Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 228
113
Akkor Harrison Fawcett Katedrális c. könyvét biztos olvastad.
Mert ha már sci-fi, akkor a minden megírt világok legjobbika a Misterius Universe, benne York Ketchikan-nal és Brett Show-wal, ahogy az előbb említett könyv is kiemelkedő alkotás.;)
Nem kéne túlozni azért. Elővettem évtized után, és a jó koncepciók mellett elég izzadtságszagú, illetve áporodott ezredfordulós neofita belpesti tryhard alsópolcos popkult-értelmiségi cucc.

A remixelünk történeteket (mint a starwars is), és nem is koncepció meg kifárad egy idő múlva. Kivárom már a végét, de csalódott vagyok, az új írók meg különösen lelombozóak. A hosszú út a trónig bébi viszont üdítő volt, a mostanában kezembe került gyenge MU tételek után.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 799
30 363
113
Két hete kijött a (Jack) Reacher sorozat első szezonja:

3 epizódon vagyok túl, eddig nagyon jó. Érdekes váltás a főszereplő (Tom Cruise volt a filmekben), de valójában jól passzol az eredeti figurához. Nyilván van benne okos/szemüveges néger, meg odamondós/öntudatos szingli nő, de szerintem egyáltalán nem vészes ez a szint - főleg nem a mai átlaghoz képest ;)
Akinek az első film tetszett, annak szerintem ez is fog.
Akkor te már érzékenyítetett vagy. Fel sem tűnik. :eek:
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 613
8 866
113

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Én kb. 1996-ban láttam VHS-en az alap trilógiát és nem értettem mi a nagy szám benne. Egynek elment.
A többi SW részre is a tesók és haver miatt mentem el. 16,5 évesen is fintorogtam az 1999-es BÁ-on, hogy mi ez a gyerekmese...?
Ami a Star Warst illeti, szerintem abban volt nagyon erős, hogy egy (szép magyar szó követezik) immerzív világot tudtak létrehozni, úgy mint előtte senki.
Nagyon ügyesen ugrották meg a korabeli Uncanny Valley problémakört, és ezt ráadásul egyre jobban művelték (itt elsősorban a Három Filmről van szó, mert azon kívül Talán Csak Kettő volt még, TÖBB NEM).
Egyébként meg ami értékelhető szellemi termék született SW témában, mint az eredeti trilógia hangulatához nyúlt vissza / bővítette ki.
Voltak jó könyvek, számítógépes játékok, egész jó RPG, stb.

A történet egyébként semmi extra, a színészek viszonylag rendben vannak, a zene nagyon jó, ahogy a hangmérnöki munka is.
És hát ahogy fent írtam, az effektek nagyon szépen simulnak a világba.

Aztán jött az "új trilógia", és tönkrebaszott mindent.

Nekem megvan 4K-ban az eredeti trilógia (a fanek által celluloidról szkennelt verzió) és megdöbbentő látni, hogy mennyire nem lóg ki a lóláb szinte sehol sem.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Nem kéne túlozni azért. Elővettem évtized után, és a jó koncepciók mellett elég izzadtságszagú, illetve áporodott ezredfordulós neofita belpesti tryhard alsópolcos popkult-értelmiségi cucc.

A remixelünk történeteket (mint a starwars is), és nem is koncepció meg kifárad egy idő múlva. Kivárom már a végét, de csalódott vagyok, az új írók meg különösen lelombozóak. A hosszú út a trónig bébi viszont üdítő volt, a mostanában kezembe került gyenge MU tételek után.
Lehet igazad van, lehet túlzott nosztalgiával emlékszem a Katedrális izgalmaira.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 799
30 363
113
Ami a Star Warst illeti, szerintem abban volt nagyon erős, hogy egy (szép magyar szó követezik) immerzív világot tudtak létrehozni, úgy mint előtte senki.
Nagyon ügyesen ugrották meg a korabeli Uncanny Valley problémakört, és ezt ráadásul egyre jobban művelték (itt elsősorban a Három Filmről van szó, mert azon kívül Talán Csak Kettő volt még, TÖBB NEM).
Egyébként meg ami értékelhető szellemi termék született SW témában, mint az eredeti trilógia hangulatához nyúlt vissza / bővítette ki.
Voltak jó könyvek, számítógépes játékok, egész jó RPG, stb.

A történet egyébként semmi extra, a színészek viszonylag rendben vannak, a zene nagyon jó, ahogy a hangmérnöki munka is.
És hát ahogy fent írtam, az effektek nagyon szépen simulnak a világba.

Aztán jött az "új trilógia", és tönkrebaszott mindent.

Nekem megvan 4K-ban az eredeti trilógia (a fanek által celluloidról szkennelt verzió) és megdöbbentő látni, hogy mennyire nem lóg ki a lóláb szinte sehol sem.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and ZsoltHun

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Asszem erről ennyit (már az is sokat elmond amikor úgy vezetik fel, hogy fanok nyugalom, csak egy képregény...).

2865da130be30be52df714cfc38dd650.jpg
Én az eredetiből se tudtam kihámozni, hogy miről szól?. Valami időutazós?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 799
30 363
113
Amúgy megvan az a fincsi tény, hogy a fehér ember mindig is kisebbségben volt a világban és soha nem volt lakosságarányosan domináns?
Tudományarányosan viszont igen. Azért kíváncsi leszek, hogy a BLM milyen fejlesztésekkel fog előrukkolni! A drog terjesztés/fogyasztásban biztos...
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy megvan az a fincsi tény, hogy az afrikai népmeséket se szabják át a kisebbségben levő fehér ember kedvéért?
Ez hogyan jön ahhoz, amit írtam?

Tudományarányosan viszont igen. Azért kíváncsi leszek, hogy a BLM milyen fejlesztésekkel fog előrukkolni! A drog terjesztés/fogyasztásban biztos...
Teljesen függetlenül attól, hogy mit gondolom a blm-ről....
Ez kb. olyan, mintha a rendőrségen kérnéd számon, hogy miért nem haladnak a magfúziós kutatásokkal...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Ez hogyan jön ahhoz, amit írtam?
1. Teljesen felesleges (és ötletszerű) lakosságarányokhoz szabni bármilyen szereposztást.
2. Teljesen felesleges cipőkanállal beleerőltetni bármilyen etnikumot egy már megírt/elmesélt történetbe. Így jött ahhoz, amit írtál (a Gyűrűk Ura sorozathoz). Ugyanígy felesleges egy bármely MÁSIK kultúrkörhöz erősen kötődő népmesébe beleírni egy, attól a kultúrától teljesen különböző szerepet, etnikumot, stb (az afrikai népmesés példám).
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én az eredetiből se tudtam kihámozni, hogy miről szól?. Valami időutazós?

Az.
Mindenről szól, a klasszikus még történelmi eseményeket mutatott be, esetleg a jövőbe mentek megküzdeni vmi intergalaktikus mészárló fajjal vagy emberi problémával, volt alternatív történelem is ahol nem volt Hitler, ezért a Vörös hadsereg '44-ben Londonig menetelt...

Az újabbak már kőkemény politikai agymosást tolnak erős nő; buta, félős fehér férfi; okos, ügyes, erős feka stb. A problémák forrása is 99%-ban a gazdag fehér férfi.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 926
82 657
113
Arról egyébként van már hír, hogy az HBO GO és HBO MAX váltás hogyan fog kinézni?

Pl. március 8ig GO, majd 8án jön a felugró ablak, hogy mától nincs GO, töltsd le a maxot és a GOs azonosítóddal lépj be, ha érdekel a max, vagy írtak erről már valamit valahol?