Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 974
19 231
113
Hát, ha te szerinted a technikai topik olvashatatlan, amikor olyan dolgokat tudsz meg, hogy tűpontosan a 21-es család gyártási mennyiségét típusjelzéssel, antenna egyenlettel alapvető felderítési távolságok meghatározása, stb, akkor szerint el vagy tévedve. Vagy amikor egyesek becsípődését és városi lengedáit Ps diagramokkal és pontos számokkal javítjuk..?

Valahol egészen vicces autistáknak hívni azokat, akik nem a semmire hivatkozna pofáznak, azokkal szemben, akik gyártanak hűtőmágnes méretű elméleteket, vagy csak 4 link per óra alapon tolják be a propit. Ha ez mind eltűnne, hát nekem aztán nem hiányozna. Akkor nem spammelődne szét az "új hozzászólások" opció sem.

Egy alapvetően technikai jellegű oldalon öntelt autistának hívni azt, aki forrás és fizika alapon kommentel és ad át infót...?
Az igen...

Ellenben a Bizpolban én azt tudtam meg, hogy Magyarországnak 200 db Tor-t kéne vásárolni és városokat védeni vele...
Ott asszem sokan felsírtak, nem csak én...
Na, ennyit a bizpolról. Nekem ennyi jött le hasznosságából.
Tartalom és forma összhangja adja az olvashatóságot. Ez biza nem áll fenn.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Uraim elérkezettnek láttam az időt, hogy a HTKA-n való bő tíz évemet lezárjam, de minimum jó hosszú ideig szüneteltessem. Úgy érzem az a színvonal esés amit az utóbbi években tapasztaltam már tanulás és az ismeretek átadásának teljesen a rovására megy és nem igazán szeretném tovább folytatni.
Köszönöm azoknak akik tudásukat megosztva növelték a fórumközösség érdemeit és azoknak akik éjt nappallá téve kutatták az internet bugyrait mindenféle hírmorzsa után fáradhatatlanul. Illetve köszönöm a fórum üzemeltető állománynak, hogy felültet biztosítottak mindennek.

További kellemes és hasznos eszmecserét kívánok minden fórumtársnak és vendégolvasónak és remélem, hogy ez a trend minél hamarabb a visszájára fog fordulni.
Bitangul elkeserítő.
Dudi meg van még?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 199
36 767
113
Meg. Néha felbukkan.
Az MH igazán beregisztrálhatna ide egy sajtóst, vagy @Terminator kerülhetne állományba. Kapna egy keresőoptimalizációt és egy szolgálati bannnnnhammmerrrrrt!
vagy lehetne egy topik ahová MG-nek és/vagy MH képvislőjének lehetne kérdést feltenni, amire időnként válaszolnak...
MG új fészbuk oldalán (Hightech Force) próbáltam kérdezni, de sz.rnak rá!
Helyette olyan ovodás dolgokat osztanak meg, hogy a "H145-m jobb mint az Apache"...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 078
31 012
113
vagy lehetne egy topik ahová MG-nek és/vagy MH képvislőjének lehetne kérdést feltenni, amire időnként válaszolnak...
MG új fészbuk oldalán (Hightech Force) próbáltam kérdezni, de sz.rnak rá!
Helyette olyan ovodás dolgokat osztanak meg, hogy a "H145-m jobb mint az Apache"...
Autóskártya effektus? Vagy körte-alma játék? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 435
10 341
113
vagy lehetne egy topik ahová MG-nek és/vagy MH képvislőjének lehetne kérdést feltenni, amire időnként válaszolnak...
MG új fészbuk oldalán (Hightech Force) próbáltam kérdezni, de sz.rnak rá!
Helyette olyan ovodás dolgokat osztanak meg, hogy a "H145-m jobb mint az Apache"...
Ha akarnak, válaszolnak a saját módszereikkel és úgy ahogy eddig is válaszoltak arra ami olyan volt. Ehhez nem kell új topik, a magyar haderő f.i. topikot fixen követik.
Amúgy ne haragudj de láttam a kommented, és én se válaszolnék a helyükben.
Helyette olyan ovodás dolgokat osztanak meg, hogy a "H145-m jobb mint az Apache"...
Úgy hallottam ez változni fog hamarosan, nem kell őket b@szogatni :D
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 435
10 341
113
Nem politizált igazán, a belpolba nem is írt. Amit leírt oknak, az csak a titkosszolgálati legenda. Vagy szóltak neki nem írhat többet, vagy előlépett. Legalább elköszönt.
"Úgy érzem az a színvonal esés amit az utóbbi években tapasztaltam már tanulás és az ismeretek átadásának teljesen a rovására megy és nem igazán szeretném tovább folytatni."
Leírta kerek perec, hogy mi a gondja baja.
Akit a szolgálatok állítanak le az csak eltűnik és read only-ba lép, nem köszön el.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 527
15 131
113
Kedves Adminok!
Kezdődik a választási kampány!
Igazán nem szeretném, ha biztpol és egyéb topikjaink áldozatul esnének, vagy túl nagy feladat hárulna "sepregetőinkre"!
Javasolnám az új regisztrációk letiltását április 3-ig....
Várom a hozzászólásokat!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 199
36 767
113
Kedves Adminok!
Kezdődik a választási kampány!
Igazán nem szeretném, ha biztpol és egyéb topikjaink áldozatul esnének, vagy túl nagy feladat hárulna "sepregetőinkre"!
Javasolnám az új regisztrációk letiltását április 3-ig....
Várom a hozzászólásokat!
Jó lenne pár hét "kampánycsend"...
Fagyasszuk be a belpol topoikot és április 4-ig mellőzük a belpolitikát!
Aki máshol folytatja, azt is küldjük pihenni!
Április 4-én visszajöhet, ha online elénekli az "Árilis 4-ről szóljon az ének!" c. dalt! :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 600
74 609
113
Kedves Adminok!
Kezdődik a választási kampány!
Igazán nem szeretném, ha biztpol és egyéb topikjaink áldozatul esnének, vagy túl nagy feladat hárulna "sepregetőinkre"!
Javasolnám az új regisztrációk letiltását április 3-ig....
Várom a hozzászólásokat!
Februárban eddig hatan regisztráltak, ebből egynek vannak már hozzászólása is. Jelenleg még nem látszik az a probléma, amire gondolsz.
Sokkal nagyobb problémának tűnik a már korábban regisztráltak kordában tartása...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 600
74 609
113
Jó lenne pár hét "kampánycsend"...
Fagyasszuk be a belpol topoikot és április 4-ig mellőzük a belpolitikát!
Aki máshol folytatja, azt is küldjük pihenni!
Április 4-én visszajöhet, ha online elénekli az "Árilis 4-ről szóljon az ének!" c. dalt! :D
nehogy be legyen fagyasztva a belpol topik, ott legyen a tombolás, ne máshol
A Belpol topikban egy hónap alatt kb. kétezer hozzászólás született. Ennek köszönhetően egész jól megtisztult pl. a [Biztpol]Magyarország topik.
Ami viszont meglepő, hogy az elmúlt egy hónapban olyan emberek is elkezdtek belpolitikai témákkal foglalkozni, akikről nem gondoltam volna...
Vannak problémás Biztpol és Kantin topikok, de a fő cél a haditechnikai topikok tisztán tartása. Ez egy haditechnikai fórum, minden más topik csak azért létezik, hogy ne a haditechnikai topikokban legyen szó minden másról is. Aki csak a haditechnika miatt jár ide, az inkább ne olvassa a Biztpol és a Kantin topikokat. Persze vannak nagyon jó és érdekes biztpol topikok is.
 
Status
Not open for further replies.