[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Minek? Te nem tudod, hanem hiszed, azzal meg nem vagyok hajlandó foglalkozni.
Szóval a kívülálló nem tudásom az magyarázatra nem szorul. Ostoba hívőként aposztrofálhato vagyok a forumon ismerve? Logika meg ilyen faszságok nem játszanak nálam mer' izé?
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
de ha érdekel löttem elötte 10 egyest meg 14 et sorozatba hogy ismerkedjünk a fegyverrel nem egyből az értékelős békeműveleti ismeretlen fegyverrel.

meg nállatok szolnokon elment az a 70-80-90 nem számóltam db (táborfalván) 2 helyszinen

őszintén elég is vólt. most meg már hogy tudom mik okozzák a problémákat aztkívánom hogy a CZn vasaljanak be egy jókora összeget a hadihaszálatra alkalmatlan fegyvereik miaatt. mondjuk üzletileg jó a buli mert 1 cég minusz lessz a karablyok világpiacán....
Te elképesztően sötét ember vagy.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
már csak a lényeget kell összeraknod sok akadály haditárral. majd csere a drágára probléma kevesebb (csak épp a fő indok hogy a szövetségesekkel megeggyező tár legyen tárátadás céljából bukik...)
majd kiderül hogy a hadilőszer szar ezért áttérnek a gyengébb civilre a probléma mérséklődik. (csak épp a hadi jellegét vesztette el ezzel a fegyver a lőszerválaszték kb 1 re redukálódott) szövetségesek lőszerátadása is kuka (még egy pont minusz a bren megfelelőségéve.)

alapból a spéci olajnak szemet kellett vólna szúrni ez nem lessz logikai rémálom hogy külön fegyverolajról kell gondoskodni mert a harcjárművek fegyverzetének olaja nem lessz hozzá megfelelő?

és akkor még a kialakításbeli hibák...

perelni kellene a brent nem még 100.000 et

csak a sok szartusolással meg lapítással ezzel már lehet el van késve... mert csak ne ak legyen mert begyöpösödötteknek való...

nem kell ehhez 2.000 lövés
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
A komcsik alatt ill. a MNH-nel egyes lovesek voltak, meg egy otos sorozat, ugy remlik.
Nalunk mar, mint speci egysegkent, teljesen korlatlan volt, minel gyorsabban es jobbra akartak minket kikepezni, ezert tonnaszam lottunk fenn a Zengoben meg mashol is.

Alapkiképzésen, az egyéni lőgyakorlat volt a MN esetében pár lőszer csak. Lövész alakulatoknál dögivel lőttünk. Én vagy 1500 lőszert lőhettem el másfél év alatt. Egyszer emlékezetből, nagyjából összeadtam. :)
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Hol a faszba vólt ilyenkor a szemlélőség TŰZÜTEMET SZEMLÉZETT ? ezeket kellene kiszurni... Hogy ilyen himi humi lépésekkel ide jutottunk... újra... Még jó hogy a srácok csak K-forba mennek ezekkel a fegyverekkel...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Minek? Te nem tudod, hanem hiszed, azzal meg nem vagyok hajlandó foglalkozni.
Látod ez pont a primitívség amit rajtam kérsz számon. Éves vitákban nyújtottam extra információt nektek is( amiképp én is tanultam). Hogy merészelsz így lenézni?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 137
113
de a sok videozgatás után kiderült hogyha nem hadilőszert tüzel akkor nincs gond az 5.56 ossal sem ez megmagyarázza hogy sirokról miért a civil ólmos jön és azóta miért kevesebb a probléma. (tökjó van egy hadikarabélyunk ami csak a hadi tárakat és a hadi lőszereket nem szereti.) de még 100.000 et belőlle mert szexi
Köze nincs a kettőnek egymáshoz. A civil lőszer azért lett véve mert nem tudtak hadit venni és kellett a kiképzéshez azonnal. Azóta csak hadi van.

A tárakkal meg pont hogy a legolcsóbb sportlövő tárat vették FAB defense az első adagban amik mind adagolási hibásak voltak. Az alu tárakkal nem volt gond. Én vettem saját német műanyagot amivel pl semmi baja.

A fab defense-t azóta garanciálisan cserélték és több nem lesz véve.

Megcsináltam a brenre a képezd a kiképzőt tanfolyamot 700 hadilőszerből volt 1x akadályom....

Azóta lövettem meg alapkiképeztem vele.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 201
113
Köze nincs a kettőnek egymáshoz. A civil lőszer azért lett véve mert nem tudtak hadit venni és kellett a kiképzéshez azonnal. Azóta csak hadi van.

A tárakkal meg pont hogy a legolcsóbb sportlövő tárat vették FAB defense az első adagban amik mind adagolási hibásak voltak. Az alu tárakkal nem volt gond. Én vettem saját német műanyagot amivel pl semmi baja.

A fab defense-t azóta garanciálisan cserélték és több nem lesz véve.

Megcsináltam a brenre a képezd a kiképzőt tanfolyamot 700 hadilőszerből volt 1x akadályom....

Azóta lövettem meg alapkiképeztem vele.
Most melyik ujjamba harapjak?
Kinek higgyek?
Krisss/dudi vs szittya
Krisss/dudi vs szittya

De az az 1 akadály legalább durva volt.

Basszus nincs gatyád de tárakat veszegetsz.