T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Putyint éveken keresztül a vezérkara félrevezette a haditechnikai fejlesztésekről, mert álmukban sem számítottak háborúra, s a fejlesztésekre szánt összegeket simán ellopták, most pedig nem merik bevallani a főnöknek, hogy nincs ütőképes harci potenciál, mert annak az ára elsődlegesen a magánvagyonokba folydogált, és másodrészt a presztízs marhaságokba, amiben Putyin is társtettes.

Pedig hagyományos fegyverrendszerileg is tudnának jókat alkotni.

Putyin magánvagyona is megvan párezer négyzetméter ingatlan pár hektáron, a Fekete-tengeri / Kaukázusi szuperdácsa, és van pár regisztertonnányi megayachtja is.

Az rendben is van, hogy mindenről nem lehet tudomása, de az államvédelem és harci potenciál témájában a legapróbb részletekről is tájékozottnak kellene lennie, alapszinten, főleg ha előszeretettel használják. Gondolom én. Legalább akkor, amikor fegyveres háborúkról dönt, mert azt hiszi, hogy a világ legjobban felszerelt hadseregével seperc alatt gerincre vágja a szomszédait, aztán majd meglátjuk, hogy saját magát sikerült, ez nem egyszerű véres orr, ami gyógyulható, hanem teljes beégés.

A háború egyedül az ő ötlete, a tábornokai pedig nem mernek ellentmondani, és ennek isszák a levét a köznép és a sor / kiskatonák, nem is beszélve az Ukránokról, akik testvérnép, nem velük van bajom, hanem a Kormányzatukkal ...
Putyinnak nem volt erről tudomása, hogy ellopták a pénzt? Vagy ez nem derült ki a korábbi hadgyakorlatokon, Szíriában? Putyin ekkora balfasz?
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Putyinnak nem volt erről tudomása, hogy ellopták a pénzt? Vagy ez nem derült ki a korábbi hadgyakorlatokon, Szíriában? Putyin ekkora balfasz?
Putyin az új lövészfegyvereket+kiegészitöket tudta személyesen kipróbálni, minden más eszközt bemutat neki a fejlesztő csapat és elmondják hogy már csak pár milliárd rubel, és a Nyugatot ezzel fogják tönkreverni.

Ha még nincs kész több részegység az Armata, SU-57 -ben azt ö kiszúrja a gyárlátogatáson?

Tervezett Putyin harc járművet, helikoptert vagy bármit, titkosszolgálati pályafutása alatt?

Ha abszolút egyeduralkodó vagy és nincsenek bizalmi embereid, szakértőid, akkor egészen a bukás időpontjáig kapod a jelentéseket statisztikákat hogy minden a legnagyobb rendben.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 917
5 243
113
Putyin az új lövészfegyvereket+kiegészitöket tudta személyesen kipróbálni, minden más eszközt bemutat neki a fejlesztő csapat és elmondják hogy már csak pár milliárd rubel, és a Nyugatot ezzel fogják tönkreverni.

Ha még nincs kész több részegység az Armata, SU-57 -ben azt ö kiszúrja a gyárlátogatáson?

Tervezett Putyin harc járművet, helikoptert vagy bármit, titkosszolgálati pályafutása alatt?

Ha abszolút egyeduralkodó vagy és nincsenek bizalmi embereid, szakértőid, akkor egészen a bukás időpontjáig kapod a jelentéseket statisztikákat hogy minden a legnagyobb rendben.
Hadászati,taktikai nukleáris csapásmérő erőkre és azok hordozóira ment el a pénz nagy része(ICB rakéták cseréje,tengeralattjáró flotta,iszkander,hiperszónikus fegyverek stb)
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 917
5 243
113
Hadászati,taktikai nukleáris csapásmérő erőkre és azok hordozóira ment el a pénz nagy része(ICB rakéták cseréje,tengeralattjáró flotta,iszkander,hiperszónikus fegyverek stb)
Miközben az USA "takarékon"fejlesztette a nukleáris csapásmérő erőket!Abrams "flotta"meg vagy 5-6 évente kap egy "upgradet"és építik újjá őket!
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Hadászati,taktikai nukleáris csapásmérő erőkre és azok hordozóira ment el a pénz nagy része(ICB rakéták cseréje,tengeralattjáró flotta,iszkander,hiperszónikus fegyverek stb)
Ahogy a Szovjetunión sem segitett a 40 000 atomtöltet,ugyanugy ebben a háborúban sem segit az Oroszokon az atomarzenáljuk.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Hadászati,taktikai nukleáris csapásmérő erőkre és azok hordozóira ment el a pénz nagy része(ICB rakéták cseréje,tengeralattjáró flotta,iszkander,hiperszónikus fegyverek stb)
Én egy kicsit árnyalnám a képet azért. A szárazföldi erők konkrét harci technikája (MBT-k és GYHJ-k) nagyobb részt 30 éve nem frissült, ezért látni annyi BMP-2-est és T 72-B-t. Ennek azért van gyártó oldali magyarázata is, hogy maradjunk a T80 topic-nál. Ugye 1992-ben szétdobták egymás között a meglévő harckocsi technikát, és teljesen racionálisan ahol az adott típusok gyártója volt, az a típus oda került. Ugye T64 Ukrán. T72 alapvetően orosz gyártói egységek. T80 a dízel (UD) az Ukrán, de a gázturbinások azok vagy Leningrádben (Kirov művek), vagy Nyizsnij Tagil-ban készültek. Nos mi is történt azóta? Mára az orosz gyártó kapacitás egyetlen előállítóra szűkült, amely az Ural Vagon Zavod. ez a cég tulajdonképpen a T 72-vel és annak modernizált változatával, a T 90-el volt "kibélelve" mostanáig. Tehát az elmúlt 25 évben az UVZ vagy gyártott T90-et (éves 20-30 db-ot az Orosz hadsereg részére), vagy modernizált T72B-t B3m vagy újabban B4m verzióra. Csak hogy a lóvé és a kapacitások miatt ezek a modernizált T72-es vasak mára alig érik el a harckocsi állomány egynegyedét. Tehát amikor azt írja valaki, hogy az Orosz hadsereg másodvonalas egységei vannak bevetve, az jó részt téved. Az Orosz hadsereg nagyobbik fele ezzel a technikával rendelkezik (BMP 2 és T72B). Ez egyébbként csak a lánctalpas technikáknál ennyire szemebetűnő, mert ahogy a képeken látni, az utánpótlás szállító és a szakcsapatok géjárművei azok kizárólak 6x6 os Ural és Kamaz technikák, valamint nem kevés 8x8-as Kamaz is van már. Ezek bizony max 10 éve gyártott cuccok, olyan alakulatokban, ahol a láncos technikák már 30 év körüli életkorral bírnak. A legérdekesebb kérdés a T 80-as gázturbinás egységek sorsa. Ugye ezek a cuccok 1985-től 1992-ig voltak gyártva. Mikorra lett pénz és akarat (2010 után), kiderült hogy gyártói szintű modernizálásra a jelenlegi Orosz ipar nem képes, mert csak UVZ van (T72-re). A két legelitteb Orosz egység az a Tamanyi gépesített lövész és a Kantyemirovkai harckocsizó hadosztály. Szervezet szerűen és nagy egységben szinte ezek rendelkeznek már csak T 80-al, az elégtelen (minőségre) felújítási kapacitás híjján. Talán 2021, vagy inkább 2022-ben jelentek meg az első gyártói szintű modernizált T80-as verziók, de azt nem tudom hogy ki az a gyártó aki ezt bevállalta, hogy ezek hol készülnek. A BMP 2 és BMP 3 as arány kicsit jobb, de a BMP 3-asok részaránya sem nagyon haladja meg a láncos technikán belül a 25-30%-ot.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 518
13 521
113
Hadászati,taktikai nukleáris csapásmérő erőkre és azok hordozóira ment el a pénz nagy része(ICB rakéták cseréje,tengeralattjáró flotta,iszkander,hiperszónikus fegyverek stb)

A hadászati erőkkel nincsen bajom, én a Haditengerészet ellen ágálok, a felszíni egységek ellen.

