Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
693
1 717
93
Megvolt a Ne nézz fel!. Sokat röhögtem rajta, és melegen ajánlom a társadalmi szatíra kedvelőinek. Persze a Netflixesség miatt kissé nyugtalanító is egyben, de ezzel együtt is meg lehet nézni. Filmpapán elérhető Netflix nélkül is.
Nagyon jó kis oldal!
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 861
113
Biztos nem leszek ezzel népszerű, de megszállott sci-fi olvasóként már kiskamaszént is b-kategóriás mesének tartottam a starwars-t, úgyhogy egy könnyem sincs érte.
Akkor Harrison Fawcett Katedrális c. könyvét biztos olvastad.
Mert ha már sci-fi, akkor a minden megírt világok legjobbika a Misterius Universe, benne York Ketchikan-nal és Brett Show-wal, ahogy az előbb említett könyv is kiemelkedő alkotás.;)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ad The Book of Boba Fett:
  • a Mandalorian után azt hittem, hogy a Disney Star Wars sorozatok felnőttek számára is nézhető anyagok lesznek, roppant mód csalódnom kellett
  • nálam az első vészjósló jel az volt, amikor a cyborg banda vezetője egy csajszi, és ilyen 60-as évekbeli USA autó designra hajazó motorokon mozogtak, elég vad színekkel, de úgy éreztem ebből még ki lehet jönni jól is, de itt szerintem elindult a lejtő
  • egy új sorozatot indítanak be, aminek az első évada csak 7 részes volt, ebből rögtön két rész gyakorlatilag Mandalorian 1.5 évad volt, de annak sem erős, itt már látszott, hogy valami nagyon el van Gyurcsányozva
  • az utolsó rész végképp olyan lett, mintha valami ovisoknak készült rajzfilmnek az élőszereplős újraforgatása lett volna. Most komolyaqn ez volt a "harci terve" egy bűnszervezet vezetőjének a területe megvédésére? És ötlete sem volt, hogy honnan töltse fel a bűnszervezetét emberekkel? Komolyan? Ez akar vezetni egy szervezetet? Abban reménykedtem, hogy azért ül ilyen nyugisan a tökein, mert minimum van egy deployolható b1 droid MTT ransportja tele, pár b2 meg esetleg droideka is mellé, ha már tele van kredittel. A battle plan határozottan mórickás lett. Arról nem is beszélve, hogy a legnagyobb tűzerőt képviselő firespray gunshipjébe senkit nem óltetett be, legalább az egyik legkevésbé potens gyalogost, pl az egyik moddolt kiborg-emberét, hogy légifedezetet nyújtson. Ehhez semmi újat nem kellett volna betenni a showba ugyebár. Az meg, hogy skorpió droidok végül szinte senkit nem találnak el... na...
  • szóval az évadzáró után arra jutottam, hogy ez a sorozat nem az én korosztályomnak készült...

Szerencsére fut már a Raised by Wolves
meg a
Resident Alien
új évadja, így van ami kárpótoljon ezért az ordas csalódásért.

Nekem nem volt komoy bajom az évad elejével, úgy gondoltam valami komoly karakterépítés folyik, és megyünk valahova, de ehhez nem 7 hanem kb 12-15 rész kellett volna ha folytatják abban az ütemben, de sok fan meg lehet akkor a lassúságon akadt volna ki, de ennek ellenére az évad elejének volt egy határozott star wars atmoszférája, amolyan World Building címen én szívesen vettem volna ha a sorozat megmarad az évad első felében kezdett mederben.
Én úgy érzem, hogy a rendezési koncepció megváltozott az évad közepén, és nekem nagyon nem jött be. Érezhetően úgy gondolták be kell erőltetniük Asókát meg Grogut meg a Mandaloriant, meg Luke Skywalkert, hogy meglegyen a nézettség..... nekem nem jött be a végeredmény...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113

A végére sikerült megmenteni a Boba Fett-sorozatot a teljes csődtől​

https://telex.hu/szorakozas/2022/02/10/book-of-boba-fett-evadzaro-mandalorian-disney-star-wars
1644508586-temp-ALDcPN_cikktorzs-komplex-kicsi.jpg


Mondjuk én még a cikk szerzojével ellentétben nem temetném Cad Banet, mert még valami kutyu villogot a melkasán, amikor utoljára láttuk ... :oops:
Számomra az évadzáró kicsinálta a sorozatot ...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Akkor Harrison Fawcett Katedrális c. könyvét biztos olvastad.
Mert ha már sci-fi, akkor a minden megírt világok legjobbika a Misterius Universe, benne York Ketchikan-nal és Brett Show-wal, ahogy az előbb említett könyv is kiemelkedő alkotás.;)
Bizony, a kedvenc Ketchikan-sztorim az Ellopni egy Chagallt :) Amúgy abból az univerzumból 20 évig ellenne Hollywood...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Úgy néz ki, a Babylon5 rebootból nem lesz semmi:
Straczinsky kommentelta a dolgot. Annyi, hogy egy évvel később jön. Levették az idei projektek közül és áttették a következő éviek közé. Legalábbis szerinte.
Yesterday, Babylon 5 was in active development at the CW and Warner Bros. for fall 2022.

Today, Babylon 5 is in active development at the CW and Warner Bros. for fall 2023.
Ergo annyi történt, hogy idei premier helyett jövő évi lesz. Hát nehéz dolguk lesz hozni a színvonalat... meg hogy ne ábrándítsák ki a régi faneket.... én inkább egy digitális felújítást kérnék a réginek a magam részéről, ahogy a star wars is kapott, csak ez jobban megérdemelné... (megjegyzem a star wars felújítás fölött is eljárt az idő, igazából annak is nekifuthatnának újra, már eltelt annyi idő és a technika is lépett annyit)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Straczinsky kommentelta a dolgot. Annyi, hogy egy évvel később jön. Levették az idei projektek közül és áttették a következő éviek közé. Legalábbis szerinte.

Ergo annyi történt, hogy idei premier helyett jövő évi lesz. Hát nehéz dolguk lesz hozni a színvonalat... meg hogy ne ábrándítsák ki a régi faneket.... én inkább egy digitális felújítást kérnék a réginek a magam részéről, ahogy a star wars is kapott, csak ez jobban megérdemelné... (megjegyzem a star wars felújítás fölött is eljárt az idő, igazából annak is nekifuthatnának újra, már eltelt annyi idő és a technika is lépett annyit)
Jó lenne, ha lenne, és jó lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Straczinsky kommentelta a dolgot. Annyi, hogy egy évvel később jön. Levették az idei projektek közül és áttették a következő éviek közé. Legalábbis szerinte.

Ergo annyi történt, hogy idei premier helyett jövő évi lesz. Hát nehéz dolguk lesz hozni a színvonalat... meg hogy ne ábrándítsák ki a régi faneket.... én inkább egy digitális felújítást kérnék a réginek a magam részéről, ahogy a star wars is kapott, csak ez jobban megérdemelné... (megjegyzem a star wars felújítás fölött is eljárt az idő, igazából annak is nekifuthatnának újra, már eltelt annyi idő és a technika is lépett annyit)
Semmi értelme nem volt az SW minimális polírozgatásnak, láttam a plusz jeleneteket.
Egy sorozat az egyben korrajz is szerintem. Nem kell hozzányúlni. A Mona Lisát sem fested át, csak mert ma más a művészet.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Semmi értelme nem volt az SW minimális polírozgatásnak, láttam a plusz jeleneteket.
Egy sorozat az egyben korrajz is szerintem. Nem kell hozzányúlni. A Mona Lisát sem fested át, csak mert ma más a művészet.
Látom nem sok alkotóművész van a családban. Akkor vegyük a Mona Lisát, ha már felhoztad. Egyesek szerint 1503-ban kezdte el festeni, mások későbbre teszik, de ez egy többször megszakított alkotási folyamat volt, elvileg 1616-1517-ig még biztosan dolgozott rajta. 1517-ben bénult le a jobb oldala, ezért sem sikerült neki befejeznie a festményt (ez egy eléggé agyonhallgatott része a történetének).
Egyébként két példány készült belőle. A művészeknél megszokott dolog az, hogy nem elégedettek a végeredménnyel és hónapokon, éveken át javítgatják, kiegészítik az alkotásukat (a Mona Lisa esetében da Vinci sosem érezte késznek a festményt), és ha nagyon nem tetszik, akkor az egészet átfestik, vagy ugyanannak az alkotásnak egy újabb iterációjával, vagy ha jobban feldühödtek, akkor átfestik az egészet és valami teljesen más téma kerül a vászonra. Legrosszabb esetben megsemmisítik dühükben az egészet, de ez volt a legritkább, mert a vászon-keret-festék mind drága volt, ezért ilyen esetekben jellemzően egy új alkotás került rá újabb rétegben. Néha festmények eredetvizsgálatánál a röntgen meglepő alkotásokat hoz elő a festmények mélyebb rétegeiből.
Visszatérve a filmekhez, mindkét mű szerzője él, az ő alkotói szabadságuk része, hogy a művüket tovább finomítsák, kiegészítsék vagy elvegyenek belőle, ahogy tette Da Vinci is haláláig - szerintem.
És hogy nem festem át a Mona Lisát csak mert ma más a művészet? A fontos műveket igenis reinterpretáljuk, bizony, és a legnagyobbak is részt vesznek benne...
 
M

molnibalage

Guest
Látom nem sok alkotóművész van a családban. Akkor vegyük a Mona Lisát, ha már felhoztad. Egyesek szerint 1503-ban kezdte el festeni, mások későbbre teszik, de ez egy többször megszakított alkotási folyamat volt, elvileg 1616-1517-ig még biztosan dolgozott rajta. 1517-ben bénult le a jobb oldala, ezért sem sikerült neki befejeznie a festményt (ez egy eléggé agyonhallgatott része a történetének).
Egyébként két példány készült belőle. A művészeknél megszokott dolog az, hogy nem elégedettek a végeredménnyel és hónapokon, éveken át javítgatják, kiegészítik az alkotásukat (a Mona Lisa esetében da Vinci sosem érezte késznek a festményt), és ha nagyon nem tetszik, akkor az egészet átfestik, vagy ugyanannak az alkotásnak egy újabb iterációjával, vagy ha jobban feldühödtek, akkor átfestik az egészet és valami teljesen más téma kerül a vászonra. Legrosszabb esetben megsemmisítik dühükben az egészet, de ez volt a legritkább, mert a vászon-keret-festék mind drága volt, ezért ilyen esetekben jellemzően egy új alkotás került rá újabb rétegben. Néha festmények eredetvizsgálatánál a röntgen meglepő alkotásokat hoz elő a festmények mélyebb rétegeiből.
Visszatérve a filmekhez, mindkét mű szerzője él, az ő alkotói szabadságuk része, hogy a művüket tovább finomítsák, kiegészítsék vagy elvegyenek belőle, ahogy tette Da Vinci is haláláig - szerintem.
És hogy nem festem át a Mona Lisát csak mert ma más a művészet? A fontos műveket igenis reinterpretáljuk, bizony, és a legnagyobbak is részt vesznek benne...
Na ja, csak a reinterpretálás az már egy új alkotás.
Egy remasterelt B05 meg nem remake. :)
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 736
5 819
113
Na ugye. Szép új világ.
Hírszerzési információk? Az csak valami ósdi, huszadik századi trükk. Ma már közösségi média és információ túltengés folyik. A bőség zavara visszavág.
A CNN és társai, akik a huszadik század utolsó két évtizedében azzal váltak ismerté, hogy "futószalagon gyártják a híreket", tehát gyakorlatilag ipari szinten elhivatottak az azonnali és teljeskörű informálás iránt, felállították az úgynevezett híripar standardjait, mára már lényegében tényleg csak gyártják a híreket. Igény szerint. Tőzsdei igény szerint. Háborúkat vizionálnak, karaktereket gyilkolnak, ideológiákat hirdetnek.

Támadási tervek? Szerinted azok hol készültek? CIA, Langley? Nem, hanem CNN, Atlanta!
Konvoj videók, műholdképek, inforgrafikák, direkt erre kitalált applikáción gyártott támadási tervek és a tűzsde szempontjából optimalizált dátumok.
Napjainkra már totál mindegy, hogy a még mindig létező valódi hírszerzés mit lát, mit elemez és mit jelent.
Az elnökök twitter üzenetben kommunkálnak, impulzusokkal operálnak, a tanácsadók az imázshoz gyártatják le a hírnek valót, ezek határozzák meg a tényleges politikai lépésket.
Gondolod, hogy Afganisztánból azért vonultak ki, mert a hírszerzés jelentéseből erre következtettek? Nem. Azért vonultak ki, mert a tanácsadók úgy látták jónak, ha egy gyors, impulzus szerű kivonulással aktuálisan pozitív képeket mutathatnak az elnökről a médián keresztül.
Aztán ez balul sült el.
Az ukrán konfliktust is a média fújja és a médiának szól, holott a katonák és a hírszerzés nem osztotta ezt a narratívát sose.

Erről most ez ugrott be: https://m.imdb.com/title/tt0120885/
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1711

Guest
Asszem erről ennyit (már az is sokat elmond amikor úgy vezetik fel, hogy fanok nyugalom, csak egy képregény...).

2865da130be30be52df714cfc38dd650.jpg
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 939
48 711
113
Két hete kijött a (Jack) Reacher sorozat első szezonja:

3 epizódon vagyok túl, eddig nagyon jó. Érdekes váltás a főszereplő (Tom Cruise volt a filmekben), de valójában jól passzol az eredeti figurához. Nyilván van benne okos/szemüveges néger, meg odamondós/öntudatos szingli nő, de szerintem egyáltalán nem vészes ez a szint - főleg nem a mai átlaghoz képest ;)
Akinek az első film tetszett, annak szerintem ez is fog.