[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
@Aladeen ne haragudj de ebbe mi a vicces? jó off a topikba de ha már elindúltunk egy vonalon akkor szerintem simán belefér. az 5.45x39 is szívesen olvasnák itt sőt lehetőleg az összes összehasonlításáról...
a NATO évek óta a lőszerváltást probálgatja... És nem ártana tudni hogy mi is lenne a megfelelő írány karabély lőszer tekintetébe. tudom az USA nemrég mondo valami többedszerre... De europa ezt sem nagyon akarja követni
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 346
35 193
113
@Aladeen ne haragudj de ebbe mi a vicces? jó off a topikba de ha már elindúltunk egy vonalon akkor szerintem simán belefér. az 5.45x39 is szívesen olvasnák itt sőt lehetőleg az összes összehasonlításáról...
a NATO évek óta a lőszerváltást probálgatja... És nem ártana tudni hogy mi is lenne a megfelelő írány karabély lőszer tekintetébe. tudom az USA nemrég mondo valami többedszerre... De europa ezt sem nagyon akarja követni
Nem fogunk orosz és kínai lőszert venni, rendszeresíteni ezekre fejleszteni. Mindkét ország finoman fogalmazva "ellenérdekelt" a szövetségi rendszerünkkel szemben. Lehet fantáziálni a "nyugat bukásáról", de egyelőre van NATO és annak tagjai vagyunk.
A NATO-ban az USA rendelkezik a főerővel és hadipari háttérrel, így neki lesz a legnagyobb befolyása a lőszer-szabványokra - nem Kínának! :D

Hagyjuk a francba, hogy a kínaiak milyen lőszer használnak! Garantáltan nem lesz nekünk olyan!

Nincs több pólusú világ - ez is tévedés!
Kína és Oroszország regionális hatalmak, és egyelőre csak szeretnének világhatalom lenni!
Majd ha rábökhetünk a Földgolyó bármely(!) pontjára és meg nézzük, hogy melyik ország hány repülőt, hadihajót, szárazföldi dandárt tud ott felvonultatni max. 2 héten belül és ez a szám akár csak közelíti az USA-ét, akkor beszélhetünk új pólusról!
Kína talán egyszer közelíti ezt, de az oroszok az ukránokkal is alig bírnak! Kéthetesre tervezett akciójuk már 5 hónapja tart és még mindig nem övék a Donbasz!
Továbbra is csak egy világhatalom van, de lettek kihívói. Arra "fogadni", hogy ezek a kihívók sikeresek lesznek finoman fogalmazva korai még...
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and Wilson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Nem fogunk orosz és kínai lőszert venni, rendszeresíteni ezekre fejleszteni. Mindkét ország finoman fogalmazva "ellenérdekelt" a szövetségi rendszerünkkel szemben. Lehet fantáziálni a "nyugat bukásáról", de egyelőre van NATO és annak tagjai vagyunk.
A NATO-ban az USA rendelkezik a főerővel és hadipari háttérrel, így neki lesz a legnagyobb befolyása a lőszer-szabványokra - nem Kínának! :D

Hagyjuk a francba, hogy a kínaiak milyen lőszer használnak! Garantáltan nem lesz nekünk olyan!

Nincs több pólusú világ - ez is tévedés!
Kína és Oroszország regionális hatalmak, és egyelőre csak szeretnének világhatalom lenni!
Majd ha rábökhetünk a Földgolyó bármely(!) pontjára és meg nézzük hogy melyik ország hány repülőt, hadihajót, szárazföldi dandárt tud ott felvonultatni max. 2 héten belül és ez a szám akár csak közelíti az USA-ét, akkor beszélhetünk új pólusról!
Kína talán egyszer közelíti ezt, de az oroszok az ukránokkal is alig bírnak! Kéthetesre tervezett akciójuk már 5 hónapja tart és még mindig nem övék a Donbasz!
Továbbra is csak egy világhatalom van, de lettek kihívói. Arra "fogadni", hogy ezek a kihívók sikeresek lesznek finoman fogalmazva korai még...
hol írtam én egy szóval is hogy orosz vagy kínai lőszert rendszeresítsünk ???

e téren viszont te vagy lemaradva több pólusú a világ és nem ma kezdődött
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
nem vagy kiváncsi mások fejlesztési irányaira és nem vonsz le azokól konklúziókat akkor ezt úgy mondják hogy bekötött szemmel probálsz kijutni egy labirintusból
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 346
35 193
113
hol írtam én egy szóval is hogy orosz vagy kínai lőszert rendszeresítsünk ???

e téren viszont te vagy lemaradva több pólusú a világ és nem ma kezdődött
azt írtad hogy mindenkinek (így nekünk is) érdemes a kínai lőszerrel foglalkozni!