Próbálnak magyarázkodni, hogy azért a Haditengerészet is kivette a részét a mostani háborúban és "sikerekben", de attól még az felnagyított, eltúlzott dolog, az ordító hibák elmaszatolása.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 518
13 521
113

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 518
13 521
113
Nem semmi. ENNYIRE amatőrök az oroszok? Hetek helyett hónapokig elhúzódhat a háború így. Úgy látom a béka segge alatt van az ukrajnában bevetett katonák képzettsége, no meg morálja is. Putyó úgy néz ki cenzúráztatta a lostarmour.info-t is, az orosz veszteségeket már nem mutaják.

Az elesett / hadifogságba került Orosz kiskatonák telefonjait előszeretettel kutatják át, gyűjtik be, és az azokon talált SMS-ezés is teljesen felkészítetlen és motiválatlan sorkatonákról tanúskodik: még a műveleti célt sem közölték velük, hogy hadgyakorlatra, békefenntartásra, vagy háborúba kell menni, hanem primitív módon bevonulnak és az ölükbe hull minden. Nem a sorkatonák a hibásak, hanem a közép és felsővezetők, akik ilyen színvonalúan szerveznek.

tmKqjRT.jpg




Anya: Ljosa, miért nem válaszolsz ilyen régen, biztosan gyakorlaton vagytok?

Katona: Mama, már nem a Krímben vagyok, nem gyakorlaton.

Anya: És hol??? Apu kérdi, lehet-e neked csomagot küldeni.

Katona: Milyen csomagot, mama, ahhoz lenne kedvem, hogy felkössem magam.

Anya: Miért mondasz ilyet? Mi történt?

Katona: Mama, Ukrajnában vagyok. Itt igazi háború van. Félek, mindenre lövünk, sorban, a civilekre is. Mindenkire sorban. Azt mondták hogy üdvözölnek majd, de a járműveink elé vetik magukat, nem engednek továbbmenni. Fasisztának hívnak minket. Mama, nekem nagyon nehéz.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az elesett / hadifogságba került Orosz kiskatonák telefonjait előszeretettel kutatják át, gyűjtik be, és az azokon talált SMS-ezés is teljesen felkészítetlen és motiválatlan sorkatonákról tanúskodik: még a műveleti célt sem közölték velük, hogy hadgyakorlatra, békefenntartásra, vagy háborúba kell menni, hanem primitív módon bevonulnak és az ölükbe hull minden. Nem a sorkatonák a hibásak, hanem a közép és felsővezetők, akik ilyen színvonalúan szerveznek.

tmKqjRT.jpg




Anya: Ljosa, miért nem válaszolsz ilyen régen, biztosan gyakorlaton vagytok?

Katona: Mama, már nem a Krímben vagyok, nem gyakorlaton.

Anya: És hol??? Apu kérdi, lehet-e neked csomagot küldeni.

Katona: Milyen csomagot, mama, ahhoz lenne kedvem, hogy felkössem magam.

Anya: Miért mondasz ilyet? Mi történt?

Katona: Mama, Ukrajnában vagyok. Itt igazi háború van. Félek, mindenre lövünk, sorban, a civilekre is. Mindenkire sorban. Azt mondták hogy üdvözölnek majd, de a járműveink elé vetik magukat, nem engednek továbbmenni. Fasisztának hívnak minket. Mama, nekem nagyon nehéz.
Kamu gyanús.
Amúgy mit keres ez ebben a topikban?
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
A hadászati erőkkel nincsen bajom, én a Haditengerészet ellen ágálok, a felszíni egységek ellen.
Valamilyen szinten egyetértek. Jó dolog, hogy fejlesztik a flottájukat, szíriában hatalmas segítség volt a hajókról kilőtt robotrepülőgépek. Viszont ott van a Kuznyecov esete. Az egy katasztrófa. Abból nem lehet egy épkézláb repülőgéphordozót csinálni, egy igazi hulladék, harcértéke nulla. És csak zabálja a pénzt. Én a helyükben már vagy 20 éve kivontam volna a szolgálatból, és múzeumhajót csináltam volna belőle.

Amúgy nekem az az érzésem, hogy az ukrajnában bevetett orosz katonák még a szíriai nemzetvédelmi erők (NDF) színvonalát sem ütik meg. Elképesztően alacsony a morál és a kiképzés színvonala is. És az a durva, hogy ez vonatkozik az állítólagosan "elit" 4. gárda harckocsihadosztályra is. Ugyanazt csinálják mint jemenben a szaúdiak, hátrahagyják a teljesen ép technikát.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 518
13 521
113
Kamu gyanús.
Amúgy mit keres ez ebben a topikban?

Miért lenne kamugyanús ? A kamu az az, amit az Ukrán és Orosz állami médiák folytatnak, pl. az Orosz állami média teljes tagadásban van a veszteségekről, egyetlen - egy katona sem veszett el, ahelyett, hogy mondanának egy minimális és valós számot, mondjuk 1,200-at és akkor az egyszerű kiskatonák és civilek tudósítanak valóságosan az Instán / Twitteren / Telegramon / Tiktokon, pl. hogy az Orosz konvojok minden fedezet, kíséret nélkül mennek.

Úgy jön ide az ilyen, hogy a katonák morálja az Szaúdi szinten mozog, ahogy @gorkamorka is mondja, teljesen működőképes T-90A-kat, és típusrelevánsan T-80U-kat és T-80BVM-eket hagynak hátra, még a Gárdáknál szolgálók is, nem pedig harcképtelen / lesérült vasakat, hogy a lánctalp tönkrement, nem tudjuk javítani, és akkor vissza, hanem csak megállnak valahol a jó vassal, és menjünk haza, gyalogosan / autóstoppal / hadifogságba.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 518
13 521
113
Valamilyen szinten egyetértek. Jó dolog, hogy fejlesztik a flottájukat, szíriában hatalmas segítség volt a hajókról kilőtt robotrepülőgépek. Viszont ott van a Kuznyecov esete. Az egy katasztrófa. Abból nem lehet egy épkézláb repülőgéphordozót csinálni, egy igazi hulladék, harcértéke nulla. És csak zabálja a pénzt. Én a helyükben már vagy 20 éve kivontam volna a szolgálatból, és múzeumhajót csináltam volna belőle.

Amúgy nekem az az érzésem, hogy az ukrajnában bevetett orosz katonák még a szíriai nemzetvédelmi erők (NDF) színvonalát sem ütik meg. Elképesztően alacsony a morál és a kiképzés színvonala is. És az a durva, hogy ez vonatkozik az állítólagosan "elit" 4. gárda harckocsihadosztályra is. Ugyanazt csinálják mint jemenben a szaúdiak, hátrahagyják a teljesen ép technikát.

Szárazföldileg is lehet telepíteni robotrepülőt, USA vonatkozásában a BGM-109G Gryphon GLCM, és Orosz megfelelője is van, nem kell mindenáron hadihajózni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 937
78 199
113
Az elesett / hadifogságba került Orosz kiskatonák telefonjait előszeretettel kutatják át, gyűjtik be, és az azokon talált SMS-ezés is teljesen felkészítetlen és motiválatlan sorkatonákról tanúskodik: még a műveleti célt sem közölték velük, hogy hadgyakorlatra, békefenntartásra, vagy háborúba kell menni, hanem primitív módon bevonulnak és az ölükbe hull minden. Nem a sorkatonák a hibásak, hanem a közép és felsővezetők, akik ilyen színvonalúan szerveznek.

tmKqjRT.jpg




Anya: Ljosa, miért nem válaszolsz ilyen régen, biztosan gyakorlaton vagytok?

Katona: Mama, már nem a Krímben vagyok, nem gyakorlaton.

Anya: És hol??? Apu kérdi, lehet-e neked csomagot küldeni.

Katona: Milyen csomagot, mama, ahhoz lenne kedvem, hogy felkössem magam.

Anya: Miért mondasz ilyet? Mi történt?

Katona: Mama, Ukrajnában vagyok. Itt igazi háború van. Félek, mindenre lövünk, sorban, a civilekre is. Mindenkire sorban. Azt mondták hogy üdvözölnek majd, de a járműveink elé vetik magukat, nem engednek továbbmenni. Fasisztának hívnak minket. Mama, nekem nagyon nehéz.
Ezt te sem hiszed el ugye?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Filter