[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Sok jelentősége nincs,hogy most,vagy 1-3 hét múlva fordulnak rá Kievre.
Még az is lehet,hogy kicsit engedtek nekik,hogy óvatlanabbá váljanak,kicsalogatják őket Kievből,aztán "benéz a lóné,a kancácska,azt nagy baj van" .

Avval, hogy területet adsz fel lehetőséget adsz. Az Ukrán hadvezetés az elmúlt hónap alapján sokminden csak nem hülye. Ha én lennék a helyükbe mennének előre a felderítők, építeném ki az intelt, aknásítanák... de nem komoly erővel tipikusan hit&runra építve. pl sok kis osztag elrejtve mortar, javelinnel...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ez nem igaz.
A háború eleji becslés, 102-105e-re tette az xzy szélsőjobbos, hadsereggel harcoló alakulatok létszámát.
Azov csak egy vadállat brigádokból. Most populárisak lettek.
Nem próbált megszabadulni és nem is tud, mert megölnék.
Ajánlom figyelmedbe, mint mondott a németországi nagykövetük, mikor felvetette ezt valaki.
Mit mondott?
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Személyzet megvan, ül a következőbe aztán megy tovább a hadművelet.
Vagy hol vannak a több ezres halott HK-s kezelőszemélyzetről a videók? o_O
Ugye ha elvesztette a kb felét az akkor is 2-3000 ember.
Hol vannak?
Ha visszamentek, aztán most vonatoznak akárhová,mert ott várja őket a másik gép....akkor pocsékba ment a sok NLAW és JAv.
Honnan tudod, hogy megvan? Kiégett orosz harckocsiból lehet hogy kiszáll, csak kicsi szenesedett cafatokban a torony és teknő közötti 10-20 méteres űrben... Elkaphatja az ukr gyalogság vagy tüzérség, akármi. Aztán ott van a tisztek kérdése, akik közül megint valószínű elég sok szenesedett el a gépben, vagy hagyta ott más úton a fogát.
A lényeg az, hogy ez az a csapat sosem lesz olyan, mint amilyen február 23.-án volt sem felszerelés, sem emberanyag, sem összeszokottság szempontjából. Az állomány jelentős részélt cserélni kell a gépparkkal együtt. (a géppark cserélése külön érdekes kérdés, hisz a Kantemirovszkaja pl csak T-80-asokat használ, és számomra kérdéses hogy azokból mennyi és milyen minőségben maradt meg az elmúlt 30 évben)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Valószínűleg túlságosan is lenézték az ukránokat.

Két dolog:
-Az Ukrajnai haderőt ismerniük kellett volna. Ha valahol akkor itt az intel ott volt elöttük.
-Nem ismerik azt a katonai ökölszabályt, hogy a legrosszabbra készülsz????

Akárhogy nézem az Orosz hadvezetés amatőrök gyülekezete volt.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
"Egyre nagyobb botrányt okoz Németországban a berlini ukrán nagykövet. Andrij Melnyk korábban seggfejnek nevezte a Bundestag külügyi bizottságának elnökét, most pedig egy baloldali politikusnak, aki bírálta a neonáci ukrán Azov-ezredet, egyszerűen azt írta Twitteren, fogja be a pofáját. "
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
azért nem teljesen értem néha én sem a BBC-t.
Milyen StarStreak ment 'so far'?
Ménemlátomőket??? Ideje lenne, bár elképzelésem sincs, hogy az UA-k hogyan kezelnék.
kapnak egy prezentációt ukrán nyelven. vagy már egy-két emberük kapott rá kiképzést régebben, és most ők lesznek az első kezelők is, miközben kiképezik a többit nyugaton (mármint Ukrajna nyugati részén). én legalábbis utóbbit preferálnám.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
kapnak egy prezentációt ukrán nyelven. vagy már egy-két emberük kapott rá kiképzést régebben, és most ők lesznek az első kezelők is, miközben kiképezik a többit nyugaton (mármint Ukrajna nyugati részén). én legalábbis utóbbit preferálnám.
lehet, bár azért kicsit összetettebb, mint egy stinger
 
W

Wilson

Guest
azért nem teljesen értem néha én sem a BBC-t.
Milyen StarStreak ment 'so far'?
Ménemlátomőket??? Ideje lenne, bár elképzelésem sincs, hogy az UA-k hogyan kezelnék.

