[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
80%-a. Szerintem annyiszor nincs igaza, ahogy te is alternatív univerzumban kamionozol. (mondjuk jürgenéké is eléggé alter)
Annyira nem követem az ürgét,és már én is szoltam rá,hogy ez felesleges hülyeség volt.
Az alternativ univerzumról meg az jut eszembe,mikor 2éve sétálgatunk az asszonnyal Tillburgban.Hivja a barátosnéja,női duma-hol vagytok?-Hollandiában-Jaj,vigyázzatok,most mondta be a rádió,hogy ott randaliroznak a migránsok!Hollandok nem mernek kimenni az utcára sem!
Asszony lefényképezett,hogy ott állok a kerités mellett,ami kb bokámig ért.....Meg olyat,hogy vaskos kovácsoltvas kapu,ami mellett egy térdig érő virégokbol állt a kerités-a kapu meg tárva nyitva,becsukni se lehetne gyorsan,mert a szárnyak alja már betemetődött a földbe.Csatolta olyan képekhez,ahol a bolt elött lezáratlan biciglik vannak,rajtuk egy mozdulattal leemelhető átalvető,amiben ott az előző boltban vásárolt árú-és senki nem lopja el.Elküldte a képeket a csajnek,és a végére odairta azt az egy szót,hogy- marhaság.
És mi sétálgattunk Sziciliától Oslóig mindenfele.Akropolisz oszlopának éppen úgy támaszkodtunk,min isten háta mögötti baszk falu templomának kapujának.Tudod mekkora mecst van Strassburgban a Rajna partján?Mert mi voltunk is benne.Mi már 2014 elött is láttunk görögben buszoztatott migráncsokat.Patraszban 2012ben a foci Eu bajnokság alatt egy portugál és egy német kollegával eggyüt álltunk a város mellet,és néztük a focit.Aztán reggel mind a 3 kocsi pötja tele volt migráncsokkal.Mint a heringek,még csak elesni se tudtak,olyan sűrűn.Bevittük öket a kikötői örséghez,és azok szépen lepofozták őket.Calaisnál élőben látom a dzsumbujt-mert megvan,csak odább költözött.Van olyan hét,hogy 3x megyek angolba.Mert elhozzák calaisig a pótot,és én viszem Liverpoolba,vagy Nathinghambe.(a multkor még Robin Hooddal is találkoztam-valami reneszánsz játékok voltak,volt ott vagy 20 belőlük)
Szóval ennyit arrol,hogy egy alternativ univerzumban kamionozom.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Az ukránoknak esélye se lenne eljutni még Gödöllőig sem.

A terv egyszerű:

1. Az ukrán támadás napján egy nagyobb összegű utalást indítunk a Wagner cég számlájára.

Abban 3 napban amíg a Wagner összekapta magát és lerohanja Ukrajnát egy alapkikepzest záró gyakorlat során mi gond nélkül legyőzzük a támadó dandárokat.

Mégpedig úgy hogy az M4 út forgalmát attereljük az M3 ra és rendezünk egy román kultúrális hetet. Az arra járó román vendégmunkások kulturális okokból ellopják az ukránok üzemanyagát. Így mozgásképtelenné válnak a dandarok.

Ezzel egyidőben jó magas kötelező átvételi árat vezetünk be a MEH telepeken. Az üzemanyaghiány miatt menetkeptelen járműveket a borsodi színesfém kommandók szétkapják és leadják.

Tehát marad nekünk egy dandarnyi ukrán gyalogos.

Nekik két lehetőségük lesz:

1 adunk nekik EU munkavállalási engedélyt és vonatra téve Németországba küldjük vendégmunkasnak. Ott a helyi arabokkal harcolhatnak a dicső végig.

2. Aki ellenáll:

Őket még az addig tartalékban várakozó honvédség legyőzi.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Annyira nem követem az ürgét,és már én is szoltam rá,hogy ez felesleges hülyeség volt.
Az alternativ univerzumról meg az jut eszembe,mikor 2éve sétálgatunk az asszonnyal Tillburgban.Hivja a barátosnéja,női duma-hol vagytok?-Hollandiában-Jaj,vigyázzatok,most mondta be a rádió,hogy ott randaliroznak a migránsok!Hollandok nem mernek kimenni az utcára sem!
Asszony lefényképezett,hogy ott állok a kerités mellett,ami kb bokámig ért.....Meg olyat,hogy vaskos kovácsoltvas kapu,ami mellett egy térdig érő virégokbol állt a kerités-a kapu meg tárva nyitva,becsukni se lehetne gyorsan,mert a szárnyak alja már betemetődött a földbe.Csatolta olyan képekhez,ahol a bolt elött lezáratlan biciglik vannak,rajtuk egy mozdulattal leemelhető átalvető,amiben ott az előző boltban vásárolt árú-és senki nem lopja el.Elküldte a képeket a csajnek,és a végére odairta azt az egy szót,hogy- marhaság.
És mi sétálgattunk Sziciliától Oslóig mindenfele.Akropolisz oszlopának éppen úgy támaszkodtunk,min isten háta mögötti baszk falu templomának kapujának.Tudod mekkora mecst van Strassburgban a Rajna partján?Mert mi voltunk is benne.Mi már 2014 elött is láttunk görögben buszoztatott migráncsokat.Patraszban 2012ben a foci Eu bajnokság alatt egy portugál és egy német kollegával eggyüt álltunk a város mellet,és néztük a focit.Aztán reggel mind a 3 kocsi pötja tele volt migráncsokkal.Mint a heringek,még csak elesni se tudtak,olyan sűrűn.Bevittük öket a kikötői örséghez,és azok szépen lepofozták őket.Calaisnál élőben látom a dzsumbujt-mert megvan,csak odább költözött.Van olyan hét,hogy 3x megyek angolba.Mert elhozzák calaisig a pótot,és én viszem Liverpoolba,vagy Nathinghambe.(a multkor még Robin Hooddal is találkoztam-valami reneszánsz játékok voltak,volt ott vagy 20 belőlük)
Szóval ennyit arrol,hogy egy alternativ univerzumban kamionozom.
Hát nekem 2 éve olaszországban eltérő tapasztalataim voltak, de amúgy ajánlom a stockholmi pályaudvar környékét is "élményturizmusra."
De az igazság ahogy a hazai viszonyokban is a kettő közt van bőven, ahogy nem erőszakolják halomra a német néniket az utcán úgy az sem igaz, hogy az összes betelepülő példás munkaszerető tökéletesen asszimilálódó hálás és a helyiekkel toleráns állampolgár.

Az alternatívra meg a hazai viszonyokat értem inkább.
Ha bármi szar az biztos vajda meg ner, ha bármi jó itthon a semmiképp sem lehet jó hazai gazdasági döntés vagy satöbbi eredménye csak mert a magyar államhoz van köze... neked ez már teljes előítéleti és hittételi kérdéssé vált, mint a biztpolos félbolondoknak a saját faszságai.
Mentségedre váljék, hogy te legalább nem mentél át 0-24-ben posztoló seggtitán politikai bulvárlapba....
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Az említett "badarság" a napi, valós Eu-s kettős-mérce!!! ..."némi" keserű iróniával leírva.
...de mennyivel jobb lenne eere készülni és kellemesen csalódni.
Ez a hozzáállás hozta az elmúlt tíz év gazdasági eredményeit!
Ezen a területen miért is nem lehet ezt az elvet alkalmazni???

Kiábrándító, undorító ez a Brüsszeli kettős-mérce, de sajnos valós, naponta kapjuk az egyre nagyobb adagot!.
Szerintem, ha tavasszal megint nyer Orbán, tuti, hogy ránk uszítják valamelyik szomszédot. Annak okán, hogy számtalan keresztény, nemzet és emberellenes projektjüket megakasztottuk, illetve blokkoljuk még most is, annyira a begyében vagyunk ennek a sátánista bagázsnak, hogy a nevünktől is epét hánynak. Bár mire képesek, csak hogy romba döntsék a Keresztény Magyarországot. Olyanok, mint a Szovjetek. Igaz azok is ők voltak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Hát nekem 2 éve olaszországban eltérő tapasztalataim voltak, de amúgy ajánlom a stockholmi pályaudvar környékét is "élményturizmusra."
De az igazság ahogy a hazai viszonyokban is a kettő közt van bőven, ahogy nem erőszakolják halomra a német néniket az utcán úgy az sem igaz, hogy az összes betelepülő példás munkaszerető tökéletesen asszimilálódó hálás és a helyiekkel toleráns állampolgár.

Az alternatívra meg a hazai viszonyokat értem inkább.
Ha bármi szar az biztos vajda meg ner, ha bármi jó itthon a semmiképp sem lehet jó hazai gazdasági döntés vagy satöbbi eredménye csak mert a magyar államhoz van köze... neked ez már teljes előítéleti és hittételi kérdéssé vált, mint a biztpolos félbolondoknak a saját faszságai.
Mentségedre váljék, hogy te legalább nem mentél át 0-24-ben posztoló seggtitán politikai bulvárlapba....
Irtam már.Ez északon városi gettóprobléma.Délen meg általános probléma.Az átlag svéd,német osztrák,holland utcán az ég atta világon semmi bajod nem lesz.Vannak gettó jellegű helyek,ahol viszont igen.
De mondjuk Milánóban már bárho9l lehet problémád.Délspanyolban meg még az autópályák is ki vannak feliratozva arabul is-és baromira nem mindegy,hol állsz meg,mert reggelre kirabolnak.
Irtam én mondjuk Marothra egy rossz szót is?Pedig ő is ennek a kormánynak az embere.(najó,az nem tetszett,hogy HTKA pólóban jelent meg,de ha MZP jelenne meg abban,az sem tetszene).Én elolvastam az előző fideszes HM minister miliciákrol irt phd-ját,és meg is irtam,hogy jónak találtam (csak most nem jut eszembe a neve).Vissza lehet keresni (én nem fogom,de ki nem hiszi el,megteheti).De ettől még a NER rendszert egy rendkivűl káros,ország és nemzetpusztitó rendszernek tartom.És ettől még mindig NEM vagyok baloldali.Fletót egy cellába zárnám a Viktorral.Rendszerváltást tartok szükségesnek,nem gengszterváltást.Hogy végre már kikerüljünk ebből a szarban való tapicskolásból,amiben 30 éve benne vagyunk.
Hogy rovatban nemrég leirt dologgal vonjak párhuzamot.Attol nem lesz jobb a Honvédség mint hadszervezet,hogy átnevezzük a dd-t összfegyvernemi ezrednek.Attol lesz jobb,ha olyan szervezeti működési rendszert,szabályozókat vezetünk be,ami a teljesitményt jutalmazza,és ösztönzi.Az érdemet ismerjük el,ne a hosszú nyelvet,meg az összefonódásokat.És aki nem állja a versenyt-hát nem csak mundérban lehet valaki hazafi-lehet leszerelni.
Valami ilyesmi változást tartok szükségesnek a teljes államszervezet,és a hozzá kapcsolódó politikai rendszerben is.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Öhm, szerintem az EU pont olyan narratívát gyárt majd ehhez, amilyet akar, mondjuk ilyeneket:
"Az oroszbarát Magyarország a keleti-északkeleti határ mentén titokban katonai egységeket vonultatott fel, revizionista annexióra készült. Információink szerint Putyin jelzésére várt a magyar hadsereg, hogy a szabad Ukrajnák két oldalról támadhassák meg.

Az EU elnöksége a NATO európai parancsnokságával egyeztetve úgy döntött, hogy Magyarország agresszív viselkedése nyugati demokráciákhoz méltatlan. Az agressziót tovább nem tűrve, német támogatással ukrán csapatok ellenőrzés alá vonták Szabolcsot és Hajdú-Bihar megyét. Román békefenntartók támogatják munkájukat."
Ez van. Európa gyűlöl minket, mióta itt vagyunk. Ennek következménye az 500 éves vesszőfutásunk. Amíg erősek voltunk, kuss volt. Persze forralták a mocskos terveiket szünet nélkül ellenünk.
Egy szó mint száz, nem kapnánk nyugatról segítséget, ha az ukrik megtámadnának. Hamar kisütnék az általad leírtakat.

Na de jól is van így. Orbánnak volt 11 éve és majd semmit nem tett a hadsereg fejlesztése érdekébe. Most az utóbbi pár évben kezdett el kapkodni, mikor már számra is evidens lett, hogy a nyugat akár katonai megoldással is elintézi, ha politikaival nem megy. Sajnos már késő. Fél év alatt nem lehet a szarból várat építeni.

Rühelem a jelenlegi hazaáruló ellenzéket, de azt kell mondjam, hogy a további területvesztés megelőzése érdekében, talán jó is lenne, ha ők nyernének. Soha nem gondoltam, hogy ide jutok:(.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
Rühelem a jelenlegi hazaáruló ellenzéket, de azt kell mondjam, hogy a további területvesztés megelőzése érdekében, talán jó is lenne, ha ők nyernének. Soha nem gondoltam, hogy ide jutok:(.

wut

Területvesztés nem lesz, a határok megváltoztathatatlansága dogma. Ha Mo-tól el lehet csatolni területeket, az oroszok nyugodtan mondhatják, hogy na akkor, mi jövünk.

