T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 704
113
Oh ez esetben pls a megtévesztések elkerülése végett máskor lektoráld is,ha van valami évinfó rajta. Mivel úgy ismerünk, mint aki követi az orosz techet, ezért ha nem javítasz bele, tőled a hibás forrás fordítása hitelesnek tűnhet.
Kíváncsi voltam ki veszi észre. úgy hogy gratula a figyelmességért. :)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 412
113

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 412
113
ugyanaz a Szuminál leharcolt T-90A, oldalról:

etQtTpG.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Bleroka

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Az egyik képen látszik, hogy T-90.
Van valami info a legénységről? Ott maradtak vagy legalább egy részük ki tudott szálni élve? A tornyot nézve felülről kapott valami top attack rakétát (a Spike és az angol csoda is képes erre az üzemmódra). Pozitív, hogy a torony a helyén maradt (a karusszelben a kivető tölteteket ezek szerint nem érte el a tűz).
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Egyébként nem igazán értem az oroszokat. Most itt lett volna lehetőség letesztelni a T90M / MS-t és a T14-et is, de pl. BMP-3-t sem láttam a felvételeken. Az eddig látottak alapján a másod/harmad vonalas technikájuk (T80BVM, T72B3M, BMP2, BTR variánsok) eléggé leszerepelt, ami semmi jót nem vetít előre egy esetleges NATO országok ellen vívott konvencionális háború esetén. A BTR 80A/82 pl. nem értem mit keres ott az invázióban (azonkívül hogy sok van belőle és olcsó).
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 412
113
Egyébként nem igazán értem az oroszokat. Most itt lett volna lehetőség letesztelni a T90M / MS-t és a T14-et is, de pl. BMP-3-t sem láttam a felvételeken. Az eddig látottak alapján a másod/harmad vonalas technikájuk (T80BVM, T72B3M, BMP2, BTR variánsok) eléggé leszerepelt, ami semmi jót nem vetít előre egy esetleges NATO országok ellen vívott konvencionális háború esetén. A BTR 80A/82 pl. nem értem mit keres ott az invázióban (azonkívül hogy sok van belőle és olcsó).

Nem a vas a lényeg, hanem hogy APS nélkül mentek.

A Merkava páncélvédettsége sehol nincs ezekhez képest, mégis Trophy nélkül nem küldik harcba, ezeket meg primitív ráccsal és ezeréves ERA-val, ami jó az RPG-7 ellen, de az RPG-29 ellen viszont elégtelen.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 105
113
Tippelek: nem nagyon tudják/ismerik melyik-mi: Soft-kill, Hard-kill, ...

Egy 2-2 mondatos összefoglaló esetleg nekik --meg nekem sem árt--.
Szia,

Soft Kill APS: a beerkezo iranyitott panceltoro raketat megzavarja, igy az nem talalja el a celt. (Tipikus pelda erre, hogy sok felautomata iranyitott panceltoro raketa ugy mukodik, hogy a raketa hatuljaban van egy "faklya", a celt egy tavcsovon nezi az iranyzo, es az automatika kiszamolja, hogy a tavcso iranyahoz kepest hogyan kell mozgatni a raketat, hogy pont oda repuljon. Ha egy hasonlo, de meg erosebb faklyat fellonek a harckocsi fole par 10 meterrel, akkor az automatika par tiz meter sullyedest fog eloirni a raketanak, ezzel a valosagban a foldbe vezetve azt.)

Hard Kill APS: a beerkezo raketat megsemmisiti. Tipikusan ugy, hogy egy kis meretu ellenraketat/granatot kilonek, ami felrobbanva megsemmisiti az ellenseges raketat 25 m koruli tavon (termeszetesen ha van sajat gyalogsag ott, akkor azt is). Allitolag van, amelyik a beerkezo urmeret alatti granatokat is megsemmisiti, de en ezt nem nagyon hiszem el (hiszen ezt majdnem olyan nehez elrontani, mint egy vasgolyot :), mikozben a panceltoro raketak robbanofeje egy precizen megkomponalt alaku robbanoanyag, ami eleg serulekeny).