StarStreakra az ukrán sajtó szerint a napokban fejezték be a kiképzést az ukrán haderőben.....
Azok bizony már ott figyelnek az ukriknál és már ki is vannak képezve rá a kezelők....
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Valószínűleg baleset... Kicsi az esélye, hogy szabotázs lenne.

A forrás szerint négy katona megsebesült, amikor egy lövedék becsapódott egy katonai táborba Belgorod régióban. Az előzetes információk szerint az ágyúzást Ukrajna oldaláról hajtották végre.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Két dolog:
-Az Ukrajnai haderőt ismerniük kellett volna. Ha valahol akkor itt az intel ott volt elöttük.
-Nem ismerik azt a katonai ökölszabályt, hogy a legrosszabbra készülsz????

Akárhogy nézem az Orosz hadvezetés amatőrök gyülekezete volt.
Én azon az állásponton vagyok, hogy többek kötött az FSZB (ugyanis Ukrajna rájuk volt bízva) félrevezette Putyint és az orosz vezetést... Nyilván más okok is vannak, de ez az egyik. Kíváncsi vagyok, mekkora tisztogatás ment végbe feb. 24. óta, illetve még mekkora tisztogatás várható... Számos forrás alátámasztja azt, hogy az FSZB-ben alvó sejtek már egy jó ideje alávágnak a putyini rendszernek... Navalnij és stábjának oknyomozásai is túlontúl részletesek ahhoz, hogy egyszerűen ráfogjuk a CIA-ra, vagy akármire...
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113

A forrás szerint négy katona megsebesült, amikor egy lövedék becsapódott egy katonai táborba Belgorod régióban. Az előzetes információk szerint az ágyúzást Ukrajna oldaláról hajtották végre.
Hát ez érdekes, de én még várnék inkább. Ki tudja, mi van a háttérben...
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 963
5 916
113
Olvasom az Ukránok olvasatát arról, milyen tervezetről állapodtak meg szerintük az oroszokkal a béke tárgyaláson (https://rusvesna.su/news/1648559406) Az alapján amit és ahogyan nyilatkoztak, gyakorlatilag semmit nem adnak, lényegében semmit nem ígérnek, és minden törekvésüket megtartják.( lényegében nem mondanak le semmiről,. Nemhogy a Donbassról, de a Krímről sem. Az oroszok/ szakik által most elfoglalt területekről meg pláne nem)

Lényegében ez egy Minszk 3. Várhatóan Ugyanolyan következményekkel. Részükről ez egy "gumi megállapodás".Gyakorlatilag palira akarják venni az oroszokat. Megint.
A nyilatkozatok alapján simán fel tudják majd mondani, sőt, lényegében szándékukban sem áll életbe léptetetni azt. Lényegében Semmire nem adnának garanciát. Ellenben az oroszok meg lehetetlenül betarthatatlan garanciákat adnának.

Ha ebbe Putyin belemenne így, akkor mindenki komplett idiótának nézné. Aminek beláthatatlan következményei lehetnének.

Mondtam én!
Nem megmondtam?

Putyin ellen játszik minden, idő meg végképp.
Előbb utóbb oroszok lemondanak mindenről.
Ukránok meg győztesen jönnek ki egészből.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Luhansz irányába zajló csata során elfogott orosz T-64BV

Az 57. OMPBR azt mondta, hogy az elfogott T-64BV-t pótalkatrészekként használják majd fel.

Elfogták 57 OMPBR T-64BV megszálló harcosai.  2022. március. Fotó: 57 OMPBr


Nem kizárt, hogy az elfogott harckocsit egykor az ukrán erők használták, de a megszállók kezére került.

Vándortank. De túlélő! Erre szétszedik. :(