[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Ukrajna evolúciója.

FMRzzSOXMAEawNb
Ez szuper térkép, nagyon beszédes.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 145
12 117
113
Nagyon szívesen meghallgatnék olyan embert aki ismeri jól a jelenben is mindkét oldalt. Szoktam aktuális utifilmeket (sajnos ritka) nézni ha lehet a keleti régiókról is. És ismervén a haldokló nyugatiasabb életformát (nyugat európa) , még egyszer sem éreztem azt, hogy keleten szeretnék élni. De néha csak úgy random a google utcatérképpel barangolni szoktam orosz utcákon, és ugyanúgy nem jön az érzés. Érdemes kipróbálni. De ettől függetlenül nem törnék pálcát felettük. Főleg hosszú távon nem.

Ő egy angol kazah feleséggel hol Moszkvában hol angliában élnek
 
  • Tetszik
Reactions: nani1980

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Most beszéltem egy barátommal, gondolom nem publikus hír még, de megosztom veletek.
Pár nap múlva úgyis lesz ebből valami hír, vagy tájékoztató.

Az MVM-nél válságértekezlet van.
A szerbeket megzsarolták, nem jön majd semmi onnan, a mai állás szerint.
Az elektromos ellátásunk is veszélybe került.

Most próbálják meg kitalálni hogyan tovább.
Ez oltári ciki.
Akár igaz, akár nem, szerintem ilyen információkat nem kellene publikusan megosztani a jelenlegi helyzetben, csak nemzetbiztonsági ügy.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 393
23 253
113
Mi az USA külpolitikájának a legfőbb baja?
Két dolog
1. A nagyképűség
2. A tudatlanság


b166fdbea7795a4b38f3a751c84aec01.jpg



Mondja ezt egy olyan ország amely 1776-tól létezik!

És a Kijevi Rusz:

A Kijevi Rusz vagy Kijevi Nagyfejedelemség(óegyházi szláv nyelven Рѹсь vagy Кыѥвьска Рѹсь) a kelet-európai térség első szervezett államavolt, amely magába foglalta a keleti szláv törzsek területeit. A 9. század végén jött létre. Fővárosa, Kijev a mai Ukrajna fővárosa, azonban ez az államszövetség mégsem kizárólag Ukrajna, hanem a rutén fejedelemségekből létrejött államalakulatok elődjének, a mai modern Fehéroroszország és Oroszország kulturális és történelmi előzményének is tekinthető.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 884
113

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 599
16 247
113
Sok érdekeltségük van benne, pl. az MVM üzemelteti a Mátravidéki Erőművet is. Ez gázturbinával állít elő áramot, 170 MW névleges teljesítménnyel. Magyarország legnagyobb teljesítményű gázüzemű erőműve a százhalombattai, 783 MW teljesítménnyel. Nem tudom, az MVM érdekeltség-e de itt ér össze közvetlenül a gáz a villamosenergiával.
MVM alá tartozik a gáztárolás/szolgáltatás is.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 538
6 653
113
Most beszéltem egy barátommal, gondolom nem publikus hír még, de megosztom veletek.
Pár nap múlva úgyis lesz ebből valami hír, vagy tájékoztató.

Az MVM-nél válságértekezlet van.
A szerbeket megzsarolták, nem jön majd semmi onnan, a mai állás szerint.
Az elektromos ellátásunk is veszélybe került.

Most próbálják meg kitalálni hogyan tovább.
Ez oltári ciki.
Eszerint jelen pillanatban mi adunk nekik 190MW-ot.
 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 070
93
az ukrán katonák betelepülnek a frontvonal civil házaiba, valamit csak várnak..

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Eddig csak a nyugatiak szankciójárul hallottunk.
Kivâncsi vagyok az orosz ellen-szankciókra. :)
Én kurvára nem, mert pl. egytől is borsózik a hátam, amit Medvegyev mondott, hogy 2200 Eur lesz a gáz ára 1100 ról!

Ezt ha valaki végiggondolja, pont elég ahhoz hogy beszopódjon a fél német gazdaság, és akkor megyünk velük a lecsóba jó eséllyel mi is...
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 003
1 581
113
Én kurvára nem, mert pl. egytől is borsózik a hátam, amit Medvegyev mondott, hogy 2200 Eur lesz a gáz ára 1100 ról!

Ezt ha valaki végiggondolja, pont elég ahhoz hogy beszopódjon a fél német gazdaság, és akkor megyünk velük a lecsóba jó eséllyel mi is...
Nyugalom. Szagértők megmondták, jövő télig lesz gáz, csak kérdés mire és kinek.
 
  • Vicces
Reactions: Ramzana and zsolti

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Én kurvára nem, mert pl. egytől is borsózik a hátam, amit Medvegyev mondott, hogy 2200 Eur lesz a gáz ára 1100 ról!

Ezt ha valaki végiggondolja, pont elég ahhoz hogy beszopódjon a fél német gazdaság, és akkor megyünk velük a lecsóba jó eséllyel mi is...
Végülis Hitler is akkor lett öngyilkos, amikor megkapta a gázsszámlát...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Végülis Hitler is akkor lett öngyilkos, amikor megkapta a gázsszámlát...
Jó persze, fő a humor, de azért na, most nem tudok rajta sokáig nevetni...

Gyerekek ha valahogy nem tudjuk biztosítani hogy legalább nekünk legyen olcsó gázunk úgy hogy az ipari termelésnek IS elég legyen, olyan kurva betyár világ lesz itt, hogy azt sokan el se tudják képzelni...