[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 079
36 539
113
Van még egyéb költői kérdésed? :D :p
Na de mire gondol a költő? :D

Mivel nehéz dandár, így Lynx járna nekik, de mivel minden IFV-n lesz Spike indító - az egész páncéltörő osztály szerepe kicsit okafogyottá válik, nem?
Vagy ha biztosító feladatokat lát el, akkor egy könnyebb, olcsóbb platform is lehetne...
Kifejezetten ATGM-ekkel teli pakolt Lynx verzióról nincs hír - bár össze lehetne legózni egyet...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Szerintem az már olyan áttervezést ami pont az olcsó gyorsan összedobható alapjármű elgondolást fúrja meg. Akkor érdemesebb egy erre kitalált platform mint, hogy fából vaskarikát hegesszünk.
szerintem nem kellene egy meghosszabodott test esetén annyira szétberhelni elég ha a kotor kartelvédő páncélja kerül áttervezésre.
habokkal lehet játszani vízkiszorítás terén.miközben egyéb szigetelők és ha kilövik nem ömlik bele a víz)

a pürhab az egy nagyon nagy találmány :D
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0
K

kamm

Guest
Szerintem az már olyan áttervezést ami pont az olcsó gyorsan összedobható alapjármű elgondolást fúrja meg. Akkor érdemesebb egy erre kitalált platform mint, hogy fából vaskarikát hegesszünk.
Bingo. Arra ott van a 8x8, az ugyis uszokepes lesz eleve, lefogadom.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 646
46 751
113
a legjobb szerintem az lenne ha lengyel/magyar test német meghajtás német/magyar torony esetleg valami törökkel megspécizve.
elektronika meg kinek mi kell úgyis... szűrők szenzorok vezérlők kopó alkatrészek szerintem már most mehetnének ipar terén. ha más nem civil ipar bevonással... Akár a mercedes is beszállíthatna... kisebb szériákat valami alkatrészből...(vagyhátt a magyar beszállítói)
az acél lemezen kívűl (nem páncél mert azt is össze tudnánk állítani) már minden itt van az országba ami a beszállítói láncba kell egy harcjármű testéhez.
Háát, elvileg a lengyelek megszerezték - ha jól emlékszem - Patria 6x6 licence-ét. De javítsatol, ha rosszul emlékszem!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Arra gondol, hogy a jelenlegi Gidránt nyújtanák meg a Komondor 6x6 mintájára.
és tapasztalatával. (és máris mehet a neve mögé egy 2 es és voala nagy múltal rendelkező konstruktció) a gárdának nem az első alkotása komondor) rdo komondorral máris összekapcsolható és amikor nézegetik a csáveszok a wikit hivatkoznak rá külföldön majd :D és voala marketing.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 079
36 539
113
Szerintem tutira nem olcsobb...
...írtad a 6x6-os Patria AMV-re.

Viszonylag friss, 2021 augusztusi infó:

Latvia signed a contract with Patria on 30 August for more than 200 6×6 armoured personnel carriers (APCs) under a joint development programme with Finland, the Finnish company announced in a press release the next day.
Announcing the contract on 27 August on its website before it was signed, the Latvian Ministry of Defence (MoD) valued the order at about EUR200 million (USD236 million).

1 millió EUR-os darab ár az elég jó!
Egy jobb fajta fegyvertoronnyal és néhány egyedi igénnyel is kijön 1,5-2millió euróból.
2-3fős személyzet mellett 8-9 főt szállíthat, úszó képes. Alappáncélzat level 2, de 4-ig feltornászható.

Ha kell valami a Gidrán és a majdani RM 8x8 közé, akkor lehetne ez a Patria AMV - pláne 1-1,5m Euróért szinte ingyé van!

A Fuchsra 6 millió eurós darabárat találtam...de legyen csak 3millió mert az RM szeret minket: így két Patria AMV-t kapunk ennyiért. :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
A Gidrán egészen más elvek mentén tervezték meg, mint a Patria 6x6-ot,vagy a Fuchsot.
lehet de én a koondort csak azért is benyomnám a marketingbe mint "ős" bizonyos rendszerek tesztjárműve. és kisszériába gyártott eszköz...
(4 tűzoltó változatot leszállítanának az arb nek meg 6 vontatót aztán elégedett is lenne a gamma respirátor és segítene a tengelyszámok növelésébe és a páncéltest áttervezési (ugye az is nyúlik) tapasztalataikat megosztani... és lenne hipp hopp egy egész családfa. a páncélozott tűzoltóba a heros ígyis úgyís besegít.... és még a kaposvári gyárból gördülhetne ki kikiegészítőzve.) akár betanításal gyárrtani...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 646
46 751
113
szerintem nem kellene egy meghosszabodott test esetén annyira szétberhelni elég ha a kotor kartelvédő páncélja kerül áttervezésre.
habokkal lehet játszani vízkiszorítás terén.miközben egyéb szigetelők és ha kilövik nem ömlik bele a víz)

a pürhab az egy nagyon nagy találmány :D
Az úszás szempontjából iszonyú orrnehéz a Gidrán. A PMPV ami hasonlít a kialakításához, de ott annyira megnyújtották a motorteret a delhajtóerő miatt, hogy ott a test súlypontja nagyon közel esik a Fuchséhoz (előretolt középmotor).
A Gidrán mondjuk hasítaná a habokat....egészen a fenékig... :oops: :D
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Az úszás szempontjából iszonyú orrnehéz a Gidrán. A PMPV ami hasonlít a kialakításához, de ott annyira megnyújtották a motorteret a delhajtóerő miatt, hogy ott a test súlypontja nagyon közel esik a Fuchséhoz (előretolt középmotor).
A Gidrán mondjuk hasítaná a habokat....egészen a fenékig... :oops: :D
meglehet.
de a komondor gyártását szerintem betanulásból be is lehetne zsúfolni bármilyen intézményhez. mérnök képzés szakmunkás hadiüzemi betanuló munkások...stb megrendelésre készült pályázat útján.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 887
7 130
113
Nurol's Ejder 6x6 és Gidran a nevükön kívül semmiben nem hasonlítanak egymásra. Nem vagyok benne biztos, hogy lehet Gidran méretű, 6x6-os járművet készíteni.
 

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
...írtad a 6x6-os Patria AMV-re.

Viszonylag friss, 2021 augusztusi infó:

Latvia signed a contract with Patria on 30 August for more than 200 6×6 armoured personnel carriers (APCs) under a joint development programme with Finland, the Finnish company announced in a press release the next day.
Announcing the contract on 27 August on its website before it was signed, the Latvian Ministry of Defence (MoD) valued the order at about EUR200 million (USD236 million).

1 millió EUR-os darab ár az elég jó!
Egy jobb fajta fegyvertoronnyal és néhány egyedi igénnyel is kijön 1,5-2millió euróból.
2-3fős személyzet mellett 8-9 főt szállíthat, úszó képes. Alappáncélzat level 2, de 4-ig feltornászható.

Ha kell valami a Gidrán és a majdani RM 8x8 közé, akkor lehetne ez a Patria AMV - pláne 1-1,5m Euróért szinte ingyé van!

A Fuchsra 6 millió eurós darabárat találtam...de legyen csak 3millió mert az RM szeret minket: így két Patria AMV-t kapunk ennyiért. :)
A lehető legrövidebb időn belül rendelni belőle szinte ingyen van kezdésnek 40db ez talán még ide is érne valamikor.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 461
121 046
113
Nurol's Ejder 6x6 és Gidran a nevükön kívül semmiben nem hasonlítanak egymásra. Nem vagyok benne biztos, hogy lehet Gidran méretű, 6x6-os járművet készíteni.

2002-cougar-6x6-ppv-military-truck-trucks-terepjaro-wheel-wheels-hatterkep-33596.jpg
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 887
7 130
113
Ebben a verzióban rendkívüli módon meghosszabbították az alvázat. Ha úgy döntöttem volna, hogy egy ilyen terjedelmes és fura járműre van szükségem, sokkal jobb védelmet nyújtottam volna a Kirpi. Gidran nem számít, ha veszélyezteti agilitását.