Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Hányinger, meg van gyalázva a Tolkieni világ is. Szerintem le se töltöm majd. Csak felhúzna. ....Nigelf...

Amúgy kíváncsi leszek, hogy a woke vonal innetől hová nyúl. Ugye a taktika az, hogy a végtelen anyagi lehetőségeiknek köszönhetően megvesznek egy népszerű és jó IP-t, azt átalakítják woke propaganda csomagra (nigákkal, beteg korcsokkal meg a többivel), aztán ahogy elfordul tőle emiatt a néző, vesznek egy új népszerű lore-t (ezt hívom úgy, kimerül számukra az IP).

A gond az, hogy igazából mára nem maradt semmi. Már a legfelső polcra is felnyúltak, a lényegében csúcs lore Star Wars vagy a LOTR világa fölött egyszerűen nincs nagyobb IP, és előbbit már majdnem kimerítették, utóbbi pedig ezzel a sorozattal fog elindul ugyanezen az úton.
Mi lesz ezután? Mert ugye alkotni eredetit nem tudnak ilyen woke alapon (mert senkit nem érdekel egyik próba sem), viszont elfogyott az is, amibe be lehet csomagolni. Kínjukba már a játékokból csinálnak filmeket, mert azok lore-ja népszerű még valamennyire, de egyrészt közel sem akkora közönség, másrészt az eredmény ugyan az...
néger dinók még nem voltak
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Biztos nem leszek ezzel népszerű, de megszállott sci-fi olvasóként már kiskamaszént is b-kategóriás mesének tartottam a starwars-t, úgyhogy egy könnyem sincs érte.

Viszont a napokban igen büszke apuka voltam, amikor a kölyök direkt azt kérte, hogy ne nézzük meg egy kedves regényének a filmadaptációját, mert meg akarja őrizni a saját elképzelését róla. Nincs veszve minden!:)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 162
13 654
113
Az elején kicsit nehézkesen indult be, de nekem nem volt bajom Boba Fett-tel.

Egy öregember aki megjárta a poklot oda-vissza, ezért szeretne valami maradandót alkotni halála előtt, végre békét hozni az egyik legelátkozottabb bolygóra.
No, no, no ... Boba legalább 6-7 évvel fiatalabb mint Anakin, oregembernek még semmiképpen se nevezném. :rolleyes: Az elso rész számomra rendben volt, de a 2.- és 3.-ban elkeztek valahogy hulyét csinálni belule, úgy általába nem adta onmagát plus még hiányzot az igazán jó lovoldozés (a vonat elleni támedás nekem nem számít) amely nékul nem starwars a starwars. A negyedik rész már megint jó volt, Boba végre rátalált saját magára és azután mentek át legyegében Mandalorianba, ami hozta a formáját ... :oops::cool:
 

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Hányinger, meg van gyalázva a Tolkieni világ is. Szerintem le se töltöm majd. Csak felhúzna. ....Nigelf...

Amúgy kíváncsi leszek, hogy a woke vonal innetől hová nyúl. Ugye a taktika az, hogy a végtelen anyagi lehetőségeiknek köszönhetően megvesznek egy népszerű és jó IP-t, azt átalakítják woke propaganda csomagra (nigákkal, beteg korcsokkal meg a többivel), aztán ahogy elfordul tőle emiatt a néző, vesznek egy új népszerű lore-t (ezt hívom úgy, kimerül számukra az IP).

A gond az, hogy igazából mára nem maradt semmi. Már a legfelső polcra is felnyúltak, a lényegében csúcs lore Star Wars vagy a LOTR világa fölött egyszerűen nincs nagyobb IP, és előbbit már majdnem kimerítették, utóbbi pedig ezzel a sorozattal fog elindul ugyanezen az úton.
Mi lesz ezután? Mert ugye alkotni eredetit nem tudnak ilyen woke alapon (mert senkit nem érdekel egyik próba sem), viszont elfogyott az is, amibe be lehet csomagolni. Kínjukba már a játékokból csinálnak filmeket, mert azok lore-ja népszerű még valamennyire, de egyrészt közel sem akkora közönség, másrészt az eredmény ugyan az...
Dehogynem maradt még ,ha az angloszféra kultúráját teljesen tönkrették,akkor mit tesz a wokeizmus?Exportálja magát.Először csak az anglo országokba,lásd Tolkinen,vagy hogy miért nem készül több "Igenis,miniszterelnök!" vagy Blackadder.Majd jön a teljes nyugati kultúrkör ez a Witcherrel már megkezdődött ami a részben a kelet-európai kultúrát képviseli.Vagy hogy a német filmgyártás gyakorlatilag az összes amerikai és ezáltal woke klisét magába foglalja.A woke mivel megfertőzte az USA kultúráját,lecsorog az USA kultúrális gyarmatosításán keresztül az egész nyugati kultúrába.Játékok terén meg mondhatnám hogy pár évvel ezelőtt milyen komoly kritikával illeték az amerikai régészek a Kingdom Come: Deliverance középkori rpg játékot mely Csehországban játszódott Luxemburgi Zsigmond idején,szokásos woke vádak.Természetesen aki benne van az amerikai régészetben azt tudja hogy mennyire komolytalan az egész,az európai régészethez képest.Itt az a fő kérdés hogy mit viseltek az emberek,pontos számuk,pontos szokásaik,ott a nagy vízen túl aza főkérdés hogy mit gondoltak.Namármost hogy a relatíve kis számú hunok mit gondoltak 1500 évvel ezelőtt,egy óriási népvándorlás idején...igen.Ott vannak még a történelemi sorozatok is ahol minél távolabbra ugrunk a jelenkortól annál nagyobb hülyeségeket tesznek be.Egyenlőre csak az angol történelemből.De mi van ha a magyarból merít,kitaláljuk hogy Szent István kishuga vitte az államalapítást aki amúgy mulatt vagy hasonlók.Van még néhány gyöngyszem mint a Barbarians ahol végre sikerült elérni hogy a rómaiak latinul beszéljenek,de kb ennyi:
 
M

molnibalage

Guest
Biztos nem leszek ezzel népszerű, de megszállott sci-fi olvasóként már kiskamaszént is b-kategóriás mesének tartottam a starwars-t, úgyhogy egy könnyem sincs érte.

Viszont a napokban igen büszke apuka voltam, amikor a kölyök direkt azt kérte, hogy ne nézzük meg egy kedves regényének a filmadaptációját, mert meg akarja őrizni a saját elképzelését róla. Nincs veszve minden!:)
Én kb. 1996-ban láttam VHS-en az alap trilógiát és nem értettem mi a nagy szám benne. Egynek elment.
A többi SW részre is a tesók és haver miatt mentem el. 16,5 évesen is fintorogtam az 1999-es BÁ-on, hogy mi ez a gyerekmese...?

Az utolsó, amire elrángattak a SW VII volt. Akkor mondtam, hogy ha nézni akarják a többit, akkor nélkülem fogják. Nem fogok életemből 4+ órát elkúrni egy tárgyakupacra, ami helyenként már paródiába hajlott. Tökéletes lenyomata volt az a film, a mai napig tartó drágán, ötlettelen szart gyártásnak. Mai napig nem értem, hogy mi került 300 millába egy olyan filmben, amiben:

  • ötlet semmi, egy tetves remake az egész, tehát írókat biztosan nem fizettek meg, még egy tetves halálcsillag, ami bolygó méretű, de felszínen van gyenge pontja, totál bugyuta és ötlettelen, ami újdonság is volt benne
  • ismert színész sem volt benne a nyúlfarknyi HF és CF-en kívül, az se kerülhetett sokba
  • az SG-1 sorozatban 2005-ben komolyabb űrcsaták voltak, a CGI is olcsóbb lett, akkor ez sem vitte a pénzt
  • ok, kb. egy hangár és pár X szárnyú nem CGI volt benne, ez került milliókba...?
És erre áll fel egyesek cerkája vagy nedvesedik puncija?
Beszarok. És mégis, úgy tűnik anyagilag megérte.
De hát abban a világban, ahol a halálos iramban szériának vagy 10 (?) része lehet, lehet, hogy csak az én igényeim vannak magasan...

Az egyetlen valamirevaló SW fim a Zsivány Egyes az én szememben, de annak is az a baj, hogy a szokásos kánont ugrálja körül.
Ha azzal a minőséggel, szemlélettel készülne egy totálisan eltérő időben, szereplőkkel, nem az unalmas, 30+ éve gyúrt családon kívül valami, akkor még ok lenne...

Mára oda jutottunk, hogy lelkes amatőrök a profiknál jobban csinálnának, ha hagynák őket. Nem úgy, hogy sok pénzbe kerülne.
Simán csak képesek megfelelően vágni egy filmet. A kedvenc ilyen példám a tag, aki újravágva megmutatta, hogy ő hogyan csinálta volna CSAK A LÁTOTT anyaggal és minimális, kb. 0 plusz költségű forgatással a GOT záró évadjának egyik részét.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 548
56 009
113
Jesszusom XD
Ez legalább akkora baromság, mint a majmok bolygója.
Az a baj, hogy ezeket egy percig sem lehet komolyan venni :D

Ha valaki végre egy jól eltalált Lee Child (mint író) főhősre és egy jó kis popcorn sorozatra vágyik, akkor az alábbi.
8x 50 perc, szinkronos.

Én már annak idején sem értettem, hogy mit keresett Tom Cruse ebben a szerepben. (A saját egóján kívül...)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 548
56 009
113
Tökéletes lenyomata volt az a film, a mai napig tartó drágán, ötlettelen szart gyártásnak. Mai napig nem értem, hogy mi került 300 millába egy olyan filmben,

Ezeket a mai árakat én se értem....
Szerintem ma Uwe Boll lett a standard.
Az csinálta azt, hogy rábeszélte a játékgyártókat arra, hogy adják neki a filmes jogokat, megfilmesíti a játékukat, plusz szerzett rá a német államtól anyagi támogatást. Olyan játékokat filmesített meg, mint Pl. Alone in the dark , Blood Rain stb...
Valami mocsok szar filmek lettek ZS kategóriás színészekkel...
Utólag kiderült, hogy a csávó a pénz nagyrészét elsípolta :D
Kicsit túlszámláztak ezt azt, nem etikus, de nem is törvénytelen.

Én ugyan ezt az Uwe Boll-i utat érzem a mai filmeknél.
Csinálnak egy filmet 300 millióból, amiből 200 at ellopnak, így a különböző nagykutyák már előre jól járnak.
A maradék 100 misiből megcsinálják a filmet, ami lehetne jó is, de mivel a producerek szarnak bele, így mindenki más is, jó esetben kapunk egy közepes szart.
E mellet nem maradhatnak el a kötelező "kvóták" sem, illetve az ideológiai átnevelés sem.
Elég beteg világ felé haladunk :(

