• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Mivel forog itt pár 40k fan és a kis csúnya háborús világunk sci-fi jövőmodellje a dolog, messze csúcsként ragyogva bármilyen más próbálkozás felett, na meg mert Mackensen is megengedte, lőn egy topik ennek is. :)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Ki milyen wargamet játszik?
Én 40k és X-wing, volt még egy kis necromunda és vérfoci.
Jelenleg a Tabletop Simulatorban játszunk főként, mivel megy a rettegés a koronától...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Ki milyen wargamet játszik?
Én 40k és X-wing, volt még egy kis necromunda és vérfoci.
Jelenleg a Tabletop Simulatorban játszunk főként, mivel megy a rettegés a koronától...

Csak 40k, azt is csak házi játékokban. Egyrészt nem elégedtünk meg a többiekkel az 1500-2000 pontos meccsekkel, másrészt meg az egyszeri versenyélményem után a teljesen festett seregemmel kellemetlen élmény volt kikapni fejetlen, alapozott marioktól, meg teljesen fém/műanyag sistáktól. Igaz, mostmár hosszú ideje nem játszottunk, mindenkinek megvan a maga komolyabb tennivalója, de azért tervben van, hogy mennek majd az apokalipszisok. Én beszereztem egy rakás csinálnivalót addig is, csak időm nincs még rá, de majd lesz. :) Sima marínokból álló Black Templars seregem van, meg némi Mechanicum támogatni. :)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Érdekes cikk szerntem, meg a blog is nagyon jó, azoknak, akik nem csak a warhammer szeretik.
(sajnos a történelmi játékokhoz sosem sikerült találnom partnereket így nem is kezdtem bele, bár így is van egy szekrénnyi "babám" már)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Ezt találtam. Hányinger. Ladagranti hangvétellel terjesztett elmebaj, megszállva még egy játékvilágot is. NYílt levekkel basztatják a gyártót a sokszínűség, transzvesztita játékosok támogatása, blm, és az összes megszokot faszság nevében.

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Ezt találtam. Hányinger. Ladagranti hangvétellel terjesztett elmebaj, megszállva még egy játékvilágot is. NYílt levekkel basztatják a gyártót a sokszínűség, transzvesztita játékosok támogatása, blm, és az összes megszokot faszság nevében.

Csak egy a szövegek közül, amivel egy játékosbázist ideologizál az oldal készítője:

"
It is with great sorrow that must mourn the death of a great leader and icon today. Our condolences to the Queen of England who lost both her husband and cousin in one fell swoop haha just kidding.
Ding! Dong! The lich is dead! ...."
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Ezt találtam. Hányinger. Ladagranti hangvétellel terjesztett elmebaj, megszállva még egy játékvilágot is. NYílt levekkel basztatják a gyártót a sokszínűség, transzvesztita játékosok támogatása, blm, és az összes megszokot faszság nevében.

Hát, ha a külföldi közösség kicsit is olyan mint az itthoni akkor nagy öngól lenne elvinni feminista irányba ezt a hobbit..
Röhögök nagyon.
Transznemű Space Marinokat én biztosan nem rakok ki a polcra....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Hát, ha a külföldi közösség kicsit is olyan mint az itthoni akkor nagy öngól lenne elvinni feminista irányba ezt a hobbit..
Röhögök nagyon.
Transznemű Space Marinokat én biztosan nem rakok ki a polcra....
Majd kizárnak a következő nemzetközi versenyen minden ilyet mint TE, hogy nácikirekesztőrááásszístáá' :D!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Hát, ha a külföldi közösség kicsit is olyan mint az itthoni akkor nagy öngól lenne elvinni feminista irányba ezt a hobbit..
Röhögök nagyon.
Transznemű Space Marinokat én biztosan nem rakok ki a polcra....
Az a durva ebben, hogy úgy szálltak rá a gw-re, hogy közben ugye van kismillió perverz szörnyeteg a játékban, azt festesz feketére vagy indiánra akit akarsz, van kimondott mindenféle rasszú karakter, vannak csajok, ebben a játékban van minden és ami esetleg mégsem, azt össze lehet rakni belölük, vagy kiegészíteni, de ezeknek ez nem elég. Ezek politikai állásfoglalásokat és hűségesküt akarnak folyamatosan.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Az a durva ebben, hogy úgy szálltak rá a gw-re, hogy közben ugye van kismillió perverz szörnyeteg a játékban, azt festesz feketére vagy indiánra akit akarsz, van kimondott mindenféle rasszú karakter, vannak csajok, ebben a játékban van minden és ami esetleg mégsem, azt össze lehet rakni belölük, vagy kiegészíteni, de ezeknek ez nem elég. Ezek politikai állásfoglalásokat és hűségesküt akarnak folyamatosan.
Engem nem zavar, úgy látom az egész fórumban én vagyok a legliberálisabb. Ami nekem azt jelenti hogy mindenki az csinál amit akar, csak nekem ne kelljen, többek között gyárthat is ilyet tőlem a GW, csak nem veszem meg.
Meg a transznemű űrgárdistáknak a női hormonoktól legyen eggyel kisebb az ereje, akkor is ha szakállasok. :)
És igen, simán van himnős káoszlény most is könyvben, figurában. Egy elda bagázst annak konvertál mindenki aminek akar, a figurák bőre simán lehet csikosan néger-sárga, frászt érdekli. Ezért ez egy buli a biliben, semmi értelme.
Inkább adjanak végre ki egy új Astra Militarium kódexet, bár a hülye vírus miatt csak Tabletop Simulatoron játszottam csak jó ideje, bassza meg.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
Engem nem zavar, úgy látom az egész fórumban én vagyok a legliberálisabb. Ami nekem azt jelenti hogy mindenki az csinál amit akar, csak nekem ne kelljen, többek között gyárthat is ilyet tőlem a GW, csak nem veszem meg.
Meg a transznemű űrgárdistáknak a női hormonoktól legyen eggyel kisebb az ereje, akkor is ha szakállasok. :)
És igen, simán van himnős káoszlény most is könyvben, figurában. Egy elda bagázst annak konvertál mindenki aminek akar, a figurák bőre simán lehet csikosan néger-sárga, frászt érdekli. Ezért ez egy buli a biliben, semmi értelme.
Inkább adjanak végre ki egy új Astra Militarium kódexet, bár a hülye vírus miatt csak Tabletop Simulatoron játszottam csak jó ideje, bassza meg.

Hát ne. Az űrgárdisták nem lehetnek nők, mert ezzel a széria legközpontibb része kompromitálódik.
Mivel az Emperor a saját génjeiből alkotta meg a Primarchokat (akikből a gárdisták származnak a geneseed által), azok lényegében a módosított klónjai, vagyis eredendően csak férfiak lehetnek. Ennek oka, hogy a természetesen fogant gyerekei közül a nők ugyan erős Psykerek, de nem halhatatlanok, úgy mint a fiai akik jóformán minden képességégét öröklik (gondolom ez is kiverte a biztosítékot feministáéknál...).
Ha nagyon nőket akarnak, ott vannak az Adeptus Sororitas csajok - talpig vasban, láncfűrésszel meg bolterral harcoló "apácák". Kb a legjobb női karakterek között vannak a fantasy zsánerban.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Ezt találtam. Hányinger. Ladagranti hangvétellel terjesztett elmebaj, megszállva még egy játékvilágot is. NYílt levekkel basztatják a gyártót a sokszínűség, transzvesztita játékosok támogatása, blm, és az összes megszokot faszság nevében.


Ehhez tegyük azért hozzá, hogy a W40K epebajos képeiben az Imperium férfi ideáljai férfiak tökig fegyverben (Imperial Guard, Ordo Malleus, Officio Assassinorum stb.) vagy szuperhumánok tökig fegyverben (Astartes), a nők pedig nők vagy amazonok (Sisters of Battle...szintén "tökig" fegyverben). Szóval a W40K-ban van egy egészséges ellenállás a liberális káosz ellen. Nem is értem, hogy kerülte el a liberális ámokfutás ezt az univerzumot és az írói gárdát.
Slaanesh kultusza már a valóságban is követelőzött.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 008
113
46738370524_7604ae17ac_b.jpg