T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 455
113
Igen, valóban levezetted, csak arra nem tudtál értelmes magyarázatot adni, hogy a 3BM42M ami talán 2 évvel követte a 3BM42-t az miért monilit, mintahogy azóta minden orosz APFSDS is monolit.

Egyrészt az nem két év hanem 5-6 év.
Másrészt az, hogy nincs rajtuk acélköpeny, még nem jelenti azt, hogy nem szegmentáltak.
Eddig én se tudtam a DM53-ról, hogy szegmentált, aztán mégis az. Kívülről meg nem látszik....
Gondolom nem véletlen, hogy a 35 éves 3BM42-őn kívül semmi mást nem exportálnak az oroszok!
3BM42M-et sem, pedig van már annál is újjabb lőszerük, mégsem adják el.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
Egyrészt az nem két év hanem 5-6 év.
Másrészt az, hogy nincs rajtuk acélköpeny, még nem jelenti azt, hogy nem szegmentáltak.
Eddig én se tudtam a DM53-ról, hogy szegmentált, aztán mégis az. Kívülről meg nem látszik....
Gondolom nem véletlen, hogy a 35 éves 3BM42-őn kívül semmi mást nem exportálnak az oroszok!
3BM42M-et sem, pedig van már annál is újjabb lőszerük, mégsem adják el.
A DM53 sem szegmentált hanem monoblokk. Az elején az a 2 rész az a különböző sapkák helyett van és már nem acél hanem wolfram. Ez az újdonság az új APFSDS-ekben (mindenhol). Nincsenek acélsapkák, csak wolframok (vagy DU). Tehát ha pl van egy 400mm hosszú fő rész és 2db 10mm hosszú "sapka", akkor a NERA, a sima rétegelt és homogén páncélzat ellen olyan mintha egy 420mm hosszú monoblokk penetrátorod lenn, ERA ellen meg van attól függően, hogy hány rétegű egy 400 vagy 410mm hosszú monoblokk penetrátorod.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 112
15 715
113
Az Orosz harckocsikon milyen gyakorisággal van APS ?

Láttam T-80U / UK oszlopot, a vezérgépen ott világított a Stora, de a mögötte levőkön már csak az ERA volt.

1CO0E67.jpg

A második tank szerintem egy 72-es
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szerintem ez jobb illusztráció a 105-ös APDS-re:

Ru3L1ih.jpg
Na ez a kép hozza tökéletesen azt a problémát amit próbáltam vázolni vagy egy hónapja ! Mégpedig itt látszik egy csőszerű központi gyújtást egyenletesen elosztó "alkatrész" ami az egyenletes töltet gyújtást hivatott segíteni ! Na ezt konkrétan nem tudom a mostani , a hüvelyben végig érő nyilaknál miképpen oldották meg ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
Na ez a kép hozza tökéletesen azt a problémát amit próbáltam vázolni vagy egy hónapja ! Mégpedig itt látszik egy csőszerű központi gyújtást egyenletesen elosztó "alkatrész" ami az egyenletes töltet gyújtást hivatott segíteni ! Na ezt konkrétan nem tudom a mostani , a hüvelyben végig érő nyilaknál miképpen oldották meg ?
Sehogy, gyújt az alján és annyi.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 685
14 407
113
A második tank szerintem egy 72-es.

Nekem T-80UK / UM-nek tűnik, az Ukrán azonosítási segédlet szerint:


t-80ud-in-pak(front)l.jpg



Az alapmodellű, név nélküli T-80U integrált ERA-val lett megtervezve, így azon "légmentesen" zárnak a Kontakt-5 kazetták, még a szögletesített tornyú, de változatlan páncélzati felépítésű (Ukrán) T-84-es továbbfejlődésénél is, amit a T-90A lehet összehasonlítani. A T-72B-t is felszerelték a Kontakt-5-össel, de azon meg már úgy állt, mint tehénen a gatya, még a T-72B3-ason is.

T-72B3.jpg



Abból fakad a különbség, hogy mások a tornyok, annak ellenére, hogy öntött serpenyők. Továbbá a T-80UK / UM-nél az infrasugárvetőt lecserélték digikábelre és hőképre már 1992-ben, és a helyére teljesen beboríthatákkal Kontakt-5-össel a tornyot. Addig a T-72B-k jórészénél megvan, és a kevéskénél lassan haladnak a felmodernizálásával.

AjZMv1v.jpg



A T-90-esekkel szemben előny, hogy a T-80U-n és a T-84-esen a Kontakt-5-ösre mehet pluszba a Stora, nincs akadályoztatva, addig a T-90A a Kontakt-5-öst ki kell szerelni és hagyni, hogy felrakhassák a Storát.

ufELx7j.jpg


oplotl.jpg


T-90A_-_Engineering_Technologies_2012_-01.jpg


De nem értem, mire jó a két külön torony az Oroszoknak, miért nem standardizálták, vagy van egyáltalán két külön típus. Sőt a T-80U kicsinálása a T-72-es és a T-90-es javára, és a kivénhedt T-80BVM-ekkel szórakozás.



Lehetett volna T-80U és a Boxer / Molot / Buntar, és a T-72 / T-90 vonalat nem erőltetném.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 685
14 407
113
A második tank szerintem egy 72-es

Alaposabban megnézve lehet mégsem T-80UM, a sofőr portja miatt, de a T-72-est nehezen fogadom, mert a Kontakt-os Orosz példányok nem játszanak, ami legközelebb áll hozzá, az Ukrán T-72AG / MP-n (1999) tudták megoldani a légmentesen az ERA kazetta zárását, de azok meg kisszériák, nem tömeggyártott / modernizáltak.

7_MBT_T-72AG.jpg


T-64BM Bulat lehet ? De az meg túl kései, 2011-es.

Innen származik:

 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 455
113
Ez milyen teknő frontpáncél?

Nem tudom. Jó pár kombinációt kipróbáltak.
A biztosnak tűnő az amit az írásomban is felhasználtam, az van a PZF-3 promó anyagban is, mint "confirmed" adat.
Konkrétan ez:
737f9e026c8ce131cf52e769121a065f.png

Döntött képen így néz ki:
T-80UD%2520hull.png

vld1999.jpg.214ac3d7583146bc3d8c6bc564fff6ae.jpg

A legtöbb forrás ezt adja meg, a PZF-3-as anyagban is ez az összetétel szerepel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
Nem tudom. Jó pár kombinációt kipróbáltak.
A biztosnak tűnő az amit az írásomban is felhasználtam, az van a PZF-3 promó anyagban is, mint "confirmed" adat.
Konkrétan ez:
737f9e026c8ce131cf52e769121a065f.png

Döntött képen így néz ki:
T-80UD%2520hull.png

vld1999.jpg.214ac3d7583146bc3d8c6bc564fff6ae.jpg

A legtöbb forrás ezt adja meg, a PZF-3-as anyagban is ez az összetétel szerepel.
Ez oké, de ez nem az mint amire én kérdeztem rá.

Ami be van karikázva pirossal az a kérdésem.
19c478260ede38508ahahhae3003cd7d8b4a83.jpg

A bekarikázott az nem egyezik meg az általam eddig is ismerttel ami ez (de egyábként a korai U-k BV-től örökölt teknő frontpáncéljával sem ami 50mm RHA+ 35mm textolit+ 50mm RHA+ 35mm textolit + 50mm RHA):
T-80-UD-hull.png
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 685
14 407
113
Ami be van karikázva pirossal az a kérdésem.

Erre választ adnak a típusváltozatok a T-80U-n belül.

- T-80U: Alapmodell

- T-80UK: Parancsnoki változat, új rádióval, szárazföldi navigációs rendszerrel, Stora APS-el és Agava-2 hőképes érzékelővel.

- T-80UM: Modernizált T-80U. 9M119M Refleksz ATGM, Agava-M1 / Buran-R hőkép, és ezek miatt a régi Luna IR sugárvető leszerelése, teljesen beborítható a torony Kontakt-5-össel

- T-80UM-1 Barsz: Arena APS tesztharckocsija

- T-80UM-2: KAZT Drozd-2 APS tesztharckocsija

- Objekt 640 Csornij Orjol / Black Eagle: T-80UM-en alapuló harckocsi, a toronyhátulosság a feature-je

- T-80UD Bereza: Ukrán dízeles T-80U és módosítgatott / variált páncélzati felépítés

- T-84-es Oplot / Jatagán: a T-80U ukrán továbbfejlesztése, hegesztett, szögletes toronnyal, és később toronyhátulossággal is.



A pirossal jelölt részre veszélyes az APFSDS / ATGM, átütő / átégető találatokkal, addig a beborított részek "immunisak". A torony Kontakt által nem borított része, a sofőr búvónyílása, és a teknő - torony illesztése / toronyforgatás.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 685
14 407
113
Tökéletesen ismert volt nekik a T-80U páncélzata.
A teknő homlokpáncélja 3 féle, azért mert:
1, reaktív páncél nélkül
2, Kontakt-1
3, Kontakt-5

A prototípust, az Objekt 219ASz-t látták el a tesztek miatt Kontakt - 1 / 3-assal, de a sorozatgyártott T-80U Kontakt - 5-össel gördült ki.

Obiekt_219AS_%28T-80U%29_Main_Battle_Tank_%2837699218191%29.jpg


Kubinkában tekinthető meg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed