Harckocsi páncélok és lőszerek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
-M735A1 APFSDS to Egypt

The M735A1 APFSDS-T is an improvement of the M735 round, incorporating a core of depleted uranium rather than tungsten while retaining the same design. This round was never fielded by the U.S. military, instead being superseded by the M774 which had identical performance and a much simpler mono-block DU penetrator.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7
S

speziale

Guest
The M735A1 APFSDS-T is an improvement of the M735 round, incorporating a core of depleted uranium rather than tungsten while retaining the same design. This round was never fielded by the U.S. military, instead being superseded by the M774 which had identical performance and a much simpler mono-block DU penetrator.

te látod talán az M735A1 mögött a jelzést, hogy DU?

persze ahhoz képest, hogy az USA nem adja el a DU lőszert én úgy látom elég sok országnak mégis eladta....erre kellene inkább valamit reagálni

és a helyzet az, hogy továbbra sem én akarok foteltábornokként okosabb lenni egy rakat haderőnél, akik összehasonlító tesztelést követően a Leopard 1 vagy Leopard 2 választották az idők folyamán....
nem én akarom mindig légbőlkapott, nyakatekert módon kimagyarázni, hogy "de csak azért volt jobb a Leopard, mert..."
amiket persze sorra megcáfolok
nem én írok le olyan marhaságokat, hogy a Tajvaniak a felajánlott lőszerek közül a szarabbat választották ki....

nem én akarok a WHA vs DU támában okosabb lenni, mint Lanz és Odermatt bácsik, akiknek az egyenlete elég világosan bemutatja mi a helyzet
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Mark1993
S

speziale

Guest
Itt nem azt írja, hogy volt teszt RPG-29-el. Hanem csak felsorol egy rakás eszközt.

ismertem ez a forrást már régebbről....és emlékeztem, hogy említik benne az RPG29-et....a kontextusra nem emlékeztem már pontosan....

ugyanakkor fip ezzel remekül eltereli a figyelmet az alap állításomról, ami úgy szólt, hogy sok minden ellen tesztelték az Erawa-t és még mindig a Pzf-3 teljesített a legjobban....

és azt a berakott forrás egyértelműen megerősíti, hogy sokféle heat-al szemben tesztelték, több olyannal szemben is, amik modern tandem-fejes kialakításúak

másrészt azért a 450mm residual penetration nem kevés...arra persze nem elég, hogy frontból átlőjön egy T80U-t, de azért a 450mm már elég sok helyen átüti....ha meg a t72b obr 1989-ből indulok ki, ahol az ERA táglák elég nagy lyukakat hagynak, ott már szemből is elég jó eséllyel át tudja lőni...és azért ez mégis egy RPG....
 
S

speziale

Guest
Hallod még mindig nem tudsz angolul rendesen, vagy ismét csúsztatsz, mint állat.
:rolleyes:

nem kicsit vagy ám pofátlan...azok után, hogy a harckocsis írásod kapcsán csak 5 fórumozó jelezte neked, hogy a Leopard 2 szögeivel szarul számolsz (persze a T72 esetében meg "véletlenül" a másik irányba tévedtél), nem tudtad beismerni...

meg amikor jöttél azzal, hogy a Haide teszten a dm33 nem tudta átlőni a T72m1-et....aztán persze kiderült, hogy az a 105mm-es DM33, és az is átlőtte a tornyot 1500méteren belül...

vagy azok az ordas csúsztatások amiket a napokban is előadtál a Leclec kapcsán...hogy az 1992-ben megjelenő tank páncélját az 1979-es B-rech Leo páncélhoz hasoníltod....és még sorolhatnám
 
S

speziale

Guest
Hát ez meg lóf@szt! ;)
Ott szedegették a darabjait a sivatagban az arabok, amikor az ukrán ERA eltörte.
Az sem véletlen, hogy a németek nem rendszeresítették, hanem kivárták a DM53-at, ami tényleg hatékony bizonyos ERA-k ellen, hiszen szegmentált.
E mellet én tettem be a cikket, ahol a Tajvaniak azzal vígasztalják magukat, hogy a KEW-A1 teljesítménye az M829-M829A1 között van valahol, és hát nekik jobb híján ez is jó lesz.
Szeretném látni azt a hivatkozást ahol fölajánlanak nekik pl. egy M829A3-at és ők visszautasítják, hogy köszi de nem kell :D :D :D
(Amúgy DM53-at is azért nem kapnak, mert nem akarják kínát megajándékozni egy modernebb nyíllövedék technológiával)

édes jó istenem...neked tényleg be kellene iratkonod valami alap logikai készség kurzusra....arra, hogy tajvan a Kew-a1-et vette meg az m829a1 helyett hol érv, hogy a dm53 jobb volt???

vagy az, hogy ha eladták volna az M829a3-at akkor azt vették volna....bazzeg...

azt meg ugye nem akarod bemagyarázni, hogy Tajvaniak a 2 felajánlott nyíl közül direkt a szarabbat választották? :eek:

(L44-es ágyúhoz miért is kaptak volna Dm53-at? hol voltak ebbe a bizniszbe bevonva a németek? vagy ez megint csak valami agyszüleményed??)
 
S

speziale

Guest
Még most sem tudom miből gondolod, hogy a DU-khoz képest puha WHA ötvözetek , gombára tompulva , hogyan ütnek át több páncélt, mint a lemezről lemezre önmagát élező DU...
Mert ugye a szegmentálásnak az is értelme a WHA esetén, hogy ne legyen belőle béna gomba :)

továbbra sem én gondolom...hanem ezt mutatja világosan a lanz-odermatt egyenlet...te akarsz okosabb lenni náluk, nem én

leírtam mi az a break-out effect, és hogy ebben jobb a WHA...ami pl. egy magyarázat
azt meg látom továbba sem érted, hogy az anyagnak nem a keménysége az egyetlen tulajdonsága....ha így lenne, akkor a stakalloy-t sem csak 46 hrc-ig keményítenék....
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
te látod talán az M735A1 mögött a jelzést, hogy DU?

persze ahhoz képest, hogy az USA nem adja el a DU lőszert én úgy látom elég sok országnak mégis eladta....erre kellene inkább valamit reagálni

és a helyzet az, hogy továbbra sem én akarok foteltábornokként okosabb lenni egy rakat haderőnél, akik összehasonlító tesztelést követően a Leopard 1 vagy Leopard 2 választották az idők folyamán....
nem én akarom mindig légbőlkapott, nyakatekert módon kimagyarázni, hogy "de csak azért volt jobb a Leopard, mert..."
amiket persze sorra megcáfolok
nem én írok le olyan marhaságokat, hogy a Tajvaniak a felajánlott lőszerek közül a szarabbat választották ki....

nem én akarok a WHA vs DU támában okosabb lenni, mint Lanz és Odermatt bácsik, akiknek az egyenlete elég világosan bemutatja mi a helyzet

A felsorolásodhoz jól jöttek volna a dátumok is. DU lőszerből a kifutó változatokat passzolták le, nem a topmodellt. Élesben az M900-as DU-t használták, a legutolsó, fejleszthetőségének határait súroló modellt, addig a Egyiptusoknak, Törököknek, Pakiknak, Jordánoknak, Kínaiaknak és Thaioknak jó lesz a régebbi M833 és M774 is. A Thaiok is akkor kaptak M900-ast, amikor az USA már 120-as M829A2-es környékén használt standardot.

Az Öbölben nem csak a 120-as Abrams-ek vonultak fel, hanem a 105 milis M1 Improved Performance változatúak is, sőt M60A1 RISE Passive-ek, igazi öregmotorosokként, és azok meg M900-asnál alább nem adták, nem kísérleteztek M833 meg M774-essel.


SEs4sY9.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
édes jó istenem...neked tényleg be kellene iratkonod valami alap logikai készség kurzusra....arra, hogy tajvan a Kew-a1-et vette meg az m829a1 helyett hol érv, hogy a dm53 jobb volt???
azt meg ugye nem akarod bemagyarázni, hogy Tajvaniak a 2 felajánlott nyíl közül direkt a szarabbat választották? :eek:

A Tajvaniak is ugyanolyan Kínaiak, mint a Nép Kínaiak, lényegében szakadárok, de csak politikai alapon, egymás között, feltűnés nélkül járnak - kelnek, beépülnek, a Kínai Köztársaság Hadserege is tele lehet Népi Kínai ügynökökkel / besúgókkal / kettős játszmát folytatókkal, és te ilyenkor adnál nekik top lőszert és top páncélzatú harckocsit ?

De először is a Népi Kínaiak nem teleportálódnának csak úgy a ZTZ 96 / ZTZ 99-esekkel Tajvanra, előtte partra is kéne szállni, és a kétéltűek lövöldözésére jó az ezeréves M48 / M60-as Patton a 105-ösével is, és az export Abrams az export 120-assal.


dIF4VWE.jpg


Külön topicban lehetne folytatni, hogy Milyen lehetőségeik vannak a védekező félnek.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
és a helyzet az, hogy továbbra sem én akarok foteltábornokként okosabb lenni egy rakat haderőnél, akik összehasonlító tesztelést követően a Leopard 1 vagy Leopard 2 választották az idők folyamán....
nem én akarom mindig légbőlkapott, nyakatekert módon kimagyarázni, hogy "de csak azért volt jobb a Leopard, mert..."
amiket persze sorra megcáfolok

Miért folytatsz ekkora kampányt a Leopárdok közül, még a teljes tévútnak bizonyult Leó 1-esnél is ? Miért nem bírod elviselni, hogy mások mást választanának a Wunderwafféid helyett ?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Mert akik értenek hozzá azok döntően azt választják.

Aki még a Leó 1-es helyett M60 Patton / Chieftain-t választana, az is hülye ? Vagy T-72M1-et ? :D

És Leó 2-es ellen meg Abrams-et vagy Leclerc-et, az is rosszul döntött ? Vagy T-72B-t ?

Érthetetlen, hogy mi a gondod hogy mások, pl. én, vagy @fip7 vagy mások nem Leopárdot választanának. Ez van és kész! Ki fogjátok bírni a fizikai fájdalmat, amit nektek okozhat más felhasználó a más preferenciáival.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Aki még a Leó 1-es helyett M60 Patton / Chieftain-t választana, az is hülye ? Vagy T-64A-t ? :D

És Leó 2-es ellen meg Abrams-et vagy Leclerc-et, az is rosszul döntött ?

Érthetetlen, hogy mi a gondod hogy mások, pl. én, vagy @fip7 vagy mások nem Leopárdot választanának. Ez van és kész! Ki fogjátok bírni a fizikai fájdalmat, amit nektek okozhat más felhasználó a más preferenciáival.
Aki T-62-t választott az nyugatit nem kaphatott és fordítva. Az azért elég érdekes, hogy a Leopard 1 megjelenése után már nem nagyon vettek más harckocsit nyugaton azok akik nem fejlesztettek saját harckocsit.
Minden olyan összehsonlító teszten amit elvégeztek a Leopard 2 nyert. Ez tény még akkor is, ha szereted elhalgatni valamiért. Nem én mondom, nem te mondfod, hanem objektív tesztek mondják.
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Aki T-62-t választott az nyugatit nem kaphatott és fordítva. Az azért elég érdekes, hogy a Leopard 1 megjelenése után már nem nagyon vettek más harckocsit nyugaton azok akik nem fejlesztettek saját harckocsit.
Minden olyan összehsonlító teszten amit elvégeztek a Leopard 2 nyert. Ez tény még akkor is, ha szereted elhalgatni valamiért. Nem én mondom, nem te mondfod, hanem objektív tesztek mondják.

Egyszer már lajstromba vettem, a Chief-es topicban, hogy kik a Leó 1 user-ek, újra kell futni, hogy ki miért azt vett ? Én a Patton-t és a Chieftain-t tartom jobbnak, you can't change my mind.

Leó 2-esnél Hányszor futjuk újra a Leó 2-es tendereket ?

Én a következő tendereket ismerem:


- Brit

- Svéd

- Török

- Görög



A többieknél nem rendeztek semmilyen versenyt, nem kérdezgették az állományt, csak előre döntöttek politikai és gazdasági alapon, hogy Leó 2-es lesz, és kész.


Engedd meg, ha lenne lehetőségem, hétvégén M1 IP-t vagy T-64BV-t vagy T-80U-t bütykölnék, Leó 2-est soha semmi szín alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0
S

speziale

Guest
A Tajvaniak is ugyanolyan Kínaiak, mint a Nép Kínaiak, lényegében szakadárok, de csak politikai alapon, egymás között, feltűnés nélkül járnak - kelnek, beépülnek, a Kínai Köztársaság Hadserege is tele lehet Népi Kínai ügynökökkel / besúgókkal / kettős játszmát folytatókkal, és te ilyenkor adnál nekik top lőszert és top páncélzatú harckocsit ?

Én tényleg nem értem....olyan nehéz volna egyszer úgy válaszolni, ami logikailag kapcsolódik az állításomhoz?? :confused:

Az M829A1 és DM43 kortársak...Tajvan mikor kapott M1-et? 2017-18? Innen nézve mindkét lőszer pontosan ugyanannyira outdated...

a lényeg itt az, hogy 2 kortárs lőszer helyett nem a DU-s amcsit választották...erre kellene valami ésszerű magyarázatot találni, hogy ennek vajon mi az oka

és persze, hogy nem ajánlották fel nekik az M829A3-t...de a KEW-A3-t sem....úgyhogy itt megint nem az az állítás, hogy az amcsik nem ajánlották fel a legújabb DU lőszert, hanem generálisan az újabb lőszertechnikát nem ajánlották fel
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Mit értetlenkedünk ezen ? Te adnál csúcslőszert, hogy az ellenség különböző csatornákon, de garantáltan megszerezze ? Meg milyen szintű ellenfeleket kell szerinted lőni ?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
De először is a Népi Kínaiak nem teleportálódnának csak úgy a ZTZ 96 / ZTZ 99-esekkel Tajvanra, előtte partra is kéne szállni, és a kétéltűek lövöldözésére jó az ezeréves M48 / M60-as Patton a 105-ösével is, és az export Abrams az export 120-assal.
Külön topicban lehetne folytatni, hogy Milyen lehetőségeik vannak a védekező félnek.
Ennél nagyobb baj, hogy gyakorlatilag minimális a partraszállásra alkalmas hely Tajvanon! Nézzétek végig a nyugati partot! Vagy kiépített part, vagy hatalmas vizes területek vannak strand mögött, akár tavak, akár -szerintem- szisztematikusan oda koncentrált halastó/rizsföld kombók képében. Lényegében csak Északnyugat-Tajvanon találtam olyan hosszab strandokat, amikről fel lehet fejlődni a szárazföld irányába komolyabb akadályok nélkül. Valószínűleg itt, Tajpej előterében fog megtörténni, ha megtörténik.

De így is sok műszaki járműre lesz szükségük a hídfőben. Hídvetőkre, munkagépekre. És jellemzője lesz a hídfő kiépítésének szerintem a nagyarányú gyalogos partratétele, akiknek át kell majd verekedniük magukat az első kilométereken, hogy mögöttük megindulhasson a hídfő kiépítése és gépesített erők nagyobb arányú partratétele. Nagyon nem lesz egyszerű, bármilyen látványos is a sok kínai hadgyakorlat a kétéltű járművekkel egy teljesen más képe lesz ennek a valóságban ahogy nézem a célba vehetető part adottságait!

A tajvani partraszállás véres mészárlásában oda fog veszni a kínai expedíciós erők legjava. Olyan győzelem lesz, ami után Kínának jó ideig tartózkodnia kell majd az erőkivetítéstől egyszerű szükségből: nem lesz meg hozzá az ereje.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Mark1993
M

molnibalage

Guest
Anno valaki tette be 2A46 lövegre mért lövészet eredményeit. Elő tudná ezt kaparni nekem?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 730
113
te látod talán az M735A1 mögött a jelzést, hogy DU?

Engem még mindig érdekelnének a forrásaid, ugyanis az M735A1 (tudtommal) sosem volt renszerben az USA-ban.
Innentől kezdve érdekelne, hogyan került Egyiptomba....
(Az M735A1 lényegében DU technológiai kísérleti lőszere volt az M774-nek.)


nem én írok le olyan marhaságokat, hogy a Tajvaniak a felajánlott lőszerek közül a szarabbat választották ki....

Mondom, forrás? Hoz már valami írásos bizonyítékot arról, hogy milyen lőszerekkel lettek megkínálva a derék Tajvani elvtársak!
Mire alapozod amit állítasz?


ismertem ez a forrást már régebbről....és emlékeztem, hogy említik benne az RPG29-et....a kontextusra nem emlékeztem már pontosan....

Persze.... Mese mese mátka....
A kontextusra nem emlékszel pontosan, de azért kikerested egy akkora szövegből, majd bemásoltad, és kiemeltél belőle neked tetsző részeket betűmegvastagítással.... Hihető :D
Szerintem meg csak vágyvezérelt olvasás közben nem értetted a szöveget ;)
És nem rugóznék ezen, ha folyamatos mellébeszélés és csúsztatás helyet egyszerűen csak annyit írtál volna, hogy:
"Hibáztam, fáradtan félre fordítottam a szöveget"
"Nem tudok tökéletesen angolul így félre fordítottam, elnézést"
E helyet marad a kamuzás.

nem kicsit vagy ám pofátlan...azok után, hogy a harckocsis írásod kapcsán csak 5 fórumozó jelezte neked, hogy a Leopard 2 szögeivel szarul számolsz (persze a T72 esetében meg "véletlenül" a másik irányba tévedtél), nem tudtad beismerni...

És itt jön újra a kamuzás a köbön.
Egyrészt mai napig nem láttam hivatalos szögértéket arra amiről beszéltek, mondtam hozzatok forrást, nem tettétek meg a mai napig sem!
Másrészt, mondtam, hogy a pontos merőleges érték adott, így ha nektek nem tetszik az általam kalkulált szög érték, akkor nyugodtan a merőlegesből szorozzátok vissza a nektek tetszővel.
Harmadrészt a források alapján nem tévedtem. A források alapján az általam számított T-72-es értékek nagyon pontosak!
Szóval nem igazán látom, hogy nekem mit kellene beismerni.
Ellenben te legalább beismerhetnéd önmagadnak, hogy a valóság fáj, német fanboy vagy és bántja a lelkedet, hogy az általad imádot németek nem olyan jók, mint ahogyan annak idején elképzelted.
Ezért mindenkire haragszol aki mást mond, és minden témába görcsösen bele kell erőltetned, hogy "bezzeg a németek", még akkor is ha nincs igazad, és akkor is ha senkit nem érdekelnek a németjeid egy T-72, M1 vagy Leclerc topikban :D

meg amikor jöttél azzal, hogy a Haide teszten a dm33 nem tudta átlőni a T72m1-et....aztán persze kiderült, hogy az a 105mm-es DM33, és az is átlőtte a tornyot 1500méteren belül...

Konkrétan oldal irányból, nem pedig szemből... Érdekes módon nagyon ragaszkodsz ahhoz, hogy a Leopárd 2-est hajszálpontosan szemből kell eltalálni, de amikor szemből a T-72-es kibírja a DM33-as találatokat, akkor az egyetlen, kb. 30 fokos oldalszögből leadott és áthatolt találattal érvelsz.
És szerinted nálam vannak objektivitási gondok, miközben folyamatosan csúsztatsz? :rolleyes:

vagy azok az ordas csúsztatások amiket a napokban is előadtál a Leclec kapcsán...hogy az 1992-ben megjelenő tank páncélját az 1979-es B-rech Leo páncélhoz hasoníltod....és még sorolhatnám

Micsoda csúsztatás :eek: Hiszen 1992-ben a Leopárd 2-esek páncélja még mindig a régi volt, a Leclerc meg akkor jelent meg.
Nem is értem, hogy gondoltam. Tényszerűen összehasonlítani egy időben és egy helyen létező dolgokat :D

édes jó istenem...neked tényleg be kellene iratkonod valami alap logikai készség kurzusra....arra, hogy tajvan a Kew-a1-et vette meg az m829a1 helyett hol érv, hogy a dm53 jobb volt???

vagy az, hogy ha eladták volna az M829a3-at akkor azt vették volna....bazzeg...

Igazából még mindig ott tartunk, hogy:
1. Semmi forrást nem hoztál arra, hogy milyen lőszereket ajánlottak fel a Tajvaniaknak.
2. Én annó hoztam forrást (keresd vissza), hogy a KEW-A1 amit vettek az az M829 és az M829A1 közötti teljesítményű szerintük.
3. E mellet nem tudom miből gondolod azt a hülyeséget, hogy M829-et vagy M829A1-et tudtak volna venni 2018 környékén, miközben , ha jól tudom 2014-től az M829A1 eket teljesen, az M829A2-őket részben kivonták.
"On 6 May 2014, the U.S. Army announced that it awarded a US$12 million contract to defense contractor General Dynamics for the demilitarization and disposal of 78,000 aging depleted-uranium (DU) tank rounds as newer rounds are added to the U.S. war reserves. The contract includes M829A1 and M829A2 rounds."

Szóval légyszíves adj már egy forrást arra, hogy a Tajvaniak a már tizen+ éve nem gyártott és az USA-tól kivont M829A1 eket meg akarták venni, de akkor jött az Isteni szikra és meglátták a német übermensh lövedéket (amcsi gyártásban) és inkább azt választották....
Nem lehet, hogy a kínai befolyás miatt egyszerűen csak az Abrams hivatalos KEW sorozatú lőszere lett nekik fölajánlva ők meg megvették?
Nem lehet, hogy valamit megint félre fordítottál (ferdítettél) magadnak? :rolleyes: