[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
nem sima repülőmérnök, aki most elektonikai iparban dolgozik. De hazai hadiipari drónfejlesztő- ismerős akad, Mindig megmosolyogtatom, amikor elmondom milyen nagy magyar drónfejlesztésekről álmodoztok.
Hazai dronfejleszto, nemzetkozi NATO fotisztek, repulomernok, aki elektronikai iparban dolgozik, no meg a heti rendszeressegu mentesi munkalataid, amikor azok az iskolazatlan magyar mernokok lezuzzak a percizios szamillios zsido gyartosort es az te megjavitod... hadd tippeljek: egyedul elsz, ugye?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szerintem túl lett misztifikálva ez a használhatatlan a magyar drón, ha ugyan az van a románoknál, de a pásztorok bezzeg ugyan úgy fogják tudni használni a sajátjukat. Lenne egy kérdésem. Nem gondolkodtunk pár évvel korábban K2 beszerzésben? Ausztria a szomszédunk, és ha le akar rohanni minket, csak megnyomja a piros gombot és az összes magyar tank használhatatlan. Mert... Ausztria megvásárolta a Leo2-eseket Németországtól. Remélem értitek.
Az tény, hogy könnyebb feltörni az ellenség rendszerét, ha ismered a belső működését. Ez nem a Közel-Kelet valamely gyártóján múlik, hanem azon, hogy a hazai szakemberek jobbak-e, mint az ellenségeinké.

Nem olyan rég @Szittya mondott egy variációt, amivel senki nem akar foglalkozni. Ő felvetette, hogy Karaj+Lovasság. Példaként hoznám fel megint őt, hogy kicsit másként gondolkodjunk, hogy ebben a formációban mi rendelkeznénk visszafejthető, nálunk kéznél lévő szoftver verzióval az ő UAV-jaik irányításáról(ahogy Kammm elmondta, ezt alapból meg is kéne csinálnunk a Vestel átnézésénél is), de ők nem rendelkeznének verzióval a miénkről. Ahogy egyébként a románok sem...
Vannak kétségeim, hogy két UAV rendszerbe áll-e majd, első sorban amiatt, mert eddig márka nevek melletti elköteleződés volt jellemző a Zrínyire, de harctéri alkalmazás és EW szempontjából Szittya verziója például jelenleg előnyösebb. Sokkal több képességet kapnánk szó szerint dupla kibervédelemmel ugyan annyi pénzért.

Viszont nagyon sok szempont mellett azt is figyelembe kellene venni, hogy a taktikai UAV-ok félkarú óriások effektorok nélkül. És erős kétségeim vannak, hogy kapnánk mind a kettőre hazai gyártás mellett K+F-et.

Mindennek van előnye és hátránya, először el kell döntened, hogy mit szeretnél.

Szívemből szóltál.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Yemen-aircraft-losses-en2-2021-10-04.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Hazai dronfejleszto, nemzetkozi NATO fotisztek, repulomernok, aki elektronikai iparban dolgozik, no meg a heti rendszeressegu mentesi munkalataid, amikor azok az iskolazatlan magyar mernokok lezuzzak a percizios szamillios zsido gyartosort es az te megjavitod... hadd tippeljek: egyedul elsz, ugye?
nem.
A német gyárósorral ott tartunk, hogy le tudja húzni a napi tervezett termelés kétharmadát, Viszont, a targoncások hiánycikkek lettek, van olyan alraktár ott, hogy a négy műszakból kettőben van csak, ...Ha felső regálról kell valami, hívjanak valakit aki megoldja a másik raktárból. na ez van a Lynx gyár mellett. A repmérnök srácot, meg még én beszéltem rá anno az aikidóra, kicsi a világ, na, Egyéként tavaly az említett cégnél láttam olyan belsőhirdetést: Felsőfokú végzettséged van? Gyere hozzánk tesztermérnöknek, három hónap alatt átképzünk., A mostani hirdetés már háromszázezer forint -brutto jutalmat ígér annak, ha valaki ajánl az automata gépsor üzemeltetetésére technikust, Az utalás akkor megy, ha az ajánlott személy két hónap múlva még ott dolgozik... máshol még szarabb a helyzet, van olyan aki napi három órát ingazik oda vissza, mint javító. havi háromszázezer nettoért, gyerekek után járó adókedvezménnyel folyamatos műszakban...

Sok sikert a világszínvonalú magyar hadiipari tervekhez.

NATO főtisztet nem mondtam, ott ugye még enm pincérkedtem. de ha nem lesz lockdown, decemerben talán lesz hungaricum forraltborozás, és akkor talán.
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
@rudi belinkelte mik is vannak egy drónban ( török drónok) és eddig ők is kukázták innen onnan! Ennyi erővel mi is megvehetnénk és maga a sárkány szerkezet nem egy nagy műszaki csoda megalkotni. Lehetne saját magyar drón gyártás....lehet tévedek!
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 595
8 211
113
@rudi belinkelte mik is vannak egy drónban ( török drónok) és eddig ők is kukázták innen onnan! Ennyi erővel mi is megvehetnénk és maga a sárkány szerkezet nem egy nagy műszaki csoda megalkotni. Lehetne saját magyar drón gyártás....lehet tévedek!
Ahogy @kamm írta, a szoftverben kell kurva erősnek lennünk, nehogy maradjon hátsó kapu.
Lásd ausztrálok...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
Ahogy @kamm írta, a szoftverben kell kurva erősnek lennünk, nehogy maradjon hátsó kapu.
Lásd ausztrálok...
Fiatal kölkök képesek olyan rendszereket feltörni, hogy nem is gondolnád sőt írnak programokat és csinálnak applikációkat! Nem hiszem el hogy a 10 millió emberből nincs egy olyan csapat aki ne tudná megírni normálisan! Úgy hogy nem valakinek az érdekeltségéhez tartozik és nem a lopásról szólna az egész!
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 878
35 580
113
@rudi belinkelte mik is vannak egy drónban ( török drónok) és eddig ők is kukázták innen onnan! Ennyi erővel mi is megvehetnénk és maga a sárkány szerkezet nem egy nagy műszaki csoda megalkotni. Lehetne saját magyar drón gyártás....lehet tévedek!
A terv gondolom az, hogy fejlesztünk sajátot is, csak az időbe telik (néhány év) ez a nagy madár meg már most kell nagy sürgősen,merhogy a nemzetközi helyzet nagyon fokozódik.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 595
8 211
113
Ezért mondtam, hogy mennyit jelent a média egy konfliktusban.
Mondtam, hogy a drón a rendszer része. Nem primadonna.
Remélem, ezt a Karayelt nem nézitek be és nem lesz pénznyelőnk.
Én továbbra is egy felfegyverzett izraeli MALE drónt (pl. Hermes 900), meg egy cirkálódrónt (pl. Skystriker, Harop) kombót látnek szívesen, gyártással, fejlesztéssel.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
Mondtam, hogy a drón a rendszer része. Nem primadonna.
Remélem, ezt a Karayelt nem nézitek be és nem lesz pénznyelőnk.
Én továbbra is egy felfegyverzett izraeli MALE drónt (pl. Hermes 900), meg egy cirkálódrónt (pl. Skystriker, Harop) kombót látnek szívesen, gyártással, fejlesztéssel.
Én Herms 900-t felfegyverezve nem láttam még! Az nem egy felderítő drón?