[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Nem gondolnám, hogy jelenleg már ott tart az ukrán haderő, hogy lassan már nem lesz embere.
Eddig nem mertem hangoztatni, féltem Te és a csapatod a Telextől, hamar leugattok:) Valahol 5:1 lehet az arány. Még az eleján rákérdeztem, hogy miképp lehet az, hogy 1 rakéta max 1 embert öl meg, vagy egyet sem. Akkor azt válaszoltátok, mert jól elsáncolták magukat, és a fedezékbe nem hullik a katona. Nehezen, de akkor ezt elfogadtam. Ma úgy gondolom, ha minden kilőtt hadianyag csak 1 ember halálát okozta, lassan 10 ezer ukrán halottnak kell lennie. Akkor most ezt szorozd fel, ha nem egy ember veszíti halálát egy csapásban. Tudom, azt hangoztatod, hogy béna az orosz hadsereg, de megelőlegezve, hogy minden 10-ik katona eltalál egy ellenséget,
valamivel ami kéznél van, az is már 18.000 halott katonát ad ki eredményként. Tehát a csapásmérések és a gyalogsági eredmények alapján, én valahol 70-80 ezres veszteséget merek megkockáztatni ukrán oldalon.
A telegram orosz csatornákon, naponta látni képeket csapások után, hát.. nem egy halott van ott. :)
 
W

Wilson

Guest
Eddig nem mertem hangoztatni, féltem Te és a csapatod a Telextől, hamar leugattok:) Valahol 5:1 lehet az arány. Még az eleján rákérdeztem, hogy miképp lehet az, hogy 1 rakéta max 1 embert öl meg, vagy egyet sem. Akkor azt válaszoltátok, mert jól elsáncolták magukat, és a fedezékbe nem hullik a katona. Nehezen, de akkor ezt elfogadtam. Ma úgy gondolom, ha minden kilőtt hadianyag csak 1 ember halálát okozta, lassan 10 ezer ukrán halottnak kell lennie. Akkor most ezt szorozd fel, ha nem egy ember veszíti halálát egy csapásban. Tudom, azt hangoztatod, hogy béna az orosz hadsereg, de megelőlegezve, hogy minden 10-ik katona eltalál egy ellenséget,
valamivel ami kéznél van, az is már 18.000 halott katonát ad ki eredményként. Tehát a csapásmérések és a gyalogsági eredmények alapján, én valahol 70-80 ezres veszteséget merek megkockáztatni ukrán oldalon.
A telegram orosz csatornákon, naponta látni képeket csapások után, hát.. nem egy halott van ott. :)
70-80 ezres ukrán veszteségnél már nem lenne érdemi ellenállás Donbaszban sem.
Sokan túlzónak találják a hivatalos orosz statisztikákat de szerintem az jár még a legközelebb a valósághoz az ukrán haderő élőerőt illető veszteségei tekintetében.

És nem szoktam "leugatni" senkit ..
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 055
41 926
113
Az első felvétel lengyel tankokról Ukrajnában?

A videó ukrán szerzői azt állítják, hogy ez az első lengyel T-72M1 harckocsi használat. Korábban arról számoltak be, hogy Lengyelország 232 T-72M1-et, valamint MLRS-t, önjáró fegyvereket és MANPADS-eket adott át Ukrajnának.
t.me/RVvoenkor
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 055
41 926
113
Hidat lőttek Odesszában, füstfelhő a város felett
t.me/RVvoenkor
Frissítés: A rakéta az odesszai Dnyeszter torkolatánál átívelő hidat találta el, amelyet néhány napja már egyszer eltaláltak.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
70-80 ezres ukrán veszteségnél már nem lenne érdemi ellenállás Donbaszban sem.
Sokan túlzónak találják a hivatalos orosz statisztikákat de szerintem az jár még a legközelebb a valósághoz az ukrán haderő élőerőt illető veszteségei tekintetében.

És nem szoktam "leugatni" senkit ..
A probléma talán az, hogy az orosz sem tudhatja, mit ért el. Gondolok itt azon egyszerű tényre, ha nyugati részen csapásokat mér, akkor az eredményességét (halott katonában mérve) max. találgatni tudják. Az ukrán meg nem jelenti be a saját veszteségeit, csak töredékét, már csak a morál végett sem. Ettől még Donbaszban simán lehet komoly ellenállás az ott csoportosított 30-40e fővel.
Másrész ha jól tudom, most már közel 350e ukrán van bevonva. Tehát eltart még egy darabig, mire ez érzékelhető lesz az érdemi ellenállásban.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
590
4 482
93
Odesszai lakos beszél a város támogatásáról az ukrajnai különleges művelethez

Az odesszai lakosok Oroszországot várják, hogy igazságot szolgáltassanak a Szakszervezetek Házában május 2-án kialakult helyzet miatt - mondta Marina, egy odesszai lakos a RIA Novosztyinak.
"Úgy vélem, hogy most Oroszország érkezésével a helyzet határozottan megváltozik. És azok az emberek, akik ennyi éven át próbáltak igazságot szolgáltatni, tényleg várnak rá. Nagyon várják Oroszországot Odesszában" - mondta Marina.
Elmondta, hogy a Szakszervezetek Házában összegyűjtötték és ma is őrzik a nacionalisták bűneinek archívumát.
"Most hallom megfelelő emberektől Odesszában: "Most már értem, miért tartott olyan sokáig a különleges művelet előkészítése! Miért nem történt meg 2014-ben. Végül is túl nagy. Túl nagy és súlyos következményekkel jár. És különösen azok, akik akkoriban a Kulikovo mezőn jártak, ezen a véleményen vannak. A különleges műveletet támogatják, és Oroszország vár" - mondta Marina.
Megjegyezte, hogy "Odessza nem felejtett el és nem bocsátott meg semmit". És ha a városi hatóságok nem rendeltek volna el kijárási tilalmat, akkor az odesszaiak nagy számban vonultak volna az utcára, hogy együtt érezzenek a halottak és a sérültek hozzátartozóival - mondta az odesszai lakos.
"Május 2-3. olyan tragédiája a városnak, amelyet nem lehet elfelejteni. Kizárt, hogy a kijevi Zelenszkij Odesszát megbízható hátországának és támaszának tekintse" - mondta Marina.
Kijev szempontjából Odessza egy megszállt és erőszakkal engedelmességben tartott város.
"Az emberek nagyon várják, hogy az Orosz Föderáció érkezésével drámaian megváltozik a helyzet. Lesz tárgyalás. Végre megengedik, hogy legalább egy keresztet állítsanak a Kulikovo mezőn az ott meghaltak emlékére. Ukrajna még mindig nem engedi, hogy felállítsák. Odessza megfelelő része támogatja Oroszország különleges műveletét" - mondta Marina.
2014. május 2-án délután a Grecseszka tér közelében dulakodások törtek ki az egyik oldalon a Maidán-ellenes aktivisták, a másik oldalon pedig a harkivi és odesszai futball-ultrák, valamint az Euromajdan résztvevői között. A harc a sátorváros lerombolásával és a Szakszervezetek Házának felgyújtásával ért véget, ahol a Maidan-ellenes aktivisták menedéket találtak.
Az aznapi tragédia áldozatai 48-an voltak, hatan a Görög tér és az Athena bevásárlóközpont környékén (közülük ketten kórházban haltak meg), 42-en a Kulikovo mező és a Szakszervezetek Háza környékén (hárman kórházban haltak meg). Hatan lőtt sebekbe haltak bele, tízen kiestek az égő épület ablakain és lezuhantak, 32-en égési sérülésekben és szén-monoxid-mérgezésben haltak meg. Több mint 250 ember megsérült.

 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 562
7 006
113

Végig kamuként kezeltem.
Azután is fenntartásokkal az "eredményeit", hogy archoz kötötték a "szellemet", de akkor mondom, volt egy valós személy legalább....

Erre tessék...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113

Végig kamuként kezeltem.
Azután is fenntartásokkal az "eredményeit", hogy archoz kötötték a "szellemet", de akkor mondom, volt egy valós személy legalább....

Erre tessék...
lehet törölni az accát akkor :D
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
590
4 482
93
Világ legjobb páncélozott járműveit szállították eddig is! A fronton még a fényképezőgépek számára is láthatatlan mindegyik, takaró szálig! Csak így tovább!