[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Szergej Lavrov külügyminiszterrel egyeztetett energiaügyekben Szijjártó Péter.



Köszönöm Istenem,hogy ilyen hazafi és békepárti,erős jellemű, -nemcsicska- kormánya van Magyarországnak.

MI egyéniségek vagyunk. Saját akaratunk és véleményünk van. Míg Európa többi része csicska...úgy táncol,ahogy Brüsszel fütyül,azt is bevállalva,hogy szemenköpik a saját és állampolgáraik érdekeit.

Külügyminiszterünk arcán nagyon látszik, hogy a háttérben ez nem lehetett könnyű tárgyalás.
Az meg ki is lett mondva, hogy az oroszoknak a f@sza ki van a semmirekellő EU-val.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Szergej Lavrov külügyminiszterrel egyeztetett energiaügyekben Szijjártó Péter.



Köszönöm Istenem,hogy ilyen hazafi és békepárti,erős jellemű, -nemcsicska- kormánya van Magyarországnak.

MI egyéniségek vagyunk. Saját akaratunk és véleményünk van. Míg Európa többi része csicska...úgy táncol,ahogy Brüsszel fütyül,azt is bevállalva,hogy szemenköpik a saját és állampolgáraik érdekeit.
2:50-től érdemes hallgatni, ahol Lavrov azt mondja, hogy nekik konkrét álláspontjuk és javaslataik vannak a kárpátaljai magyarokkal kapcsolatban! Én hülye visszaszívom az előző hsz-t, Peti vette a lapot azonnal!
Addig nézzétek meg a videót, amíg lehet :eek: :


Aki tud oroszul pl. @boki , az mondja már el légyszi, hogy ez oroszul is ilyen direktnek hangzott-e?
Ukrán topicból.
Nekem úgy tűnik, Lavrov látványosan felpakolt a pultra olyan dolgokat is, amelyekről nem akarta SzP, hogy pl egy sajtótájékoztatón is szó essen. Eléggé összehúzta a száját…

A másik megfigyelésem (orosz TG csatornákat nézve), hogy most orosz oldalon nagyon tapsikolnak ennek a látogatásnak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Nekem ez tetszett! En tovabbra is bizom egy olyan verzioban, hogy egy kicsit plusszos gaz keszlettel jol es okosan tudunk majd alkudozni ezzel a nyomorult EU-val, ha vacog a foguk.

Itt annyit kellene tudni, mekkora mennyiséget tudunk betárolni. Lehet még kellene pluszban tárolókapacitást építeni.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 904
10 338
113
Ukrán topicból.
Nekem úgy tűnik, Lavrov látványosan felpakolt a pultra olyan dolgokat is, amelyekről nem akarta SzP, hogy pl egy sajtótájékoztatón is szó essen. Eléggé összehúzta a száját…

A másik megfigyelésem (orosz TG csatornákat nézve), hogy most orosz oldalon nagyon tapsikolnak ennek a látogatásnak.
Az oroszok nyilván örülnek, mert végre szóhoz jutottak,kaptak egy lehetőséget,hogy kifejtsék az álláspontukat.


Ukrán topikban kifejtettem,hogy mièrt aggódhatott Szijjártó...szerintem ez egy magyar "magán"akció volt. Brüsszel semmit sem tudott erről, SZP csak az Enszet tájékoztatta a moszkvai útról.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Az oroszok nyilván örülnek, mert végre szóhoz jutottak,kaptak egy lehetőséget,hogy kifejtsék az álláspontukat.


Ukrán topikban kifejtettem,hogy mièrt aggódhatott Szijjártó...szerintem ez egy magyar "magán"akció volt. Brüsszel semmit sem tudott erről, SZP csak az Enszet tájékoztatta a moszkvai útról.
Diplomáciai lovasíjászat? ;)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 445
113
Egy dolog, hogy vízivásra használod, az nem sokat vesz ki.
De ha már öntözöl és ipari szinten használaod, akkor meglesz a böjtje ennek.
Indiában a zöld forradalmat a talajvíz kiszipolyozása tette lehetővé.
Akkor még rengeteg volt belőle.
Így sikerült a népességüket többszörösére szaporítani, ma vannak 1.3-1.4 milliárdnyian.
Ugyanakkor a talajvíz szinte több tíz méterrer süllyedt, a monszumok pedig késnek, elmaradoznak.
Ebből egy brutális gebasz lesz még a mi életünkben!
Remélem, mi is leszünk 1,4 milliárdnyian... :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
de hogy ezért mit kapunk a Nyugattól, na azt nem tudom...
500-600 forintos €urót alsóhangon... Legalábbis, ameddig nem fekszik meg az EU ipara egy-két évig még. Aztán válthatják majd a euró/dollárt 0.7-be is akár...
Helyreállítási pénzt buktuk!
..
Azért nagy kérdés, hogy a téli szarömlés közepette mennyi figyelem marad ránk. Lehet, hogy sokkal kevesebb, mert lesz elég gond a magországokban! Sárkány Draghi is megbukott! Felkészül Scholz!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Na tegnap Moszva, ma Irán.
"
Ma ismételten megbeszélést folytattam Hossein Amir Abdollahian kollégámmal, Irán külügyminiszterével.
A világ ezen részén tapasztalható válságos helyzetek miatt Irán szerepe kezd átértékelődni, és az ország jelentősége nő. Ezt támasztják alá a nukleáris megállapodásról szóló tárgyalások, valamint az elmúlt napokban Teheránban megrendezett orosz-török-iráni csúcstalálkozó.
A világnak ezen a részén komoly élelmezési és energiaellátási válsággal nézünk szembe, mindezek megoldásában Irán konstruktív szerepvállalása segítséget nyújthat. Magyarország támogatja a nukleáris együttműködés és az ukrajnai gabonaexport lehetővé tételéről szóló megbeszéléseket.
Elmondtam kollégámnak, hogy nekünk, mint szomszédos országnak, az Ukrajnában zajló háború nagyon rossz, mi békét akarunk, mert ha nem lesz hamar béke, akkor a háború következményei még tragikusabbak lesznek. Az élelmezési válság több ázsiai, közel-keleti és afrikai térség stabilitását veszélyezteti, ezáltal súlyos migrációs nyomással fenyeget. Ezért nekünk az ukrajnai béke mellett az Európát körülvevő térségek stabilitásának megőrzése is kiemelten fontos.
Irán és Magyarország kétoldalú együttműködése az elmúlt időszakban sokat fejlődött, köszönhetően annak, hogy mintegy 2000 iráni hallgató tanul magyarországi egyetemeken."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Na tegnap Moszva, ma Irán.
"
Ma ismételten megbeszélést folytattam Hossein Amir Abdollahian kollégámmal, Irán külügyminiszterével.
A világ ezen részén tapasztalható válságos helyzetek miatt Irán szerepe kezd átértékelődni, és az ország jelentősége nő. Ezt támasztják alá a nukleáris megállapodásról szóló tárgyalások, valamint az elmúlt napokban Teheránban megrendezett orosz-török-iráni csúcstalálkozó.
A világnak ezen a részén komoly élelmezési és energiaellátási válsággal nézünk szembe, mindezek megoldásában Irán konstruktív szerepvállalása segítséget nyújthat. Magyarország támogatja a nukleáris együttműködés és az ukrajnai gabonaexport lehetővé tételéről szóló megbeszéléseket.
Elmondtam kollégámnak, hogy nekünk, mint szomszédos országnak, az Ukrajnában zajló háború nagyon rossz, mi békét akarunk, mert ha nem lesz hamar béke, akkor a háború következményei még tragikusabbak lesznek. Az élelmezési válság több ázsiai, közel-keleti és afrikai térség stabilitását veszélyezteti, ezáltal súlyos migrációs nyomással fenyeget. Ezért nekünk az ukrajnai béke mellett az Európát körülvevő térségek stabilitásának megőrzése is kiemelten fontos.
Irán és Magyarország kétoldalú együttműködése az elmúlt időszakban sokat fejlődött, köszönhetően annak, hogy mintegy 2000 iráni hallgató tanul magyarországi egyetemeken."
Itt veszélyes vizekre eveztünk. Az Iráni polgári célú atomerőműprogikban akarunk résztvenni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ember and Laci1970

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Itt veszélyes vizekre eveztünk. Az Iráni polgári célú atomerőműprogikban akarunk résztvenni.
Ha jól emlékszem már 2017-ben megkötöttünk egy magyar-iráni atomalkut, így semmi veszélyes nincs.
Nekünk, mivel hagyományosan elég jók vagyunk a maghasadás alapú kutatásokban égető szükségünk van olyan helyekre ahol ezt ki tudjuk aknázni, ha ez Irán akkor Iránba megyünk (a magyarországi tanreaktorok és kutató reaktorok nemsokára bezárnak), sajnos az oroszoknál eléggé ellőttük a "rendszerváltáskor" a szaros gatyát, az ottani Egyesített Atomkutató Intézetnek ha jól tudom igazgatója egy ideig magyar volt, azóta alig-alig kapunk időpontot az ottani impulzusreaktoron való kísérletezéshez...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ha jól emlékszem már 2017-ben megkötöttünk egy magyar-iráni atomalkut, így semmi veszélyes nincs.
Nekünk, mivel hagyományosan elég jók vagyunk a maghasadás alapú kutatásokban égető szükségünk van olyan helyekre ahol ezt ki tudjuk aknázni, ha ez Irán akkor Iránba megyünk (a magyarországi tanreaktorok és kutató reaktorok nemsokára bezárnak), sajnos az oroszoknál eléggé ellőttük a "rendszerváltáskor" a szaros gatyát, az ottani Egyesített Atomkutató Intézetnek ha jól tudom igazgatója egy ideig magyar volt, azóta alig-alig kapunk időpontot az ottani impulzusreaktoron való kísérletezéshez...
... amihez a BKR élettartamának hosszabbítását tervezik.
Mi történt időközben? "Rezsicsökkentés"?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 027
113
Nekem magasan Ő a kedvencem az egész kormányból évek óta!

Pedig kakaduztam én is serényen régen, meg kell követnem magam, hatalmas forma, tényleg nagyon csípem ahogy inasba rakja a világon szerte szét mindenfelé az ilyen Krisztán Ambipurokat, meg az ilyen feldobott magas lasztikat csapkodja lefelé :D!