T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 561
13 705
113
Ezt te sem hiszed el ugye?

Hogy látod a hadi helyzetet ? Honnan kéne tájékozódni, ha az Ukránok kisstílű propagandát nyomatnak, és mellettük az Oroszok is teljes valóságtagadásban vannak ? Mire véled az út közepén elhagyott, de jórészt / teljesen ép T-90A-t és T-80U-k egységeit, a kísérőjárműveikkel, pedig ezek a csúcstechnológiák és felszereltek ?

De nem csak az Orosz harckocsizók moráljával vannak bajok, az Ukrán T-64-esek személyzete is a futást választja a harc és a kilövetés / gépükkel együtt pusztulás helyett.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 678
77 694
113
Hogy látod a hadi helyzetet ? Honnan kéne tájékozódni, ha az Ukránok kisstílű propagandát nyomatnak, és mellettük az Oroszok is teljes valóságtagadásban vannak ? Mire véled az út közepén elhagyott, de jórészt / teljesen ép T-90A-t és T-80U-k egységeit, a kísérőjárműveikkel, pedig ezek a csúcstechnológiák és felszereltek ?

De nem csak az Orosz harckocsizók moráljával vannak bajok, az Ukrán T-64-esek személyzete is a futást választja a harc és a kilövetés / gépükkel együtt pusztulás helyett.
Az is az amit betettél...
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 514
55 816
113
De nem csak az Orosz harckocsizók moráljával vannak bajok, az Ukrán T-64-esek személyzete is a futást választja a harc és a kilövetés / gépükkel együtt pusztulás helyett.

Minden épelméjű ember lelécel egy műszaki hibás tankból.
Mivel senki sem akar egy mozgás/harcképtelen elsődleges priorítású célpontban ücsörögni.

Ami inkább zavaró, hogy leléceléskor nem rabbantják föl. Lehet nincs is mivel...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 561
13 705
113
Minden épelméjű ember lelécel egy műszaki hibás tankból.
Mivel senki sem akar egy mozgás/harcképtelen elsődleges priorítású célpontban ücsörögni.

Ami inkább zavaró, hogy leléceléskor nem rabbantják föl. Lehet nincs is mivel...

A T-64B az olyan öreg, mint a T-72A, nem kapnak nehéz ERA kazettát, nemhogy karbantartást, 8 év alatt ellövöldözték a lőszerüket, és mi a legfejlettebb lőszerük, amivel érdemi ellenállást tudnának kifejteni, öngyilkosság velük harcba menni a T-72B obr 1989 és társai ellen.

De a T-90A és T-80U milyen karbantartással bírnak, hogy az út közepén csak úgy felmondja a szolgálatot a motorjuk, és nem egyedi harckocsiknak, hanem a komplett éknek, 5 harckocsival és 1 - 1 - 1 -1 BMP / BTR / SPH / SPAAG-el ?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
A T-64B az olyan öreg, mint a T-72A, nem kapnak nehéz ERA kazettát, nemhogy karbantartást, 8 év alatt ellövöldözték a lőszerüket, és mi a legfejlettebb lőszerük, amivel érdemi ellenállást tudnának kifejteni, öngyilkosság velük harcba menni a T-72B obr 1989 és társai ellen.

De a T-90A és T-80U milyen karbantartással bírnak, hogy az út közepén csak úgy felmondja a szolgálatot a motorjuk, és nem egyedi harckocsiknak, hanem a komplett éknek, 5 harckocsival és 1 - 1 - 1 -1 BMP / BTR / SPH / SPAAG-el ?
Nem egészen. A jelenlegi helyzet alapján elég kiegyenlítettek az erőviszonyok. 2017 óta sok T-64-est hőképalkotóval modernizáltak, ez ellen menni T-72B-vel, nos az az öngyilkosság. A T-80U ugyanúgy komoly hátrányban van, bár annak páncélzata erősebb. A T-72B3 és a T-80BVM az ami kismértékben előnyben van a T-64BV obr.2017-el szemben.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 561
13 705
113
Nem egészen. A jelenlegi helyzet alapján elég kiegyenlítettek az erőviszonyok. 2017 óta sok T-64-est hőképalkotóval modernizáltak, ez ellen menni T-72B-vel, nos az az öngyilkosság. A T-80U ugyanúgy komoly hátrányban van, bár annak páncélzata erősebb. A T-72B3 és a T-80BVM az ami kismértékben előnyben van a T-64BV obr.2017-el szemben.

Na de a T-64B és a T-64BV között is van különbség, nem szimplán egy V betű, hanem alappáncélzatilag és lövegileg is.

Jelenlegi helyzetben azért kiegyenlítettek a viszonyok, mert egy rakat tandemes RPG-7 / 18 / 22 / 26 / 29-jük van, meg az NLAW is jól jön, és csak a Javelin az, amit túlpropagálnak.

De láthatóan a T-90A és T-80U nem szenvednek kilövéseket, hanem harc közbeni otthagyásokat.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 561
13 705
113
Pont a napokban volt betéve kép kilőtt T-90A-ról, meg darabokra szakadt T-80U-ról is.

Darabokra szakadva T-80BVM-et láttam, Harkovnál, az első veszteségek között. T-80U-nál nem láttam ilyent, csak elhagyottakat. A T-90-es topicját én is elkezdtem látogatni, és én is posztoltam képet a vélhetően ugyanarról a "kilőtt" T-90A-ról. És írtam is magyarázatot ezekre, segítséggel.

A kilőtt és megsemmisített harckocsik rendre lógatják az orrukat, mert sérült a löveg mechanizmusa, kiszivárgott a hidraulika, de itt ezek nem történt meg, jóval "kilövés" után is magasba meredve maradt a T-90A és a T-80U. Műszaki hiba / eltévedés / üzemanyag problémák / demoralizáltság miatt álltak meg és hagyták ott, ahogy komplett T-80U konvojjal is megtörtént, és még T-72B-vel is.

Mintha láttam volna felvételt a kilövésről, és látszik, hogy alapból elhagyott harckocsira lőnek, oldalról, felületi égés, de nem sikerült megsemmisíteni, és azután jött a molinós firkázás, a Russzkij korabl.



#2 416 számú posztot próbáltam linkelni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 561
13 705
113
Egyezmény tiltja.

De az csak azért mert az egyetlen elérhető harci rész atom volt, nem?

Igen, azzal a témával is foglalkoztam, és arra jutottam, az ilyen egyezményeket megalkotásuk óta rendre sértették: legelsőnek az 1972-es ABM-szerződés tilalmazza az ABM-képességekkel bíró SAM-ek fejlesztését, mégis az Sz-200-as Vega / Angara / Dubna sértette, az Sz-300-as család is, és az USA SDI projektje is, és senki nem zavartatta magát és egymást.

Az INF-szerződés alapját az SS-20 Saber fenyegetése alapozta, nem a BGM-109G GLCM Gryphon-é, az összeset leszerelték, megsemmisítették, múzeumba hagytak 1-2 példányt, de attól még MRCM és MRBM / M-ICBM-ek lettek fejlesztve, mint a Topol 1985-ből, de nem lett semmilyen következménye az egyezményt kapásból és nyíltan sértő újabb fegyverrendszernek, mind a mai napig megvannak azok is.

Tervezték a START-II-őt, a MIRV-ek leszerelésére, nem jött össze, sőt fel is mondták mind az ABM-et, mind a START-ot.

A SORT és Új-START szabadon hagyja a minőségi összeállítást.


De nem offolok, csak @Negan miatt válaszoltam.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 718
55 656
113
Én egy kicsit árnyalnám a képet azért. A szárazföldi erők konkrét harci technikája (MBT-k és GYHJ-k) nagyobb részt 30 éve nem frissült, ezért látni annyi BMP-2-est és T 72-B-t. Ennek azért van gyártó oldali magyarázata is, hogy maradjunk a T80 topic-nál. Ugye 1992-ben szétdobták egymás között a meglévő harckocsi technikát, és teljesen racionálisan ahol az adott típusok gyártója volt, az a típus oda került. Ugye T64 Ukrán. T72 alapvetően orosz gyártói egységek. T80 a dízel (UD) az Ukrán, de a gázturbinások azok vagy Leningrádben (Kirov művek), vagy Nyizsnij Tagil-ban készültek. Nos mi is történt azóta? Mára az orosz gyártó kapacitás egyetlen előállítóra szűkült, amely az Ural Vagon Zavod. ez a cég tulajdonképpen a T 72-vel és annak modernizált változatával, a T 90-el volt "kibélelve" mostanáig. Tehát az elmúlt 25 évben az UVZ vagy gyártott T90-et (éves 20-30 db-ot az Orosz hadsereg részére), vagy modernizált T72B-t B3m vagy újabban B4m verzióra. Csak hogy a lóvé és a kapacitások miatt ezek a modernizált T72-es vasak mára alig érik el a harckocsi állomány egynegyedét. Tehát amikor azt írja valaki, hogy az Orosz hadsereg másodvonalas egységei vannak bevetve, az jó részt téved. Az Orosz hadsereg nagyobbik fele ezzel a technikával rendelkezik (BMP 2 és T72B). Ez egyébbként csak a lánctalpas technikáknál ennyire szemebetűnő, mert ahogy a képeken látni, az utánpótlás szállító és a szakcsapatok géjárművei azok kizárólak 6x6 os Ural és Kamaz technikák, valamint nem kevés 8x8-as Kamaz is van már. Ezek bizony max 10 éve gyártott cuccok, olyan alakulatokban, ahol a láncos technikák már 30 év körüli életkorral bírnak. A legérdekesebb kérdés a T 80-as gázturbinás egységek sorsa. Ugye ezek a cuccok 1985-től 1992-ig voltak gyártva. Mikorra lett pénz és akarat (2010 után), kiderült hogy gyártói szintű modernizálásra a jelenlegi Orosz ipar nem képes, mert csak UVZ van (T72-re). A két legelitteb Orosz egység az a Tamanyi gépesített lövész és a Kantyemirovkai harckocsizó hadosztály. Szervezet szerűen és nagy egységben szinte ezek rendelkeznek már csak T 80-al, az elégtelen (minőségre) felújítási kapacitás híjján. Talán 2021, vagy inkább 2022-ben jelentek meg az első gyártói szintű modernizált T80-as verziók, de azt nem tudom hogy ki az a gyártó aki ezt bevállalta, hogy ezek hol készülnek. A BMP 2 és BMP 3 as arány kicsit jobb, de a BMP 3-asok részaránya sem nagyon haladja meg a láncos technikán belül a 25-30%-ot.
Ezek alapján a nagy parádé május 9.-én egyfajta divatbemutatónak felel meg.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and Mark1993

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 903
5 210
113
A T-64B az olyan öreg, mint a T-72A, nem kapnak nehéz ERA kazettát, nemhogy karbantartást, 8 év alatt ellövöldözték a lőszerüket, és mi a legfejlettebb lőszerük, amivel érdemi ellenállást tudnának kifejteni, öngyilkosság velük harcba menni a T-72B obr 1989 és társai ellen.

De a T-90A és T-80U milyen karbantartással bírnak, hogy az út közepén csak úgy felmondja a szolgálatot a motorjuk, és nem egyedi harckocsiknak, hanem a komplett éknek, 5 harckocsival és 1 - 1 - 1 -1 BMP / BTR / SPH / SPAAG-el ?
T64 volt az "elit"harckocsi T72 meg e tömeg és ezt kapták meg a vsz-ben és ment exportra!T72 részben azért született meg mert a T64 qva drága volt ahoz hogy az egész szovjet hadsereget és a vszt felszereljék vele! Egy utolsó szériás T64 szinte mindenben nagyobb harcértéket képvisel mint egy vele egy idős 80-as évek közepéről_végéről származó T72-es verzió amit nem korszerűsítettek!
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 298
2 498
113
Pershing 2?
ABM képesség egy légvédelmi rendszerben hogyan viszonyul a SALT szerződés eredeti céljához? Felülírja? Invalidalja?
Nem.
Azóta se reális az az ABM képesség, melyet a SALT még hamvában korlátozott.
Technikai okokból se.
Ezt Te is tudod nem értem miért írsz ilyeneket….


Elnézést az OFF miatt.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
396
1 022
93
Azt megértem h. előrenyomuláskor nem teszik használhatatlanná a lerobbant technikát. Visszavonuláskor illik, megsemmisíteni, amit nem tudnak elvontatni. Egyébbként egy hk. zászlóalj egy darab műszaki vontatóval rendelkezik. Ha lerobban a hosszú menet alatt egy kettő, akkor az egyiket kénytelenek hátrahagyni. hogy működőképes technika miért marad hátra, hogy aztán az ukránok rodeózzanak vele? Nem értem. Lehet hogy csak időlegesen nem működött. Nekem is volt úgy az autóm, hogy egyszer beindult, egyszer nem.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Szerintem itt más probléma van. Morál. Kiképzésbeli hiányosságok. A T-80 egy kifejezetten megbízható darab. A T-72 sem rossz. Szíriában sem lehetett látni sehol a lerobbant, elhagyott tankokat, csak kilőtteket. Sőt. Azok még normális karbantartást sem kaptak, mégis harcoltak velük. Ami találat következtében le is robbant, sürgősen elvontatta egy harckocsivontató. Bőven volt ilyen felvétel a youtube-on, ellenséges tűz alatt csatolták fel a vontatóköteleket.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 561
13 705
113
Szerintem itt más probléma van. Morál. Kiképzésbeli hiányosságok. A T-80 egy kifejezetten megbízható darab. A T-72 sem rossz. Szíriában sem lehetett látni sehol a lerobbant, elhagyott tankokat, csak kilőtteket. Sőt. Azok még normális karbantartást sem kaptak, mégis harcoltak velük. Ami találat következtében le is robbant, sürgősen elvontatta egy harckocsivontató. Bőven volt ilyen felvétel a youtube-on, ellenséges tűz alatt csatolták fel a vontatóköteleket.

Az Orosz katonák 80 %-a sorkatona, és azonkívül azt gondolják, testvérnép ellen kéne háborúzni, ami nem megy, és amúgy sem működik az 50 - 60-as évekbeli uszítás, a hanyatló Nyugat és társai ellen, nincsenek a világhálótól elzárva.

Putyin egyedüli, és valóságtól teljesen elszakadt ötlete a háború, amire a tábornokok és talpnyalók bólogattak.

De az Ukránoknak sem megy jobban:


Teljesen elhagyott ukrán bázis BMP-kel, T-64-esekkel, és T-80-asokkal is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 422
31 778
113
Szerintem itt más probléma van. Morál. Kiképzésbeli hiányosságok. A T-80 egy kifejezetten megbízható darab. A T-72 sem rossz. Szíriában sem lehetett látni sehol a lerobbant, elhagyott tankokat, csak kilőtteket. Sőt. Azok még normális karbantartást sem kaptak, mégis harcoltak velük. Ami találat következtében le is robbant, sürgősen elvontatta egy harckocsivontató. Bőven volt ilyen felvétel a youtube-on, ellenséges tűz alatt csatolták fel a vontatóköteleket.
Grúziában is lerobbant orosz járművek jelezték az orosz hadoszlopok útját.