Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 705
113
Köszi, már szemezgettem vele, lehet, hogy ez fog következni. Most a '13-as raktár'-t nézem, amelyben misztikus keveredik a valósággal és van benne humor is.


Régen a Chuck után nem találtam néznivalót, ezért megnéztem többször. :D

Nálam az alábbiak vannak nézési listán, de nem tudom mikor kerül rájuk a sor:

Office UK
Office USA
Community
Eastbound and Down
Parks and Recreation
Ted Lasso
Brooklyn 99
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Most nézten a Greenland c. Netflix filmet. Ma került fel. Érdekes téma, nem marhaság, és nem wokkos. Csak az a baj vele, hogy ott ér véget, ahol érdekes kezd lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 435
25 084
113
Nálam az alábbiak vannak nézési listán, de nem tudom mikor kerül rájuk a sor:

Office UK
Office USA
Community
Eastbound and Down
Parks and Recreation
Ted Lasso
Brooklyn 99
Elmentem ezeket. :)

Nekem még van Lucifer, Fringe.

A Lost sokáig kimaradt nekem, de kér volt végignéznem, mondjuk a vége felé már nagyon untam a kapkodádát, szerintem nem tudták, hogy hogyan fejezzék be, kb. az utolsó 3 résztől véve. :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 705
113
Elmentem ezeket. :)

Nekem még van Lucifer, Fringe.

A Lost sokáig kimaradt nekem, de kér volt végignéznem, mondjuk a vége felé már nagyon untam a kapkodádát, szerintem nem tudták, hogy hogyan fejezzék be, kb. az utolsó 3 résztől véve. :)

Amennyi időm mostanság van, a fentebb felsoroltak fele sem lesz meg jövő év végéig...
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 705
113
Ted Lasso szuper, se a második évad valahogy nem találta a hangját.... szerintem.

Hát nem tudom jövőre eljutok-e odáig, hogy megtudjam bármelyiket is nézni a listámról.

Amúgy azokat a sorozatokat preferálom, amiket már lezártak.

Nem jó úgy sorozatot nézni, hogy nem tudod mikor van vége és egy hetet vagy többet kel várni a következő részre.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Hát nem tudom jövőre eljutok-e odáig, hogy megtudjam bármelyiket is nézni a listámról.

Amúgy azokat a sorozatokat preferálom, amiket már lezártak.

Nem jó úgy sorozatot nézni, hogy nem tudod mikor van vége és egy hetet vagy többet kel várni a következő részre.
vagy amikor hirtelen bejelentik hogy kasza a sorozat.. most pld a Cowboy Bepo-al jártam így ..qrva Netflix...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Megnéztem a legutóbbi Bondot, sztem a dialógusírókat valami latin-amerikai szappanoperából szerződtették, de amúgy elég bondos lett. Gatlingok az Aston Martin fényszórója mögött! :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 562
113
Megnéztem a legutóbbi Bondot, sztem a dialógusírókat valami latin-amerikai szappanoperából szerződtették, de amúgy elég bondos lett. Gatlingok az Aston Martin fényszórója mögött! :)
Sokat finomított, és rendesen megszűrt véleményem szerint egy talicska fos volt. Egy woke mocskot csinátak az eddigi amúgyis leggyengébb James Bond karakterre épített filmből.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 705
113
vagy amikor hirtelen bejelentik hogy kasza a sorozat.. most pld a Cowboy Bepo-al jártam így ..qrva Netflix...

Pár évvel ezelőtt volt egy cikk, hogy az adott évben több mint 500 angol nyelvű (jenki, kanadai, brit, ausztrél, stb). éppen futó sorozat volt elérhető. Ma ez szerintem a mini sorozatok nélkül is jóval több lehet. Teljesen követhetetlen a választék.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 683
14 705
113
Az új Pókember viszont szerintem talán a legjobb, vagy az egyik legjobb MCU film. Viszont nagyon gagyi a CGI pókruhák, amikor látszik a szereplők feje, ordít a nyak-ruha átmenetnél, hogy CGI.

Ja, és Tom Hardy Venomja is bekerült az MCU-ba

+ azért látszik, hogy az MCU előtti Pókemberekben jobb, érdekesebb főgonoszok voltak. Főleg a Raimi féle trilógiában.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 241
31 346
113
Elmentem ezeket. :)

Nekem még van Lucifer, Fringe.

A Lost sokáig kimaradt nekem, de kér volt végignéznem, mondjuk a vége felé már nagyon untam a kapkodádát, szerintem nem tudták, hogy hogyan fejezzék be, kb. az utolsó 3 résztől véve. :)
Lucifert a végére jol elszúrták.Nézd inkább a Zsaruvér-t.Magnum nagypapaként,mint NY rendörfönöke.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 435
25 084
113
Lucifert a végére jol elszúrták.Nézd inkább a Zsaruvér-t.Magnum nagypapaként,mint NY rendörfönöke.
Köszi, bele fogok nézni.

A Lucifernek még nem értem a végére, de már baljós előjelek vannak.

Most a 13-as raktárt nézem. Ebben is nyomoznak mindenféle ereklye után és van benne humor is. Kikapcsolódásnak első osztályú! :)

 
  • Tetszik
Reactions: Negan

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Azon azért csodálkozom, hogy miközben a Bond meg az Alapítvány sokak szerint "woke propaganda" (jó, én is látom), de a Lucifer meg oké, miközben az meg nettó sátánista bullshit. :) Sztem ez a kettő teljesen egy tőről fakad, ahogy pl. a poszthumanista, "érzelgős-robotos" műfaj is. Szinte nincs is olyan a mainstream kínálatban, ami ne illene valamelyik propaganda-sémába.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 562
113
Azon azért csodálkozom, hogy miközben a Bond meg az Alapítvány sokak szerint "woke propaganda" (jó, én is látom), de a Lucifer meg oké, miközben az meg nettó sátánista bullshit. :) Sztem ez a kettő teljesen egy tőről fakad, ahogy pl. a poszthumanista, "érzelgős-robotos" műfaj is. Szinte nincs is olyan a mainstream kínálatban, ami ne illene valamelyik propaganda-sémába.
A probléma ott van, hogy egyre inkább ugyanabba a propaganda-sémába illenek, a woke-ba. Lucifer meg a Mentalista folytatása egy az egyben, aminek az első évada jó volt, aztán meg ment az is lefele.