[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
Publicus felmérés:

Ha Magyarországot támadnák meg, tízből hatan (60%) mondják, hogy harcolnának, ha viszont Magyarország támadna meg valaki mást, tízből nyolcan (80%) nem fognának fegyvert.
A 60% védené az országot az nem is rossz arány, a 20% kész lenne más országot megtámadni - az még magas is!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Publicus felmérés:

Ha Magyarországot támadnák meg, tízből hatan (60%) mondják, hogy harcolnának, ha viszont Magyarország támadna meg valaki mást, tízből nyolcan (80%) nem fognának fegyvert.
A 60% védené az országot az nem is rossz arány, a 20% kész lenne más országot megtámadni - az még magas is!
Ha megkérdeznéd azt a 60%-ot, szerinte pontosan mit is jelentene az a “fegyvert ragadás”, a túlnyomó többségnek fogalma se lenne róla, ez mivel jár.
Ami úgy fordítódik, hogy ahogy közelednénk egy éles helyzethez, úgy párologna el a 60%.
Mondjuk kötöttsapkás bölcsész arcok csinálták a felmérést is, mire is számítottam…
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
Ha megkérdeznéd azt a 60%-ot, szerinte pontosan mit is jelentene az a “fegyvert ragadás”, a túlnyomó többségnek fogalma se lenne róla, ez mivel jár.
Ami úgy fordítódik, hogy ahogy közelednénk egy éles helyzethez, úgy párologna el a 60%.
Mondjuk kötöttsapkás bölcsész arcok csinálták a felmérést is, mire is számítottam…
Azt vedd figyelembe hogy a 18 éves kortól a nyugdíjasig mindenkit megkérdeztek. Nyilván ha WC-re is járó kerettel mész akkor nem nagyon van harci kedved...kivéve ha békamenetre hívnak nyugdíj emelés megvédését ígérve! :D
Összességében ez nem olyan rossz arány - én rosszabbra számítottam.

Annak örülök hogy többség nem akar megtámadni senkit - abból úgy sem jönnénk ki jól.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
Azt vedd figyelembe hogy a 18 éves kortól a nyugdíjasig mindenkit megkérdeztek. Nyilván ha WC-re is járó kerettel mész akkor nem nagyon van harci kedved...kivéve ha békamenetre hívnak nyugdíj emelés megvédését ígérve! :D
Összességében ez nem olyan rossz arány - én rosszabbra számítottam.

Annak örülök hogy többség nem akar megtámadni senkit - abból úgy sem jönnénk ki jól.
pedig elöb utobb támadnunk kell különben elöbb utobb elveszünk a népek sülyesztőlyébe. ez egy ilyen játék.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
@Xpert miért vicces ez. Ameik nép nem támadot meg soha senkit az elveszett. küzdősportba is ha csak védekezel vagy csak visszavágsz de egy támadást sem indítassz rövidke lessz a sport karier... egy egy mecset kilehet így bliccelni de hogy sokra neviszi senki ilyen temperamentummal az garantált. Ameik ország nem támad elöbb utobb elenyészik.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
pedig elöb utobb támadnunk kell különben elöbb utobb elveszünk a népek sülyesztőlyébe. ez egy ilyen játék.
ha támadsz előbb veszel el, mert kizárt hogy sikerüljön illetve az amúgy is kevés fiatal jelentős részét is megölöd és gazdasági szanciók miatt a másik nagy része lelép innen. Itt marad egy csomó vén ember, akinek már nyugdíjat sem lesz aki befizesse.
Minket bármilyen háború egy lépéssel közelebb visz a nemzethalálhoz.
A mostani demográfia miatt most sem tudom hogy miként nem fog ez bekövetkezni 100-150 éves távlatban...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
@Xpert miért vicces ez. Ameik nép nem támadot meg soha senkit az elveszett. küzdősportba is ha csak védekezel vagy csak visszavágsz de egy támadást sem indítassz rövidke lessz a sport karier... egy egy mecset kilehet így bliccelni de hogy sokra neviszi senki ilyen temperamentummal az garantált. Ameik ország nem támad elöbb utobb elenyészik.
Svájc 500 éve nem támadott meg senkit - egész jól elvannak ezzel. :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
Svájc 500 éve nem támadott meg senkit - egész jól elvannak ezzel. :D
a kantonok terjeszkedtek egymás között (folyamatosan határvitáztak határháborúztak egymásközött mire kialakult a mai értelembe vett svájc) meg PROXIZTAK a zsoldosaikkal. 19. századba bezony jópár koalicióba benne vólt. többnyire a támadó fél oldalán. a 2 vh ba valóban csak védekeztek. és lelőtek németet szövetségest.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
tény hogy jurat megszerezte háború nélkül de nem egészen vér nélkül. de ehhez kellett svájc különleges helyzete amit ki tudott használni ilyen csodák ritkán vannak.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
a kantonok terjeszkedtek egymás között (folyamatosan határvitáztak határháborúztak egymásközött mire kialakult a mai értelembe vett svájc) meg PROXIZTAK a zsoldosaikkal. 19. századba bezony jópár koalicióba benne vólt. többnyire a támadó fél oldalán. a 2 vh ba valóban csak védekeztek. és lelőtek németet szövetségest.
én örülök hogy magyarok többség nem akar háborút - ez a szöveg 2/3-adot ért áprilisban. 10-20% pedig nem tudja mit beszél: semmilyen adottságunk nincs ahhoz, hogy mi háborúzgassunk, terület hódítósdit játszunk! Úgy járnánk mint a szerbek: minél inkább meg akarták tartani Jugoszláviát annál kisebbek lettek és most is egy fajta elszigeteltségben vannak nem túl magas életszínvonallal.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
én örülök hogy magyarok többség nem akar háborút - ez a szöveg 2/3-adot ért áprilisban. 10-20% pedig nem tudja mit beszél: semmilyen adottságunk nincs ahhoz, hogy mi háborúzgassunk, terület hódítósdit játszunk! Úgy járnánk mint a szerbek: minél inkább meg akarták tartani Jugoszláviát annál kisebbek lettek és most is egy fajta elszigeteltségben vannak nem túl magas életszínvonallal.
ez is egy álláspont. én ennek az ellenkezőlyén vagyok. Területszerzés békésen unio révén (nem eu) és területszerzés erővel fegyverrel. amint lehetőség nyílik rá. (A ROMÁN FORRADALMAT nem tartom lehetőségnek) a délszláv válságot esetleg. ott egy koszovóhoz hasonlót meglehetett vólna lépni )
de én nem véletlen vagyok katona és te nem véletlen vagy logisztikus.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
ez is egy álláspont. én ennek az ellenkezőlyén vagyok. Területszerzés békésen unio révén (nem eu) és területszerzés erővel fegyverrel. amint lehetőség nyílik rá. (A ROMÁN FORRADALMAT nem tartom lehetőségnek) a délszláv válságot esetleg. ott egy koszovóhoz hasonlót meglehetett vólna lépni )
de én nem véletlen vagyok katona és te nem véletlen vagy logisztikus.
"A háború túl komoly dolog ahhoz, hogy a katonaságra bízzuk." - CLEMENCEAU
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
A nagy bőlcsességébe meg is teremtette a 2. világégést. és a mai napig tartó konfliktusok zömét köszönheti neki és haverjainak a világ...
ugyhogy a szemembe ez a megállapítása hatalmasat bukott.
Kecskére nem bízzuk a káposztát így katonákra sem bízzuk, hogy legyen-e háború.
Ez nem egy foci meccs, hogy csak a pályán lévőket érinti: ez egész ország sorság meghatározza elég hosszú távra.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
Kecskére nem bízzuk a káposztát így katonákra sem bízzuk, hogy legyen-e háború.
Ez nem egy foci meccs, hogy csak a pályán lévőket érinti: ez egész ország sorság meghatározza elég hosszú távra.
igen ezért létezik az a fogalom hogy háborúra való készülődés vagy háborús előkészületek. aminek az 1 lépése a lakosság háborúra való felkészítése annak a háborúra hangolása. ez minden konfliktusnak része.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
igen ezért létezik az a fogalom hogy háborúra való készülődés vagy háborús előkészületek. aminek az 1 lépése a lakosság háborúra való felkészítése annak a háborúra hangolása. ez minden konfliktusnak része.
Háborúra hangolása??? MINEK!???!!!
Értsd már meg: nem kell háború, mert semmit nem tudunk vele elérni azon kívül hogy k. megszívatjuk magunkat évtizedekre! Így is elég nyomorult ez az ország az emberek fele egyik hónapról a másikra él. Minek ezt fokozni?!
 
  • Tetszik
Reactions: ehnaton

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
egy győztes háború fellendíti a gazdaságot növeli az életszínvonalat növeli a lakosságot a gyerekszületési rátát edzi a lakosságot helyreállítja a normákat csökkenti a bünözési mutatókat vagyonosodást jelent a polgároknak tartást ad az embereknek erősíti a munkamorált növeli az egyének önbizalmát ambícióit asszimilálja a korábbi kisebbségeket stb.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
nem kell veszíteni és akkor nem szívás a vége. a nyertes háború minden szempontból hasznot hoz. (állami szinten)
Nem tudunk nyerni! Az összes ország, egész Európa az agresszor ellen fordul!
Nekünk nincsenek erőforrásaink! Se olaj, se gáz se nyers anyag! A hadiparunk se lenne német technológia nélkül!
Ember sincsen!
Hihetetlen mennyire nem látod a globális képet - neked ez a háború kb. egy videójáték szinten zajlik a fejedben...
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 062
36 506
113
egy győztes háború fellendíti a gazdaságot növeli az életszínvonalat növeli a lakosságot a gyerekszületési rátát edzi a lakosságot helyreállítja a normákat csökkenti a bünözési mutatókat vagyonosodást jelent a polgároknak tartást ad az embereknek erősíti a munkamorált növeli az egyének önbizalmát ambícióit asszimilálja a korábbi kisebbségeket stb.
Te meg vagy veszve...már bocs.
Én kiszálltam a témából! Jó fantáziálsát - szerencse, hogy az emberek legalább 80%-as nem ezt gondolja.
 
Status
Not open for further replies.