T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 631
14 081
113
A második tank szerintem egy 72-es.

MhnBtGW.jpeg


Ez viszont valóban T-80U oszlop.

Alapmodell, az infrasugárvető miatt, de a légmentesen zárt ERA megtévesztő.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
A prototípust, az Objekt 219ASz-t látták el a tesztek miatt Kontakt - 1 / 3-assal, de a sorozatgyártott T-80U Kontakt - 5-össel gördült ki.
A prototípus ami a képen is van, az Objekt-219A volt, ezt néha T-80A-nak nevezik, épült belöle valami 50 darab ha jól tudom. Ennek a továbbfejlesztése az Objekt-219ASz (Sz = széria), vagyis a T-80U. A legelején ez is Kontakt-1-el épült, akárcsak a T-80UD.

Bizony ez is T-80U:
4XSoC.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 631
14 081
113
Igen, mindkettőt tudta használni.

Én tisztán, külön - külön alkalmaznám a kettőt, nem vegyíteném. Mi szükség van karusszelre, amikor a toronyhátulos autotöltő 30 lőszert tud fogadni, és a karusszelnek is, T-80-as alappal 28 lőszere van ?

Mind a Black Eagle, mind a Barsz technológia demonstrátorok voltak, azt írták róluk a posztolt újságcikkben, hogy a Hópárduc egy tisztességes, nagyon jó modernizáció, a Fekete Sas mégis szofisztikáltabb.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 939
15 337
113
Én tisztán, külön - külön alkalmaznám a kettőt, nem vegyíteném. Mi szükség van karusszelre, amikor a toronyhátulos autotöltő 30 lőszert tud fogadni, és a karusszelnek is, T-80-as alappal 28 lőszere van ?

Mind a Black Eagle, mind a Barsz technológia demonstrátorok voltak, és azt írták róluk a posztolt újságcikkben, hogy a Hópárduc egy tisztességes, nagyon jó modernizáció, de a Fekete Sas mégis szofisztikáltabb.
Kétlem hogy az a toronyhétkos töltő 30 lőszeres kapacitású lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Én tisztán, külön - külön alkalmaznám a kettőt, nem vegyíteném. Mi szükség van karusszelre, amikor a toronyhátulos autotöltő 30 lőszert tud fogadni, és a karusszelnek is, T-80-as alappal 28 lőszere van ?
Hát, nem tudom miért tartották meg mindkettőt. Amúgy én sem alkalmaznám a kettőt együtt.

Mind a Black Eagle, mind a Barsz technológia demonstrátorok voltak, és azt írták róluk a posztolt újságcikkben, hogy a Hópárduc egy tisztességes, nagyon jó modernizáció, de a Fekete Sas mégis szofisztikáltabb.
Sajnos mindkettő áldozatául esett a pénztelenségnek, no meg persze az UVZ is rárakott egy lapáttal, ők akkoriban a T-72BA programot erőltették, sajnos sikerrel.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 631
14 081
113
Kétlem hogy az a toronyhétkos töltő 30 lőszeres kapacitású lett volna.

Az Ukrán Black Eagle klónok 22 lőszeresek, mert a toronnyal egy vonalba illeszkedik. az eredetinél viszont a torony fölé nyúlik / kilóg az egész, meg a szabadalmi rajzok szerint a 63-as oldalon, a karusszeltől megszabadultak, és a teknőbe, a padlóra / motortérhez sem raknak tartaléklőszert.

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 670
56 677
113
A pirossal bekarikázott az 4 rétegű, nem lehet azonos a mindenhol látható 6 rétegűvel (ha a levegőt nem számoljuk akkor csak 5).

Ezt senki sem mondta. Azt mondtam, hogy a T-80U teknőpáncélzatának az elterjedt összetétele az amit linkeltem.
Azt a kombinációt amit a másik képen látszt pirossal bekarikázva azt nem ismerem, főleg, hogy az ERA se jól áll a rajzon.