KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

speziale

Guest
Ok, de azt nem értem, hogy mire írtad, mert @speziale arról értekezett, hogy jó lesz ide a 120mm-is az MGCS-be. Erre írtam, hogy az MGCS követelményrendszerét elfogadta mind a 2 ország szakmai vezetése, és mindkét opció nagyobb űrméretet takar.
Tudom, hogy van nagyobb ágyúja a KNDS-nek. A kérdés, hogy tudnak-e köré építeni egy modern harckocsit.
És nem is értem, hogy mi szükség volt erre a 120mm-es toronyra, amikor ezt senki nem fogja megvenni, és a végső megoldáshoz kevés lesz. Pláne, hogy ott a 140mm-es ágyúja. Mi értelme volt ennek a dupla munkának? Miért nem lehetett egyből a 140-eshez alkalmas tornyot építeni?

nem...speziale nem ezt mondta

én pont azt mondtam, amit @dudi is...hogy az EMBT torony nagyon is jó Leopard 2 upgrade....mivel reflektál a jelenkor "emerging threat"-jeire (szerintem még jobban is, mint az RM megoldása)....az RM megoldás egyetlen előnye a 130mm...csak ez meg olyan, ami nem biztos, hogy olyan aminek a felhasználók a szükségét érzik

egyébként ha a francúzok nem lennének ennyire patrióták lehetne nagyon is ésszerű kompromisszumra jutni iparági szinten:

az EMBT torony a Leo2 upgrade konfigban megkapná az RM L55a1 ágyúját és megtartaná a jelenlegi autoloader-t...ha APS-re lenne szükség, akkor meg amap-ads-el csempéznék fel

az MGCS konfigban meg megkapná az RM 130mm-t és autoloader-ét+ az amap-ads-t

az elektronika meg optikák esetében meg a francia változatok Thales, a német meg Hansoldt cuccokat kaphatna (mint a Fremm fregattok esetében is)....az export megrendelők meg választhatnak a kettő közül


cserébe viszont a KNDS, pontosabban a Nexter hozzáférne a Leo-ben közösség piacához (magyarán ez az embt torony lenne a "hivatalos" upgrade package, nem házalna vele külön a KMW, meg az RM)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 212
36 796
113
Konkrétan ki is mondta Papperger, hogy 100% saját IP a KF51 végső formajaban. Magyarán ha kikerülnek a gyártás főbb elemei német területről, nem tud es nem is fog makd beleszolni az elmeroggyant, amatőr német zöldek politikai hisztije.
Motor? váltó?
Ezeket nem gyártja az RM - mondjuk nem tudom, hogy ezek miatt a kettős felhasználású elemek miatt lehet-e tiltani az exportját...de lehet, hogy igen.

Amúgy érdekes módon pont a Zöldek a legharciasabbak most német kormányban: ekézik Scholtzoz hogy miért nem küldd több fegyvert az ukránoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: speziale
S

speziale

Guest
Konkrétan ki is mondta Papperger, hogy 100% saját IP a KF51 végső formajaban. Magyarán ha kikerülnek a gyártás főbb elemei német területről, nem tud es nem is fog majd beleszolni az elmeroggyant, amatőr német zöldek politikai hisztije.

csak éppen az a gond, hogy a bevételek igen jelentős része még mindig Németországból jön...és feltehetően a mostani budget emeléssel ez tovább fog nőni....aligha hiszem, hogy az RM felvállalna oylan lépést ami nagyon nem tetszene a német politikának

egyébként meg a mostani háború pont arra hívja fel a figyelmet, hogy igenis kell az, hogy a "pénznek néha legyen szaga"....magyarán: ne adj el bármit bárkinek
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Deja vu élzésem lett. Láadásul mindig bejön.
Mál két éve fikkantották a fólumon az eLhalminckilencengét, asztán csodák csodája meglendelték a lepülőt.
Úgyhogy mál dölzsölöm a tenyelem, és látom is mál magam előtt a Pálducot. :)
 
S

speziale

Guest
Motor? váltó?
Ezeket nem gyártja az RM - mondjuk nem tudom, hogy ezek miatt a kettős felhasználású elemek miatt lehet-e tiltani az exportját...de lehet, hogy igen.

Amúgy érdekes módon pont a Zöldek a legharciasabbak most német kormányban: ekézik Scholtzoz hogy miért nem küldd több fegyvert az ukránoknak.

ez itt off:

de a német zöld átállás pont, hogy jelentősen csökkenti a német energiafüggőséget, ezáltal pont nő a stratégia függetlenség
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 798
14 993
113
Nem értek egyet azzal, hogy nem veszi meg. Ez a torony (EMBT/MGCS) 100%-ban kompatibilis a Leopard 2-vel. És mi a baja a Leopardnak? Már nem bírja el a teknő azt a tömeget amit minden egyes modernizációval rápakolnak. Tehát ha van egy halom régebbi Leopard 2-d amit meg akarsz tartani, akkor fogod magad és megveszed ezt a tornyot. Ennél olcsóbban Leopard 2 üzemeltetőnek akár még az A7-et is meghaladó, de azzal minimum azonos harcértékű tankja nem lesz.

Boocs, de szerintem nem kompatibilis. Szemre legalábbis egy megmókolt/megemelt felépítményű Leo2 alvázon van.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 694
46 721
113
Nem értek egyet azzal, hogy nem veszi meg. Ez a torony (EMBT/MGCS) 100%-ban kompatibilis a Leopard 2-vel. És mi a baja a Leopardnak? Már nem bírja el a teknő azt a tömeget amit minden egyes modernizációval rápakolnak. Tehát ha van egy halom régebbi Leopard 2-d amit meg akarsz tartani, akkor fogod magad és megveszed ezt a tornyot. Ennél olcsóbban Leopard 2 üzemeltetőnek akár még az A7-et is meghaladó, de azzal minimum azonos harcértékű tankja nem lesz.
Mondj egyetlen megrendelőt, és én megmondom, miért nem rendeli meg.... :oops:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 463
120 940
113
hagyjuk már ezt a baromságot....

én sokkal szívesebben élnék egy olyan világban, ahol Fukuyama-nak igaza lett volna
Én is, de mégis amikor 13 évesen először elolvastam akkor is annak láttam ami lett belőle, délibáb és utópia. A baj ott keződött, hogy volt aki komolyan vette és a politikai alapokat helyzetett rá, a baj pedig ott folytatódott hogy ezek az illetők még hatalomba is kerültek.

Az eredmény egy de facto demilitarizált Európa pár kivétellel.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 730
2 282
113
Én arról beszéltem, hogy attól hogy más lett tulajdonjosa a gyártó cégnek, attól még Németországban készült hadi termék exportjához német kormány engedélye kell. Tök mindegy hogy végül az RR részvényseknélnél jelenik meg a profit. Ha áthozzák ide az más.
Viszont az itt készült harcjárművekben nagyon sok lesz a német meg más import komponens szóval, nem adhatjuk akárkinek el.

Az argentinok pl. azért nem tudnak szinte semmilyen nyugati harci repülőt venni, mert mindegyikben martin baker ülés vagy más brit alkatrész van. Már kínai gépeken is el gondolkodnak néha...
Meg a Mig-35 -t is felmerült tavaly...
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 463
120 940
113
Deja vu élzésem lett. Láadásul mindig bejön.
Mál két éve fikkantották a fólumon az eLhalminckilencengét, asztán csodák csodája meglendelték a lepülőt.
Úgyhogy mál dölzsölöm a tenyelem, és látom is mál magam előtt a Pálducot. :)
Két évig tudta elszabotálni azt a szart a szakma. Sajnos nem sikerült teljesen...