[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Ne igyál annyit!
Nezd, az alabbi infok alapjan te mire jutnal?
  • egyik azt irja, hogy minden erotokkel veditek a hatart, ezert olyan keves jut at
  • masik azt irja, hogy csak akkor lesztek hajlandoak rendesen vedeni, ha a nemetek fizetnek erte
  • harmadik azt irja, hogy nem is veditek, kamu az egesz
Akkor ezen infok alapjan te hogy latod? Legy szives megirni, mi a magyar kormany szandeka, vegulis melyik oldalon all (az nem OK, hogy a 'sajatjan', mar nem nagyhatalom).

De egy kis plusz info, ami ahogy evek ota kovetem egyszer sem jelent meg a magyar mediaban, de a lengyelben mindig amikor volt V4 talalkozo (termeszetesen a 2 nep kapcsolata engem nagyon erdekel, szoval ezeket a hireket mindig figyelemmel kisertem mindket orszagban): az eppen aktualis lengyel miniszter mindig kihangsulyozta a magyar kollegajanak, hogy a "NATO jo, a pesco/eu sereg/akarmi epp a neve a nemetek probalkozasanak a nato helyett az meg rossz".
Nyilvanvalo, hogy a nemetek evek ota probalnak sajat katonai szovetseget letrehozni a nato helyett. Ehhez persze joguk van, csak mindenkinek el kell dontenie hova all. Lengyelorszag a NATO-ban marad es evekig probalta meggyozni Magayrorszagot is, hogy ezt valassza, ne azt amit a nemetek epitgetnek. (Azt gondolom ti is latjatok, hogy az USA-EU(nemetek) evek ota gazdasagi haborut folytatnak). Ezert ment szet a V4, nem az oroszok miatt, az mar boven az utolso utani csepp volt. Azt meg a lengyel politikusok is megertettek, hogy ugy gondoljatok ratok most nem jelentenek az oroszok veszelyt, nem ez volt a gond. Hanem az, hogy a nemet oldalra (tehat az ellenfeleink oldalara) allt a magyar kormany. De akkor meg mindig nem ertem, miert szivatnak folyton titeket a nemetek. Mert, hogy nekunk nem adnak penzt az ertheto az o szempontjukbol.
De az utobbi nemet valasztasokan az USA viszont atvette Nemetorszag iranyitasat, szoval ugy tunik, hogy a nemet projekt megbukott.

Szoval ennyi infom van, ebbol te mit vonnal le kovetkeztetest? Mi a magyar kormany celja? Melyik oldalon all? EU(nemet)? USA-NATO? Orosz? Kina? En csak szeretnem megerteni. Koszonom.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 625
113
Nezd, az alabbi infok alapjan te mire jutnal?
  • egyik azt irja, hogy minden erotokkel veditek a hatart, ezert olyan keves jut at
  • masik azt irja, hogy csak akkor lesztek hajlandoak rendesen vedeni, ha a nemetek fizetnek erte
  • harmadik azt irja, hogy nem is veditek, kamu az egesz
Akkor ezen infok alapjan te hogy latod? Legy szives megirni, mi a magyar kormany szandeka, vegulis melyik oldalon all (az nem OK, hogy a 'sajatjan', mar nem nagyhatalom).

De egy kis plusz info, ami ahogy evek ota kovetem egyszer sem jelent meg a magyar mediaban, de a lengyelben mindig amikor volt V4 talalkozo (termeszetesen a 2 nep kapcsolata engem nagyon erdekel, szoval ezeket a hireket mindig figyelemmel kisertem mindket orszagban): az eppen aktualis lengyel miniszter mindig kihangsulyozta a magyar kollegajanak, hogy a "NATO jo, a pesco/eu sereg/akarmi epp a neve a nemetek probalkozasanak a nato helyett az meg rossz".
Nyilvanvalo, hogy a nemetek evek ota probalnak sajat katonai szovetseget letrehozni a nato helyett. Ehhez persze joguk van, csak mindenkinek el kell dontenie hova all. Lengyelorszag a NATO-ban marad es evekig probalta meggyozni Magayrorszagot is, hogy ezt valassza, ne azt amit a nemetek epitgetnek. (Azt gondolom ti is latjatok, hogy az USA-EU(nemetek) evek ota gazdasagi haborut folytatnak). Ezert ment szet a V4, nem az oroszok miatt, az mar boven az utolso utani csepp volt. Azt meg a lengyel politikusok is megertettek, hogy ugy gondoljatok ratok most nem jelentenek az oroszok veszelyt, nem ez volt a gond. Hanem az, hogy a nemet oldalra (tehat az ellenfeleink oldalara) allt a magyar kormany. De akkor meg mindig nem ertem, miert szivatnak folyton titeket a nemetek. Mert, hogy nekunk nem adnak penzt az ertheto az o szempontjukbol.
De az utobbi nemet valasztasokan az USA viszont atvette Nemetorszag iranyitasat, szoval ugy tunik, hogy a nemet projekt megbukott.

