Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Volt mire. Főleg ha az ember érintett Katás...

Egyébként akinél csak villany van és gázt nem használ végtelenül igazságtalan a csökkentett rezsicsöki. Ez a minimum amit korrigálni kellene.

Mondom úgy, hogy engem egyik sem érint. 1 fillérrel sem nő a rezsim, meg a kata sem.
Mindig van ok egy kis hőbörgésre, de nem tudom, hogy miért kell. Örülni kéne, hogy eddig volt.
Én hányszor hőbörögtem tele az étert, mert ha bármilyen vállalkozási formát váltok ki, akkor hetvenezerrel rosszabbul jártam volna, mint más. Önhibámon kívül. Azt pedig a világ ezen pontján, ahol élek, egyáltalán nem tudtam volna már kitermelni.
Vagy hol volt a hőbörgés, mikor lényegében mindenkitől elvették a rokkantságit? Aztán egy évig semmi, sokadfog, bíroság satöbbi. De hőbörgés helyett el lehetett fogadni, hogy a rendszer tisztulásához kellett.
A kedvezményeket is lehet úgy nézni, hogy mennyire fáj, hogy a lakosság egy részétől részben elveszik és lehet úgy nézni, hogy mennyire jó, hogy eddig volt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 466
113
Mindig van ok egy kis hőbörgésre, de nem tudom, hogy miért kell. Örülni kéne, hogy eddig volt.
Én hányszor hőbörögtem tele az étert, mert ha bármilyen vállalkozási formát váltok ki, akkor hetvenezerrel rosszabbul jártam volna, mint más. Önhibámon kívül. Azt pedig a világ ezen pontján, ahol élek, egyáltalán nem tudtam volna már kitermelni.
Vagy hol volt a hőbörgés, mikor lényegében mindenkitől elvették a rokkantságit? Aztán egy évig semmi, sokadfog, bíroság satöbbi. De hőbörgés helyett el lehetett fogadni, hogy a rendszer tisztulásához kellett.
A kedvezményeket is lehet úgy nézni, hogy mennyire fáj, hogy a lakosság egy részétől részben elveszik és lehet úgy nézni, hogy mennyire jó, hogy eddig volt.
Sajnos a magyar csak nyavalyogni tud, nem örülni annak, amit elért.
Ez a turán átok....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 791
30 568
113
A kedvezményeket is lehet úgy nézni, hogy mennyire fáj, hogy a lakosság egy részétől részben elveszik és lehet úgy nézni, hogy mennyire jó, hogy eddig volt.
De ha addig van a kedvezményes ár,mig a piaci ár valójában kissebb,mint a kedvezményes,és bekorlátozzák mikor valóban kedvezményes,akkor talán egy kicsit jogosnak érzem azt a hőbőrgést.....Főleg hogy a propi mást sem tolt,mint rezsiharcot,meg megvédjük....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
De ha addig van a kedvezményes ár,mig a piaci ár valójában kissebb,mint a kedvezményes,és bekorlátozzák mikor valóban kedvezményes,akkor talán egy kicsit jogosnak érzem azt a hőbőrgést.....Főleg hogy a propi mást sem tolt,mint rezsiharcot,meg megvédjük....
Eddig nem reklamáltál. Miért nem?

És nem tűnt fel, hogy igen jelentős részt meg fog maradni a kedvezmény? Mennyivel fogyaszt túl, aki a meghatározott átlaghoz képest magasabb mennyiséget fogyaszt? 5-10 -50-200%-al? Mekkora önkorlátozás fog kelleni? A többségnek valóban annyi, hogy életminőségileg észrevehető lesz? -ámbár ha folytatjuk a harcot az oroszok ellen, akkor arra is fel kell készülni.

Persze, annak van helye, hogy a gáz és villamos energiát együtt kellene figyelembe venni, vagy ilyesmi technikai dolgoknak, de egy ponton hülyeség túltolni azt a biciklit.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 791
30 568
113
Eddig nem reklamáltál. Miért nem?

És nem tűnt fel, hogy igen jelentős részt meg fog maradni a kedvezmény? Mennyivel fogyaszt túl, aki a meghatározott átlaghoz képest magasabb mennyiséget fogyaszt? 5-10 -50-200%-al? Mekkora önkorlátozás fog kelleni? A többségnek valóban annyi, hogy életminőségileg észrevehető lesz? -ámbár ha folytatjuk a harcot az oroszok ellen, akkor arra is fel kell készülni.

Persze, annak van helye, hogy a gáz és villamos energiát együtt kellene figyelembe venni, vagy ilyesmi technikai dolgoknak, de egy ponton hülyeség túltolni azt a biciklit.
Őőőő...spec én reklamáltam,korábban.Le is lettem hurrogva.Mert akkor éppen a rezsicsöki ár felette volt a piacinak......
Most meg arra irtam,hogy az emberek miért reklamálnak.Talán mert megint kiderült,hogy hazudtak nekik reggel,hazudtak este,hazudtak éjjel-nappal.....
Különben nekem nem fog emelkedni a rezsim.Én kényelmesen bentmaradok a limit alat.Szóval spec nekem a rezsicsöki most valóban rezsicsöki lesz.
Különben ez a hatóségi áras lakossági energiaár egyáltalán nem fikusz találmány,volt korábban is)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Túlélő-tanfolyam I. /Rezsicsökkentés szinte biztosan a limit alá:

A korábban részletekben ide-írt műhelyem rezsi-csökkentési (Csináld magad) tapasztalataiból, amik szerint a 30+ nm-es műhely fűtése elég egyszerű és alig komfort-csökkentő módon kivitelezve az eredeti kb 40%-ra csökkent!
Így: az eredeti acélváz közötti vékony üveg felépítésűvilágító-ablak --amik hötechnikai mutatói egyébként brutálisan rosszak-- hőszigetelése történt meg, az tavalyi frigók/hűtők buborék-fólia védő-csomagolását használva.
Négyszeresen hajtogattam, majd egyszerűen az acél+üveg világítótető szélénél lévő fa (ez már az előzőekhez képest sokkal jobb hőszigetelő-- teherviselő (tető-)vázához ragasztottam légmentesen, ragasztószalaggal.
Nálam ez megoldható volt, mert nem ez a kb. 6 nm-es világítóablak adta a szellőzést!
Ha valaki hasonlót tesz, akkor ezt majd vegye figyelembe!

A fizikai háttér:
Egy jól szigetelő (vákimos, védőgázas, egyébb) ablak hötechnikai mutatója 1,-1,4 közötti. A kisebb érték a jobb.
Az 1,2-es érték egész jó! ...és drága.
Összehasonlításként: az egésszen jól hőszigetelő ablak mutatója 3-4-szer roszabb a 36-os Phorotherm falazásnál! Opszzzz!


Télre például leszigetelem a fürdőszobai 1+ nm-es ablakot, ami amúgy sem a kilátás miatt van, de hő(veszteség)szivattyú, és durván az.


Visszatérve az elejére:
Ez a javulás csak azért tűnt fel, mert a január elején megcsinált hőszigetelés után a meglepődött Asszony, nem értette miért olyan kevés a fűtés-számla.

Ez az időszakos használatú nem folyamatosan fűtött helyiség kb 60%-os megtakarítása az egész lakásnál 10% körülinek kellett lennie, mert kevesebb nem tűnik fel.

Ilyen ideiglenes-téli hőszigetelés kis óvatossággal sérülés nélkül eltávolíthatóra is kivitelezhető, sőt tépőzárral/másképp kinézési lehetőség is megmarad.

Még komoly megtakarítási tartalék van a szellőztetésnél, ahol a fűtött(vagy hűtött) energitartalmú levegő sok veszteséget okozhat.
Itt egy kettős falú cső a megoldás, ahol a belső csővet fémből megválastva megvan a hőátadó felület a ki-/bemenő légáram között, azt egy ezermester férfi házkörüli anyagokból akciós barkács-árúházi beszerzésből össze tudja dobni, kb félhavi megtakarítás anyag-árból.
+ : egy ismerős a "aprón" vett használ napelemmel és a hozzá illesztett kis aksival "hajcsa" a non-stop szellőző (PC-s CPU-) ventillátort! :oops:

...Youtube/Google-Handyman segíthet "egy keveset"! ;)


...és: ha nem kapok túl sok b@szogatást, akkor holnap egy 1xŰ, nyári-aktuális csomagot hozok, majd egy Világ-vége túlélő-csomaggal folytatom. :hadonaszos:

...vagy nem. "Nem erőszak a disznótor..." , nem fogok megsértődni, ha nem... :)


.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
M

molnibalage

Guest
Amíg van benzin a kúton, mi akadályozza meg a delikvenst, hogy a következő kútnál tankoljon ismét egyet?
Korlátozni csak jegyrendszerrel lehetne valóban az ársapkás benzin fogyasztását.
Semmi. Ennek eredménye, hogy @Negan belefutott abba, hogy több kúton sem volt már. Semmilyen.
Ráadásul így pazarlódik a benzin, mert tankolás maga is többe kerül.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Komoly kihívás a távolságot tekintve!:D

A Pintesbe azért jártunk (szigorúan muszájból!:rolleyes:), mert oda jártak a a szaktanáraink, s szólni kellett nekik, hogy most már aztán jöjjenek megtartani a szakmai gyakorlatot - ami a lánykollégiumban volt...a legfelső emeleten a gyengélkedő szobái mellett.
A többit mindenki kikombinálhatja.:p

Mi diákok óvatos duhajok voltunk: Mi az Oázisba jártunk hivatalosan kólát inni - ott még esszenciából készítették - de persze Hubertusszal volt feljavítva:cool:
Az Oázis az úri hely volt a Pinteshez képest ! A lánykolesz az a Vasasban tartott Banán bulival volt tuti ! 19:00-23:00ig Vasárnap !
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 360
113
Az Oázis az úri hely volt a Pinteshez képest ! A lánykolesz az a Vasasban tartott Banán bulival volt tuti ! 19:00-23:00ig Vasárnap !

Alapvetően nem voltam vendéglátóipari egység látogató. Ha igen, akkor az Oázist leszámítva, meg az iskolaévek után inkább a környező települések csárdáit látogattam (azért azokban inkább zajlott az élet:hadonaszos:), csajozni meg Polgár, Ózd, Kazincbarcika...a miskolci lyányok túl öntudatosak, meg pénzéhesek voltak...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Alapvetően nem voltam vendéglátóipari egység látogató. Ha igen, akkor az Oázist leszámítva, meg az iskolaévek után inkább a környező települések csárdáit látogattam (azért azokban inkább zajlott az élet:hadonaszos:), csajozni meg Polgár, Ózd, Kazincbarcika...a miskolci lyányok túl öntudatosak, meg pénzéhesek voltak...
A Vianban nem voltak pénzéhesek. Másra voltak kiéhezve :oops: