Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 061
113
Azért biztosan fogja olvasni, néha viszket majd a tenyere, hogy írjon. A HTKA egy jó értelemben vett "drog", függőséget okoz. Én már csak tudom, két évig önkéntes "száműzetésbe" kényszerítettem magamat, nem írtam, csak olvastam, de a végén feladtam.
 
G

Galthran

Guest
Ha az ember "kitiltja magát" minden olyan topikból amiben a "pol" vagy "politika" szó szerepel, akkor nem olyan rossza a helzyet - szerintem

Ez a hajó már elment. Amilyen mélységet elért a biztpol, az oltástagadó (leánykori nevén járványok) stb topic azért sírva könyörögnének a kurucinfón. Törölni kellene az olyan regisztrációkat akik nem a ht topicokhoz szólnak hozzá, hanem kizárólag ezekhez a politikai oldalakhoz.
sztem nem olyan rossz a helyzet... a biztpol topikokban látni hogy mik azok a folyamatok, erők aminek az eredője a háború vagyis az hogy konkrétan mit lehet tenni azokkal az eszközökkel amikkel a ht topikokban autóskártyázunk

ott van pl a jemeni topik amit kb egy személyben visz @tong djagbu , vagy a kaukázusi, amiből megtudtam hogy a drónok közel sem oylan wunderwaffe cuccok mint ahogy eredetileg gondoltam

ami gázos az a nyugat-eu, orosz és magyar biztpol topikok, ott túl sok az érzelem
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 376
10 048
113
@Tcat

Probléma van a Facebook képek URL-es beillesztésével, nem ismeri fel a fórummotor betölthető képként.
pl. (Image cannot be loaded from the passed link.) Kiterjesztésig törölve sem jó. Mit rontok el? Eddig nem volt vele gond.

 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 192
113
Probléma van a Facebook képek URL-es beillesztésével, nem ismeri fel a fórummotor betölthető képként.

Hmm, nálam megy, ha a kép beszúrása gombbal pakolom be:

273656268_124678780084095_3713298836317489297_n.png
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
sztem nem olyan rossz a helyzet... a biztpol topikokban látni hogy mik azok a folyamatok, erők aminek az eredője a háború vagyis az hogy konkrétan mit lehet tenni azokkal az eszközökkel amikkel a ht topikokban autóskártyázunk

ott van pl a jemeni topik amit kb egy személyben visz @tong djagbu , vagy a kaukázusi, amiből megtudtam hogy a drónok közel sem oylan wunderwaffe cuccok mint ahogy eredetileg gondoltam

ami gázos az a nyugat-eu, orosz és magyar biztpol topikok, ott túl sok az érzelem
Szerintem is túl van dramatizálva a helyzet. Szerény véleményem szerint a fórum ismeretterjesztésre és viták megvívására van. Szerintem az említett biztpol topikok sem gázosak, egyértelmű, hogy a fórumtársakat közvetlenül érintő és leginkább érdeklő témák nagyobb érzelmi vihart fognak kiváltani. Szerintem nagyon jó ötlet volt egy külön belpol topik indítása, de általában elmondható, hogy a minket közvetlenül érintő témák egyértelműen kirajzolják a társadalmunkban meglevő mély törésvonalat az europeérek és a szuverenisták között. Az is látszik, hogy szinte lehetetlen a párbeszéd a két álláspont képviselői között. Számomra, mint közel sem elfogulatlan szemlélő számára nyilvánvaló, hogy míg a globalista-atlantista kör véleményformálói(néhai ulippo, ladagrant, szzsolt81 stb.) üres frázisokat pufogtatnak, addig a másik oldal számottevő új ismerettel bővíti az olvtársak ismereteit. de ha említett fórumtársak nem lennének, akkor nem látnánk, hogy milyen nyomoroncok is vannak nemzettársaink között, már ha a zsótit egyáltalán annak nevezhetjük.

Jemen egy távoli és keveseket érdeklő topik, még senki nem is állt bele, hogy de a szaúdiaknak igazuk van és jól teszik amit tesznek. Őszintén megvallom, hogy néha kicsit irigykedek az észak-jemeni síita törzsek életképességére, harciasságára és áldozatvállalási hajlandóságára. Bárcsak mi is birnánk ezen kiváló tulajdonságokat, akkor nem itt tartanánk ahol most. De hiszem hogy lesz még magyar feltámadás! Fel a győzelemre!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 285
113
Szerintem is túl van dramatizálva a helyzet. Szerény véleményem szerint a fórum ismeretterjesztésre és viták megvívására van. Szerintem az említett biztpol topikok sem gázosak, egyértelmű, hogy a fórumtársakat közvetlenül érintő és leginkább érdeklő témák nagyobb érzelmi vihart fognak kiváltani. Szerintem nagyon jó ötlet volt egy külön belpol topik indítása, de általában elmondható, hogy a minket közvetlenül érintő témák egyértelműen kirajzolják a társadalmunkban meglevő mély törésvonalat az europeérek és a szuverenisták között. Az is látszik, hogy szinte lehetetlen a párbeszéd a két álláspont képviselői között. Számomra, mint közel sem elfogulatlan szemlélő számára nyilvánvaló, hogy míg a globalista-atlantista kör véleményformálói(néhai ulippo, ladagrant, szzsolt81 stb.) üres frázisokat pufogtatnak, addig a másik oldal számottevő új ismerettel bővíti az olvtársak ismereteit. de ha említett fórumtársak nem lennének, akkor nem látnánk, hogy milyen nyomoroncok is vannak nemzettársaink között, már ha a zsótit egyáltalán annak nevezhetjük.

Jemen egy távoli és keveseket érdeklő topik, még senki nem is állt bele, hogy de a szaúdiaknak igazuk van és jól teszik amit tesznek. Őszintén megvallom, hogy néha kicsit irigykedek az észak-jemeni síita törzsek életképességére, harciasságára és áldozatvállalási hajlandóságára. Bárcsak mi is birnánk ezen kiváló tulajdonságokat, akkor nem itt tartanánk ahol most. De hiszem hogy lesz még magyar feltámadás! Fel a győzelemre!
Komolyan azt érzem, hogy a biztpolon kívül olvashatatlan ez a fórum a sok öntelt alak miatt... Méghogy a biztpol beszántása. Azzal végképp egy autista játszótérré szűkülne az egész. A biztpolban nyitottabb elméket találni mint a "szakmai" szálakban.
 
M

molnibalage

Guest
Komolyan azt érzem, hogy a biztpolon kívül olvashatatlan ez a fórum a sok öntelt alak miatt... Méghogy a biztpol beszántása. Azzal végképp egy autista játszótérré szűkülne az egész. A biztpolban nyitottabb elméket találni mint a "szakmai" szálakban.
Hát, ha te szerinted a technikai topik olvashatatlan, amikor olyan dolgokat tudsz meg, hogy tűpontosan a 21-es család gyártási mennyiségét típusjelzéssel, antenna egyenlettel alapvető felderítési távolságok meghatározása, stb, akkor szerint el vagy tévedve. Vagy amikor egyesek becsípődését és városi lengedáit Ps diagramokkal és pontos számokkal javítjuk..?

Valahol egészen vicces autistáknak hívni azokat, akik nem a semmire hivatkozna pofáznak, azokkal szemben, akik gyártanak hűtőmágnes méretű elméleteket, vagy csak 4 link per óra alapon tolják be a propit. Ha ez mind eltűnne, hát nekem aztán nem hiányozna. Akkor nem spammelődne szét az "új hozzászólások" opció sem.

Egy alapvetően technikai jellegű oldalon öntelt autistának hívni azt, aki forrás és fizika alapon kommentel és ad át infót...?
Az igen...

Ellenben a Bizpolban én azt tudtam meg, hogy Magyarországnak 200 db Tor-t kéne vásárolni és városokat védeni vele...
Ott asszem sokan felsírtak, nem csak én...
Na, ennyit a bizpolról. Nekem ennyi jött le hasznosságából.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ott asszem sokan felsírtak, nem csak én
Ahogy a gripen jobb mint az f-35ön is. Pedig az tech topik. Az a helyzet kedves molni, hogy ez a fórum haditechnikából egyértelműen a legjobbak között van gyakorlatilag angol német és orosz nyelvterületen, de a biztpollal együtt kb unikum. Alapvetően a belpol hülyeséget leszámítva a biztpol rész is világszínvonalú. Mert valójában a biztpol alig kevésbé egzakt mint a radaregyenlet. És nagyjából ugyanazt lehet vele csinálni mint a modern haditechnikával. Egy bécsi béke biztonságpolitikai környezetét, és hatásait ma épp olyan pontosan tudod látni, és elemezni, mint a tigris páncélját. A jelenlegi biztpol meg ugyanúgy információmorzsák, feltételezések és a korábbi eredményekből adott becslések összessége, mint egy meteor, vagy egy t14 technikai értékelése. És a fórum az érzelmi szállakat belevéve is mindkettőben erős.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Leszólni a haditechnikai témákat ugyanolyan ostobaság, mint a geopol/biztpol fikázása, ráadásul direkt módon összefüggenek egymással.
Van akit az egyik érdekel, van akit a másik, van akit mindkettő.
Valójában nincs semmiféle alá- és fölérendeltségi kérdés ebben, lásd STRATFOR, RAND és tsai.
A gond a tisztelet hiánya, pedig az ingyen van.
 
Status
Not open for further replies.