[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Közben Brüsszelben már a fejükön pörögnek kínjukban, kirúgásunkkal is fenyegetőznek :D
Ha Putyin itt lesz Záhonynál, akkor már mi bemutathatunk a kedves nyugatnak!
Lesz szépen egy boszniaiszerb-szerb-magyar-választóvonal orosz kapcsolattal, és a nyugat a Balkánnak búcsút inthet.
A szultán kicsipi a neki szükséges részeket, a szerb is, majd szépen létrejön egy új délkelet európai határrendszer.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Ez mi? Bővebben, ha lehet.

Ha hülyeség és nem valós, akkor nem kéne ide betenni.

Friss magyar anyagot nem találok róla.

Ha végigolvasod szerintem elég egyértelmű, hogy ezek a ukrán állami híradóban hangzottak el, amit egy ukrajnai felhasználó oszt meg naponta párszor chug-on én meg bemásolom ide, hogy látni lehessen mivel etetik a maradék ukrán népet.
Valóságtartalma kb. pont annyi, mint egy átlagos rtl híradónak.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Azért a plusz 700 millió köbméter gázzal kapcsolatosan elég kétértelmű volt Lavrov nyilatkozata: "megvizsgáljuk..." Egy esetleges Orbán-Putyin találkozóról pedig külügyminiszterünk zárta rövidre a kérdéssel kapcsolatban a válaszát. Persze, az lenne az érdekes, amiről nem nyilatkoztak. A találkozó előtt Szíjártó New Yorkban volt, ahol bejelentette az ENSZ-nek ezt a megbeszélést. Csak az ENSZ-szel egyeztetett? Ez részemről költői kérdés!
Szijjártó facebookján fent van a tárgyalás nyilvános első pár perce. Ott Lavrov az ő nyitó szövegének a végén említi, hogy tudja, hogy a kormány fontosnak tartja a kárpátaljai magyarok sorsát, úgyhogy részéről nyugodtan lehet beszélni erről is… :eek::eek::eek:
Szijjártó erre nyilvánosan nem reagált, csak elmondta, hogy köszöni a tárgyalási lehetőséget, mi gázért jöttünk és békét szeretnénk.
Szerintem azért nem kizárt, hogy bármiről is tárgyalhattunk.
Ha megnézitek csóri Szijjártót, elég feszültnek tűnt végig Moszkvában. Hogy ennek van-e valami speciális oka azon kívül, hogy Moszkvában kell ebben a nemzetközi légkörben tárgyalnunk, meg hogy a ruszki gáz kell nekünk bármi áron, az jó kérdés.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Ha végigolvasod szerintem elég egyértelmű, hogy ezek a ukrán állami híradóban hangzottak el, amit egy ukrajnai felhasználó oszt meg naponta párszor chug-on én meg bemásolom ide, hogy látni lehessen mivel etetik a maradék ukrán népet.
Valóságtartalma kb. pont annyi, mint egy átlagos rtl híradónak.
Természetesen olvastam, de ez túl durva, legalább 1 ilyet külön megérdemelt volna. /:D/

Különösen annak fényében, hogy ma Lavrovról és Szijjártóról mosolygós fénykép lett közzétéve.

:)
 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
438
3 310
93

A legreálisabb ukrán ellentámadási forgatókönyv Herszon megye nyugati felének visszavétele volna az orosz utánpótlás elvágása után.
És utána mégis hogyan szeretnék a kaprok visszafoglalni Herszon hátralévö részét,ha szétbarmolják a hidakat?Nem az eszük miatt fognak világhirnévre szert tenni.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 873
5 105
113
Hidakat,ha nem teherviselő szerkezeti alapelemet találnak el,valójában nagyon nehéz lerombolni.Vietnámban az USAF a Paul Doumen hidatévekig bombázta,mig a háború végén az egyik első lézerbomba bevetéssel a pilléreket szétbombázva le tudta rombolni.A pályatestet hiába szaggattják tropára a bombák,az viszonylag könnyen javitható.
Ez pont kiváló példa arra miért is tértek át az elmúlt 30 évben a precíziós bombákra a nyugati haderőknél.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Ennek szerintem fuss neki mêg egyszer, de ezt már egyszer szerintem megbeszéltük....

Június 2-án mondta Zelenszkij, hogy 20% a megszállt terület.
A július 5-i hivatalos adat 21 %
Azóta is történt előrenyomulás, amiről nincs konszenzusos adat, a konszenzusos adat tehát az, hogy több mint 21%-át szállta meg Oroszország Ukrajnának.

Tehát szerintem nem téved sokat aki azt mondja, hogy az egynegyedét, ami 25% lenne, de ha a legóvatosabban akar fogalmazni akkor azt mondaná, hogy majdnem egynegyedét vagy azt, hogy több mint egyötödét.

Szóval nem nagyon világos, hogy ezzel mi a probléma.




 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 677
34 560
113
Szijjártó facebookján fent van a tárgyalás nyilvános első pár perce. Ott Lavrov az ő nyitó szövegének a végén említi, hogy tudja, hogy a kormány fontosnak tartja a kárpátaljai magyarok sorsát, úgyhogy részéről nyugodtan lehet beszélni erről is… :eek::eek::eek:
Szijjártó erre nyilvánosan nem reagált, csak elmondta, hogy köszöni a tárgyalási lehetőséget, mi gázért jöttünk és békét szeretnénk.
Szerintem azért nem kizárt, hogy bármiről is tárgyalhattunk.
Ha megnézitek csóri Szijjártót, elég feszültnek tűnt végig Moszkvában. Hogy ennek van-e valami speciális oka azon kívül, hogy Moszkvában kell ebben a nemzetközi légkörben tárgyalnunk, meg hogy a ruszki gáz kell nekünk bármi áron, az jó kérdés.
Biztos azér izgult nehogy a Lavrov elszólja magát!?
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Hát bevállalós gyerek ez a Szijjártó, lehet hogy zabszem se jött volna ki a s@egge lyukán, ahogy a magyar mondás tartja.. Valamit már tudhat ha ebben a helyzetben is bebújt a Medve barlangjába
2:50-től érdemes hallgatni, ahol Lavrov azt mondja, hogy nekik konkrét álláspontjuk és javaslataik vannak a kárpátaljai magyarokkal kapcsolatban! Én hülye visszaszívom az előző hsz-t, Peti vette a lapot azonnal!
Addig nézzétek meg a videót, amíg lehet :eek: :


Aki tud oroszul pl. @boki , az mondja már el légyszi, hogy ez oroszul is ilyen direktnek hangzott-e?
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Quick Analysis of the Russian attack on the ammunition depot in Nikolaev, last night — as claimed by Russia.

According to the trajectory that we’re seeing, it appears that Russia used the 9M542 high-precision 300-mm rocket-propelled munition for the Tornado-S MLRS. The 9M542 corrects its own flight path mid flight and sports a range of 120 kilometres. The 9M542 missile as well as the 549 & 544 versions— are direct analogues to Ukraine’s HIMARS with accuracy while delivering more explosive power.

 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 341
35 181
113
The new military aid package will also include more than 20 M109 155mm self-propelled guns and 36 L119 105mm artillery guns.

 
  • Vicces
Reactions: cirqle
K

kamm

Guest
@kétkedő

" 100%-ban igaz. 1000 évig próbáltunk a kedvükbe járni, aztán láttuk mi lett az eredménye. Nem kellünk nekik. Genetikailag kódolva utálnak minket.
Ott kell hagyni a nyugati bagázst. Védjék magukat, ha úgy tetszik. Az elején egy kicsit nehéz lesz, de utána helyre jövünk és élhető világunk lesz. Nem leszünk agyonnyomva a sok nyugati fa@sággal, mint LMBTQ, BLM meg a többi aberráció! Egy szóval, megmaradunk, mint nemzet."

Csak fel kell húzni a kerítést Őrvidék nyugati határára, ide ne jöjjenek, egyék meg amit főztek!
Nekem inkabb ugy tunik, egyesekbe genetikailag kodolva van a tajekozodas utalata, ami miatt aztan ektelenuk vicces ostobasagokat tudnak nagyhangon deklaralni...

2:50-től érdemes hallgatni, ahol Lavrov azt mondja, hogy nekik konkrét álláspontjuk és javaslataik vannak a kárpátaljai magyarokkal kapcsolatban! Én hülye visszaszívom az előző hsz-t, Peti vette a lapot azonnal!
Addig nézzétek meg a videót, amíg lehet :eek: :


Aki tud oroszul pl. @boki , az mondja már el légyszi, hogy ez oroszul is ilyen direktnek hangzott-e?

"He...?" :confused:
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Szijjártó facebookján fent van a tárgyalás nyilvános első pár perce. Ott Lavrov az ő nyitó szövegének a végén említi, hogy tudja, hogy a kormány fontosnak tartja a kárpátaljai magyarok sorsát, úgyhogy részéről nyugodtan lehet beszélni erről is… :eek::eek::eek:
Szijjártó erre nyilvánosan nem reagált, csak elmondta, hogy köszöni a tárgyalási lehetőséget, mi gázért jöttünk és békét szeretnénk.
Szerintem azért nem kizárt, hogy bármiről is tárgyalhattunk.
Ha megnézitek csóri Szijjártót, elég feszültnek tűnt végig Moszkvában. Hogy ennek van-e valami speciális oka azon kívül, hogy Moszkvában kell ebben a nemzetközi légkörben tárgyalnunk, meg hogy a ruszki gáz kell nekünk bármi áron, az jó kérdés.

Ezenkívül érdemes megfigyelni a Lavrovtól jobbra ülő két figura arcát is, az egyik teljesen ki van pirulva, aki közvetlenül mellette ül, az pedig rendkívül gondterhelten néz... kb. olyan nézéssel, mintha azt mondanák "basszus de bevállalósak vagytok... nem mertem volna ugyanezt megtenni egy ilyen kis ország képviseletében... remélem nem lesz bajotok... de őrültek vagytok... úristen" :eek:
- ki egyébként a két ember? tudja valaki? (szégyen de én nem tudom :( )

Szijjártó meg eldöntötte, hogy lesz ami lesz, mert már 2 világháborút vesztettünk, nem hagyhatjuk, hogy már megint kibasszanak velünk. Lesz ami lesz, merészet kell húzni (pl. fenntartani Oroszországgal a kapcsolatot ilyen nehéz helyzetben is), mert különben a történelem oda sodorna minket, hogy megint a saját érdekeinkkel ellentétben kellene cselekednünk és olyan dolgokban részvennünk, amikkel nem is értünk egyet.
Szíjjártó azzal is nagyon bátor volt, hogy keményen kimondta, hogy békét szeretnénk, és nem szeretnénk Nyugat-Kelet blokkosodást. Mindezt úgy, hogy az ebben érdekelt összes nagyhatalom (tehát nem csak Oroszországnak szólt, de nekik is!) és minden az ukrán konfliktusba beleavatkozó középhatalom (pl. a fegyvereket szállító országok) is értsenek belőle.
Így tulajdonképpen az ukránoknak se lehet egy szavuk se, mert mi megpróbáltuk a békét is, sőt, még Oroszországot (de a többieket is!) felszólítottuk erre. Más kérdés, ha az ukránok nem akarnak békét, akkor nem tehetünk semmit...
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Egyébként ennek a valószínű mérész moszkvai tárgyalásnak az lehet az oka, hogy különben Magyarország még nagyobbat szívna... ennek tudatában lesz, ami lesz, folytatjuk Oroszországgal az együttműködést...
de hogy ezért mit kapunk a Nyugattól, na azt nem tudom...
valószínű ezt érezték át a Lavrov mellett ülő orosz tárgyaló felek is...