Szoval ennyi infom van, ebbol te mit vonnal le kovetkeztetest? Mi a magyar kormany celja? Melyik oldalon all? EU(nemet)? USA-NATO? Orosz? Kina? En csak szeretnem megerteni. Koszonom.

A magyar kormány szándéka a következő választás megnyerése és hatalmának további biztosítása.

Ehhez az szükséges, hogya migrációt a lakosság széles rétegei szemében megfékezze.

Onnantól, hogy a migránsok nem nyilvánosan mennek át a határon, és nem itt akarnak letelepedni, nem érdekli őket, ha átcsempészik őket nyugatra.

Magyarország érdere alapvetően a béke és a stabilitás, de ha ennek vége - márpedig úgy néz ki vége - egy háborúba kizárólag az az I.vh-ban elveszett területek visszaszerzése miatt mehetünk bele, ez pedig az angolszászokkal nem fog menni.

A magyar kormány most kivárásra játszik.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Ismerve Európa történelmének utóbbi száz évét, szó sincs irigységről.
Hat pedig lenne mire ami az utolso 100 evet illetti:
0 km2 -bol csinaltunk 312k km2-t. Mig azt ugyan nem tudom, hogy te az ukran vagy az orosz propagandistakhoz tartozol, de mindket esetben joval tobbet buktatok mint barki az utobbi 100 evben... talan Magyaroszag bukott meg hasonloan nagyot, de az remelem elobb-utobb felall.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: kriss02 and cirqle

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Hat pedig lenne mire ami az utolso 100 evet illetti:
0 km2 -bol csinaltunk 312k km2-t. Mig azt ugyan nem tudom, hogy te az ukran vagy az orosz propagandistakhoz tartozol, de mindket esetben joval tobbet buktatok mint barki az utobbi 100 evben... talan Magyaroszag bukott meg hasonloan nagyot, de az remelem elobb-utobb felall.
Gratulálok, látom te sem feketén-fehéren látod a világot...(sóhaj)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 037
113
A magyar kormány szándéka a következő választás megnyerése és hatalmának további biztosítása.

Ehhez az szükséges, hogya migrációt a lakosság széles rétegei szemében megfékezze.

Onnantól, hogy a migránsok nem nyilvánosan mennek át a határon, és nem itt akarnak letelepedni, nem érdekli őket, ha átcsempészik őket nyugatra.

Magyarország érdere alapvetően a béke és a stabilitás, de ha ennek vége - márpedig úgy néz ki vége - egy háborúba kizárólag az az I.vh-ban elveszett területek visszaszerzése miatt mehetünk bele, ez pedig az angolszászokkal nem fog menni.

A magyar kormány most kivárásra játszik.


..."letolt galyával" leülni a hamiskártyások asztalához(értsd: Európai Unio, +világpolitika), utolsó körös ütőlap nélkül (értsd: gyakorlatilag semmi katonai védelmi képesség, még közelítőleg további 4-5 évig!!!), azért "merész", de inkább mondanám felelőtlenségnek!!!


...az elröppent bő 10 év "megtakarítása" most a sokszorosába kerül.

Az a nagy baj, hogy az emberi erőforrás megteremtésével is késnek(R-SzR ???, "megaludt"???), és nem túl sok valós értékű lépés történik, még ost is, még mindig erősen figyelembe véve szomszédos "érzékenységet", és (sejthetően bel-)politikai kockázatot!!!

...egy kétharmados győzelem után!!! ...??? ...véleményem megszelídítve "megcsillantom" angol tudásom: WTF???


U.I: Valóban előnyös áthelyezni a csatatér jelentős részét az Unio-s területre, de itthon közben előtte rendbe kéne tenni a "hátországot", a társadalmi alapokat!!

.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
..."letolt galyával" leülni a hamiskártyások asztalához(értsd: Európai Unio, +világpolitika), utolsó körös ütőlap nélkül (értsd: gyakorlatilag semmi katonai védelmi képesség, még közelítőleg további 4-5 évig!!!), azért "merész", de inkább mondanám felelőtlenségnek!!!


...az elröppent bő 10 év "megtakarítása" most a sokszorosába kerül.

Az a nagy baj, hogy az emberi erőforrás megteremtésével is késnek(R-SzR ???, "megaludt"???), és nem túl sok valós értékű lépés történik, még ost is, még mindig erősen figyelembe véve szomszédos "érzékenységet", és (sejthetően bel-)politikai kockázatot!!!

...egy kétharmados győzelem után!!! ...??? ...véleményem megszelídítve "megcsillantom" angol tudásom: WTF???


U.I: Valóban előnyös áthelyezni a csatatér jelentős részét az Unio-s területre, de itthon közben előtte rendbe kéne tenni a "hátországot", a társadalmi alapokat!!

.




Állj le a halucinogénekkel.
Nem volt opció 12 éve,csak, hogy ne legyen államcsőd,a sírból hozták vissza az országot.
N1x le volt írva,hogy mindenhol ennyi az átfutása a hadi beszerzéseknek,főleg ha termelést is hozol.
A szovjet vasak felújításai című fantáziádid,aminek az árai csak a te képzeletedben léteznek,n1x volt leírva,hogy annó kértek ajánlatokat,majd mégis úgy döntöttek,ahogy.
Ha Viktorék nem úgy csinálták volna, ahogy, nem a gazdaságot pörgetik,emelik az életszínvonalat,akkor megbuknak,és fletóék elintézték volna, hogy se zrínyi,se csok,se kerítés,se ország, se multik ne legyenek,max rohamrendőrök minden faluba,össze verni a tüntetőket.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 094
113
Tehat azt mondod, hogy nem elsosorban megallitani akarja a magyar kormany az iszlamista invaziot, hanem inkabb "kontrolalni"? Tehat, hogy kontrolalt korulmenyek kozott jussanak Nemetorszagba, hogy az idovel iszlamista allam legyen, mert talan ugy gondoljak, hogy egy iszlamista Nemetorszag nem jo, de meg mindig jobb mint egy ateista-liberalis mostani Nemetorszag? Mondjuk ebben lehet valami. Ezert veditek puha modszerekkel a hatart, mert ez igy inkabb belso biztonsagi kerdes akkor, nem kulso. Ha a nyugat iszlamista lesz akkor biztos nem lesz BLM, LGBTQ, gender, ...
Es ezt nyilvan a nemetek is tudjak, ezert nem fizetnek nektek, mert a liberalisaik igy is megkapjak az iszlamistakat, akiket epp ok akarnak, minek fizessenek akkor, ha ingyen is megkapjak. Viszont ezen logika menten akkor fizetnenek, ha tenyleg lezarnatok (sereg) a deli hatart. Mindegy, meglatjuk mi lesz, ami biztos, hogy EU mar nem sokaig lesz.
Legalabb ebben egy oldalon vagyunk (a jelenlegi Nemetorszag ellen). De akkor meg nem ertem, hogy miert nemet fegyvereket vesztek. Vagy azt hiszitek, hogy majd minden nemet fegyvert egyedul legyartotok, mint a Lynx-et? Nem hiszem, hogy menni fog. Azt megertenem, hogy Nemetorszag ellen jatszotok, hisz nyilvan az ellenfeletek, tehat jo otlet a nemet liberalisokat segiteni abban, hogy szetverjek a jelenlegi nemet allamot. De akkor miert a nemetekkel szovetkeztek katonai teren? Szerintem nincs orszag aki meg tudna titeket erteni... ugy tunik nekem sem megy, pedig majdnem a fel eletemet Budapesten toltottem.
Szeretném ha eladnátok nekünk a Leopard 2A5 flottátokat meg az alkatrészekhez kiépített gyártósorokat. Így máris megszabadulhatnátok a Lengyelország részéről folyó német liberálisok segítésétől. Olyannal ostorozol minket amiben előttünk jartok, csak nálatok az USA kielègítèse is napirendi pont. És félre ne èrts, nem vagyunk hülyèk, érteni vèljük mit miért tesztek, csak a velünk legalább a jóindulatú gondolat szintjén fennálló feltétlen barátság lehetőségét éppen paranoid hatalmi arroganciára cserélitek az erthető folyamatok mellett. Ezt tekinthetjük èrtelmetlennek ha naívan jóindulatuak akarunk lenni, vagy tekinthetjük a beáldozásunknak részetekről, ha realisták akarunk lenni. Szép lesz így a vége?
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Szeretném ha eladnátok nekünk a Leopard 2A5 flottátokat meg az alkatrészekhez kiépített gyártósorokat. Így máris megszabadulhatnátok a Lengyelország részéről folyó német liberálisok segítésétől. Olyannal ostorozol minket amiben előttünk jartok, csak nálatok az USA kielègítèse is napirendi pont. És félre ne èrts, nem vagyunk hülyèk, érteni vèljük mit miért tesztek, csak a velünk legalább a jóindulatú gondolat szintjén fennálló feltétlen barátság lehetőségét éppen paranoid hatalmi arroganciára cserélitek az erthető folyamatok mellett. Ezt tekinthetjük èrtelmetlennek ha naívan jóindulatuak akarunk lenni, vagy tekinthetjük a beáldozásunknak részetekről, ha realisták akarunk lenni. Szép lesz így a vége?
De Lengyelorszag nem valtoztatott semmin az elmult 1000 evben. Mi mindig a nemetek es az oroszok ellen voltunk, es az angolszaszok mellett, most is. A magyar kormany dontott ugy, hogy most a nemetek oldalara all, tehat a lengyel-usa oldal ellen. Nem mi valtoztattunk. Epp ezt irtam, hogy nem azert szunetel a V4, mert az oroszok ellen nem akartok fellepni, azt meg a leghulyebb politikus is megerti itt, hogy ratok most nem jelentenek veszelyt az oroszok, igy ertheto. De mint irtam, sok eve probaljak a lengyel politikusok elmagyarazni a magyar kormanynak, hogy a NATO a jo, nem a nemetek probalkozasa, ti megis azt az oldalt valasztottatok. Nem mi valtoztattunk. Ertem en, hogy a nemeteknek es az amcsiknak joguk van harcolni egymas ellen (gazzdasagi haboru), de igy mindenkinek dontenie kellett hova all. Lengyelorszag maradt ahol eddig, Magyarorszag viszont a nemet oldalra allt. Csak szeretnem megerteni miert es mi ebben a jo nektek, hiszen a nemetek mindig is az ellenfeletek volt, mint ahogy most is ott akadalyoznak titeket ahol tudnak. Minket is, de az ertheto. Most, hogy a nemetek buktak es az USA atvette az iranyitasukat kivancsi vagyok mi lesz, erre mit lep Magyarorszag. Nyilvan van egy tehetetlenseg, nem lehet naponta valtoztatni. Nagyon kivancsi vagyok es remelem, hogy mindketten a leheto legjobban jovunk ki ebbol, de nem latom, hogy ez hogyan lehetne. Talan ha Trump nyer es addig nem tortenik semmi rossz, akkor visszaterehettek a NATO-USA oldalra, mar csak azert is mert a nemeteknek nincs ereje, hogy visszaadja nektek Karpataljat, az orosz meg nem fog szlav foldrol lemondani, szoval nagyon kivancsi vagyok, de szeretnek ujra kozos hatart.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 701
113
De Lengyelorszag nem valtoztatott semmin az elmult 1000 evben. Mi mindig a nemetek es az oroszok ellen voltunk, es az angolszaszok mellett, most is. A magyar kormany dontott ugy, hogy most a nemetek oldalara all, tehat a lengyel-usa oldal ellen. Nem mi valtoztattunk. Epp ezt irtam, hogy nem azert szunetel a V4, mert az oroszok ellen nem akartok fellepni, azt meg a leghulyebb politikus is megerti itt, hogy ratok most nem jelentenek veszelyt az oroszok, igy ertheto. De mint irtam, sok eve probaljak a lengyel politikusok elmagyarazni a magyar kormanynak, hogy a NATO a jo, nem a nemetek probalkozasa, ti megis azt az oldalt valasztottatok. Nem mi valtoztattunk. Ertem en, hogy a nemeteknek es az amcsiknak joguk van harcolni egymas ellen (gazzdasagi haboru), de igy mindenkinek dontenie kellett hova all. Lengyelorszag maradt ahol eddig, Magyarorszag viszont a nemet oldalra allt. Csak szeretnem megerteni miert es mi ebben a jo nektek, hiszen a nemetek mindig is az ellenfeletek volt, mint ahogy most is ott akadalyoznak titeket ahol tudnak. Minket is, de az ertheto. Most, hogy a nemetek buktak es az USA atvette az iranyitasukat kivancsi vagyok mi lesz, erre mit lep Magyarorszag. Nyilvan van egy tehetetlenseg, nem lehet naponta valtoztatni. Nagyon kivancsi vagyok es remelem, hogy mindketten a leheto legjobban jovunk ki ebbol, de nem latom, hogy ez hogyan lehetne. Talan ha Trump nyer es addig nem tortenik semmi rossz, akkor visszaterehettek a NATO-USA oldalra, mar csak azert is mert a nemeteknek nincs ereje, hogy visszaadja nektek Karpataljat, az orosz meg nem fog szlav foldrol lemondani, szoval nagyon kivancsi vagyok, de szeretnek ujra kozos hatart.
ebbe tévedsz nem áltunk német oldalra a berlin ankara (isztanbúl) moszkva és róma tengelyek között helyezkedünk. folyamatosan. ez a mozgásterünk. lehet hogy vannak időszakok amikor eltolódunk német rányba de ez nem állandó. (a török dolgait ellensúlyozni kell.) Most moszkva kiesésével változni fog a helyzet de nem berlin irányába...

de elsődleges célunk ezzel a helyezkedéssel manőverekkel hogy a kárpátmedence felett visszaszerezzük az irányítást. Az anolszászok nállunk sohasem játszottak nem vólt nagy jelentőségük. most sincs. a franciák azok akik néha be betérnek hozzánk és mi kihasználjuk az ő ambíciójikat...
De mind a balkáni nyitás felgyorsulása is mutatja róma és isztambúl (közelebbi szövetség zágrábbal) a jövőben a cél és az erőn kihasználása a balkánon és abalkánon jelentős játékossá vállásunk... igen ha az usa nem engedné az ő kárára is akár. (de usa kivonulóba a balkánról)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 701
113
@Lengyel_medik míg ti taszítjátok el a történelmi szövetségeseiteket és partnereiteket egy nagytesóban bízva. mi addig építjük fel a bandád a gyengusz spanokat segítve és falkavezérekké próbálunk vállni. majd meglátjuk hogy a ti csatlós taktikátok vagy a mi vezér taktikánk lessz a befutó. (mások a lehetőségeink és adottságaink) de mind2 nép lovasnép és manőverekre épít.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
ebbe tévedsz nem áltunk német oldalra a berlin ankara (isztanbúl) moszkva és róma tengelyek között helyezkedünk. folyamatosan. ez a mozgásterünk. lehet hogy vannak időszakok amikor eltolódunk német rányba de ez nem állandó. (a török dolgait ellensúlyozni kell.) Most moszkva kiesésével változni fog a helyzet de nem berlin irányába...

de elsődleges célunk ezzel a helyezkedéssel manőverekkel hogy a kárpátmedence felett visszaszerezzük az irányítást. Az anolszászok nállunk sohasem játszottak nem vólt nagy jelentőségük. most sincs. a franciák azok akik néha be betérnek hozzánk és mi kihasználjuk az ő ambíciójikat...
De mind a balkáni nyitás felgyorsulása is mutatja róma és isztambúl (közelebbi szövetség zágrábbal) a jövőben a cél és az erőn kihasználása a balkánon és abalkánon jelentős játékossá vállásunk... igen ha az usa nem engedné az ő kárára is akár. (de usa kivonulóba a balkánról)
De ilyen nincs. Nem valtoztathatsz minden evszazadban/evtizedben, akkor senki sem vesz komolyan. Nem mondhatod, hogy Moszkva kiesett, akkor Olaszorszag. Meg, hogy kicsit ez, kicsit az. Akkor senki sem fog komolyan segiteni neked. Es annak sincs semmi ertelme, hogy itt az angolszaszok nem szamitanak. Dehogynem, ok az egesz bolygon szamitanak, es ok legalabb nem feltetlen akartak titeket kiirtani mint a nemetek, oroszok, franciak eddig. Kina lehetne nektek meg opcio, erosek es sosem voltak ellenetek, de ok tenyleg nem jatszanak Europaban. Ennek a senkivel se-mindenkivel dolognak nem lesz jo vege.
 
  • Tetszik
Reactions: kriss02

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 701
113
De ilyen nincs. Nem valtoztathatsz minden evszazadban/evtizedben, akkor senki sem vesz komolyan. Nem mondhatod, hogy Moszkva kiesett, akkor Olaszorszag. Meg, hogy kicsit ez, kicsit az. Akkor senki sem fog komolyan segiteni neked. Es annak sincs semmi ertelme, hogy itt az angolszaszok nem szamitanak. Dehogynem, ok az egesz bolygon szamitanak, es ok legalabb nem feltetlen akartak titeket kiirtani mint a nemetek, oroszok, franciak eddig. Kina lehetne nektek meg opcio, erosek es sosem voltak ellenetek, de ok tenyleg nem jatszanak Europaban. Ennek a senkivel se-mindenkivel dolognak nem lesz jo vege.
ha csatlós vagy való igaz amit leírsz de ha vezér akkor megteheted. és mi tudunk a balkán vezér állama lenni.
a balkán a mi történelmi játszóterünk
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
@Lengyel_medik míg ti taszítjátok el a történelmi szövetségeseiteket és partnereiteket egy nagytesóban bízva. mi addig építjük fel a bandád a gyengusz spanokat segítve és falkavezérekké próbálunk vállni. majd meglátjuk hogy a ti csatlós taktikátok vagy a mi vezér taktikánk lessz a befutó. (mások a lehetőségeink és adottságaink) de mind2 nép lovasnép és manőverekre épít.
Az ilyen sertegetes-ragalmazas nem vezet sehova. Leirtam, hogy nem mi valtottunk oldalt, mi sosem tesszuk. Te irtad le eppen, hogy hol itt, hol ott alltok. Erre minden jogom meglett volna, hogy sertegessek, de nem tettem.
 
  • Tetszik
Reactions: kriss02

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 701
113
Az ilyen sertegetes-ragalmazas nem vezet sehova. Leirtam, hogy nem mi valtottunk oldalt, mi sosem tesszuk. Te irtad le eppen, hogy hol itt, hol ott alltok. Erre minden jogom meglett volna, hogy sertegessek, de nem tettem.
miért sértegetés egyenjogúnak tartod magatokat az USA val vagy az angolszászokkal? (mégha szerintem különb nép vagytok is melettük nem lesztek egyenjogú partner csak csatlós)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 094
113
Az ilyen sertegetes-ragalmazas nem vezet sehova. Leirtam, hogy nem mi valtottunk oldalt, mi sosem tesszuk. Te irtad le eppen, hogy hol itt, hol ott alltok. Erre minden jogom meglett volna, hogy sertegessek, de nem tettem.
Szerintem semmi sértés nem volt ebben. Az angolszászok nekünk nem voltak partnereink soha. Nektek igen és durva volt a részetekre legalább annyira mint nekünk az hogy nem. Most a birodalom engedélyével és az önérdeketekben igyekeztek a lehető legnagyobbra nőni és ez rendben is van, mi is ezt tennénk. De nézd meg a geopolitikai elhelyezkedésünket. Nekünk is megvan a kényszerpályánk.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
ha csatlós vagy való igaz amit leírsz de ha vezér akkor megteheted. és mi tudunk a balkán vezér állama lenni.
a balkán a mi történelmi játszóterünk
Nem akartam ezt leirni, de mivel mar masodjara gyalazkodsz, ragalamzol, had valaszoljak erre a 'csatlos' dologra. Mivel az utobbi parszaz evben egyetlen szovetsegesetek sem bizhatott meg bennetek, epp azert mert ahogy te is irtad, hogy ennek hol annak az oldalan alltok, igy a szovetsegeseitek ugy bantak veletek mint a csatlosokkal szokas, ezert csak errol van tapasztalatotok. Ezert hiszitek azt, hogy a szovetseges elnyomot jelent, aki belebeszel abba, hogy mit csinal egy szuveren orszag. De nem ez a valosag. A valodi szovetsegesek azok onallo, egyenjogu allamok akik egy kozos cel elereseert szovetkeznek. Ilyen pl.: a lengyel-amerikai szovetseg. Ennek ellenpeldaja, az amikor a nemet szovetsegeseitek elfoglaltak titeket es sokszazezer allampolgarotokat megoltek. De attol meg hogy nektek ez a tapasztalatotok a szovetsegesekkel, nem ez a valodi szovetseges. Nekunk szovetsegeseink vannak. Masik ellenpelda: romania szinten megbizhatatlan, tehat oket kezivezerli az USA, ok nem szovetseges, hanem valoban csatlos. De ok legalabb tudjak, hogy mi a 2 kozott a kulonbseg, mert nekik azert volt valodi szovetsegesuk is az elmult parszaz evben, akik nem elnyomtak oket, hanem segitettek oket(franciak). En nagyon sajnalom, hogy a tortenelmetek miatt nem latjatok a kulonbseget a szovetseges es a csatlos kozott, de ez nem ok arra, hogy minket gyalazz, ragalmazz.
 
Status
Not open for further replies.