[HUN] RGW-110 (Dynamit Nobel Defence)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 015
36 405
113
Miért ennyire fontos számodra, hogy csak közös üzemben vagy tőszomszéd telepen valósulhasson meg? 50 km-en belül lesz. 50 km iparban nem tétel, mintha a szomszédban lenne. Valamiért rá vagy kattanva erre, de nem tudok rájönni, hogy miért.
Mert szerintem irracionális máshova tenni, mint a fő alapanyag forrás közelébe. Ennyi.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 015
36 405
113
Az, hogy értelmetlen marhaság amiről beszélsz. Mennyit spórolnál? 1 EUR-t rakétánként? Ez még viccnek is rossz.
Minek fizetnél akár 1 Eurót is szállításért, ha várpalotai üzembe is rakhatod a rakétagyárat?!?
Mi fenéért ne lehetne egy telephelyen a rakétagyár mint a robbanó anyaggyárt? Ennek a faék egyszerű logikáján mit kell ennyit rugózni?! A lőszergyár sem Nyírségbe kerül pedig arra is mondhatod, hogy "pár euró a szállítás lőszeremként"!
Erősebb légvédelmet kiépíteni is könnyebb egy üzem köré, mint ha szétszórod ide-oda...

Mindegy, hagyjuk!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 516
113
Minek fizetnél akár 1 Eurót is szállításért, ha várpalotai üzembe is rakhatod a rakétagyárat?!?
Mi fenéért ne lehetne egy telephelyen a rakétagyár mint a robbanó anyaggyárt? Ennek a faék egyszerű logikáján mit kell ennyit rugózni?! A lőszergyár sem Nyírségbe kerül pedig arra is mondhatod, hogy "pár euró a szállítás lőszeremként"!
Erősebb légvédelmet kiépíteni is könnyebb egy üzem köré, mint ha szétszórod ide-oda...

Mindegy, hagyjuk!
A semmire építettél fel egy érvrendszert. Ez egy nem létező problémára adott megoldás. Ha 20.000db rakétát veszünk az is csak 20.000 EUR spórolás, ez még kerekítési hibának is kevés.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 958
113
egyébként ez hogy komolyabb közellégvédelem kell nem új dolog a hogy az sem hogy látja az égből a célokat az aeelen. a 2. vh nem váéletlen vólt az a sok fotógéppuska szinte minden modern vadászgépen de felderítőgépeken is a hagyományos fotógépek és kamerák melett
még a nehézbombázók parancsnoki gépei is végeztek légifelvételeket minden akciónál meg a bombázótiszteknek is feladata vólt ugyan úgy ahogy kisebb gépeken. ott pedig vólt légiforgalom és megvóltak valahogy.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 409
14 471
113
Semmi értelme 70 km-et utaztatni a cuccot, várpalotai komplexumba kellene betenni az egészet.
Legfeljebb annyi lehet, hogy ideiglenesen leteszik valahova a csőgyártást amíg nem készül el a várpalotai üzem...
A kapitalizmus nem így működik
 

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
321
1 111
93
Vicces, hogy egy-két mondattal milyen brainstormingot lehet elindítani... :D
Egyébként a lényeget nem vette le senki a mondataimból - csőgyártás...
Én nem beszéltem se összeszerelésről, se robbanóanyagról ... és egyelőre szerintem ŐK sem...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 940
91 650
113
Vicces, hogy egy-két mondattal milyen brainstormingot lehet elindítani... :D
Egyébként a lényeget nem vette le senki a mondataimból - csőgyártás...
Én nem beszéltem se összeszerelésről, se robbanóanyagról ... és egyelőre szerintem ŐK sem...
Hát ööö..
Ez rövidebb, de jó videó volt.

DND vegyesvállalat Magyarországon.
A német engedélyek megkapva a gyártás és a technológia áttelepítéséhez. ERA reaktív páncélzat és RGW 90/110 (a szám jelzi milyeb vastag páncélt tör át) páncélököl lesz itthon teljes körűen gyártva és a Honvédségnél rendszeresítve. Varpalotai robbanóanyaggyár fontos szempont volt a gyáráttelepítésnél. Alapanyagellátásról, beszállítókról zajlanak egyeztetések.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
321
1 111
93
Hát ööö... majd meglátjuk. Mindenesetre én nem tartom elképzelhetőnek, hogy egy kutyaközönséges ipari park egyik csarnokában, ahol az épületben másik cég is működik, néhány ezer m2-es üzemben robbanóanyaggal is foglalkozzanak... Ennyi.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 015
36 405
113
Hát ööö... majd meglátjuk. Mindenesetre én nem tartom elképzelhetőnek, hogy egy kutyaközönséges ipari park egyik csarnokában, ahol az épületben másik cég is működik, néhány ezer m2-es üzemben robbanóanyaggal is foglalkozzanak... Ennyi.
Emiatt is logikus lenne, hogy a jól őrzött majdani várpalotai komplexum területén kapjon egy csarnokot a DND...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Mert szerintem irracionális máshova tenni, mint a fő alapanyag forrás közelébe. Ennyi.

Szerintem @dudi nak teljesen igaza van, de szeretném kicsit szemléletesen megvilágítani a problémát, ha az 1 eurós drágulás nem volt elég. Hátha segítek.
Ha -feltéve és meg nem engedve- jó a logikád, akkor egy autógyártó sosem engedné meg, hogy a sebességváltót vagy a hifit máshol gyártsák, kizárólag az összeszerelő üzemében... vagy ha úgy nem megy, akkor a közvetlen szomszédos valamelyik telephelyen. Hogy a te szavaiddal élve át tudják targoncázni egyikből a másikba a kész hifit, motorblokkot vagy épp sebességváltót.
Ehhez képest azt látjuk, hogy ennél jóval messzebb is települnek beszállítók és 50 km-en belül az ipar úgy kezeli, hogy az semmi. Felrakom a platóra és a Janit egy órára átküldöm vele a másik céghez.

És fontos dolog következik, szeretném, ha érthető lenne. Mennyibe kerül egy autó és hány alkatrészt szállítanak bele, amit a beszállító nem közvetlenül a megrendelő üzemcsarnokában gyárt? És mennyibe kerül egy RGW110-es, amihez egy darab beszállítóról beszélünk. Miért nem követeled, hogy a Lynx közvetlenül egy páncél minőséget előállítani tudó nemesacélt kifosó kohó telephelyével legyen összeépítve, mert ott a pár kilós kézifegyverhez képest sokkal több szállítási költséget spórolhatnál, de az a kohó épüljön egy vasbánya fölé, hogy a követ ne kelljen egy métert se vinni... Miközben egy kibaszott szénerőmű sem épül közvetlenül a szénbánya fölé, ott vagonszámra megoldják a jóval nagyobb anyagmennyiség mozgatását.

Szerintem engedd el a témát! És amit @Rapesz ír, az sokkal érdekesebb.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 867
4 885
113
Emiatt is logikus lenne, hogy a jól őrzött majdani várpalotai komplexum területén kapjon egy csarnokot a DND...
Ne hagyd magad meggyőzni, ebben igazad van. Sokkal célszerűbb oda telepíteni egy veszélyes tevékenységet ahol már eleve van erre a telephelynek engedélye és ki vannak alakítva a megfelelő, qrva szigorú körülmények. Eleve azért IS (meg nyilván más okai is vannak) jön Várpalotára a lőszer, robbanóanyaggyár mert nyugaton egy ilyen tevékenység engedélyezése éveket vesz igénybe, itt meg egy kormányhatározattal el van intézve. De nemcsak Várpalotán lesz robbanóanyaggyártás. Nézd meg mit gyártanak pár km-er távolabb a péti Nitrogénművekben...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 015
36 405
113
Ne hagyd magad meggyőzni, ebben igazad van. Sokkal célszerűbb oda telepíteni egy veszélyes tevékenységet ahol már eleve van erre a telephelynek engedélye és ki vannak alakítva a megfelelő, qrva szigorú körülmények. Eleve azért IS (meg nyilván más okai is vannak) jön Várpalotára a lőszer, robbanóanyaggyár mert nyugaton egy ilyen tevékenység engedélyezése éveket vesz igénybe, itt meg egy kormányhatározattal el van intézve. De nemcsak Várpalotán lesz robbanóanyaggyártás. Nézd meg mit gyártanak pár km-er távolabb a péti Nitrogénművekben...
Nem "győztek meg", de már úgy vagyok vele hogy "whatever"! :D
Szerintem ott lenne a legjobb helyen, de majd teszik ahová gondolják. Ha nem Várpalotán lesz az egész gyártási folyamat, akkor vélhtően Krisssnek van igaza és végszerelés (pl. robbanóanyag hozzáadása) lesz csak ott...vagy nem. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 940
91 650
113
Hát ööö... majd meglátjuk. Mindenesetre én nem tartom elképzelhetőnek, hogy egy kutyaközönséges ipari park egyik csarnokában, ahol az épületben másik cég is működik, néhány ezer m2-es üzemben robbanóanyaggal is foglalkozzanak... Ennyi.
A fentit nem én találtam ki, Maróth nyilatkozta.