[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 041
83 208
113

" Az ukránok ellentámadásra készülnek, ezért kérik Herszon és Zaporizsja kiürítését




Az ukrán vezetést arra figyelmeztette az ország déli részén található Herszon és Zaporizsja lakosait, hogy hagyják el otthonaikat, mert a területen hamarosan ellentámadásba lendül az ukrán hadsereg.
„Meg kell keresnie a módot a távozásra, mert fegyveres erőink megszállják ezeket a területeket. Hatalmas csata lesz. Nem akarok senkit megijeszteni, enélkül is mindenki mindent megért” – mondta Irina Verescsuk miniszterelnök-helyettes." Viccesek ezek a kaprok:)
Szorgos népünk győzni fog! Grrrrrr!
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 338
13 761
113
Az ukrán légierő bemutatta a kelet-ukrajnai frontvonal egy részletét, egy ukrán MIG-29-s vadászgépből....


Kelet Ukrajnában az Ukrán MiG-29 vadászgépek fedezik a levegőből a légierő csapásmérő repülőgépeinek és a szárazföldi erők egységeinek harci műveleteit.


Nem tudom ez hol készült, de érdekes módja a contested airspace-ben történő repülésnek:
  • A sebesség saccra olyan 400+ KIAS, vagyis nem valami túl gyors, nem siet. Talán CAP?
  • A magasság olyan 2000 feet körül van. Ebben a háborúban eddigi tapasztalataim szerint vagy alacsonyan, 300 feet alatt, vagy nagyobb magasságban a MANPADS zóna fölött érdemes csapatni (itt bónuszként a baráti tűz is játszik ugye).
  • Nem is tépi a gépet, megy nyíl egyenesen - mint az a Szu-34, amit Kijev fölött lőttek seggbe nagyjából ugyanilyen repülési paraméterek mellett... nem számít támadásra, vagyis van radar coverage számára.
  • Teljes AA javadalmazás, vagyis ellenséges gépekre vadászik, bár kicsit fura, hogy nem nagy magasságban. Vagy mégsem, ismerve, hogy az orosz Sz-35 meg pont odafent dolgozik előszeretettel.
Szerintem amolyan "meglepetés őrjárat" lehet (ha nem propagandafotózás), alacsonytámadó gépekre vadászhat, a magassága alapján pedig olyan távolságban lehet az A-50, hogy ez még radarhorizont alatt van neki, saját radar lefedettség alatt.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 491
18 408
113
@Wilson
Ezt olvasd el, ÉRTELMEZD (ez nehéz lesz, tudom) és ülj le a sarokba gondolkodni.
Amúgy nekem nincsenek düh kezelési problémáim, egyszerűen a hazugokkal így szoktam beszélni.

@mindenen kívül
Jómadár, tudom hogy az ensz bt-re vonatkozik. Az ensz bt-nek kellett volna fuggetlen bizottságot felállítani, de nem tették meg. Az oroszok rögtöm jeleztek az ensznek, hogy valami nem stimmel. (Mint ahogy 8 éve jeleznek nekik a donbássz miatt)
Olvasd el te is a cikket.

Nyugodtan lehet tiltani engem, meg moderálni, de a hazugok az én szememben aljas emberek, akikkel nem vagyok hajlandó szépen beszélni.

És én ezzel befejeztem ezt a bucsás dolgot. Meg a veletek való kommunikációt is.

Más:
Szokásos hohol háborúsbűnök elkövetése. Gyerekotthonokat lőnek:

Hazudtál.
Lebuktál.
Mint a többi.
:D
Csá!
 
W

Wilson

Guest
Remélem nem ezért a valóban látványos videóért lövetik le a gépeiket.
Szerintem biztosan nem csinál ilyen hülyeséget az ukrán hadvezetés

Nem tudom ez hol készült, de érdekes módja a contested airspace-ben történő repülésnek:
  • A sebesség saccra olyan 400+ KIAS, vagyis nem valami túl gyors, nem siet. Talán CAP?
  • A magasság olyan 2000 feet körül van. Ebben a háborúban eddigi tapasztalataim szerint vagy alacsonyan, 300 feet alatt, vagy nagyobb magasságban a MANPADS zóna fölött érdemes csapatni (itt bónuszként a baráti tűz is játszik ugye).
  • Nem is tépi a gépet, megy nyíl egyenesen - mint az a Szu-34, amit Kijev fölött lőttek seggbe nagyjából ugyanilyen repülési paraméterek mellett... nem számít támadásra, vagyis van radar coverage számára.
  • Teljes AA javadalmazás, vagyis ellenséges gépekre vadászik, bár kicsit fura, hogy nem nagy magasságban. Vagy mégsem, ismerve, hogy az orosz Sz-35 meg pont odafent dolgozik előszeretettel.
Szerintem amolyan "meglepetés őrjárat" lehet (ha nem propagandafotózás), alacsonytámadó gépekre vadászhat, a magassága alapján pedig olyan távolságban lehet az A-50, hogy ez még radarhorizont alatt van neki, saját radar lefedettség alatt.
Mivel pl az orosz Szu-35 minden tekintetben fölényben vannak az ukrán Mig-29-l szemben, így az ilyen repüléseket a donyecki fronton csak az amerikai realtime légtérfigyelés segítségével lehet a siker esélyével végrehajtani.Amúgy ez az ukrán katonai sajtóban nyilt titok...
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 459
16 824
113

Németország megoldotta a problémát a "Gepard" lőszerével, amelyet Ukrajnába szállítanak - média....​


2022. július 9., szombat, 17:41


„Gepard” légvédelmi önjáró tüzérségi tartó, fotó: Getty Images

Németország megoldotta a problémát Ukrajnának a „Gepard” légvédelmi önjáró légvédelmi rendszerekhez való lőszerrel ellátásával kapcsolatban.

Erről ír a Spiegel , írja a European Truth .

A kiadvány szerint több hetes erőfeszítések után a német kormányhivatal a norvég védelmi minisztériummal közösen talált olyan gyártót, amely további lőszereket tud gyártani.

Korábban problémásnak számított a Gepard lőszerellátása, hiszen alig 60 000 darab 35 mm-es lövedék állt hozzájuk.

A Gepard percenként akár 1000 lövést is képes leadni. Valós körülmények között azonban rövid sorozatokban lő, a célhoz igazodva.

A német kormány először Dél-Amerikában találta meg a lőszert, de azok Ukrajnába történő szállítását a gyártó ország Svájc nem hagyta jóvá . Néhány nappal ezelőtt Norvégiában sikeresebbek voltak a keresések

Egy helyi gyártó speciális, 35 mm-es lövedékeket tud gyártani – közölték kormánytisztviselők a múlt hét végén. Már a jövő héten tesztelni kell őket a putlosi (Schleswig-Holstein) Bundeswehr lőterén.

Ami magát a Gepárd szállítását illeti, semmi sem akadályozhatja meg 30 darab Gepard Ukrajnába való átadását. A gyártó már Németországban képezi ki az ukrán katonákat az Ukrajnában a városok és más kritikus infrastruktúra védelmére használt légvédelmi fegyverek használatára.

Ha minden a tervek szerint halad, az első rendszereket júliusban kell kiszállítani Ukrajnába.

Mekkora ötlet a németektől. Csak gratulálni tudok hozzá. Viszont a tél lehet,hogy hideg lesz.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Nem tudom ez hol készült, de érdekes módja a contested airspace-ben történő repülésnek:
  • A sebesség saccra olyan 400+ KIAS, vagyis nem valami túl gyors, nem siet. Talán CAP?
  • A magasság olyan 2000 feet körül van. Ebben a háborúban eddigi tapasztalataim szerint vagy alacsonyan, 300 feet alatt, vagy nagyobb magasságban a MANPADS zóna fölött érdemes csapatni (itt bónuszként a baráti tűz is játszik ugye).
  • Nem is tépi a gépet, megy nyíl egyenesen - mint az a Szu-34, amit Kijev fölött lőttek seggbe nagyjából ugyanilyen repülési paraméterek mellett... nem számít támadásra, vagyis van radar coverage számára.
  • Teljes AA javadalmazás, vagyis ellenséges gépekre vadászik, bár kicsit fura, hogy nem nagy magasságban. Vagy mégsem, ismerve, hogy az orosz Sz-35 meg pont odafent dolgozik előszeretettel.
Szerintem amolyan "meglepetés őrjárat" lehet (ha nem propagandafotózás), alacsonytámadó gépekre vadászhat, a magassága alapján pedig olyan távolságban lehet az A-50, hogy ez még radarhorizont alatt van neki, saját radar lefedettség alatt.
Profi az elemzésed. Nekem laikusként furcsa a 2 másodperces videó. Az is, hogy a kamera mozgásban van a géphez képest, és a felvétel végén bemozdul az egész gép.
Szerintem ilyen nyúlfarknyi terjedelemben nem nagy ügy egy drónfelvételre ráhamisítani a repülőt.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem tudom ez hol készült, de érdekes módja a contested airspace-ben történő repülésnek:
  • A sebesség saccra olyan 400+ KIAS, vagyis nem valami túl gyors, nem siet. Talán CAP?
  • A magasság olyan 2000 feet körül van. Ebben a háborúban eddigi tapasztalataim szerint vagy alacsonyan, 300 feet alatt, vagy nagyobb magasságban a MANPADS zóna fölött érdemes csapatni (itt bónuszként a baráti tűz is játszik ugye).
  • Nem is tépi a gépet, megy nyíl egyenesen - mint az a Szu-34, amit Kijev fölött lőttek seggbe nagyjából ugyanilyen repülési paraméterek mellett... nem számít támadásra, vagyis van radar coverage számára.
  • Teljes AA javadalmazás, vagyis ellenséges gépekre vadászik, bár kicsit fura, hogy nem nagy magasságban. Vagy mégsem, ismerve, hogy az orosz Sz-35 meg pont odafent dolgozik előszeretettel.
Szerintem amolyan "meglepetés őrjárat" lehet (ha nem propagandafotózás), alacsonytámadó gépekre vadászhat, a magassága alapján pedig olyan távolságban lehet az A-50, hogy ez még radarhorizont alatt van neki, saját radar lefedettség alatt.

99%, hogy a búzamezőket gyújtogató helikopterekre vadászik, azok pár (tíz) méter magasan repkednek.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 479
19 273
113
Igen az összes hozzászólónak fizikából egyes.
Vazze, ezt hogy érted? :D Én csak annyit írtam, hogy semmi köze az aquaplanninghoz... :D (mert semmi köze, egyébként is lánctalp esetén aquaplqnning...??? :D )
Ez olyan, mintha a suliban Pistike 2+2=5 válaszára Móricka bekiabálja, hogy az nem annyi, mire a tanár mindkettőnek egyest ad! Antiszemita vagy! :D :D :D
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 688
113
Profi az elemzésed. Nekem laikusként furcsa a 2 másodperces videó. Az is, hogy a kamera mozgásban van a géphez képest, és a felvétel végén bemozdul az egész gép.
Szerintem ilyen nyúlfarknyi terjedelemben nem nagy ügy egy drónfelvételre ráhamisítani a repülőt.
Szerintem ótvar kamu a videó a már említett okokon túl azért is, mert az oroszoknak van földi légvédelme a frontvonalnál, tehát ép elmével senki nem áll le sétarepülni ott, mert azonnal p*csánlövik.
 
W

Wilson

Guest
@Wilson
Ezt olvasd el, ÉRTELMEZD (ez nehéz lesz, tudom) és ülj le a sarokba gondolkodni.
Amúgy nekem nincsenek düh kezelési problémáim, egyszerűen a hazugokkal így szoktam beszélni.
Az pedig, hogy ki a hazug egyedül te döntöd el, és láttuk az előző "performanszod" során ,hogy milyen "hatékony is vagy" ebben a tekintetben is.Én a helyedben ezen erősen elgondolkodnék.

Ami pedig a düh kezelési problémákat illeti, látszik a kommentjeiden,hogy sokszor indulatokkal "fűtve" dühből kommentelsz a veled egyet nem értőkkel szemben.

Az pedig, hogy beraksz ide egy cikket ,hogy az orosz nyomozó bizottság vizsgálatot indított a buchai mészárlás ügyében, semmit sem bizonyít.Mert abszolút nem lehet pártatlan független vizsgálatnak tekinteni.
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
167
1 112
93
Az ukrán légierő bemutatta a kelet-ukrajnai frontvonal egy részletét, egy ukrán MIG-29-s vadászgépből....


Kelet Ukrajnában az Ukrán MiG-29 vadászgépek fedezik a levegőből a légierő csapásmérő repülőgépeinek és a szárazföldi erők egységeinek harci műveleteit.

Van dátumozva a videó? Ki tudja egyáltalán, hogy mikori? 14-22 között is készülhetett...
 
  • Tetszik
Reactions: laci74

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
‼️☠️Zelenszkij elégedetlen az AFU vezetőjének, Zaluzsnyijnak a tetteivel - Telegraph A befolyásos brit lap azt írja, hogy az államfő csalódott az AFU donbásszi vereségei miatt. Zelenszkij arra is felszólította a főparancsnokot, hogy ne hozzon komoly döntéseket az ő részvétele nélkül. A megjegyzés oka Zaluzsnijnak a tartalékosok mozgását tiltó parancsa, valamint a sorkatonákkal és újoncokkal szembeni brutális bánásmód volt.
--
Belső konfliktusok, stb. Széthullás jelei.


‼️A harcosok és külföldi zsoldosok ideiglenes helyszínén, Császov Jarban egy rakéta közvetlen találatának pillanata Érdekesség, hogy a neten megjelent az első videó, amelyet a Jobboldali Szektor DUK 2. zászlóaljának harcosai készítettek. A videón idegen beszéd hallható, és nyilvánvaló, hogy külföldi zsoldosok vannak együtt a nácikkal. Korábban fotók készültek a lerombolt épületről, amelynek romjaiból éppen az álruhás fegyvereseket húzzák ki


Vonat WC live.


Először Javelines szent mária, most meg himarsos nemtudomki. Szokásos hoholkodás:


Folytatódik Donyeck és Horlivka lövöldözése
Az ukrán fegyveres erők nem hagyják abba Donyeck és Horlivka ágyúzását: a DNR fővárosa szó szerint füstbe borul a megérkezés helyszínén keletkezett tüzek miatt. A képen nem felhős időjárás, hanem szinte tömör füst látható az égbolton.
A kórházban meghalt egy alekszandrovkai lakos, akit tegnap sebesítettek meg ukrán fegyveresek, a donyecki Petrovszkij kerületben pedig egy civil megsebesült.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Kilőtt orosz BMD-2 alakul át ukrán kezek között használható eszközzé
Onnan lehet tudni, hogy mennyire sötét vagy az egészhez, hogy ilyen videót nemcsak belinkelsz ide, de még tapsolsz is hozzá. Ettől a kókányolástól Tápiószecsőn több nyugdíjas felsírt. :(
Ilyen fegyverrel menni a ruszkik ellen , nagyjából az öngyilkossággal egyenlő, egy összeégett fegyverből SOHA nem lesz épkézláb cucc.
Azok az acél alkatrészek sosem lesznek már 100%-osak mert a tűz során kiég és tönkremegy az acél.
Két nappal korábban:

Medvegyev Johnson lemondásáról: várjuk a híreket Németországból, Lengyelországból és a Baltikumból​


UTÓIRAT: VÁRJUK A HÍREKET NÉMETORSZÁGBÓL, LENGYELORSZÁGBÓL ÉS A BALTIKUMBÓL

2022. JÚLIUS 07.


:D
Azért az a bukás még nem biztos, a német sajtóban nem nagyon erőltetik magát a botrányt sem. Kiderül mi lesz a vége.
Jó nagyot szólt, a darabok templom torony magasságban jártak.
Ezt korábban egy 7.5km-s ATGM találatként emlegették, bár arról nem szólt a fáma hogy milyen eszközzel.
A műanyagbetét a közúton, békeidőben történő közlekedés miatt lett kitalálva, hogy ne marja fel mindenáron az útpályát. Az aquaplanninghoz és a menetstabilitáshoz semmi köze, illeve annyi igen, hogy a menetstabilitást még csökkenti is némileg.
Száraz aszfalton talán nagyobb tapadást/stabilitást ad, azonban a láncos technikát alapvetően nem szilárd útburkolaton történő üzemeltetésre szánták ugye, tehát természetes környezetében még hátrányos is lehet. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy ha nekiállsz egy 50-60-70 tonnás vassal rallyzni a flaszteren, akkor azok a gumibetétek is gyorsan leamortizálódnak...
Wilson avatarját rosszul értelmezitek . :D

Ő Elrondnak , a tündék királyának képzeli magát, a gyűrűk ura trilógiából.
És harcba indul középföldével szövetkezve Mordor és az Orkok!!!!! ellen, hogy legyőzzék Szauront (Putyint).
Szövetségesek Zsákos Biden és Csavardi Zselé.

Az, hogy Hugo Weavignak éppen erről a azerepéről való képét rakta ki, csak a meghasadt személyiségre utal.


Hogy teljes legyen a hozzászólás:

Oszt még egy rendes horogkeresztre se fussa nekik...
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Az pedig, hogy ki a hazug egyedül te döntöd el, és láttuk az előző "performanszod" során ,hogy milyen "hatékony is vagy" ebben a tekintetben is.Én a helyedben ezen erősen elgondolkodnék.

Ami pedig a düh kezelési problémákat illeti, látszik a kommentjeiden,hogy sokszor indulatokkal "fűtve" dühből kommentelsz a veled egyet nem értőkkel szemben.

Az pedig, hogy beraksz ide egy cikket ,hogy az orosz nyomozó bizottság vizsgálatot indított a buchai mészárlás ügyében, semmit sem bizonyít.Mert abszolút nem lehet pártatlan független vizsgálatnak tekinteni.
Látod, látod.
Ilyen az, amikor nem tudsz érdemben cáfolni, és megbukik a hazugságod, amivel igazolni akartad magad. Rögtön elkezdtek engem hazugnak nevezni.
Ez a ti szintetek. Újabb wilson & co öngól. Ezen gondolkodj, te szerencsétlen