A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

H

Hummen23

Guest
Új lokációk... tudom, eddig is történt, de hátha lesz belőle valami végre.
Mondjuk nem értem miért kell titkolózni.
A lengyelek kerek perec kijelentik, mik az elképzeléseik, hol hoznak létre új alakulatokat...ect.
Nálunk meg fogalma sincs az embernek arról, hogy számára elérhető távolságban hoznak létre új helyőrséget, új alakulatot, így esetleg nem is jelentkezik katonának.
Semmi új nincs ebben, csak nem értem a döntéshozók gondolatmenetét.
Arról meg álmodni sem merhetünk, hogy közökjék velünk a haderőfejlesztés végcélját. Milyen alakulatok, milyen képességek elérése a végcél.
Ha még mindig a 2,5 dandáros koncepció, akkor ez nettó hazugság:
"Nem várhatjuk senkitől, hogy megvédjen minket; nekünk kell megóvni hazánk békéjét, a NATO is csak így tud mellettünk állni."
 
K

kamm

Guest
Mondjuk nem értem miért kell titkolózni.
A lengyelek kerek perec kijelentik, mik az elképzeléseik, hol hoznak létre új alakulatokat...ect.
Nálunk meg fogalma sincs az embernek arról, hogy számára elérhető távolságban hoznak létre új helyőrséget, új alakulatot, így esetleg nem is jelentkezik katonának.
Semmi új nincs ebben, csak nem értem a döntéshozók gondolatmenetét.
Arról meg álmodni sem merhetünk, hogy közökjék velünk a haderőfejlesztés végcélját. Milyen alakulatok, milyen képességek elérése a végcél.
Ha még mindig a 2,5 dandáros koncepció, akkor ez nettó hazugság:
"Nem várhatjuk senkitől, hogy megvédjen minket; nekünk kell megóvni hazánk békéjét, a NATO is csak így tud mellettünk állni."
Persze, hogy az. Úgy 6-7 dandár alatt esély sincs ilyesmire.
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 741
35 924
113
Van egy olyan érzésem, hogy szeptember 1. előtt nem nagyon lesz Gripen bejelentés.
Ha van egy kis esze a magyar tárgyaló félnek, akkor a svéd NATO csatlakozás támogatásának olyan feltételt szabnak, hogy Svédország "segítsen" a Magyar Légierő fejlesztésében. Esetleg a Svéd Légierő felesleges gépeinek ingyen, vagy nagyon olcsón való felajánlásával.
(Ez mondjuk a svédek érdeke is!)
A svéd NATO csatlakozást a Parlament viszont nem fogja tudni szept. 1. előtt elfogadni, mivel addig patlamenti szünet van.
Ez mondjuk akadályozhatja egyéb beszerzések véglegesítését is.
Akármennyire is formaiság csak a Honvédelmi Bizottság jóváhagyása, attól még nekik meg kell szavazniuk minden megrendelést.
Viszont a Bizottság a Parlament része, így nem valószínű, hogy sürgősséggel összehívják öket.
Orbán már uralt rá, hogy "megvizsgáljuk a török aggályokat a ratifikálás előtt" - szóval lehet hogy ő is elkezd szívozni csak hogy kapjon valamit...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Akkor most már ki lehet dobni a totál diszfunkcionális, egészségre is káros és emellett nagyon idétlenül kinéző bocskait (esetleg ünnepiként és a díszelgőknek meghagyva, ha ott nagyon meg akarják tartani) és kaphatnak a katonák egy normális és hasznos-használható szolgálati sapeszt, ami által végre a felszerelésüknek, legalábbis papíron, az utolsó anakronisztikus és használhatatlan része is elfoglalhatja méltó nyughelyét a műbőr tártáska és a többi hasonló hulladék mellett?

Vagy túl nagyot mertem álmodni? :( :D
Fú, én azt hittem, ilyenért itt minumum karóbahúzás jár :eek:
Amúgy támogatom. Szentendrén szoktam látni, ahogy ballag az altisztképzőbe a katona, kamo bocskaiban, és mindig eszembe jut, hogy miért ragaszkodnak ehhez a kalaphoz ott fent.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113
Egy pici adalék azért vannak a seregnek jó dolgai.

Nemrég voltam Balatonkenesèn strandon egy katonarokon álltak.
Nekünk így 1000Ft volt fejenként.
De a katonáknak ingyenes! Gyereknek is ingyen volt.(a tartalékosokat nem tudom,ott vita volt a katonák között a tartalékosok bejohetnek e ingyen. @Szittya vagy valaki a rendszerben tudja esetleg?).

Belső parkoló.

Iszonyat nagy füves platz.
Így bár nagyon sokan voltunk mégsem volt tömegnyomor. Sőt.

Rekortán futópálya, kinti erősítő, edzőterem.

Gyerekeseknek mondom 14!! darab ugrálóvárat számoltam.
De nem jártam körbe az egészet.

Ebből az egyik egy 100m hosszú akadálypálya.
Párhuzamosan 2, így versenyre is alkalmas.
Az inkább kamasz, esetleg alkoholos befolyásultságú felnőtteknek. :D A mèretèből adódóan.l

Több trambulin.
Pingpong asztal.
Strandröplabda pálya.

Nemtudom mi a neve,mint egy pinpongasztal,csak hajlított a felülete.
Röplabdával,meg focival is nyomták rajta.

Több játszótér, homokozó.

Csúszda a Balatonba, talán az 1 negatívum, csak 1db így várakozás.

Felfúlyhatos akadajpálya a vízen.
Vízi röpipalya.

Ezek mind ingyenesek!

Talán a vízi bicikli amièrt kell fizetni,500 vagy 1000Ft fel óra.

Az árakról csak annyit 350Ft egy sima lángos!
Girosztál 1000Ft!
Egy magnumert/heinekkenert/2 duplakaveert 1500Ft-t fizetett rokon.

Ehhez mèrten hosszú sorok a pultoknal.
Készpénz nincs,kártyát kell kérni,arra rárakni.

Motorcsónakok, meg az ott lèvő AN2 hajó is igénybe vehető.
A hajóhoz adnak kapitányt, a motorcsónakhoz is, de ha van vizijartassagid tudtommal azokat el is viheti az ember.

Horgászplatz is van. Bár rögtön a strand mellett. A kikötő stègje talán ideálisabb.

Győrtöl budapestig. Pápától tataig napi programnak is jó aki ott szolgál.

Aki távolabb, van hotel/ètterem.
Régebben ezt igénybe lehetett venni külszolgálat után, regeneráló üdülésre.
Szóval több napora a távolabbi helyörsègekből is tudnak jönni.

Az árakból kiindulva nem hiszem, hogy megterhelő.
Bár 15 ève nem volt valami színvonalas, de a strandot nézve lehet ez is változott.
Akkor volt olyan ismerős aki idő előtt hazament. De azt mondta a strand sem ilyen volt.



Egy drónnal biztos vègigrepülnèk felette, ès reklámban vagy toborzó sátorban,irodán ezt is megmutatnám.
Ha nem is ez az elsőszámú ha munkahelyet választ az ember, nem is utolsó szempont, hogy ez ugrálóvárèrt 10 percre nem kell a gyereknek egy ezrest befizetni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 153
33 489
113
Egy pici adalék azért vannak a seregnek jó dolgai.

Nemrég voltam Balatonkenesèn strandon egy katonarokon álltak.
Nekünk így 1000Ft volt fejenként.
De a katonáknak ingyenes! Gyereknek is ingyen volt.(a tartalékosokat nem tudom,ott vita volt a katonák között a tartalékosok bejohetnek e ingyen. @Szittya vagy valaki a rendszerben tudja esetleg?).

Belső parkoló.

Iszonyat nagy füves platz.
Így bár nagyon sokan voltunk mégsem volt tömegnyomor. Sőt.

Rekortán futópálya, kinti erősítő, edzőterem.

Gyerekeseknek mondom 14!! darab ugrálóvárat számoltam.
De nem jártam körbe az egészet.

Ebből az egyik egy 100m hosszú akadálypálya.
Párhuzamosan 2, így versenyre is alkalmas.
Az inkább kamasz, esetleg alkoholos befolyásultságú felnőtteknek. :D A mèretèből adódóan.l

Több trambulin.
Pingpong asztal.
Strandröplabda pálya.

Nemtudom mi a neve,mint egy pinpongasztal,csak hajlított a felülete.
Röplabdával,meg focival is nyomták rajta.

Több játszótér, homokozó.

Csúszda a Balatonba, talán az 1 negatívum, csak 1db így várakozás.

Felfúlyhatos akadajpálya a vízen.
Vízi röpipalya.

Ezek mind ingyenesek!

Talán a vízi bicikli amièrt kell fizetni,500 vagy 1000Ft fel óra.

Az árakról csak annyit 350Ft egy sima lángos!
Girosztál 1000Ft!
Egy magnumert/heinekkenert/2 duplakaveert 1500Ft-t fizetett rokon.

Ehhez mèrten hosszú sorok a pultoknal.
Készpénz nincs,kártyát kell kérni,arra rárakni.

Motorcsónakok, meg az ott lèvő AN2 hajó is igénybe vehető.
A hajóhoz adnak kapitányt, a motorcsónakhoz is, de ha van vizijartassagid tudtommal azokat el is viheti az ember.

Horgászplatz is van. Bár rögtön a strand mellett. A kikötő stègje talán ideálisabb.

Győrtöl budapestig. Pápától tataig napi programnak is jó aki ott szolgál.

Aki távolabb, van hotel/ètterem.
Régebben ezt igénybe lehetett venni külszolgálat után, regeneráló üdülésre.
Szóval több napora a távolabbi helyörsègekből is tudnak jönni.

Az árakból kiindulva nem hiszem, hogy megterhelő.
Bár 15 ève nem volt valami színvonalas, de a strandot nézve lehet ez is változott.
Akkor volt olyan ismerős aki idő előtt hazament. De azt mondta a strand sem ilyen volt.



Egy drónnal biztos vègigrepülnèk felette, ès reklámban vagy toborzó sátorban,irodán ezt is megmutatnám.
Ha nem is ez az elsőszámú ha munkahelyet választ az ember, nem is utolsó szempont, hogy ez ugrálóvárèrt 10 percre nem kell a gyereknek egy ezrest befizetni.
attol hogy tartalékos katona valaki még katona... nemhiszem hogy a civil szféra ilyen kikötéseket tenne. ha valaki részmunkaidőbe kőműves csak az akkor már nem kőműves. a tartalékos katonák jó részének csak annyi a különbsége a szerződéses hivatásos állománytól a napi életet tekintve hogy pár havonta aláírja az újabb behívóját míg mások nem járnak be heti 20 napot dolgozni csak 15 öt (de lehet hogy azt szolgálatba tehát 12 őzik és órába ugyan ott van vagy épp előrrébb.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
attol hogy tartalékos katona valaki még katona... nemhiszem hogy a civil szféra ilyen kikötéseket tenne. ha valaki részmunkaidőbe kőműves csak az akkor már nem kőműves. a tartalékos katonák jó részének csak annyi a különbsége a szerződéses hivatásos állománytól a napi életet tekintve hogy pár havonta aláírja az újabb behívóját míg mások nem járnak be heti 20 napot dolgozni csak 15 öt (de lehet hogy azt szolgálatba tehát 12 őzik és órába ugyan ott van vagy épp előrrébb.)
A civil szféra annyi kikötést tesz, hogy ha csak 4 órába vagy bejelentve, az nyugdíjba azt hiszem, nem számít bele. De lehet, már másképp van, régebbről így emlékszem.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113
attol hogy tartalékos katona valaki még katona... nemhiszem hogy a civil szféra ilyen kikötéseket tenne. ha valaki részmunkaidőbe kőműves csak az akkor már nem kőműves. a tartalékos katonák jó részének csak annyi a különbsége a szerződéses hivatásos állománytól a napi életet tekintve hogy pár havonta aláírja az újabb behívóját míg mások nem járnak be heti 20 napot dolgozni csak 15 öt (de lehet hogy azt szolgálatba tehát 12 őzik és órába ugyan ott van vagy épp előrrébb.)
Az ott lévő katonákban annyi kérdés merült fel, ugyan úgy van e szolgálati igazolványotok, mert azzal lehet bemenni.
De nem voltak ebben biztosak.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Egy pici adalék azért vannak a seregnek jó dolgai.

Nemrég voltam Balatonkenesèn strandon egy katonarokon álltak.
Nekünk így 1000Ft volt fejenként.
De a katonáknak ingyenes! Gyereknek is ingyen volt.(a tartalékosokat nem tudom,ott vita volt a katonák között a tartalékosok bejohetnek e ingyen. @Szittya vagy valaki a rendszerben tudja esetleg?).

Belső parkoló.

Iszonyat nagy füves platz.
Így bár nagyon sokan voltunk mégsem volt tömegnyomor. Sőt.

Rekortán futópálya, kinti erősítő, edzőterem.

Gyerekeseknek mondom 14!! darab ugrálóvárat számoltam.
De nem jártam körbe az egészet.

Ebből az egyik egy 100m hosszú akadálypálya.
Párhuzamosan 2, így versenyre is alkalmas.
Az inkább kamasz, esetleg alkoholos befolyásultságú felnőtteknek. :D A mèretèből adódóan.l

Több trambulin.
Pingpong asztal.
Strandröplabda pálya.

Nemtudom mi a neve,mint egy pinpongasztal,csak hajlított a felülete.
Röplabdával,meg focival is nyomták rajta.

Több játszótér, homokozó.

Csúszda a Balatonba, talán az 1 negatívum, csak 1db így várakozás.

Felfúlyhatos akadajpálya a vízen.
Vízi röpipalya.

Ezek mind ingyenesek!

Talán a vízi bicikli amièrt kell fizetni,500 vagy 1000Ft fel óra.

Az árakról csak annyit 350Ft egy sima lángos!
Girosztál 1000Ft!
Egy magnumert/heinekkenert/2 duplakaveert 1500Ft-t fizetett rokon.

Ehhez mèrten hosszú sorok a pultoknal.
Készpénz nincs,kártyát kell kérni,arra rárakni.

Motorcsónakok, meg az ott lèvő AN2 hajó is igénybe vehető.
A hajóhoz adnak kapitányt, a motorcsónakhoz is, de ha van vizijartassagid tudtommal azokat el is viheti az ember.

Horgászplatz is van. Bár rögtön a strand mellett. A kikötő stègje talán ideálisabb.

Győrtöl budapestig. Pápától tataig napi programnak is jó aki ott szolgál.

Aki távolabb, van hotel/ètterem.
Régebben ezt igénybe lehetett venni külszolgálat után, regeneráló üdülésre.
Szóval több napora a távolabbi helyörsègekből is tudnak jönni.

Az árakból kiindulva nem hiszem, hogy megterhelő.
Bár 15 ève nem volt valami színvonalas, de a strandot nézve lehet ez is változott.
Akkor volt olyan ismerős aki idő előtt hazament. De azt mondta a strand sem ilyen volt.



Egy drónnal biztos vègigrepülnèk felette, ès reklámban vagy toborzó sátorban,irodán ezt is megmutatnám.
Ha nem is ez az elsőszámú ha munkahelyet választ az ember, nem is utolsó szempont, hogy ez ugrálóvárèrt 10 percre nem kell a gyereknek egy ezrest befizetni.
Teqball
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 153
33 489
113
igazából az önkéntes annyíból van jobb helyzetbe mint egy aktív hogy a túlszolgálat ritkább és e miatt nem kell agódnia ha mégis van azt tényleg akkor veszi ki amikor akarja.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 210
119 845
113
igazából az önkéntes annyíból van jobb helyzetbe mint egy aktív hogy a túlszolgálat ritkább és e miatt nem kell agódnia ha mégis van azt tényleg akkor veszi ki amikor akarja.
Van már plasztikkártyás szolgálatitok vagy még papír alapút adnak?
Amikor kaptam covid alatt 100 tartalékost fertőtleníteni akkor még papíroztak, de azóta sokat fejlődött a rendszer.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 153
33 489
113
Van már plasztikkártyás szolgálatitok vagy még papír alapút adnak?
Amikor kaptam covid alatt 100 tartalékost fertőtleníteni akkor még papíroztak, de azóta sokat fejlődött a rendszer.
már évek óta plastik van (sok éve) annyi hogy az újaknak nem adják ki egyből csak miután a 6 hónap ot (ténylegesen eltőltött szolgálatba kiképzés határ korház egyéb.) lehúztak tehát csak a tényleges behívásos napok számítanak. (hogy ne legyen az hogy valaki felszerel és 3 év alatt a minimum időt tölti a seregbe egyenruhába de katonaigazolvánnyal villog esetleg lejárat)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss