[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

Ami reális lehet szerintem, hogy egy tényleg komoly ukrán támadás esetén bemennek, és szétverik az ukrán sereget
ha én lennék az orosz döntéshozó, donbasszi ukrán támadás esetén korlátozott figyelmeztető csapást jelentenék be
amit aztán mindenki ott a donbasz körül várna
és ledurnám kijevben a honvédelmi minisztériumot szép laposra
aztán bejelenteném hogy ugyanott kijevben folytatom, mert tudom hogy a katonák csak parancsot hajtanak végre és azok kijevből jönnek
és nem mennék be
mert ha valaha mégis be kell menni vagy csak át kell rendezni az ukrán belső viszonyokat akkor ahhoz kelleni fog az ukrán hadsereg támogatása
aztán ha ez nem elég akkor jönne az elnöki palota, majd országszerte lekapcsolnám a közműveket, az elektromos gáz víz hálózat topológiája ismert, elég a fontosabb pontokra egy-egy célzott csapás és ukrajnában megáll az élet víz áram gáz nélkül
és még mindig nem kellett bemenni
ahogy az usákok se mentek be szerbiába, mert minek
 
Heh? Ott is oroszok laknak vagy mi van...?
Lehet,hogy neked kimaradt, de attól még 1945-től kezdve Németország katonai megszállás alatt álló ország lett,egy időre ketté is lett osztva, de az már egy sokadik kérdés. Erre gondolhatott boki,hogy akkkor eszerint ugyanúgy érvényteleníteni kéne a népszavazásaikat az idegen fegyveres erők jelenléte miatt, mint ahogy a krími népszavazást sem ismeri el a nyugat.
 
ha én lennék az orosz döntéshozó, donbasszi ukrán támadás esetén korlátozott figyelmeztető csapást jelentenék be
amit aztán mindenki ott a donbasz körül várna
és ledurnám kijevben a honvédelmi minisztériumot szép laposra

Egy eltévedt Kalibr az usák követségre, rossz volt a térkép stb. Persze ezt aligha lépnék meg, akkor mondjuk egy-két olyan ojjektumra, ahol usák tanácsadók vannak, ha vannak pontos információik ezekről. Hiszen ők irányítják az ukránokat. Én így csinálnám a helyükben, persze benne van, hogy visszacsap az USA mondjuk Szíriában az orosz bázisokra, vagy oda a hitelessége. De azért egy atomhatalommal szemben meggondolnák...
 
Lehet,hogy neked kimaradt, de attól még 1945-től kezdve Németország katonai megszállás alatt álló ország lett,egy időre ketté is lett osztva, de az már egy sokadik kérdés. Erre gondolhatott boki,hogy akkkor eszerint ugyanúgy érvényteleníteni kéne a népszavazásaikat az idegen fegyveres erők jelenléte miatt, mint ahogy a krími népszavazást sem ismeri el a nyugat.
Ha valakinek kimaradt nem kevés, az biztosan nem én vagyok, hanem azok, akiknek fogalmuk nincs a német szövetségi állam történetéről.
Németország szövetséges katonai irányítása 1949-tol megszűnt, a Bundesrepublik Deutschland (valamint a Deutsche Demokratische Republik a szovjet zónában) létrejöttével.
Hogy mennyire volt az elején független, azon biztosan lehet vitázni, de egyrészt megszállásnak nehéz lenne hivni mondjuk az 1970-es évektől már biztosan, amikor többpártrendszer volt és nyilvános politikai viták, privát, szabad sajtó, nyilvános szavazások - ebből semmi soha nem létezett a mocskos szovjet-orosz barbár kommunista rezsimekben.
Az 1990-es német újraegyesítés óta meg katonai megszállásról beszelni már komplett idiotizmus, az általános iskola ötödikes-hatodikos Pistike szintjén fordul utoljára elő. Ne légy te is, pontosabban Boki ne legyen Pistike.

Ami a krímit illeti, én nem foglalnek állást benne, pont ugyanúgy kétlem, hogy szabad választásnak lehetne nevezni, mint a jelenlegi ukrán politikai klímaban remdezett valasztasok sem igazán azok.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle
Hogy mennyire volt az elején független, azon biztosan lehet vitázni, de egyrészt megszállásnak nehéz lenne hivni mondjuk az 1970-es évektől már biztosan, amikor többpártrendszer volt és nyilvános politikai viták, privát, szabad sajtó, nyilvános szavazások - ebből semmi soha nem létezett a mocskos szovjet-orosz barbár kommunista rezsimekben.

Németország (NSZK) 1955-ig megszállt ország volt jogilag, illetve 1991-ig is korlátozott volt a szuverenitása.
 
Sojgu után Lavrov is megérkezett Delhibe, Ritkán látni ilyen lazán-farmerben . :)
263192347_10227303016150854_8048639152652041362_n.jpg
Én nem is tudtam, hogy deréktól lefelé létezik. :D
 
Az a legatyásodott ukrán hadsereg a 7 év alatt sokat fejlődött. Korszerü NATO fegyvereket kapott és 2x fülényben van. Ukrán hadsereg 100-125 ezer fő a Donbassz határa mentán. LDNR mindössze 50 ezer.
A morál viszont szintén a béka segge alatt van. Üzemanyag, hadtáp lesz? Mert a létszám oké, de száraz üzemanyagtartállyal, lőszer nélkül, az éhes katona nem képes csodát tenni.
Na jah, de 100 km kb a belorusz hatar es Kijev kozt a tavolsag. Igaz Pripjatyon at... Mondott valamit a batya par hete ezugyben, aztan hogy ki orosz es ki belorusz azt dontse el aki erti oket.
A legendás Pripjaty mocsárvidékét rég lecsapolták. Kisebb tavak ugyan vannak, de a fehéroroszok biztos ismerik a terepet.
 
Vannak olyan elméletek, hogy minden újjonan választott német kancellárnak alá kell irnia egy papirt, amiben elismeri az orszag korlátolt szuverenitàsát és a szövetsegesek bizonyos előjogait.
Fene tudja, mennyire igaz.
Konkrét forrasom nincs, csak emlékezetből irok.
 
Az 1990-es német újraegyesítés óta meg katonai megszállásról beszelni már komplett idiotizmus
napjaink német-amerikai kapcsolatait nagyjából a nord stream 2 körüli történések jellemzik
vegyük sorra a múlt hét eseményeit:
  • a biden szankciókat jelent be a nord stream 2 ellen
  • a biden visszavonja a szankcióit
  • a republikánusok megakadályozzák az usa 2022-es katonai költségvetésének elfogadását ha nem kerülnek vissza a szankciók
  • a demokraták nem akarnak szankciókat
  • a republikánusok feltárják hogy az oroszok lobbistákon keresztül lefizettek demokratákat a szankciók visszavonása érdekében, az usában jogszerű lobbi tevékenység keretében, de hát akkor is
  • a weber meg a röttgen nyilatkozik hogy ha a ruszkik fegyvert alkalmaznak azonnal vége a nord stream 2-nek

figyeljük meg, minden ami a reálvilágban történik az ügyben az washingtonban történik, német politikusnak az ügyben annyi dolga lehet hogy szóban támogatja azokat a németország elleni szankciókat vagy kussol
mert még azt kimondani se lehet hogy hát a csőnek két vége van, ezek pont annyira németország elleni szankciók mint oroszország elleniek
németország nem csak katonailag és gazdaságilag, hanem médiájában is usa megszállás alatt áll
 
De ki /kik ? Az USA minden haderejére jellemző az állomány hiány ! Azt elhiszem , hogy ha kellene akkor meghalnának a hazájukért de szerintem idegen érdekekért , mondva csinált indokokkal már nem akarnak meghalni !
Meg tegyük azt is hozzá, hogy ez nem a 2. világégés esete amikor az USA-t támadták meg a japók. Más a világ, más a társadalom "szövete" is. Az embereket manapság sokkal nehezebben lehet rávenni arra, hogy harcoljanak. Erre jó példa Vietnam. Mekkora társadalmi elégedetlenség volt az USA polgárai részéről (sorozás, maga a támadó háború) . Én nem hiszek abban, hogy manapság lehetséges lenne egy olyan jellegű háború mint ami 39 - 45 között folyt. Már csak amiatt a tény miatt sem, hogy egy idő után eljönne az a pont ahol mind két szembemálló fél bevetné az atomot, onnantól kezdve meg vége az egésznek.
 
http://politic.karpat.in.ua/?p=35048&lang=hu
"Csapataiknak az ukrán-orosz határhoz történő átdobására szólítja az angolszász országokat Reznyikov
Olekszij Reznyikov védelmi miniszter egy lapinterjúban arra szólította az USA-t, Nagy-Britanniát és Kanadát, hogy az Ukrajnában állomásozó katonai tanácsadóikat és kiképzőiket vezényeljék Oroszország határa mellé az orosz agresszió elrettentése céljából – adta hírül a korrespondent.net hírportál.
A jelentés szerint Reznyikov a The Globe and Mail című kanadai lapnak nyilatkozva elmondta, hogy épp most van itt az ideje Vlagyimir Putyin orosz elnök ukrajnai inváziótól való elrettentésének, mert utána „túl késő lesz”. Úgy vélte, az USA-nak, Nagy-Britanniának és Kanadának több kiképzőt és védelmi hadieszközt kellene Ukrajnába küldenie.
Mint a miniszter kifejtette, Kanadának van Ukrajnával közös kiképzési programja, de ezt bővítenie kellene. A mostani 50 helyett Kanada küldjön 500 katonai kiképzőt – javasolta. Kiemelte: a külföldi katonákat Ukrajnában a frontvonal közelébe kell vezényelni, mert jelenleg attól több mint ezer kilométerre tartózkodnak. Hangsúlyozta: „jó lenne, ha a kanadai kiképzők Harkivban, Mariupolban, Kramatorszkban, Odesszában és a Kígyó-szigeten állomásoznának.” Szerinte ezeken a helyeken az USA, Nagy-Britannia és Kanada zászlóinak kellene lobogniuk, mert az jelzés lenne az oroszoknak."
 
olvasva a kommenttermést ..

Véleményem szerint, az oroszok maximum mint pufferzónát (vagy mint önálló oroszbarát országként tudnám elképzelni őket) fogják megtartani az LNR és a DNR övezetet,biztosan nem fogják őket magukba integrálni,hiszen ha az orosz föderáció behúzza ezt a két zónát,akkor semmi akadálya nem lenne annak,hogy az immáron "függetlenné" vált Ukrajna ne lépje meg azt amit az oroszok nem szeretnének (területén NATO bázisok,vagy később mint önmaga is NATO tagország legyen stb).


Ez ugyanúgy igaz, egy Kijev elfoglalására vonatkozó forgatókönyv vagy egy totális ukrán háború esetére is,hiszen ez jelentős emberveszteséggel járna az oroszok felé is,amit nem tudna lenyomni Putyin az emberek torkán.Nem beszélve arról,amit sokan gondolnak hogy Oroszország elfoglalja Ukrajna területét.és bekebelezi azt .. mit nyerne vele ? semmit ..

lenne hirtelen pár NATO tagország szomszédja,lenne egy elhúzódó háborúja,meg kapna a nyakába hirtelen vagy 35-40 millió embert .. minek ?

Jelenleg V.V nincs lépéskényszerben,hiszen hiába próbálják őket szankciózni nyugatról,ennek nem sok eredménye volt,nem roppant össze az orosz gazdaság,hiába prognosztizálták ezt hétről hétre.

Európa energia igénye meg egyenlőre onnan van kielégítve,hiába is próbálkoznak más alternatív,vagy zöld energia forrásokkal ehhez még idő kell,így egyenlőre szerintem az idő Putyinnak dolgozik .. kérdés hogy meddig,de egyenlőre igen.

lehet el fog jönni az az időszak,amikor elunják az ukránok is ezt az állandó háborús hangulatot,és megpróbálnak majd egy normálisabb hangvételű kormányzatot hatalomra juttatni,kérdés hogy ehhez kell-e majd egy Majdan 2.0 illetve,hogy az esetleges ilyen (az oroszokkal kiegyensúlyozottabb viszonyt megformáló ) jellegű kormányt,mennyire fog az EU elfogadni,lesz-e olyan "demokratikus" hogy tiszteletben tartja az esetleges ilyenirányú fordulatot ?

Lukasenka sem túl népszerű az EU szerint (bár egyszer beszéltem egy hazánkból elszármazott ,de oda nősült emberrel,az ő elmondása alapján semmi gond nincs a rendszerrel Lukasenka nem rossz elnök .. úgy festette le az életet,hogy elégé kiszámítható,mint nálunk volt kb a rendszerváltás előtti időkben .. neki legalább is tetszett,de ez persze nem egy reprezentatív felmérés csak egy ember által elmondott vélemény.

szóval Lukasenka nem népszerű az EU-ban ,így természetes hogy inkább oda áll annak az országnak a pártjára,ami valahol legitimálja is az ő hatalmát,illetve az országának nagy részét ellátja olyan javakkal,ami ellenkező esetben nagyon kemény rubelekbe fájna nekik,pont mint ahogyan Janukovics óta fáj az ukránoknak is.

A jelenlegi ukrán politikai szempontból nem tudom mi lenne jó megoldás,hiszen ha elengedik a Krímet (mást meg nem igazán tudnak tenni),akkor számolniuk kell az ukrán nacionalisták haragjával (itt gondolok akár robbantásokra,merényletekre is a jelenlegi vezetés ellen),ha elengedik a donyecki-luhanszki vidéket akkor meg a területi veszteségen kívül jelentős mértékben energiahordozókat,és nehézipari egységeket is veszítenek.

legjobb lenne talán egy tényleg demokratikus népszavazást kiírni ezzel kapcsolatban,ahol részrehajlás nélkül és tisztán látszana mit is gondol ezekről a dolgokról a nép... aztán meg aszerint cselekedni,bármilyen idealistának is tűnik.

Persze a jelenlegi és ezelőtti ukrán politikai elitnek mennie kell majd .. előbb vagy utóbb de mindenképpen.

én legalább is így látom .. köszönöm ha végig olvastátok.