Ellenzéki győzelem esetén az ország maradék szuverenitásának jó részét visszafordíthatatlanul elveszíthetjük, behajolunk teljesen Washington geopolitikai céljainak. Területvesztés helyett pedig idővel jöhet a már megpendített cigány autonómia, amiről Donát Anna 1 órát tárgyalt az ezt hirdető cigány kamupárt vezetőjével, mintha komolyan kéne venni.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Ez van. Európa gyűlöl minket, mióta itt vagyunk. Ennek következménye az 500 éves vesszőfutásunk. Amíg erősek voltunk, kuss volt. Persze forralták a mocskos terveiket szünet nélkül ellenünk.
Egy szó mint száz, nem kapnánk nyugatról segítséget, ha az ukrik megtámadnának. Hamar kisütnék az általad leírtakat.

Na de jól is van így. Orbánnak volt 11 éve és majd semmit nem tett a hadsereg fejlesztése érdekébe. Most az utóbbi pár évben kezdett el kapkodni, mikor már számra is evidens lett, hogy a nyugat akár katonai megoldással is elintézi, ha politikaival nem megy. Sajnos már késő. Fél év alatt nem lehet a szarból várat építeni.

Rühelem a jelenlegi hazaáruló ellenzéket, de azt kell mondjam, hogy a további területvesztés megelőzése érdekében, talán jó is lenne, ha ők nyernének. Soha nem gondoltam, hogy ide jutok:(.
Akkor most is használd az eszed, légyszi…
Évek óta nem tudtam megoldani, hogy a munkáltatómmal el tudjam intézni az ÖTT-t. Most talán megtört a jég. De ez a hazának szól, pedig nem kis áldozat. Sajnos anyagilag is, de ez most nem számít. Ugyanakkor nehezen tudom elképzelni hogy ezt meghozzam a komcsiknak. Tudod 19-ben a II. Vh szinte összes későbbi magyar magasrangú tisztje a Vörös Hadseregben szolgált a felvidéki hadjáratban, mégis elárulták őket. Ez ugyanaz a brancs. Ezek ugyanazok akik miatt még a Székely Hadosztály is inkább letette a fegyvert.
Mégis mi a francról beszélsz itt…?

Ne ess bele a csapdájukba, mert propaganda az aztán van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
Szerintem, ha tavasszal megint nyer Orbán, tuti, hogy ránk uszítják valamelyik szomszédot. Annak okán, hogy számtalan keresztény, nemzet és emberellenes projektjüket megakasztottuk, illetve blokkoljuk még most is, annyira a begyében vagyunk ennek a sátánista bagázsnak, hogy a nevünktől is epét hánynak. Bár mire képesek, csak hogy romba döntsék a Keresztény Magyarországot. Olyanok, mint a Szovjetek. Igaz azok is ők voltak.

Egyébként persze elképzelhető, hogy lesz valami provokáció. Mondjuk ukrán-magyar fegyveres konfliktusban inkább Moszkva érdekelt, nem kell őket sem szentnek gondolni, sőt.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Egyébként persze elképzelhető, hogy lesz valami provokáció. Mondjuk ukrán-magyar fegyveres konfliktusban inkább Moszkva érdekelt, nem kell őket sem szentnek gondolni, sőt.
Tehát Moszkva provokál? Ők csinálnak nyelv törvényt, kissebségi törvényt, módosítanak etnikai arányokat Kárpátalján, telepítenek csapatokat magyar lakta területekre és akarnak két óra alatt a Balatonnál lenni.

Köszi a hozzászólást!
Felemeltél, hálám üldöz. Eddig tévedésben éltem…. :oops:
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
wut

Területvesztés nem lesz, a határok megváltoztathatatlansága dogma. Ha Mo-tól el lehet csatolni területeket, az oroszok nyugodtan mondhatják, hogy na akkor, mi jövünk.

Ellenzéki győzelem esetén az ország maradék szuverenitásának jó részét visszafordíthatatlanul elveszíthetjük, behajolunk teljesen Washington geopolitikai céljainak. Területvesztés helyett pedig idővel jöhet a már megpendített cigány autonómia, amiről Donát Anna 1 órát tárgyalt az ezt hirdető cigány kamupárt vezetőjével, mintha komolyan kéne venni.
ááá inkább kiszököm Moszkvába egy pizsamában és Putyónál sírok egy kicsit... :D boki majd tolmácsol, de azért lehet akad egyéb segítségem is ;)
 
  • Vicces
Reactions: Pogány and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Jézusom,itt is ez a hülyeség megy,Inkább azt elemezzétek ki,hogy államunk és pártunk ma engedélyezte 9 ázsiai országból a munkaerő behozatalt....persze csakis migráncsellenes okokbol.....
Nincs eleg ember az uzemekben, epitkezeseken ez koztudott teny. Amig 3-4% vagy mennyi a munkanelkuliseg addig kell a szorgos azsiai munkas, ha 10%+ lenne mint a Feri idejeben akkor mast mondanek. Akkor az nem dolgozott aki akart, ma meg az nem dolgozik aki nem akar hal isten.
Kamionsofor is keves van, multkor valami lengyel karattyolt nekem egy Wabererses kamionbol. Lehet jonnek ugyes soforok is es ilyen csicsas kamionok jarjak majd az utakat ojropaban:

1-41.jpg
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
486
2 551
93
Nem vagyunk frontorszag, plane nem vassal state, mint a romanok - ma eufemisztikusan maskepp hivjak, de google sovereignty vs suzerainty es meglatod a lenyeget...
Hala istennek, hogy nem szamitanak rank frontkent, csak igy tovabb.
Mások szerint front ország vagyunk, hiszen a működésképtelenség határán álló, régóta korrupcióba fulladt banánköztársaság, ami NATO, vagy EU tagságra totálisan alkalmatlan, ámde ultra nacionalista, mert etnikai kissebbségek is élnek ott, ez ukrajna! A másik pedig az oroszok támogatását élvező nacionalista és koszovó, ill bosznia kapcsán sértett szerbia, illetve a továbbra is instabil balkán maga! Szóval, hogy ne lennénk frontország, az túlzás. Mert azért a történelmünk folyamán mindig is, de a 90’-es évek balkáni háborúi idején is igencsak frontország voltunk, és nem sokon múlott, hogy nem keveredtünk háborúba. És ez a szitu könnyen megismétlődhet..
 
K

kamm

Guest
Mások szerint front ország vagyunk, hiszen a működésképtelenség határán álló, régóta korrupcióba fulladt banánköztársaság, ami NATO, vagy EU tagságra totálisan alkalmatlan, ámde ultra nacionalista, mert etnikai kissebbségek is élnek ott, ez ukrajna! A másik pedig az oroszok támogatását élvező nacionalista és koszovó, ill bosznia kapcsán sértett szerbia, illetve a továbbra is instabil balkán maga! Szóval, hogy ne lennénk frontország, az túlzás. Mert azért a történelmünk folyamán mindig is, de a 90’-es évek balkáni háborúi idején is igencsak frontország voltunk, és nem sokon múlott, hogy nem keveredtünk háborúba. És ez a szitu könnyen megismétlődhet..
Ukrajna a NATOba probal ketsegbeesetten bekerulni, raadasul Victoria "Fuck The EU" Nudelman Nuland kezivezerlese alatt all evek ota, hogy lenne mar front?

A lehetseges front a.k.a. NATO Eastern Flank szele az a balti-lengyel-roman vonal, ezt millioszor leirtak mar.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Több,min 20 éve elolvastam Matolcsy könyvét.Abba azt irta le,hogy a túl drága és nem elég jol kézben tartható magyar munkaerőt le kell cserélni olcsó és engedelmes ázsiai munkaerőre......Na,ennyit a fikusz "nemzeti elhivatottságárol"....
Linkeld be lecci azt az oldalt a konyvbol... Erdekel.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Nincs eleg ember az uzemekben, epitkezeseken ez koztudott teny. Amig 3-4% vagy mennyi a munkanelkuliseg addig kell a szorgos azsiai munkas, ha 10%+ lenne mint a Feri idejeben akkor mast mondanek. Akkor az nem dolgozott aki akart, ma meg az nem dolgozik aki nem akar hal isten.
Kamionsofor is keves van, multkor valami lengyel karattyolt nekem egy Wabererses kamionbol. Lehet jonnek ugyes soforok is es ilyen csicsas kamionok jarjak majd az utakat ojropaban:

1-41.jpg
Igen.Roppan nemzetépitő dolog inkább hozni occsó migráncs munkaerőt,mint inkább megbecsűlni a magyart,és megfizetni,hogy nem menjen el nyugatra.......Különben a szotyitransznál szerb,ukrán meg bosnyák soförök vannak,lengyelnek esze ágában nincs hozzánk jönni dolgozni.Román leányvállalatot is megszüntették,mert nem jöttek már az oláh soförök occsó pénzért dolgozni-többet keresnek román cégnél,meg nyugaton