Ezzel szemben az olyan független filmek, amik nem a lopásról szólnak, hanem el akarnak mondani egy valódi történetet, azok apró pénzből készülnek.
Ezek sem 10/10-es filmek, de mondjuk egy 10/5-7 között tudnak. Viszont elképesztően ár/érték arányosak!
Pl. Ez a közepes, de élvezhető akciófilm mindössze 1,1 millió dollárból készült, és sokkal jobban élveztem, mint a legtöbb mai 100 milliós amcsi akció fost:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 548
56 009
113
A Cruise-féle első rész nem volt rossz, de ez más.
Maga a film tetszett, mert jól meg volt írva. (gondolom a regények után nem volt nehéz)
És Tom se rossz színész!
De nem egy 2 méteres izomkolosszus :D
Ez pont olyan, mint a néger Hamlet XD
Lehet jó a feka színész (van egy kettő) és játszhat tök hitelesen, de hamlett nem néger.
Tom pedig nem egy drabális állat akinek már a kiállása is megfélemlítő.
(Esköszöm Dolph Lundgren-el jobb lett volna az a film. Lényegében egy idős Cruise-al, csak Dolphi 196 magas....)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 949
113
Én kb. 1996-ban láttam VHS-en az alap trilógiát és nem értettem mi a nagy szám benne. Egynek elment.
Üdv!
1996-ban tényleg nem volt nagy szám, pláne vhs-n nézve.
Én 8 évesen láttam először 1984-ben, egy falusi moziban. Elképesztő élmény volt.
Képzelj el egy olyan világot, ahol a legkomolyabb futurisztikus filmélmény az Alfa Holdbázis, az Orion űrhajó, a Pirx kapitány kalandjai tv sorozatok voltak. Akkor és ott beszart mindenki. Legalábbis felnőttek is elájultak tőle, már amennyire emlékszem.
A történettel akkoriban teljesen frankón elvoltam, hiszen gyerek voltam.
Óriási lökés volt nekem, hogy sci-fi irodalom kedvelője legyek. A mostani felnőtt rajongók egy jelentős része is olyan korú lehetett mikor látta, mint én.
Én az után ábrándultam ki az SW-ből, mikor Lucas nem folytatta a történetet (Timothy Zahn könyvei nagyon jó alap lett volna), hanem előzményt csinált, és a Baljós Árnyak olyan lett, amilyen.
Azt gondolom, hogy az elsők között lehetett az SW, amit most blockbuster-nek hívunk.

Én megértem, ha 20 évvel később, vhs-n nézve nem szólt nagyot, hisz már egy csomó olyan filmélményed lehetett, amit már ez után készítettek, és felette jár látványban, történet komplexitásában egyaránt.
Én sokszor átéltem hasonlót több műfajban.
Pl. zene. Sosem értettem a Queen körüli nagy felhajtást. Van egy két jó száma, oszt jónapot. De egy generációnak, akkor és ott óriási truváj volt.
Vagy mikor én ajánlgattam a Ponyvaregényt a 12 évvel fiatalabb kollégámnak, hogy "az asztán a kurva jó film!"
Megnézte, és nem volt elájulva tőle. És akkor esett le, hogy ez azért lehet, mert az ő kedvence már a Blöff, ami sok tekintetben hasonló a Ponyvaregényhez. És ezeket a vizuális és történetvezetési gegeket már látta.
 
M

molnibalage

Guest
Pl. zene. Sosem értettem a Queen körüli nagy felhajtást. Van egy két jó száma, oszt jónapot. De egy generációnak, akkor és ott óriási truváj volt.
Hát itt nem értek egyet.
Hogy a zene hová korcsolsult, arra elég csak a mai "előadók" egy részét megnézni.
Ott az "sztár" a Bille E faszomtudja milyen csaj, a bond filmhez "éneklő" valaki.

A zenéje, gyak. nem zene, inkább zaj.
Éneklés? Ja, az sem, kb. belebeszél a mikronfonba.

Vagy mikor én ajánlgattam a Ponyvaregényt a 12 évvel fiatalabb kollégámnak, hogy "az asztán a kurva jó film!"
Megnézte, és nem volt elájulva tőle. És akkor esett le, hogy ez azért lehet, mert az ő kedvence már a Blöff, ami sok tekintetben hasonló a Ponyvaregényhez. És ezeket a vizuális és történetvezetési gegeket már látta.
Mindkettőt láttam, A Blöffben talán több a történet. De ma is nézhető filmek.
Amúgy mai nézhető egész estés filmet nagyítóval kell keresni. Az utóbbi 10+ év mozis filmjeinek talán csak a 1/3-ra mondannám az, amit láttam, hogy jó, 1/3 "meh/OK" és 1/3-a hulladék.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 485
31 915
113
Utazók nekem kifejezetten tetszet.Dűne is jó lett,bár sajnálom,hogy kihagytak dolgokat a történetből,főleg a vacsorát.Greenland is jó.Greyhound "csatahajó" is szerintem jol sikerült.
Való igaz,sok a szemét,de manapság is készülnek azért még időnként jó filmek.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 949
113
Hát itt nem értek egyet.
Hogy a zene hová korcsolsult, arra elég csak a mai "előadók" egy részét megnézni.
Ott az "sztár" a Bille E faszomtudja milyen csaj, a bond filmhez "éneklő" valaki.

A zenéje, gyak. nem zene, inkább zaj.
Éneklés? Ja, az sem, kb. belebeszél a mikronfonba.


Mindkettőt láttam, A Blöffben talán több a történet. De ma is nézhető filmek.
Amúgy mai nézhető egész estés filmet nagyítóval kell keresni. Az utóbbi 10+ év mozis filmjeinek talán csak a 1/3-ra mondannám az, amit láttam, hogy jó, 1/3 "meh/OK" és 1/3-a hulladék.
A zenéről, mint ízlésbeli dologról, nem érdemes "vitatkozni". :)
Azt akartam ezzel mondani, hogy akik akkor éltek, amikor a Queen berobbant a zenei világba, nekik akkor az sokkal nagyobb élményt nyújtott az újdonságával a színpadi megjelenéssel, mint nekem, aki rengeteg olyan zenét hallott már, amik már úgy születtek meg, hogy a szerzőjükre hatást gyakorolt a Queen zenéje, tehát a mű nekem nem okozott "kultúrsokkot", mikor meghallottam először.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 949
113
Hányinger, meg van gyalázva a Tolkieni világ is. Szerintem le se töltöm majd. Csak felhúzna. ....Nigelf...

Amúgy kíváncsi leszek, hogy a woke vonal innetől hová nyúl. Ugye a taktika az, hogy a végtelen anyagi lehetőségeiknek köszönhetően megvesznek egy népszerű és jó IP-t, azt átalakítják woke propaganda csomagra (nigákkal, beteg korcsokkal meg a többivel), aztán ahogy elfordul tőle emiatt a néző, vesznek egy új népszerű lore-t (ezt hívom úgy, kimerül számukra az IP).

A gond az, hogy igazából mára nem maradt semmi. Már a legfelső polcra is felnyúltak, a lényegében csúcs lore Star Wars vagy a LOTR világa fölött egyszerűen nincs nagyobb IP, és előbbit már majdnem kimerítették, utóbbi pedig ezzel a sorozattal fog elindul ugyanezen az úton.
Mi lesz ezután? Mert ugye alkotni eredetit nem tudnak ilyen woke alapon (mert senkit nem érdekel egyik próba sem), viszont elfogyott az is, amibe be lehet csomagolni. Kínjukba már a játékokból csinálnak filmeket, mert azok lore-ja népszerű még valamennyire, de egyrészt közel sem akkora közönség, másrészt az eredmény ugyan az...
Ó, én már akkor elkezdtem aggódni, mikor kirúgták a Tolkien szakértőt...
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Megvolt a Ne nézz fel!. Sokat röhögtem rajta, és melegen ajánlom a társadalmi szatíra kedvelőinek. Persze a Netflixesség miatt kissé nyugtalanító is egyben, de ezzel együtt is meg lehet nézni. Filmpapán elérhető Netflix nélkül is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 022
14 139
113
Hohó, úgy néz ki lesz újabb 20 résznyi Futurama 2023-ban.
Bár Bender hangját kölcsönző John DiMaggio még nem állt kötélnek.


Shut-Up-And-Take-My-Money-1024x1280-1080x864.jpg