[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ezt mondd el azoknak is, akiknek a családtagjait a brüsszeli metrón tépte szét a bomba.

Tudod amikor én 2008-ban Angliában dolgoztam, bementem egy 12 évfolyamos suliba, hogy beiratkozzak egy szakképzésre. Pont ilyen project-hét szerűség volt a diákoknak. Tudod mi volt a 3-4. osztályosoknál a tematikus anyag? Az LMBTQ. Már 14 éve!

Most meg azt hallom itthon, hogy ilyen nálunk sose lesz, meg nyugaton sincs, mert ez csak jobber agitáció.

Ha annyi idős vagy, mint mondod, biztosan van gyereked. Te ezért járatod iskolába? Jogy 10 évesen arról tanuljon, hogy 2 faszi belehokizik egymás seggébe?
Igazad van, de ezt a vonalat nem biztos, hogy tényleg itt kellene megbeszélni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 374
31 675
113
Csak rá kell nézni Európa térképre és látni lehet, hogy ki fenyeget ki. Abban azért megegyezhetünk, hogy Ukrajna USA. és a nyugat előretolt bástyája lett a Majdani cirkusz után. Gondolom te sem örülnél ha a buckalakók a spájzodban randalíroznának. Bidéék mennyire lennének boldogok ha sz Otoszok az Irániak, Észak-koreaiak a Mexikói-öbölben hadgyakorlatoznának?
Ezt is birom.Majdan egy cirkusz,56/68 meg népfelkelés,szabadságharc.....Mert az ukránokrol nem lehet elképzelni,hogy meg akarnak szabadulni az orosz medvétöl-sőt,az nekik tilos,természetellenes és Isten elleni vétek....(nem különösebben komálom az ukránokat,jártam arra is,hát nem lopták magukat a szivembe)
Hát,tényleg nem érdemes olvasni ezt a rovatot.Konteózás,agyatlan propi 98%ban
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Ezt mondd el azoknak is, akiknek a családtagjait a brüsszeli metrón tépte szét a bomba.

Tudod amikor én 2008-ban Angliában dolgoztam, bementem egy 12 évfolyamos suliba, hogy beiratkozzak egy szakképzésre. Pont ilyen project-hét szerűség volt a diákoknak. Tudod mi volt a 3-4. osztályosoknál a tematikus anyag? Az LMBTQ. Már 14 éve!

Most meg azt hallom itthon, hogy ilyen nálunk sose lesz, meg nyugaton sincs, mert ez csak jobber agitáció.

Ha annyi idős vagy, mint mondod, biztosan van gyereked. Te ezért járatod iskolába? Jogy 10 évesen arról tanuljon, hogy 2 faszi belehokizik egymás seggébe?
agyrém, azért jobber oldalon is van egy-két agyhalott. de semmi baj, ők is a Fideszre szavaznak, legalább ennyi hasznuk van.
 
  • Vicces
Reactions: theo
T

Törölt tag 1711

Guest

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Az elején meg mókás volt, most már szerintem unalmas. Állj át az oroszokhoz, azzal feldobnád a karaktert!
Putyin is azt hitte, hogy virággal várom őket, de én rakétákkal vártam.
Azt hitte átállok hozzájuk, de én átszálltam hozzájuk.
Azt hiszi legyőzhet minket, de csak saját magát győzi le.
Azt hiszi megvédi a bunkere, de most teszik a gépemre a bunkerrombolót.
Dicsőség a hősöknek!
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Egyébkét, egy izraeli elemző szerint Putyin Kijevben akarta elkapni Zelinszkíjt, még első nap, de ez nem jött össze. Donbassz megszállása mellett ez volt a fő hadműveleti cél. Ezért ez a "semmilyen" hadművelet.
További célja: minél nagyobb pusztítás, ezzel egyfajta erődemonstráció azoknak, akik hasonló Majdanokon gondolkodnak, mint volt Kijevben, Minszkben és most Kazahsztánban.
kazahoknál puccs volt, Nazarbajev próbált visszatérni. azt lemajdanozni :D
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
nem baj, a ruszofilek kaptak egy újabb csontot, amin rágódhatnak, egymás szájából ki- meg betéve :D
Teljesen lényegtelen milyen Casus bellit talált ki Putyin. Otthon ezt el tudja adni. Ami megtámogatva az oroszok kizárásával mindenhonnan, már pont megfelelő arra, hogy a többség megnyugodjon, hogy Moszkvát kellett megvédeni az imperialista horda újabb támadásától. De lehetett volna fehér kémcsöveket is lóbálni, az nyugaton nagyon megy. A valós ok elég egyértelmű.
Puccsal megdöntötték az Ukrán vezetést, ezzel a belső védelmi vonalat ostromolta már a nyugat. És baromira lényegtelen, hogy szerinted ez jogos. Mert az orosz vezetés szerint nem volt az. Baromi lényegtelen, hogy a nyugat szerint oroszt/magyart verni, pogromokat tartani lehet, mert az orosz vezetés szerint nem. Amióta egyértelművé vált, hogy a tárgyalásoknak semmi esélye nem az volt a kérdés, hogy lesz-e háború, hanem, hogy mikor.
Most lett.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 697
8 736
113
Ez a barom egyszerűen nem érti mit beszél! Pontosabban nem érti, hogy mit jelent, amit beszél és abból mik következnek, ill. milyen következtetések vonhatók le. Én nem lepődnék meg, ha kiderülne némi autizmus, vagy enyhe retardáltság nála.
Szerintem járj utána hogyan használja a fidesz szavazógépeknek az ukrán állampolgárokat! Több szempontból is dühítő hogy ezt meg lehet tenni.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Ezt is birom.Majdan egy cirkusz,56/68 meg népfelkelés,szabadságharc.....Mert az ukránokrol nem lehet elképzelni,hogy meg akarnak szabadulni az orosz medvétöl-sőt,az nekik tilos,természetellenes és Isten elleni vétek....(nem különösebben komálom az ukránokat,jártam arra is,hát nem lopták magukat a szivembe)
Hát,tényleg nem érdemes olvasni ezt a rovatot.Konteózás,agyatlan propi 98%ban
ez a rovat ilyen volt mindig is, minden fotelruszofil gyűjtőhely, mintha ez egy virtuális hadszíntér lenne :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
hNEKi4o.jpg
 
G

Galthran

Guest
Lehet volt már

Hmmm….. szerintem jobban járt volna ha kimarad belőle! Nem szerencsés kívülállónak testvérháborúkba beleavatkoznia, mert fogalmuk sincs az évszázados ellentétekről és mert főleg nem az ő harcuk


Amúgy meg csak el kellett volna látogatnia pár hétre Kárpátaljára, hogy saját bőrén tapasztalja meg az ukránok magyarszeretetét.

Bár pár napja belinkeltem az egyik újságíró helyszíni riportját, amikor a magyarul tökéletesen beszélő ukrán határőr kekeckedett vele, majd a végén megjegyezte hogy mi szeretjük a magyarokat Kárpátalján, de a kárpátokon túl már nem!
rengeteg oka lehet annak h valaki beáll egy iylen háborúba , ideológia , származás, kalandvágy, pénz
nem látom be miért nagyobb hülye ez a fószer mint az aki a szakadárokhoz állt be és évekig nyalta a seggét a fél fórum
Két munkatársam származik onnan. Ugyanezt mondták, habár a maffiózó kifejezéssel. A gazdagabbak jelentek meg, ráadásul fegyverekkel és fenyegetik a magyarokat.
érdekes amúgy, az én ismerősöm is azt mondta hogy nagyrészt pénzesebbek zaklatják a kárpátaljaiakat, sokuk lefizet orvosokat hogy mindenféle nyavaját igazoljanak nekik és dolgoznak az embercsempészek is, terítik a hamis útveleleket
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Mert az ukránokrol nem lehet elképzelni,hogy meg akarnak szabadulni az orosz medvétöl-sőt,az nekik tilos,természetellenes és Isten elleni vétek....
De elképzelhető. Mivel amúgy önálló szabad ország volt, semmi bonyolult nem lett volna benne. Szépen elmennek a szavazófülkékbe, és választanak egy nyugatbarát kormányt.
Fájdalom, ezt eddig egyszer sikerült:
Amikor az orosz pártok a demokrácia jegyében be voltak tiltva, Z-t megválasztották.
Minden egyéb ilyen formáció valami puccs féleséggel jutott hatalomra.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 986
19 313
113
A magyar mukorcsolya csapat nagy resze ukran-orosz, es szepen is szerepelnek. Meg ukran-orosz paros is van. Persze le vannak papirozva. No meg van magyar versenyzo is aki sikeres. Igazolni kene par orosz sportolot ide oda, most lehet hogy alkalmas.
Amúgy minek? Miért jó nekünk, ha több olimpiai aranyunk van, ilyen áron, tehát valójában nem magyar eredmények? (Még azok értelmét is megkérdőjelezem amúgy) Miért jó, hogy többszáz milliót kifizetünk utána nekik, azért, hogy egyszer ügyesen korcsolyáztak, idegenként, a mi zászlónk alatt? Ettől több magyar gyerek lesz? Ettől több magyar gyerek marad itthon ha felnőtt? Ettől a Kárpátaljaiknak jobb lesz az otthonukban? Ettől visszakerülnek az elrabolt földjeink? Nem! Ez lesz a példakép a magyar gyerekeknek, hogy ha keményen dolgoztok, veszünk egy nálatok ügyesebbet külföldről? Vagy ha keményen dolgoztok, egy gazdagabb ország megvehet titeket? Ennyi? Erre kár pénzt kiadni, jobb helye is van annak a pénznek ennél. Ha már mindeképp kell ezeket az értelmetlen parádézásokat tolni, akkor magyar identitású sportolókkal, és őket jutalmazva!