Vagy úgy értetted hogy "mindenki" tegyen be egyet egy vitrinbe azt nézegesse? :D
Nem tudom miről irogatsz itt akkor...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
azt írtad hogy mindenkinek (így nekünk is) érdemes a kínai lőszerrel foglalkozni!

Vagy úgy értetted hogy "mindenki" tegyen be egyet egy vitrinbe azt nézegesse? :D
Nem tudom miről irogatsz itt akkor...
nem a foglalkozást úgy értettem hogy megkérdezzük hogy telt a napod jól érezted e magad mit ettél ma ...

ha nem érted amit írok akkor minek reagálsz? vagy ha reagálsz kérdezz hogy pontosítsak... ne beszélj hülyeségeket
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 346
35 193
113
nem a foglalkozást úgy értettem hogy megkérdezzük hogy telt a napod jól érezted e magad mit ettél ma ...

ha nem érted amit írok akkor minek reagálsz? vagy ha reagálsz kérdezz hogy pontosítsak... ne beszélj hülyeségeket
talán fogalmazz egyértelműbben és összeszedettebben!
Minden mondókád 5-6 kommentbe írod le kaotikusan...

A kínai 5,8-as és NATO 5,56 lőszer kb. ugyanaz ballisztikailag - minek foglalkozni vele?!?

A több pólusú világ pedig egyelőre nincsen:
A több pólushoz egy új szuperhatalom kellene, aminek feltétele a globális "power projection".
Hány országnak van 11 repülőgép hordozója az USA-n kívül és hozzájuk mérhető háborús tapasztalata és gazdasági ereje?
Senkinek!

Kína egyelőre még Tájvánt sem tudta megszerezni, pedig egy "kődobásra" van a partjaitól. Teljesen a sziget láncokon belül tud csak erőt kivetíteni. Kína jelenleg modern történelmének legnagyobb gazdasági válságát éli. Energia hordozóit tengerfelől szerzi be és nagyon függ tőlük - ezek könnyen elvághatóak egyelőre.
Szóval ez több pólusú világ nagyon nincs még itt!
Személy szerinte nem is vágyom egy erős Kínára vagy Oroszországra...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
talán fogalmazz egyértelműbben és összeszedettebben!
Minden mondókád 5-6 kommentbe írod le kaotikusan...

A kínai 5,8-as és NATO 5,56 lőszer kb. ugyanaz ballisztikailag - minek foglalkozni vele?!?

A több pólusú világ pedig egyelőre nincsen:
A több pólushoz egy szuperhatalom kellene, aminek feltétele a globális "power projection".
Hány országnak van 11 repülőgép hordozója az USA-n kívül és hozzájuk mérhető háborús tapasztalata és gazdasági ereje?
Senkinek!

Kína egyelőre még Tájvánt sem tudta megszerezni, pedig egy "kődobásra" van a partjaitól. Teljesen a sziget láncokon belül tud csak erőt kivetíteni. Kína jelenleg modern történelmének legnagyobb gazdasági válságát éli. Energia hordozóit tengerfelől szerzi be és nagyon függ tőlük - ezek könnyen elvághatóak egyelőre.
Szóval ez több pólusú világ nagyon nincs még itt!
Személy szerinte nem is vágyom egy erős Kínára vagy Oroszországra...
igen 2012 óta ezt annak idején jeleztem is hogy így fogom ezentúl csinálni. az akkori kommentelők ezt konszenzusosan elfogadták.

mondanám hogy olvass vissza de a szittya88 as komentjeimet töröltettem meg a mostani nickem komentjeit is időnként töröltetem. 15 be pl úgy futottam egy időbe hogy a kommentjeim csak bizonyos ideig vóltak láthatóak (ez saját kérésre történt így) pl
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
@Aladeen 2010-2012 között pl fél A4 es lapnyi kommenteket írtam meg heti szinten egy egy olyan kommentjeim is akadtak ahol teljesen kifutottam az engedélyezett karakterszámból (vólt amikor 3x). (jó összefoglalók vóltak(mások szerint is) előbb worldbe írtam és onnan másóltam be a fórumba(ha vólt fórum) akkor még persze nem pörgötek így a topikok sőt még napi 2-3 hír alá kommenteltünk eleinte... 2010 elött úgy kommenteltem mint bárki más heti 1-2 kommentet írtam szépen összeszeedve pl. és egy két kérdést tettem fel...

az más világ vólt (igazat megvalva az nekem jobban tetszett) szűk de szakmai közösség. az embernek nem kellett gyorsan reagálni a sok kötekedő miatt nem vóltak bérkommentek...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
@Aladeen 2010-2012 között pl fél A4 es lapnyi kommenteket írtam meg heti szinten egy egy olyan kommentjeim is akadtak ahol teljesen kifutottam az engedélyezett karakterszámból (vólt amikor 3x). (jó összefoglalók vóltak(mások szerint is) előbb worldbe írtam és onnan másóltam be a fórumba(ha vólt fórum) akkor még persze nem pörgötek így a topikok sőt még napi 2-3 hír alá kommenteltünk eleinte... 2010 elött úgy kommenteltem mint bárki más heti 1-2 kommentet írtam szépen összeszeedve pl. és egy két kérdést tettem fel...

az más világ vólt (igazat megvalva az nekem jobban tetszett) szűk de szakmai közösség. az embernek nem kellett gyorsan reagálni a sok kötekedő miatt nem vóltak bérkommentek...
A lènyegre visszatérve a 3 "hatalom",orosz/Kína/nyugat, kb 3 ugyanolyan tudású lőszert állított rendszerbe.
Egymás után X èvvel eltolva.

Teljesen felesleges a kínain bármit pörögni.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and Aladeen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
A lènyegre visszatérve a 3 "hatalom",orosz/Kína/nyugat, kb 3 ugyanolyan tudású lőszert állított rendszerbe.
Egymás után X èvvel eltolva.

Teljesen felesleges a kínain bármit pörögni.
szerintem nem (elég szép hosszas beszélgetések vóltak már itt ezekről a témákról és nem értelmetlenül) a kínai konceptció ugye teljesen különleges pl. nincs puskalőszerük a köztes lőszert használják "puskalőszer" szerepében is. csak köztes lőszerük van és nehézpuska lőszer remdszerbe (nop meg a pisztoly de ez most nem reveláns)

az oroszok más megközelítést választottak.

míg a nátó már mondhatni évtizedek óta váltana csak az eu nem fogadja el az usa kezdeményezéseit az usa meg az eu kezdeményezéseit (itt már rég bejósólt a szakadás)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Mert most vannak?

Kinél kell jelentkezni és mennyi az órabér?!? :D
szerintem ez nem így működik... én úgy vettem észre hogy elöbb van egy bizonyos munka és csak utánna kezd el kommentelni. (pl itt vagy facen ezt ma már eggyik olda sem igen tudja elkerülni ami jelentős) pl ha tudnál nekem tanítani valamit akkr tudnák neked címet adni bár nemhiszem hogy sokat fizetnének neked de kérhetnél segítséget... (nem tipikus bérkomment de...)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 346
35 193
113
szerintem ez nem így működik... én úgy vettem észre hogy elöbb van egy bizonyos munka és csak utánna kezd el kommentelni. (pl itt vagy facen ezt ma már eggyik olda sem igen tudja elkerülni ami jelentős) pl ha tudnál nekem tanítani valamit akkr tudnák neked címet adni bár nemhiszem hogy sokat fizetnének neked de kérhetnél segítséget... (nem tipikus bérkomment de...)
őőő...mondókád végét nem igazán értem... amúgy is vicc volt amit írtam - nem hinném hogy itt bérkommentelők lennének.
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
@Aladeen a 2. rész vólt időszak amikor itt komoly mentortevékenység folyt... olyan tagokkal akik tanították az embert. nem okoskodtak vagy véleményeztek. szakmai tudásukat a közösség fiataljai javára fejlődésére fordítva tanították az embert sok ingyen sok "érdekből" sokan a szakma szeretetéből vagy szimplán emberi kapcsolatokmiatt... Na ők már nagyrészben nincsenek már itt... (páran maradtak) a generáció felnőt a feladatukat ugy érzem sikeresen elvégezték. hogy ez a feladat kinek önként kinek kényszer kinek utasítás kinek mi vólt az lényegtelen.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 346
35 193
113
akadnak de általába nem sokáig maradnak... megfordúlt már itt pár lobbista...
mondjuk az elég vicces, mert nem hiszem hogy a fórumunknak olyan nagy hatása lenne a beszerzési döntésekre. MG néha olvassa az biztos, de ennél hatékonyabb lobby-módszerek vannak... :p