagyjából egy "Burn the heretic, purge the unclean" felkiáltással reagálnának. Aztán már csak bolter dörgés, lánckard vonyítás, meg sikolyok hallatszódnának. :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Azt sajnálom, hogy ez a projekt befuccsolt:
Valahol nehezen érthető a GW a filmek terén. Már a hiányuk terén. Nem feltétlenül kell, hogy ők központilag alkossanak, sőt azt hiszem sokkal jobb ha nem teszik mert valami PC foshalom születne belőle a redvás gülümen sztárolásával, de az ilyen komolyabb rajongói alkotásokat megtolhatnák.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 365
113
Valahol nehezen érthető a GW a filmek terén. Már a hiányuk terén. Nem feltétlenül kell, hogy ők központilag alkossanak, sőt azt hiszem sokkal jobb ha nem teszik mert valami PC foshalom születne belőle a redvás gülümen sztárolásával, de az ilyen komolyabb rajongói alkotásokat megtolhatnák.
Inkább ne.
A Warcraft film a tökéletes intő példa - az egyik legjobb lore és setting párosból csináltak egy elbaszott filmet. Számomra a feka királynénál szakadt el a cérna, konkrétan az orkok fessebbek voltak nála. Az is mekkora csalódás volt.
Ha mozgókép, akkor vagy funmade, vagy játékintró. Mindkettő bőségesen elegendő.

Ráadásul a Disney megvette a GWt, szóval az igazság az, hogy ezek a hírek nem felvetések, hanem a rajongótábor felkészítése az elkerülhetetlenre. A Warhammer 40k hamarosan megy majd az Star Wars és a többi woke propagandára megvásárolt francise sorsára, mint üzenetet közvetítő médium, míg ki nem merül (értsd elfordul tőle mindenki).
Ha lesz film, az egy olyan gnóm lesz, mint mondjuk a Witcher (nigelf) vagy a Future Wars (SzomáliUSA), mert a Disney csak akkor fogja kifizetni. De mindegy is, akkor elvágom nagyjából Guliman feltámadásánál a sztorit, van elég kánon, ami kitart életem végéig.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Inkább ne.
A Warcraft film a tökéletes intő példa - az egyik legjobb lore és setting párosból csináltak egy elbaszott filmet. Számomra a feka királynénál szakadt el a cérna, konkrétan az orkok fessebbek voltak nála. Az is mekkora csalódás volt.
Ha mozgókép, akkor vagy funmade, vagy játékintró. Mindkettő bőségesen elegendő.

Ráadásul a Disney megvette a GWt, szóval az igazság az, hogy ezek a hírek nem felvetések, hanem a rajongótábor felkészítése az elkerülhetetlenre. A Warhammer 40k hamarosan megy majd az Star Wars és a többi woke propagandára megvásárolt francise sorsára, mint üzenetet közvetítő médium, míg ki nem merül (értsd elfordul tőle mindenki).
Ha lesz film, az egy olyan gnóm lesz, mint mondjuk a Witcher (nigelf) vagy a Future Wars (SzomáliUSA), mert a Disney csak akkor fogja kifizetni. De mindegy is, akkor elvágom nagyjából Guliman feltámadásánál a sztorit, van elég kánon, ami kitart életem végéig.
Én elvágtam ott. Számomra halott a történet azóta mert minden pontján erőszakot tett a logikán, a játék világának logikáján is és ugye nekem van egy Black Templar seregem a maguk filozófiájával, na rajtuk is.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Én elvágtam ott. Számomra halott a történet azóta mert minden pontján erőszakot tett a logikán, a játék világának logikáján is és ugye nekem van egy Black Templar seregem a maguk filozófiájával, na rajtuk is.
Nem vagyok játékos, nekem csak a lore tetszik, de ahogy Guilliman-t visszahozták és ahogy eljutott a Terra-ra, az kész röhej. Szerintem. Tudom, nem én vagyok a célcsoport, de azért valami normális sztorit kiizzadhadtak volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Valahol nehezen érthető a GW a filmek terén. Már a hiányuk terén. Nem feltétlenül kell, hogy ők központilag alkossanak, sőt azt hiszem sokkal jobb ha nem teszik mert valami PC foshalom születne belőle a redvás gülümen sztárolásával, de az ilyen komolyabb rajongói alkotásokat megtolhatnák.
Én ebben oltári nagy kihagyott ziccert látok. Csinálhatnának valami tényleg frankó hentelős filmet/sorozatot, mert potenciál vastagon van benne. Technikailag is megoldható lenne. Csak először normális forgatókönyv-írókat kéne szerezni. Persze ez sok minden frencsájzról elmondható, a sztárvórsztól kezdve a dűnéig.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Nem vagyok játékos, nekem csak a lore tetszik, de ahogy Guilliman-t visszahozták és ahogy eljutott a Terra-ra, az kész röhej. Szerintem. Tudom, nem én vagyok a célcsoport, de azért valami normális sztorit kiizzadhadtak volna.
Én is csak házi játékos vagyok, versenyre egyszer mentem. De házi szinten nagyban toltuk, apokalipszis szinten. Egy ideje parkol a dolog, nincs ideje nagyon senkinek, de azért most is fejlesztgetem a sereget.

Na de a történet. Hórusz anno halálos sebet kapott ugye, de egy eretnek(akkor még csak tiltott) rituáléval visszahozták és a birodalom azóta is ennek a hatása alatt áll. Megszületik az inkvizíció, egyház, stb...ekkor.jön létre a második alapítás a győzelem után aminek a legnagyobb de legmellékesebben kezelt alakja a Black Templar rendház így megalapítója Sigismund a tetteiért lore szerint kapta a High Marshall rangot. A közgondolkozás javarészt ezt High Marshall of the Black Templars-ként kezeli, de valójában ez egy /of the Imperium cím volt. Miért lényeges?

Mert erre írnak egy akkora faszságot ami galaktikus léptékű. Megjelenik a Szürke Lovag ősvezér 10k év után a warpból(Magnusnak a töredéke is végül mindenbe került Primarchaként), Istencsászár genomja ide vagy oda, elhozza magával a 10k éve legkeresettebb eretnek áruló bűnözőt, aki miatt a Dark Angelek a Terra egy részét is felperzselnék, meg egy xenó vezért, hogy a birodalmi összes szent szabállyal szembemenve egyedül maradjanak egy tetszhalott Primarchával és egy idegen texhnológiával szerelt vérttel és egy eretnek szertartással visszahozzák mint Hóruszt. Az inkvizíció kussol, a Mechanicum és az Egyház kussol, sőt, boldogok.

Majd ez a tapssal fogadott gülümen előkeríti a 10k éve senki által nem tudottan tevékenykedő mechanicumvezér haverját akivel a titkos szövetségben tízezer éve árulják a birodalmat annak az összes szent szabályát figyelmen kívül hagyva. Kiderül, hogy nemcsak megkérdőjelezték az Istencsászár alkotását az űrgárdistákat, hanem lopva génmagokat átszerkesztették 'tökéletesebbre', mint amit az Istencsászár alkotott és tömegesen gyártották titokban. És az Inkvizíció és az Egyház és egyáltalán mindenki kussol és tapsol.

Majd az is kiderül, hogy ezeknek az eretnekségből született teremtményeknek privát technikát is fejlesztettek. Nemcsak újat amit nem adtak oda másnak használni azbelmúlt évezredekben, hanem olyan ősit is ami hivatalosan elveszett, Accelerator Cannon pl.,valöjában csak ezek az eretnek összeesküvők kisajátították. Tehát a birodalom irgalmatlan erőforrásait és védelmi technológiáját vették el a birodalom elől jóváhagyatlan fejlesztések miatt 10k evig, amit direkt az eretnek és tiltott humánprojektjüknek szántak, míg a birodalom amúgy is kétségesen elég erőforrásból igyekezett ellátni a haderejét.

Majd ezba feddhetetlen hős előszedve mindezt a raktárakból, mint a Codex Astartes megalkotója amivel szétszedte a legiókat és szétosztotta úgy a haderőket, hogy azokkal csak nagyon nehezen lehessen bármit is ésszerűen tenni, elszomorodott a birodalom állapotától, mjd a hirtelen a kedvéért érkező fekete hadjáatot úgy veri vissza, hogy maga köré gyűjti a légióját meg az összes eretnek űrgárdistáját azoknak a teljes új fegyverzetével a Codex Astartest telibehugyozva és ìgy dicső győzelmet arat. Természetesen az írök kihangsúlyozzák, hogy a hívására a Black Templarok azonnal mentek és aztán azonnal amkeblükre is ölelték Guilliman új teremtményeit. Nekem meg ezt a szemetet kellene elfogadnom tőlük mint lore-t.

A BT-k a hajójukkal szálltak volna bele már a köpedelem feltámasztásába ennek a féregnek, aki az elmúlt 10k évre lehetetlenné tette szándekosan a birodalom védelmét és elvonta a valós erőforrásokat amikkel a BT-k és az összes egyéb rendház a saját technológiá gyártva sokkal könnyebb helyzetben lett volna, elárulta az űrgádistákat és saját összeesküvésben szült eretnek teremtményeket hozott létre magát a császárt megkérdőjelezve, majd azonnal arconszarta megint az űrgárdistákat 10k éves kilátástalan küzdelmeikkel amit a kódexével ő okozott. És a történet szerint ünnepelt hős, mert úgy tudott győzni ahogy ezt másoknak a szavára megtiltották és ezt ráadásul nyelik a BT-k is mint kacsa a nokedlit. :D

Ezt a fasztarisznya hülyeséget adták el mint egy nagy történet remek jelenét. Értem, hogy kellett valami új termék mert túl sok sima marín forog az emberek között, de ez köpedelem. Ilyenek soha nem kerülnek a seregembe.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Én is csak házi játékos vagyok, versenyre egyszer mentem. De házi szinten nagyban toltuk, apokalipszis szinten. Egy ideje parkol a dolog, nincs ideje nagyon senkinek, de azért most is fejlesztgetem a sereget.

Na de a történet. Hórusz anno halálos sebet kapott ugye, de egy eretnek(akkor még csak tiltott) rituáléval visszahozták és a birodalom azóta is ennek a hatása alatt áll. Megszületik az inkvizíció, egyház, stb...ekkor.jön létre a második alapítás a győzelem után aminek a legnagyobb de legmellékesebben kezelt alakja a Black Templar rendház így megalapítója Sigismund a tetteiért lore szerint kapta a High Marshall rangot. A közgondolkozás javarészt ezt High Marshall of the Black Templars-ként kezeli, de valójában ez egy /of the Imperium cím volt. Miért lényeges?

Mert erre írnak egy akkora faszságot ami galaktikus léptékű. Megjelenik a Szürke Lovag ősvezér 10k év után a warpból(Magnusnak a töredéke is végül mindenbe került Primarchaként), Istencsászár genomja ide vagy oda, elhozza magával a 10k éve legkeresettebb eretnek áruló bűnözőt, aki miatt a Dark Angelek a Terra egy részét is felperzselnék, meg egy xenó vezért, hogy a birodalmi összes szent szabállyal szembemenve egyedül maradjanak egy tetszhalott Primarchával és egy idegen texhnológiával szerelt vérttel és egy eretnek szertartással visszahozzák mint Hóruszt. Az inkvizíció kussol, a Mechanicum és az Egyház kussol, sőt, boldogok.

Majd ez a tapssal fogadott gülümen előkeríti a 10k éve senki által nem tudottan tevékenykedő mechanicumvezér haverját akivel a titkos szövetségben tízezer éve árulják a birodalmat annak az összes szent szabályát figyelmen kívül hagyva. Kiderül, hogy nemcsak megkérdőjelezték az Istencsászár alkotását az űrgárdistákat, hanem lopva génmagokat átszerkesztették 'tökéletesebbre', mint amit az Istencsászár alkotott és tömegesen gyártották titokban. És az Inkvizíció és az Egyház és egyáltalán mindenki kussol és tapsol.

Majd az is kiderül, hogy ezeknek az eretnekségből született teremtményeknek privát technikát is fejlesztettek. Nemcsak újat amit nem adtak oda másnak használni azbelmúlt évezredekben, hanem olyan ősit is ami hivatalosan elveszett, Accelerator Cannon pl.,valöjában csak ezek az eretnek összeesküvők kisajátították. Tehát a birodalom irgalmatlan erőforrásait és védelmi technológiáját vették el a birodalom elől jóváhagyatlan fejlesztések miatt 10k evig, amit direkt az eretnek és tiltott humánprojektjüknek szántak, míg a birodalom amúgy is kétségesen elég erőforrásból igyekezett ellátni a haderejét.

Majd ezba feddhetetlen hős előszedve mindezt a raktárakból, mint a Codex Astartes megalkotója amivel szétszedte a legiókat és szétosztotta úgy a haderőket, hogy azokkal csak nagyon nehezen lehessen bármit is ésszerűen tenni, elszomorodott a birodalom állapotától, mjd a hirtelen a kedvéért érkező fekete hadjáatot úgy veri vissza, hogy maga köré gyűjti a légióját meg az összes eretnek űrgárdistáját azoknak a teljes új fegyverzetével a Codex Astartest telibehugyozva és ìgy dicső győzelmet arat. Természetesen az írök kihangsúlyozzák, hogy a hívására a Black Templarok azonnal mentek és aztán azonnal amkeblükre is ölelték Guilliman új teremtményeit. Nekem meg ezt a szemetet kellene elfogadnom tőlük mint lore-t.

A BT-k a hajójukkal szálltak volna bele már a köpedelem feltámasztásába ennek a féregnek, aki az elmúlt 10k évre lehetetlenné tette szándekosan a birodalom védelmét és elvonta a valós erőforrásokat amikkel a BT-k és az összes egyéb rendház a saját technológiá gyártva sokkal könnyebb helyzetben lett volna, elárulta az űrgádistákat és saját összeesküvésben szült eretnek teremtményeket hozott létre magát a császárt megkérdőjelezve, majd azonnal arconszarta megint az űrgárdistákat 10k éves kilátástalan küzdelmeikkel amit a kódexével ő okozott. És a történet szerint ünnepelt hős, mert úgy tudott győzni ahogy ezt másoknak a szavára megtiltották és ezt ráadásul nyelik a BT-k is mint kacsa a nokedlit. :D

Ezt a fasztarisznya hülyeséget adták el mint egy nagy történet remek jelenét. Értem, hogy kellett valami új termék mert túl sok sima marín forog az emberek között, de ez köpedelem. Ilyenek soha nem kerülnek a seregembe.
Pontosan. Azt el bírom fogadni, hogy a w40k történeteinek a konzisztencia nem igazán az erőssége, de ez már nekem is sok volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Pontosan. Azt el bírom fogadni, hogy a w40k történeteinek a konzisztencia nem igazán az erőssége, de ez már nekem is sok volt.
Sajnos ez a valós világunkban is megjelenő neolibsi kettős mérce és a hozzá kapcsolt agyatlan tudomásul nem vétel generációjának a játékbeli kivetítése. Nem mi vagyunk a célközösség.

És hogy mi várható a leépülésben? Feljebb találhatod ebben a topikban a Feminst 40k fészbúk oldalt. Őrjöngő lmbt libsik akik nyílt levelekkel bombázták magát a gw-t a figurák nagyobb sokszínűségéért, holott a többségük Slaanesh sereggel bír... elmebaj. :(

Ami még frusztrálóbb volt, BT játékosközösségbe írtam erről erre kiderült, hogy ugyanolyan a java részük. A régi játekosok voltak igazi BT-k, a többi kis nyálgép.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Én is csak házi játékos vagyok, versenyre egyszer mentem. De házi szinten nagyban toltuk, apokalipszis szinten. Egy ideje parkol a dolog, nincs ideje nagyon senkinek, de azért most is fejlesztgetem a sereget.

Na de a történet. Hórusz anno halálos sebet kapott ugye, de egy eretnek(akkor még csak tiltott) rituáléval visszahozták és a birodalom azóta is ennek a hatása alatt áll. Megszületik az inkvizíció, egyház, stb...ekkor.jön létre a második alapítás a győzelem után aminek a legnagyobb de legmellékesebben kezelt alakja a Black Templar rendház így megalapítója Sigismund a tetteiért lore szerint kapta a High Marshall rangot. A közgondolkozás javarészt ezt High Marshall of the Black Templars-ként kezeli, de valójában ez egy /of the Imperium cím volt. Miért lényeges?

Mert erre írnak egy akkora faszságot ami galaktikus léptékű. Megjelenik a Szürke Lovag ősvezér 10k év után a warpból(Magnusnak a töredéke is végül mindenbe került Primarchaként), Istencsászár genomja ide vagy oda, elhozza magával a 10k éve legkeresettebb eretnek áruló bűnözőt, aki miatt a Dark Angelek a Terra egy részét is felperzselnék, meg egy xenó vezért, hogy a birodalmi összes szent szabállyal szembemenve egyedül maradjanak egy tetszhalott Primarchával és egy idegen texhnológiával szerelt vérttel és egy eretnek szertartással visszahozzák mint Hóruszt. Az inkvizíció kussol, a Mechanicum és az Egyház kussol, sőt, boldogok.

Majd ez a tapssal fogadott gülümen előkeríti a 10k éve senki által nem tudottan tevékenykedő mechanicumvezér haverját akivel a titkos szövetségben tízezer éve árulják a birodalmat annak az összes szent szabályát figyelmen kívül hagyva. Kiderül, hogy nemcsak megkérdőjelezték az Istencsászár alkotását az űrgárdistákat, hanem lopva génmagokat átszerkesztették 'tökéletesebbre', mint amit az Istencsászár alkotott és tömegesen gyártották titokban. És az Inkvizíció és az Egyház és egyáltalán mindenki kussol és tapsol.

Majd az is kiderül, hogy ezeknek az eretnekségből született teremtményeknek privát technikát is fejlesztettek. Nemcsak újat amit nem adtak oda másnak használni azbelmúlt évezredekben, hanem olyan ősit is ami hivatalosan elveszett, Accelerator Cannon pl.,valöjában csak ezek az eretnek összeesküvők kisajátították. Tehát a birodalom irgalmatlan erőforrásait és védelmi technológiáját vették el a birodalom elől jóváhagyatlan fejlesztések miatt 10k evig, amit direkt az eretnek és tiltott humánprojektjüknek szántak, míg a birodalom amúgy is kétségesen elég erőforrásból igyekezett ellátni a haderejét.

Majd ezba feddhetetlen hős előszedve mindezt a raktárakból, mint a Codex Astartes megalkotója amivel szétszedte a legiókat és szétosztotta úgy a haderőket, hogy azokkal csak nagyon nehezen lehessen bármit is ésszerűen tenni, elszomorodott a birodalom állapotától, mjd a hirtelen a kedvéért érkező fekete hadjáatot úgy veri vissza, hogy maga köré gyűjti a légióját meg az összes eretnek űrgárdistáját azoknak a teljes új fegyverzetével a Codex Astartest telibehugyozva és ìgy dicső győzelmet arat. Természetesen az írök kihangsúlyozzák, hogy a hívására a Black Templarok azonnal mentek és aztán azonnal amkeblükre is ölelték Guilliman új teremtményeit. Nekem meg ezt a szemetet kellene elfogadnom tőlük mint lore-t.

A BT-k a hajójukkal szálltak volna bele már a köpedelem feltámasztásába ennek a féregnek, aki az elmúlt 10k évre lehetetlenné tette szándekosan a birodalom védelmét és elvonta a valós erőforrásokat amikkel a BT-k és az összes egyéb rendház a saját technológiá gyártva sokkal könnyebb helyzetben lett volna, elárulta az űrgádistákat és saját összeesküvésben szült eretnek teremtményeket hozott létre magát a császárt megkérdőjelezve, majd azonnal arconszarta megint az űrgárdistákat 10k éves kilátástalan küzdelmeikkel amit a kódexével ő okozott. És a történet szerint ünnepelt hős, mert úgy tudott győzni ahogy ezt másoknak a szavára megtiltották és ezt ráadásul nyelik a BT-k is mint kacsa a nokedlit. :D

Ezt a fasztarisznya hülyeséget adták el mint egy nagy történet remek jelenét. Értem, hogy kellett valami új termék mert túl sok sima marín forog az emberek között, de ez köpedelem. Ilyenek soha nem kerülnek a seregembe.

Őőőő....
Imádom a Battletech-et is (írtam róla bőven), de azért Hard Sci-finek nehezen neveznék egy olyan világot, ahol a géppuska 90 méterre lő, és a legpusztítóbb fegyverrel is alapvetően csak párszáz méteres lőtávolsággal bír... mert (dobpergés) "elveszett" a célzórendszerek technológiája. Miközben csillagközi űrugrásokat hajtunk végre, és fénynél gyorsabban sebességgel kommunikálunk.

Arról nem is szólva, hogy a harctéren humanoid robotok gyepálják egymást, miközben ugyanazokkal a fegyverekkel felszerelt harcjárművek harcértéke alacsonyabb, noha ugyebár töredék a célfelület mérete. Komoly célzóberendezések nélkül, ugye. Legalábbis a Lore szerint.

Értem én, hogy a táblás játék miért lett olyan, amilyen, de hát ezek miatt az egész egy öntökön szúrással ér fel.
Teszem hozzá, ettől függetlenül a Harcos triológia tényleg nagyon jól sikerült...
Faszságért egyiknek sem kell a szomszédhoz mennie. :D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Atyaúristen.... mennyibe kerülnek ezek a cuccok? Elég sokat modelleztem, szóval a fröccsöntött figura és talp, valamint a festék költségekre iszonyatos licenc és busás haszon kell társuljon, hogy ennyiért merjék árulni ezeket a cuccokat. Ezeken az árakon már a 3d nyomtatás is már-már költséghatékony... W4K univerzumot ismerem, ámbár a logikai bukfencek száma és mértéke nekem túl sok, de el kell ismerni, hogy egy szilárd alapokon nyugvó univerzum. De hogy ezek a warhammer cuccok micsoda lehúzások, pláne így közép-európai bérekkel... nincs ezekből valami kínai utángyártott, mint a lego->kínai lego koppintás? Mostanában tervezem amúgy a törpöknek valami időtálló és szép társasjáték beszerzését. Eddig a Risk-ből meg a diplomacyból láttam collector's edition darabokat amik kezdték közelíteni az elképzelésemet, persze azokat is csak horror áron látom, már-már itt is felmerül a 3d nyomtatás a figurákra.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Atyaúristen.... mennyibe kerülnek ezek a cuccok? Elég sokat modelleztem, szóval a fröccsöntött figura és talp, valamint a festék költségekre iszonyatos licenc és busás haszon kell társuljon, hogy ennyiért merjék árulni ezeket a cuccokat. Ezeken az árakon már a 3d nyomtatás is már-már költséghatékony... W4K univerzumot ismerem, ámbár a logikai bukfencek száma és mértéke nekem túl sok, de el kell ismerni, hogy egy szilárd alapokon nyugvó univerzum. De hogy ezek a warhammer cuccok micsoda lehúzások, pláne így közép-európai bérekkel... nincs ezekből valami kínai utángyártott, mint a lego->kínai lego koppintás? Mostanában tervezem amúgy a törpöknek valami időtálló és szép társasjáték beszerzését. Eddig a Risk-ből meg a diplomacyból láttam collector's edition darabokat amik kezdték közelíteni az elképzelésemet, persze azokat is csak horror áron látom, már-már itt is felmerül a 3d nyomtatás a figurákra.
Volt egy kínai gyár, akitől ötöd, gatod áron lehetett egy időben rendelni, a minőséggel sem volt gond. A GW jogi úton elintézte, hogy ne szállíthassanak Európába. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Atyaúristen.... mennyibe kerülnek ezek a cuccok? Elég sokat modelleztem, szóval a fröccsöntött figura és talp, valamint a festék költségekre iszonyatos licenc és busás haszon kell társuljon, hogy ennyiért merjék árulni ezeket a cuccokat. Ezeken az árakon már a 3d nyomtatás is már-már költséghatékony... W4K univerzumot ismerem, ámbár a logikai bukfencek száma és mértéke nekem túl sok, de el kell ismerni, hogy egy szilárd alapokon nyugvó univerzum. De hogy ezek a warhammer cuccok micsoda lehúzások, pláne így közép-európai bérekkel... nincs ezekből valami kínai utángyártott, mint a lego->kínai lego koppintás? Mostanában tervezem amúgy a törpöknek valami időtálló és szép társasjáték beszerzését. Eddig a Risk-ből meg a diplomacyból láttam collector's edition darabokat amik kezdték közelíteni az elképzelésemet, persze azokat is csak horror áron látom, már-már itt is felmerül a 3d nyomtatás a figurákra.
Régen volt bőséggel kínai belőle az ebay-en, de lassan mindet lekapcsolták. Érthető persze, hiszen a kevés eladható rohadt drága modellt is megvehették az emberek azoktól olcsóbban, akiktől ők maguk is veszik. A kínaiak is érthetőek hiszen egyrészt piac, másrészt az át nem vett készleteket ki sem fizették nekik. A vevők is érthetőek, hiszen a modellek némelyike egy autó ára is lehet bár ez inkább már Forge World lépték. De ha valakinek komoly seregterve van és nem használt figurákból akarja beszerezni(amit a GW szintén rühell csak mit tehet), akkor az alapok beszerzése is adott tárgyév extra költségeit jelenti autó, nyaralás vagy bármi helyett. Cserébe mit kap? A GW erőszakot tesz rajta egyszercsak érzelemmentes arccal és kicsinálja a játékát, mint a WH Fantasy esetében, hogy új modelleket tolhasson ki vagy egy akkora foskupaccá degradálja mint amit a 40K-val sikerült tenni, hogy új modelleket tolhasson ki. Mindezt úgy, hogy az újaknak megfelelő, az eddigi kreátorok által felépített élvezetes rendszer helyett jött egy az új amerikai fekete matek színvonalát hozó rendszer hozzá. De mivel az újak ezzel megvették, a régiek jó része kapaszkodott bele, hogy jóvan ez, ellenben a normálisak felhördültek, hogy miapicsa ez a szánalmas fosrakás, volt aki elégette a sok év és pénz beleölésével szerzett seregét, átdefiniálták a játékosokat a megkérdezésük nélkül puszta modellgyűjtővé.

Így már máris továbbra is érthető a saját számukra, hogy az egyébként nagyon szép alkotásaikból felállítható seregek egyes modelljei legyenek kurva drágák, hiszen ezek akik megveszik, csak egyedi gyűjtögetők. Nem játékosközösség, akiknek a kitartóan rájuk költött kurva sok pénzéért valami értelmes hátteret is jó volna nyújtani.

Régen amikor már megszilárdult nagyjából a történet, minden új kiadásnak voltak realitásai amik amennyire lehetett koherenssé tették a folyamot a frakciók számára és lehetett valami ideológia, filozófiai és/vagy érzelmi töltetet rendelni a sereghez. Ha úgy tetszik, volt lehetőség arra, hogy ráhúzd a személyiseged arra amit megtervezel, összevásárolsz, megépítesz, kifestesz.

Jók voltak az alkotók és figyelembe vették, vannak játékosaik, akik otthon nyomják kicsiben vagy nagyban(amikor a cégpolitikát a vezetés a tömegseregekre helyezte), és vannak versenyszerűen jászók, akik adott pontszámra kitalált taktikával és felszereléssel válogatták ki a megvásárolt modelljeik közül a szerintük megfelelőt. Annyira jók és úgymond szeretettel gondozva fejlesztők voltak, hogy világszerte x adott verseny eredményei alapján, illetve a saját maguk által játszott megjatározó meccsek alapján vitték kicsit előre a történetet minden kiadás esetében. Ennek fényében tűntek fel új, de az addigi seregekbe és rendszerbe illeszthető modellek(többnyire), illetve a drága pénzen megvett karakterek, esetleg egységek közül csak nagyon-nagyon ritkán vontak ki bármit is a történetből(ennek is inkább verseny környezetben van jelentősége).

Egyszóval a mocskos nagy pénzért, ki milyen szinten tudott, akart rákölteni, cserébe egy bármikor elővehető és élvezetes hátterű játékot kapott.

Most a transformers mentális színvonalát nyújtják a szép új seregek mellé, egy egész új rendszerben, ami gyakorlatilag, bár felfogták, hogy az emberek még mindig veszik a rendes normális space marínokat, tehát beillesztették, azt lebegteti az elejétől, hogy idővel vagy kiesik majd velük és sok mással az ember a folyamból, vagy vehet helyette egy új sereget amibe pénzt és időt ölhet. Bocs, eltérültem.

Szóval érthetően vannak akik nem akarnak támogatást adni ennek a folyamatnak és ha van rá lehetőségük, akkor kínait vagy használtat vesznek és max átfestik. Vagy egyszerűen nem nyugat európai fizetésük van és nem adhatják ki a spórolt éves pénzüket modell(ek)re.

Ha bele akartok fogni, a fészbúkon vannak használt figurák, néha jóval, néha csak kicsit olcsóbban. Mióta valami rejtélyes okból átterelődött oda a kereskedelem ezen része az inkvizitor.hu-ról. De nagynéha még ott is vannak új és jó hirdetések.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Atyaúristen.... mennyibe kerülnek ezek a cuccok? Elég sokat modelleztem, szóval a fröccsöntött figura és talp, valamint a festék költségekre iszonyatos licenc és busás haszon kell társuljon, hogy ennyiért merjék árulni ezeket a cuccokat. Ezeken az árakon már a 3d nyomtatás is már-már költséghatékony... W4K univerzumot ismerem, ámbár a logikai bukfencek száma és mértéke nekem túl sok, de el kell ismerni, hogy egy szilárd alapokon nyugvó univerzum. De hogy ezek a warhammer cuccok micsoda lehúzások, pláne így közép-európai bérekkel... nincs ezekből valami kínai utángyártott, mint a lego->kínai lego koppintás? Mostanában tervezem amúgy a törpöknek valami időtálló és szép társasjáték beszerzését. Eddig a Risk-ből meg a diplomacyból láttam collector's edition darabokat amik kezdték közelíteni az elképzelésemet, persze azokat is csak horror áron látom, már-már itt is felmerül a 3d nyomtatás a figurákra.
Havi tizenezer forint elköltésével van egy játszható sereged egy év alatt. Ha veszel két alapdoboznyi figurát elöbb is. Bírom amikor ezen megy a sírás hogy milyen drága, miközben a siránkozó eltol napi két energiaitalt meg egy doboz cigit. Drága 10 deke műanyagért ennyi pénz? Ja, az, de mint hobbi már nem a drágábbak között van szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Mindenki magából indul ki, ugye? :)
Nem dohányzom, nem iszom ilyen szarokat.
Egy kezdődoboz 31000Ft. Legyen a festék hozzá még 10-15ezer.
Ezzel el lehet játszani, sokáig festegetni.
Számítógépes játékhoz mennyi a beugró?
Biciklizéshez?
Egy átlagos egyetemista mennyit költ el egyetlen este bulizni?
Szerintem nem olyan vészesen drága már ez a hobbi.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 529
29 737
113
Valahol nehezen érthető a GW a filmek terén. Már a hiányuk terén. Nem feltétlenül kell, hogy ők központilag alkossanak, sőt azt hiszem sokkal jobb ha nem teszik mert valami PC foshalom születne belőle a redvás gülümen sztárolásával, de az ilyen komolyabb rajongói alkotásokat megtolhatnák.
Császári öklök! :hadonaszos:Rogal Dorn vérei! :hadonaszos: