T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
Mesélj arról, hogy kinek nem akadály?
Mert egyelőre nyugaton is annyit sikerült kiizzadni a témában, hogy legyen hosszabb az áthatoló rúd, így ha leszakad az eleje, akkor talán a hátulja még átmegy....
És ugye már nem a Kontakt-5 a mérce hanem a relikt...
Nyugaton kb senkinek. Akik Leopard 2- használnak azoknak vagy DM53 vagy DM63 van (kivéve a lengyelek aki hisztiznek is emiatt), az Abrams használóknak meg vagy M829A3 vagy valami más modern volframos. A franciáknak van DM43 vagy DU, nekik talán akadály. Erről ennyit.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Nyugaton kb senkinek. Akik Leopard 2- használnak azoknak vagy DM53 vagy DM63 van (kivéve a lengyelek aki hisztiznek is emiatt), az Abrams használóknak meg vagy M829A3 vagy valami más modern volframos. A franciáknak van DM43 vagy DU, nekik talán akadály. Erről ennyit.
Igazából a lengyeleknek sem annyira. Van nekik DM53 is, csak kis mennyiségben. Ha jól tudom annak idején a Leopard-2A5-ösökkel együtt vették.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 455
113

Elolvastam mind a kettőt, érdekesek.
Azt eddig is lehetet tudni, hogy bizonyos átmérő és ütési sebesség alatt a Kontakt-5 nem működik el.
Ezért is volt hatástalan az EFP (átütőtányéros) robbanófejekkel szemben.
Persze mivel az írások reklám célból készültek az ukrán "kés" ERA mellet így azért eléggé kisarkítják a valóságot.
A Relikt legfőbb fejlesztése e téren volt.
Azt meg szintén tudtuk, hogy az ukrán "kés" az hatékony ERA, ha optimális szögben találják el.


Ami számomra a legérdekesebb volt az nem is ERA témájú a cikkben!

Emlékeztek amikor adtam egy leírást a 3BM42-es felépítéséről, elmondtam, hogy azért szegmentált, hogy a reaktív elven működő páncélok ellen (ERA/NERA) hatékonyabb legyen?
Akkor le lettem ugatva, hogy mekkora hülye vagyok, mert ez nem így van, a szovjetek alsóbb rendű untermenshek és simán bénák, nem tudnak monolitot gyártani....
Majd rámutattam, hogy ez gyártástechnológiailag nem igaz. Okkal szegmentált a lövedék.
Emlékszem dudi mit össze nem erőlködött, hogy "meghalt a 3BM42-őt tervező zseni, azért nem gyárt ma már senki ilyen zseniális lövedéket" hehhe, hahaha.

Dudi-kám, elmondod, hogy mit látunk a képen? :rolleyes:
4e0ed4c0ef08b870b2db4c7e03bbf426.jpg

Csak nem egy szegmentált lövedék?
Előkerült a 3BM42-est tervezők szelleme és átköltözött a németekhez? :cool:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
Elolvastam mind a kettőt, érdekesek.
Azt eddig is lehetet tudni, hogy bizonyos átmérő és ütési sebesség alatt a Kontakt-5 nem működik el.
Ezért is volt hatástalan az EFP (átütőtányéros) robbanófejekkel szemben.
Persze mivel az írások reklám célból készültek az ukrán "kés" ERA mellet így azért eléggé kisarkítják a valóságot.
A Relikt legfőbb fejlesztése e téren volt.
Azt meg szintén tudtuk, hogy az ukrán "kés" az hatékony ERA, ha optimális szögben találják el.


Ami számomra a legérdekesebb volt az nem is ERA témájú a cikkben!

Emlékeztek amikor adtam egy leírást a 3BM42-es felépítéséről, elmondtam, hogy azért szegmentált, hogy a reaktív elven működő páncélok ellen (ERA/NERA) hatékonyabb legyen?
Akkor le lettem ugatva, hogy mekkora hülye vagyok, mert ez nem így van, a szovjetek alsóbb rendű untermenshek és simán bénák, nem tudnak monolitot gyártani....
Majd rámutattam, hogy ez gyártástechnológiailag nem igaz. Okkal szegmentált a lövedék.
Emlékszem dudi mit össze nem erőlködött, hogy "meghalt a 3BM42-őt tervező zseni, azért nem gyárt ma már senki ilyen zseniális lövedéket" hehhe, hahaha.

Dudi-kám, elmondod, hogy mit látunk a képen? :rolleyes:
4e0ed4c0ef08b870b2db4c7e03bbf426.jpg

Csak nem egy szegmentált lövedék?
Előkerült a 3BM42-est tervezők szelleme és átköltözött a németekhez? :cool:
A BM42 nem így szegmentált... Az nagyjából a felenél, mert nem tudták egybe legyártani. Amint ment nekik egybe (BM2M) azonnal azt is kezdték használni.

De úgy látom ezt azóta sem sikerült megérteni.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gorkamorka

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
De ha megnézel bármilyen modern monolit APFSDS-t a hegye az összenek ilyen. A monolitság nem erre utal. Ha megnézed a 3BM42-t annak a hegye is több részből áll, csak annak még a penetrator is 2 reszből van.
 
  • Tetszik
Reactions: gorkamorka

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Emlékeztek amikor adtam egy leírást a 3BM42-es felépítéséről, elmondtam, hogy azért szegmentált, hogy a reaktív elven működő páncélok ellen (ERA/NERA) hatékonyabb legyen?
Csak magyarázz már meg akkor két dolgot:
1, miért majdnem középen van kettéválasztva? Szerinted van ennek így értelme? Mert egy DM53-nál beáldozod azt a pár centit a reaktív páncélzat semlegesítése érdekében az oké. Nade annak szerinted van értelme, hogy a lövedék tömegének, ezáltal átütőerejének majdnem a fele megy a levesbe a 3BM42-nél?
2, mi értelme lett volna szegmentált nyilat készíteni az oroszoknak, amikor ők is jól tudták, a nyugatnak nincs és nem is lesz K5-höz hasonló reaktív páncélja? (neeeem, nem mert képtelenek kifejleszteni, hanem mert nincs rá szükségük!)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 455
113
1, miért majdnem középen van kettéválasztva?

Egyrészt nem a közepénél, másrészt ránéztél már a két lövedék hosszára?
Ha mindkettőből leveszel 15 centit milyenek lesznek az optikai arányok kb. ugyan akora szegmentum mellet? :rolleyes:

mi értelme lett volna szegmentált nyilat készíteni az oroszoknak, amikor ők is jól tudták, a nyugatnak nincs és nem is lesz K5-höz hasonló reaktív páncélja?

Ezt honnan a péklapátból tudták? Brezsnyev időutazó volt és megsúgta nekik? :D

eeeem, nem mert képtelenek kifejleszteni, hanem mert nincs rá szükségük!)

Roni baba egyszer már jó régen előadta mondókáját, ami úgy szólt, hogy a robbanó reaktív páncél a gyengeség jele XD
Azóta ERA-t kapott az M1 Abrams, a Challanger 2, és a Leclerc is.
Ezek mind mentek háborúba.
Véletlenül a Leopárd 2 is ment háborúba, nem volt ERA-ja, el is füstöltek.....
A török személyzettől megkérdezném a másvilágon, hogy szerintük lett volna-e szükségük ERA-ra a tankon ?;)
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Hát nekem ezzel a képpel több bajom is van.
1. A legelső számmal szereplő rajz esetén van csak oda írva, hogy "titkos", feltételezem az az egyetlen valódi cél a fentiek között a többi csak spekuláció....
2. Ezt onnan is gondolom, hogy a 4. számú rajzon torony van írva. Az meg érdekelne, hogy ezekkel a paraméterekkel ez milyen torony melyik része...
3. E mellet csak teknő páncélzatból van 3 féle a rajzokon különböző reaktív dizájnokkal.

Én elhiszem, hogy a reaktív páncél nélküli teknőn átmegy a PZF3.
Azt is, hogy oldalról vagy felülről kilövi a T-80U-t.
Az ERA + előtét páncélos részeknél azért vannak kétségeim....
Persze jó indulattal én mindent elhiszek a németeknek :rolleyes:
De ettől még szerintem az ábrák kicsit sántítanak....
Csak ha igaz is amit mondanak az, miért meglepő?
A T-80U páncélzati koncepciója 35 éves, és alapból nem HEAT ellen találták ki. Arra van az ERA réteg rajta....

Dudinak meg nincs igaza az RPG-29 vs. PZF-3 kapcsán.
A két eszköz tűzteljesítménye lényegében azonos, és a teszteken az RPG-29 is be tudott hatolni a T-80U-ba amikor azt nem védte ERA.
A két eszköz között a különbség az, hogy amíg a németek csak mesélnek a csodás fegyverükről, addig az oroszok azok ki is próbálták teszten is és háborúban is. Az RPG-29 hatékony volt a T-72/80/90 ellen is, meg a Challenger 2, M1 Abrams és a Merkava III/IV ellen is.
Az RPG-29 egy bizonyítottan hatékony fegyver!
AZ meg, hogy ne lenne elterjedt az röhejes.... Az utóbbi 30 év majdnem minden komolyabb háborújában használták, eredménnyel.
A PZF-3-at hol is? Jah, azt is sehol... Maximum marketinges diavatítéseken, ahol a PZF-3 über alles :D
A diagram konkrétan a PzF-3 IT-600 típusra utal, s nem a 80 -as években kijött változatra. Most hirtelen nem találtam pontos évszámot, de a a PzF-3 T a 90 -es években jött ki, szóval az IT-600 valószínűleg 2000 -es évek, vagy későbbi. Teljesen hihető, hogy ki tud ütni egy T-80U -t.

7JRnKqF.png
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Egyrészt nem a közepénél, másrészt ránéztél már a két lövedék hosszára?
Ha mindkettőből leveszel 15 centit milyenek lesznek az optikai arányok kb. ugyan akora szegmentum mellet? :rolleyes:
Szerintem próbálkozz mással, ez most nem jött be :p

bP7ALwQYQ3E.jpg

Ezt honnan a péklapátból tudták? Brezsnyev időutazó volt és megsúgta nekik? :D
Talán mert a nyugatot nem kötötte meg a megfelelő teljesítményű erőforrás hiánya?

Azóta ERA-t kapott az M1 Abrams, a Challanger 2, és a Leclerc is.
Aha, de hol? Az oldalukon. Elöl egyiken sincs. (A Challengert kivéve, de ott is csak az alsó homlokpáncélon)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 455
113
A diagram konkrétan a PzF-3 IT-600 típusra utal, s nem a 80 -as években kijött változatra. Most hirtelen nem találtam pontos évszámot, de a a PzF-3 T a 90 -es években jött ki, szóval az IT-600 valószínűleg 2000 -es évek, vagy későbbi. Teljesen hihető, hogy ki tud ütni egy T-80U -t.

7JRnKqF.png

Köszönöm!
Akkor lényegében megerősítetted azt amit később írtam, hogy valószínűleg a 2000's évek után készített változat volt a PZF.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 685
14 407
113
A mezei RPG-7 is ellátható tandemes fejjel, és tudja csúnyán megtépázni Abrams-eket, kell az ERA.

És a Konkursz, egy ócska ATGM meg beüti a Leclerc teknőjét és megöli a Sofőrt, de szerencsére nem történt meg az ammorack.

Nincs semmi szégyen az ERA + APS telipakolással, mert a talpas gerillák is tandemeseket lövöldöznek. A triplet lőszerek miért nem terjedtek el ?

lP2dxxd.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 685
14 407
113
Az Orosz harckocsikon milyen gyakorisággal van APS ?

Láttam T-80U / UK oszlopot, a vezérgépen ott világított a Stora, de a mögötte levőkön már csak az ERA volt.

1CO0E67.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Ahhoz képest, mintha elvesztenéd a tömeg közel 100%-át, mint az M829 vs. Kontakt-5 esetén?
Nah, vajon mi?
Ez nem válasz, inkább ki akarsz bújni a kérdés alól, mert kínos. Szóval, miért is jó ha elveszted a tömeg legalább 1/3-át? Szemben a DM53 pár %-ával?
Pont ezért áll (állítólag) az M829A4 három részből:
Senki nem ismeri az M829A4 felépítését!
Ugyanakkor, ha mégis igazat mond az ábra, (kétlem!) akkor sem igazolja az elméletedet! Hol is van a datalink a 3BM42-ből?

Gondolom innen vetted...