[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Nem is palira veszik dolog. Amennyiben ezt az oroszok aláírják, akkor a vesztes háborút írják alá. Ez a 15 év Krím -el kapcsolatban pedig nem csak ukrán szempontból "gumi megállapodás", hanem orosz szempontból is azt jelentené, hogy ez az aktív probléma a Putyin utáni politikai kurzusra lesz testálva. Amennyiben Putyin és Zelenszkij személyes tárgyalására lesz bízva a DNR/LNR kérdés, akkor az is marad ugyanez lesz kb. Avagy a háborút megelőző állapot, ahol továbbra is lövetheti az ukrán a civileket - természetesen a nemzetközi vélemény elismerésével.

Ugye a NATO dolog is ki van kerülve - ugyanaz lesz csak más köntösben. Ráadásul az USA keresztül fogja verni, hogy mindenki írja alá (ugye eddig a blokkolásban volt érdekelt). Ilyenformán az orosz nézegethetné majd, hogy irtják a keleti végeken az oroszokat meg továbbra is milliókat üldöznek el kisemmizve ... Hát, Putykóban van gerinc, akkor a lemondásával együtt írja alá ... Avagy maximum addig halaszt ameddig az utódlásáról gondoskodik valamilyen szinten ...



Te melyik részét nem érted, hogy a hazájáért harcolt? Azért ment oda. Ellentétben azokkal a p@csökkel, akiket éppen felmenteni próbálsz. Egyébként nem öltek ukránokat - Őket ölték meg.
Ha az oroszok a hazájukért harcolnak, akkor ez az ukránokra hatványozottan igaz. Ezt tagadod?
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 506
19 946
113
Szerintem ha Putyin előre látta volna hogy ez lesz, akkor nem indítja el a háborút. Szerintem Putyin olyan irányba ment el az elmúlt időszakban ami senkinek se jó. Az oroszoknak se, de még magának Putyinnak se. Európának meg főleg nem.

Kellett már egy pofon Putyinnak hogy ezt így nem lehet. Ennek a pofonnak örülök most.

Most Putyin abban a helyzetben van, hogy valami eredményt fel kell mutatni. Szerintem az lesz hogy Mariupol megsemmisítésére ráfogják, hogy nácitalanítás volt és magukhoz csatolják a szakadár megyéket. Viszont nem látom hogy Ukrajnának ezt miért kéne elismerni. Meg hát a szankciók kérdése még mindig nyitott, ha maradnak akkor Oroszország évtizedekig nem fog semmire se menni, sőt még jobban le fog szakadni.
A kiemelt részek mutatják a lényeget. Szerintem... És ez így van rendjén. Te így gondolod, más meg máshogyan. A lényeg, hogy Putyin ezt a fórumot valószínűleg nem olvassa, így nem hiszem, hogy eszerint döntene. Ha már "szerintem", akkor szerintem várjuk meg a háború végét.
 
W

Wilson

Guest
Nem is palira veszik dolog. Amennyiben ezt az oroszok aláírják, akkor a vesztes háborút írják alá. Ez a 15 év Krím -el kapcsolatban pedig nem csak ukrán szempontból "gumi megállapodás", hanem orosz szempontból is azt jelentené, hogy ez az aktív probléma a Putyin utáni politikai kurzusra lesz testálva. Amennyiben Putyin és Zelenszkij személyes tárgyalására lesz bízva a DNR/LNR kérdés, akkor az is marad ugyanez lesz kb. Avagy a háborút megelőző állapot, ahol továbbra is lövetheti az ukrán a civileket - természetesen a nemzetközi vélemény elismerésével.

Ugye a NATO dolog is ki van kerülve - ugyanaz lesz csak más köntösben. Ráadásul az USA keresztül fogja verni, hogy mindenki írja alá (ugye eddig a blokkolásban volt érdekelt). Ilyenformán az orosz nézegethetné majd, hogy irtják a keleti végeken az oroszokat meg továbbra is milliókat üldöznek el kisemmizve ... Hát, Putykóban van gerinc, akkor a lemondásával együtt írja alá ... Avagy maximum addig halaszt ameddig az utódlásáról gondoskodik valamilyen szinten ...
Jó páran írták itt ,hogy Putyin tudja mit csinál ha aláírja ezeket a béke feltételeket gondolom akkor is tudni fogja mit csinál....
Amúgy direkt betettem ebbe a topikba az orosz oldal értékelését a tárgyalások eredményéről, és nekem úgy tűnik, számukra vállalhatóak ezek a feltételek...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and Yoda
W

Wilson

Guest
Kadirov sem a legélesebb kés a fiókban.....:)
De persze felőlem megpróbálhatja szerintem az ukrán védők alig várnak az érkezését.....:)

Kadirov sürgette, hogy "végezzük be, amit elkezdtünk", és "vegyük be Kijevet". Miután Oroszország csökkentette a katonai tevékenységet Kijev irányába​

2022. március 29. 17:30
Forrás: RIA Novosti
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113

Hollandiából érkezett terepkórházat hoztak létre Ukrajnában...​


Ukrajnában terepkórházat hoztak létre, amelyet a Holland Királyság kormányának határozatával átvittek az országba.

Erről a katonaság számolt be.

Az otthonukat elhagyó, sebesült katonai és ideiglenesen lakóhelyüket elhagyni kényszerült személyek kezelésére és rehabilitációjára tervezték.

A mobil egészségügyi intézmény 50 férőhelyes, szerkezete a következőket tartalmazza:
  • műtő;
  • újraélesztési ágyak;
  • intenzív osztály;
  • Röntgen diagnosztikai osztály;
  • ultrahangos diagnosztikai eszközök;
  • klinikai laboratórium vérbankkal;
  • oxigén koncentrátor.
Holland tábori kórház Ukrajnában.  2022. március. Fotó: Az ukrán fegyveres erők egészségügyi erőinek parancsnoksága
Holland tábori kórház Ukrajnában. 2022. március. Fotó: Az ukrán fegyveres erők egészségügyi erőinek parancsnoksága

A kihelyezett kórház dízelgenerátoros áramellátás nélkül is üzemelhet.

A teljes kapacitással egy éves munkához szükséges gyógyszer- és fogyóeszköz készletekkel is rendelkezik .

Holland tábori kórház Ukrajnában.  2022. március. Fotó: Az ukrán fegyveres erők egészségügyi erőinek parancsnoksága
Holland tábori kórház Ukrajnában. 2022. március. Fotó: Az ukrán fegyveres erők egészségügyi erőinek parancsnoksága

Jelenleg folyik a szakembergárda kialakítása.

Hollandban egy kisvárosban épp 55 önkormányzati kégliből basznak ki hollandokat, hogy ukrán családokat telepítsenek be helyettük. Végülis teljesen érthető, ha a saját adófizetőid helyett mindenféle jöttmentet támogatsz.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 415
23 431
113


A Külügyminisztériumot felháborítja a magyar kormány Ukrajna hegyeivel kapcsolatos spekulációja, és Oroszország kedvében járni próbál​


„Európai igazság” – 2022. március 29., kedd, 16:20

Az ukrán külügyminisztérium mélységesen erkölcstelennek tartja a magyar külügyminisztérium vezetője, Peter Siyyarto által terjesztett hamis üzeneteket.
Nem nagyon értem. Mi van az ukrán hegyekkel? Mit spekulál a Syyarto????
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 415
23 431
113
Na akkor most azt állítja ukrajna hogy a törökök megmérgezhetik őket (lévén török a tárgyalás helyszíne és valószínüleg a felszolgált ételek és italok is)


Amúgy szerintem se igyanak, mert beszélnek utána minden hülyeséget össze vissza!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 704
113
Na akkor most azt állítja ukrajna hogy a törökök megmérgezhetik őket (lévén török a tárgyalás helyszíne és valószínüleg a felszolgált ételek és italok is)


Amúgy szerintem se igyanak, mert beszélnek utána minden hülyeséget össze vissza!
Mi? A mérgezést a kijevi tárgyaláson követték el/ vagy nem, de arra utaltak tegnap.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 673
46 181
113
Nem egészen a bejelentett orosz csapatkivonások fényében az orosz katonai vezetés (legalábbis egyelőre) lemondott Kijev körbekerítéséről és bevételeiről...
Lássuk be, ennek reálisan az első napon lett volna értelme, ha bejön az amit megpróbáltak a meglepetés erejével csinálni. Nem jött be a kormány gyors megbuktatása. Innentől az a kérdés, merre hasznosabb az az erő Ukrajnában. Az is lehet visszavonulnak a fehéroroszokhoz, és kicsit pihentetik, feltöltik őket. De simán lehet hogy mennek tovább és máshol lesznek 1 hét múlva. Nagy jelentőséget én ennek nem tulajdonítok, mert ahogy leírtam már 1 hete, aki lát is nem csak néz, annak tiszta sor hogy a tengerpart és a Krím szárazföldi összeköttetése, oroszok lakta rész megszerzése a reális cél kb. a 3 nap óta.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Nem nagyon értem. Mi van az ukrán hegyekkel? Mit spekulál a Syyarto????
fordítóval írom én is
a magyar ellenzék tart gyűlést a mariupoli események miatt ezért a magyarországi k miniszter örjöngött egy kört
erre ukrajna:
"
Nikolenko cáfolta a miniszter feltételezéseit. "Kategorikusan elutasítjuk Peter Siyarto külügyminiszter azon próbálkozásait, hogy Ukrajnát bevonja Magyarország belpolitikai harcába... Magyarország belügyeibe nem avatkoztunk és nem is fogunk. A magyar emberek és a történelem fogja végső soron értékelni a magyar politikusok tetteit" - mondta.
"Sürgetjük a magyar vezetést, hogy hagyjon fel gyors közeledésével Oroszországhoz, és ismerje fel azt a nyilvánvaló tényt, hogy béke és biztonság nélkül Ukrajnában nem lesz béke és biztonság Magyarországon. Orbán miniszterelnök megtagadása ma Ukrajna teljes támogatásától nem akadályozza meg Magyarországot abban, hogy beavatkozni, és fordítva – Oroszország további agresszióra szóló meghívása mélyen Európába.
Hangsúlyozta azt is, hogy erkölcstelennek tartja az ukránok választási kampányban betöltött helyzetével kapcsolatos spekulációt."